Wątpliwości w sprawie kupna gier

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
drakula
Posty: 74
Rejestracja: 13 cze 2013, 19:57
Lokalizacja: Gryfino/Szczecin

Wątpliwości w sprawie kupna gier

Post autor: drakula »

Cześć. Mam zamiar kupić sobie nowe gry planszowe. Mam SmallWorld,Slavike,Munchkina,Dawno,dawno temu,Sabotażystę,Kamień Gromu,Cluedo:Podejrzenia,Carcassonne oraz Dobble. Powiem szczerz,że na ta chwilę nie wiem jaki rodzaj gry chciałbym. Dajcie jakieś ciekawe propozycje. Cena nie powinna wyjść więcej niż 350zł. Myślałem nad(może z tego się dowiecie jakiego rodzaju gry szukam):
*Summoner Wars
*51 Stan:Nowa Era
*Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island
*Pandemia
*7 cudów świata.
Będę grał w 2-5 osób. Pozdrawiam i czekam otwarcie na propozycję. Fajnie też gdyby miała wariant solo.
pieprzowa
Posty: 158
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Wątpliwości w sprawie kupna gier

Post autor: pieprzowa »

Póki co z tych wymienionych grałam w robinsona i pandemie - obydwie kooperacje, obydwie ciekawe, jednak z przewagą na robinsona(dołączam sie do uwielbienia tego tytułu) - pierwsze zdecydowanie bardziej przygodowe, rozbudowane i czuc niezly klimat, można się konkretnie wciągnąć; z kolei pandemia na lżejsze wieczory, np. ze znajomymi na codzień niegrającymi, ponieważ dużo łatwiej wytłumaczyć zasady, ale fun jest.
dodatkowo od siebie proponuje się przyjrzeć fury of dracula - ładnie chodzi na wszystkie kombinacje graczy, chociaz mi się najlepiej gra we dwójkę.
b. przyjemną propozycją euraskiem są pupile podziemi - wymagający tytuł jeśli chodzi o zasady, ale trzeba z poczuciem humoru podejść do tematu i oprawy graficznej.
Mam i gram: mini-kolekcja
Awatar użytkownika
jet_set_willy
Posty: 27
Rejestracja: 29 paź 2012, 11:50
Has thanked: 36 times
Been thanked: 3 times

Re: Wątpliwości w sprawie kupna gier

Post autor: jet_set_willy »

Ponieważ wśród gier, które wymieniłeś nie ma żadnej autorstwa S. Felda to proponuję przyjrzeć się np. Zamkom Burgundii. Działają one bardzo dobrze w każdym wariancie, czyli od 2 do 4 osób.
Gra jest dostępna, a jej cena to około 120 zł. Niestety gra nie ma wariantu solo, a przynajmniej ja nic o nim nie wiem.
Druga gra, na którą chciałbym zwrócić Twoją uwagę to Suburbia. Najkrócej jest to Sim City na stole. Gra jest przystępna - po krótkiej prezentacji reguł można zagrać ze znajomymi, którzy wcześniej jej nie znali. Na pudełku jest informacja, że gra działa od 1 do 4 graczy. Niestety trybu solo nie próbowałem, więc nie podpowiem, czy działa w satysfakcjonujący sposób. Dostępność i cena podobnie jak w Zamkach Burgundii.
Pozdr
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Wątpliwości w sprawie kupna gier

Post autor: rattkin »

Robinson, Pictomania, 7 Wonders, Seasons.
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Wątpliwości w sprawie kupna gier

Post autor: adam_k27 »

Polecam gorąco Tajemnicze Domostwo - coś zupełnie innego niż to w co dotychczas grales.
Usunięte

Re: Wątpliwości w sprawie kupna gier

Post autor: Usunięte »

Nową Erę sobie odpuść, istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że Cię przerośnie. A jak nie wierzysz, to przeczytaj instrukcję. Odradzam dramatycznie.

7 cudów się ludziom podoba, taki przyjemny remik planszówkowy :) Robinson z kolei świetna przygodówka, jeżeli lubicie wczuwać się,klimat w grach to zabawa gwarantowana.
Awatar użytkownika
meshuggah717
Posty: 102
Rejestracja: 25 gru 2012, 23:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Wątpliwości w sprawie kupna gier

Post autor: meshuggah717 »

IMO Nowa Era łatwiejsza do ogarnięcia niż Robinson.
michalikarolina
Posty: 4
Rejestracja: 06 sty 2014, 23:44
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wątpliwości w sprawie kupna gier

Post autor: michalikarolina »

Uważam że Nowa Era jest OK jeżeli ma się mocno planszówkowę towarzystwo do grania. Natomiast jeżeli ktoś mimo wszystko ma jakie takie pojęcie o planszówkach ale nie dysponuje grupą znajomych dobrze znających się na rzecy to lepszym wyborem byłby Robinson.
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Wątpliwości w sprawie kupna gier

Post autor: adam_k27 »

7 Cudów Świata nie polecam. Nam nie podpasowala. Ot układanie pasjansa kompletnie jak dla mnie pozbawione klimatu. No i należy pamiętać że to gra dla 3-7 graczy a wariant dla dwóch graczy został dodany na siłę aby powiększyć grono odbiorców i jest niestety tylko niezbyt grywalną protezą.
ODPOWIEDZ