Dąbrowa Górnicza - Mistrzostwa Polski Sabotażysta

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
acebo.pl
Posty: 168
Rejestracja: 10 paź 2013, 16:27
Lokalizacja: Zagłębie

Dąbrowa Górnicza - Mistrzostwa Polski Sabotażysta

Post autor: acebo.pl »

Zgodnie z nową tradycją spotykamy się w I sobotę miesiąca w Klubie Kiepury w Sosnowcu przy ul. Będzińskiej 65 (byłe technikum energetyczne).
Najbliższe spotkanie 1 lutego w godzinach 10:00 do 17:00. Będą gry z wypożyczalni, można też przynieść swoje.

Zapraszamy doświadczonych graczy i nowicjuszy! Dla każdego znajdzie się coś ciekawego.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2016, 22:37 przez acebo.pl, łącznie zmieniany 10 razy.
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: Sosnowieckie spotkania w Kiepurze

Post autor: magole »

Oczywiście zapisałem w kalendarzu :)
kesur
Posty: 62
Rejestracja: 24 lut 2012, 17:11
Lokalizacja: Sydney NSW
Kontakt:

Re: Sosnowieckie spotkania w Kiepurze

Post autor: kesur »

Dziękuje za ostatnie spotkanie, może ilość graczy nie była tym razem zbyt wielka ale my bawiliśmy się świetnie!
Nowe stoły bardzo dobre, plakietki z imionami może tym razem nieprzydatne bo wszystkich znałem ale super, że się pojawiły.
Mój cel na spotkanie został spełniony, przedstawiałem świat gier nowym graczom i chwyciło...
Do tego stopnia, że w niedzielę zaliczyliśmy kolejne 3 partie a w wolny poniedziałek graliśmy od świtu do zmierzchu:D

Jeśli w końcu zima nie nadejdzie i nie będę na corocznym zimowym wyjeździe w Tatry na przełomie stycznia/lutego, to oczywiście przybędę i oczywiście nie sam!
Po doświadczeniach z zeszłego roku przełom stycznia i lutego to jeszcze za wczas na porządną zimę nawet w Tatrach więc lepiej może zacznę już planować w co zagrać :)
acebo.pl
Posty: 168
Rejestracja: 10 paź 2013, 16:27
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Sosnowieckie spotkania w Kiepurze

Post autor: acebo.pl »

Już po ostatnim spotkaniu dotarły do mnie informacje o chorobie od zgłoszonych, ale nieobecnych - chyba trafiliśmy z terminem w jakąś epidemię. Cóż, zdarza się.
Z każdym spotkaniem się rozwijamy :) Z powodu braku czynnej kafejki w obiekcie, na następne spotkanie przyniesiemy czajnik elektryczny i jednorazowe kubki. Każdy będzie mógł sam sobie przygotować ulubioną kawę, czy herbatę :mrgreen:
acebo.pl
Posty: 168
Rejestracja: 10 paź 2013, 16:27
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Sosnowieckie spotkania w Kiepurze

Post autor: acebo.pl »

Szykujemy dodatkowe atrakcje na lutowe spotkanie. Poza tradycyjnymi już rabatami będzie co najmniej jeden prototyp gry do przetestowania.
Gra jest prosta, ale za to związana z naszym miastem. Pomysłodawcy i autorzy będą wdzięczni każdemu chętnemu za test i uwagi. Tyle na rozbudzenie apetytów powinno wystarczyć, bo samą grę chcemy zostawić jako niespodziankę dla uczestników :D

Zapraszamy serdecznie!
justysia2106
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2013, 23:02

Re: Sosnowieckie spotkania w Kiepurze

Post autor: justysia2106 »

A trzeba się wcześniej zgłaszać, czy tym razem do Kipury wstęp bez ograniczeń?
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: Sosnowieckie spotkania w Kiepurze

Post autor: magole »

Podobno jest bez ograniczeń :)
Wstęp wolny, każdy mile widziany :)
acebo.pl
Posty: 168
Rejestracja: 10 paź 2013, 16:27
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Sosnowieckie spotkania w Kiepurze

Post autor: acebo.pl »

wolny, wolny :D
kesur
Posty: 62
Rejestracja: 24 lut 2012, 17:11
Lokalizacja: Sydney NSW
Kontakt:

Re: Sosnowieckie spotkania w Kiepurze

Post autor: kesur »

Kolejne spotkanie za nami i kolejny porcja dobrej zabawy, dzięki!
Dodatkowo dowiedziałem się czegoś o Sosnowcu czego nie wiedziałem;)
Pomysł bardzo fajny i daje jeszcze wiele możliwości. Nie jestem fanem prostych gier ale tematyka sprawia, że nawet ja mogę zagrać :)
Tylko w "twardym" i kolorowym wydaniu;)
acebo.pl
Posty: 168
Rejestracja: 10 paź 2013, 16:27
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Sosnowieckie spotkania w Kiepurze

Post autor: acebo.pl »

A, dziękuję :D
Bardzo się cieszymy, że gra została przetestowana i do tego się spodobała. Uwagi zostały wzięte do serca i pewne elementy już są poprawiane. A z pierwszym prototypem wiadomo jak jest - najtańszym kosztem :wink:
Jak dalej pójdzie po naszej myśli, to może na następnym spotkaniu będzie kolejny prototyp, ale innej gry, już nieco bardziej rozwiniętej. Może nie angażującej aż tak jak CO2 :wink: , ale z planszą, pionkami i kartami.
acebo.pl
Posty: 168
Rejestracja: 10 paź 2013, 16:27
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Sosnowieckie spotkania w Kiepurze

Post autor: acebo.pl »

Szykujemy na następne spotkanie kolejny prototyp :mrgreen:
Tym razem gra rodzinna przygodowa, ale klimat i okoliczności na razie pozostawimy owiane tajemnicą, by nie psuć niespodzianki.
acebo.pl
Posty: 168
Rejestracja: 10 paź 2013, 16:27
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Sosnowieckie spotkania w Kiepurze

Post autor: acebo.pl »

Mam przykrą informację odnośnie marcowego spotkania. Tradycyjnie miało się odbyć w pierwszą sobotę miesiąca, czyli 01.03. Niestety, w tym terminie organizowane są w Klubie Kiepury ogólnopolskie mistrzostwa szachowe i szachiści zajmują wszystkie dostępne stoły i krzesła :(
W efekcie tego spotkanie 1 marca zostaje odwołane :(

Negocjujemy inny termin, żeby nie odwoływać, ale przenieść imprezę.
I tu mam do Was pytanie - czy uważacie, że przeniesienie spotkania na 8 lub 15 marca to dobry pomysł?
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: Sosnowieckie spotkania w Kiepurze

Post autor: magole »

15/16 marca jest MiniPionek w Gliwicach, więc ten termin jest już zarezerwowany pod tą imprezę.
acebo.pl
Posty: 168
Rejestracja: 10 paź 2013, 16:27
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Sosnowieckie spotkania w Kiepurze

Post autor: acebo.pl »

Dzięki za przypomnienie, wyleciało mi to z głowy :oops:
Zostaje więc 8 marca albo wcale. Czy na Dzień Kobiet będą chętni zajrzeć do Kiepury i pograć?
kesur
Posty: 62
Rejestracja: 24 lut 2012, 17:11
Lokalizacja: Sydney NSW
Kontakt:

Re: Sosnowieckie spotkania w Kiepurze

Post autor: kesur »

Hmmm 8 marca coś mi to mówi...
Ale co tam jeszcze nie mam żadnych planów, więc jestem za!
acebo.pl
Posty: 168
Rejestracja: 10 paź 2013, 16:27
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Sosnowieckie spotkania w Kiepurze

Post autor: acebo.pl »

... Dzień Kobiet :mrgreen:
Jeśli ta data będzie potwierdzona, to postaramy się ten dzień dodatkowo uatrakcyjnić.
acebo.pl
Posty: 168
Rejestracja: 10 paź 2013, 16:27
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Sosnowieckie spotkania w Kiepurze

Post autor: acebo.pl »

Mamy potwierdzony 8 marca. Reszta - czyli godziny (10 do 17) i miejsce - bez zmian.
kesur
Posty: 62
Rejestracja: 24 lut 2012, 17:11
Lokalizacja: Sydney NSW
Kontakt:

Re: Sosnowieckie spotkania w Kiepurze

Post autor: kesur »

Ale nie będzie zasady ''zakaz wygranej mężczyznom" :P
Zapamiętałam datę do tego stopnia, że jak teraz mnie dziewczyna zapyta czy pamiętam co jest 8, odpowiem "no pewnie że tak - GRANIE :D"
acebo.pl
Posty: 168
Rejestracja: 10 paź 2013, 16:27
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Sosnowieckie spotkania w Kiepurze

Post autor: acebo.pl »

My tacy okrutni nie będziemy :mrgreen: , pozostaje kwestia podejścia do sprawy grających Pań :mrgreen:
acebo.pl
Posty: 168
Rejestracja: 10 paź 2013, 16:27
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Sosnowieckie spotkania w Kiepurze

Post autor: acebo.pl »

Jeśli macie ochotę przetestować grę, która pozwoli Wam wybrać się w podróż po Islandii, to serdecznie zapraszamy!
Kolejna już wersja prototypu (po kilku testach i poprawkach) będzie czekała na naszym marcowym spotkaniu w Kiepurze.
Nie będziemy nikomu gry tłumaczyć - chcemy przetestować też instrukcję do niej :mrgreen:
Gra od 2 do 5 osób, czas gry ok 1 godziny. Gra z rodzaju rodzinnych, przygodowych, przy których można się też dowiedzieć kilku rzeczy.
Twórcy gry będą wdzięczni każdemu, kto zechce ją przetestować i wyrazić swoją opinię :D
acebo.pl
Posty: 168
Rejestracja: 10 paź 2013, 16:27
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Sosnowieckie spotkania w Kiepurze

Post autor: acebo.pl »

Przypominam, że już w najbliższą sobotę gramy w Kiepurze (Będzińska 65, czyli były energetyk).
Będzie z jednej strony tradycyjnie - wypożyczalnia, można też przynieść własne gry, będzie czajnik i kubeczki jednorazowe.
Z drugiej strony będzie coś nowego - nowy prototyp, nowe rabaty (specjalne z tej pięknej okazji :mrgreen: ) i będzie słodko :P

Zapraszamy!
acebo.pl
Posty: 168
Rejestracja: 10 paź 2013, 16:27
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Sosnowieckie spotkania w Kiepurze

Post autor: acebo.pl »

Przypominamy, że już za dwa dni święto wszystkich Pań, a w Sosnowcu święto wszystkich grających Pań :mrgreen:
Słodkie niespodzianki już się zaczynają szykować :D
acebo.pl
Posty: 168
Rejestracja: 10 paź 2013, 16:27
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Sosnowieckie spotkania w Kiepurze

Post autor: acebo.pl »

Dziękujemy za przybycie :D

Mamy nadzieję, że się podobało - zwłaszcza Islandia, nad którą będziemy dalej po uwagach pracować :mrgreen:

Do następnego razu!
acebo.pl
Posty: 168
Rejestracja: 10 paź 2013, 16:27
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Sosnowieckie spotkania w Kiepurze

Post autor: acebo.pl »

Niespodzianka!

W marcu można po raz drugi zajrzeć do Kiepury i pograć przez chwilę :D
Bierzemy udział w X Festiwalu Nauki organizowanym przez WSB w Dąbrowie Górniczej i z tej okazji w dniu 29.03.2014 przez dwie godziny - od 13:30 do 15:30 będziemy czekać na wszystkich chętnych.
Tym razem jest to impreza tematyczna - Logika i refleks.
Będą gry logiczne i te wymagające refleksu, a także gry łączące obie te cechy :D

Zapraszamy!
acebo.pl
Posty: 168
Rejestracja: 10 paź 2013, 16:27
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Sosnowieckie spotkania w Kiepurze

Post autor: acebo.pl »

Z przykrością informuję, że kwietniowe spotkanie z grami w Kiepurze w Sosnowcu jest odwołane.

Tym razem planszówki przegrały z szaradami - 5 kwietnia w Klubie będą mistrzostwa szaradzistów i znów zabierają wszystkie stoły i krzesła.
Z powodu innych zawodowych planów na kolejną sobotę 12 kwietnia, nie było możliwe przeniesienie naszej imprezy na ten termin.
Najbliższe tradycyjne spotkanie odbędzie się więc dopiero w maju - konkretną datę jeszcze podamy.

Tymczasem zapraszamy na tematyczną imprezę 29 marca - Logika i refleks - w ramach Festiwalu Nauki.
ODPOWIEDZ