TTA - Pakt: Promise of military protection

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

TTA - Pakt: Promise of military protection

Post autor: neutrino »

Nie udało mi się znaleźć jasnej odpowiedzi na BGG.

Kiedy kończy się ten pakt jeśli A zaatakuje B lub odwrotnie? Przed atakiem/wojną? Po ataku/wojnie? Logiczniej by było, gdyby pakt się kończył od razu (w końcu to pomoc militarna). Ale jak jest to zaimplementowane na boardgaming-online.com?
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: TTA - Pakt: Promise of military protection

Post autor: mst »

Jeśli którykolwiek uczestnik paktu zaatakuje drugiego pakt od razu się kończy (wiem bo zdarzało mi się przyjąć ten pakt tylko po to żeby zabrać przeciwnikowi 1 punkt :twisted: ).
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: TTA - Pakt: Promise of military protection

Post autor: neutrino »

Pure evil :P

Czy to +5 siły militarnej jest również brane pod uwagę, gdy B atakuje C lub D? Z opisu karty wynika, że tak.
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: TTA - Pakt: Promise of military protection

Post autor: mst »

Tak, B ma po prostu siłę +5 (zarówno przy atakach na pozostałych graczy jak i przy rozstrzyganiu wydarzeń).
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: TTA - Pakt: Promise of military protection

Post autor: neutrino »

Dzięki za wyjaśnienia.
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: TTA - Pakt: Promise of military protection

Post autor: ragozd »

mst pisze:Jeśli którykolwiek uczestnik paktu zaatakuje drugiego pakt od razu się kończy (wiem bo zdarzało mi się przyjąć ten pakt tylko po to żeby zabrać przeciwnikowi 1 punkt :twisted: ).
Ale to tylko jak planujesz atak. No i chyba już wszyscy wiedzą że jesteś ostatni w kolejce do paktowania ;) Wg mnie pakt jest mocno niezbalansowany, 5 siły jest znacznie cenniejsze niż strata 1 pkt.
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
ODPOWIEDZ