Zimna Wojna - oryginal vs polska edycja vIII

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
neversummer
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2014, 14:57

Zimna Wojna - oryginal vs polska edycja vIII

Post autor: neversummer »

Nadszedl wreszcie czas na ten tytul i pozostaje jedno tylko pytanie - ktora wersje jezykowa kupic?

Wiem, ze w II edycji polskiego wydania bylo kilka bledow, pytanie czy juz wszystkie zostaly poprawione?
Gdyby nie ok 50zl roznicy w cenie - w ciemno kupowalbym werjse angielska (tak juz mam ze wole planszowki w oryginale).
Jednak w tym wypadku jestem gotowy zdecydowac sie na spolszczenie, pod warunkeim ze nie ma juz w nim bledow.
Czy ktorys misiaczek wie moze jak to wyglada w przypadku III edycji?


Pozdrawiam:)
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Zimna Wojna - oryginal vs polska edycja vIII

Post autor: Kosma »

Mogłes zadać pytanie w wątku o ZW. Bierz Polską edycję. Wszystkie błędy poprawiono, dostaniesz karty promocyjne. Będzie Cię tylko denerwować plansza ,która ,jak na złosc nie chce się położyć grzecznie.
neversummer
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2014, 14:57

Re: Zimna Wojna - oryginal vs polska edycja vIII

Post autor: neversummer »

Dzieki za odpowiedz Kosma:)

Czy ten problem z plansza bardzo przeszkadza w rozgrywce (zsuwajace sie zetony itp), czy raczej jest to malo istotna niedogodnosc dajaca sie zniwelowac przez obciazenie planszy na zgieciach, albo wrecz 'silowym' jej dogieciu?

Pozdrawiam:)


EDIT: Wybaczcie jesli to rzeczywiscie zle miejsce na ten watek, tytul subforum 'Co kupić? Pytania i rady...' wydawal sie odpowiedni
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5607
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1243 times
Kontakt:

Re: Zimna Wojna - oryginal vs polska edycja vIII

Post autor: mat_eyo »

My z kolegą ustawiliśmy w każdym rogu planszy 4 ciężkie, puste szklanki do whisky, dwie kolejne (tym razem pełne) rozdysponowaliśmy między siebie i grało się bardzo przyjemnie ;) nic się nie zsuwało, nie latało po planszy itd. Z odrobiną samozaparcia można spokojnie planszę wyprostować i później gra się normalnie.
neversummer
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2014, 14:57

Re: Zimna Wojna - oryginal vs polska edycja vIII

Post autor: neversummer »

Dzieki mat_eyo za odpowiedz:)

Pedze po pracy do Barda po gierke:)

Pozdrawiam:)
redrum1906
Posty: 64
Rejestracja: 17 lip 2013, 14:22

Re: Zimna Wojna - oryginal vs polska edycja vIII

Post autor: redrum1906 »

My z kolegą ustawiliśmy w każdym rogu planszy 4 ciężkie, puste szklanki do whisky,
Ja z reguły stawiam pełne i w trakcie rozgrywki balansuję ilość nalanego weń trunku;)
ODPOWIEDZ