Pośród Gwiazd - Among The Stars - rasa Sisssaurianie

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Arcon
Posty: 14
Rejestracja: 19 wrz 2012, 17:42

Pośród Gwiazd - Among The Stars - rasa Sisssaurianie

Post autor: Arcon »

Instrukcja do gry Pośród Gwiazd jest jedną z najdokładniejszych, jakie ostatnio czytałem, a mimo to ma dwie wątpliwości:

1) Rasa Sisssaurianie posiada cechę o następującej treści: (...) "Raz w trakcie każdego roku, zanim wybierzesz kartę możesz dobrać 5 kart ze stosu niewykorzystanych lokacji specjalnych, po czym musisz usunąć z gry 5 kart lokacji specjalnych z twojej ręki". Niby wszystko jasne, ale zastosowanie tej cechy wydaje mi się dość słabe, bo jeżeli dobrze rozumiem, musi się "trafić na rękę" akurat 5 kart lokacji specjalnych, co zależy wyłącznie od losu. Poza tym raczej jest to możliwe tylko w pierwszej i drugiej turze każdego roku, bo tylko wtedy gracze dysponują sześcioma i pięcioma kartami. Jakaś słaba ta cecha, a może mi się tylko tak wydaje?

2) Zadanie pt. "Cuda w Przestworzach" stawia graczom cel, aby wybudowali najwięcej lokacji (nie licząc reaktorów). A jak jest z tą wartością punktową? Bo w lewym dolnym rogu widnieje symbol: "2X", gdzie - jak mówi tekst na karcie - "X to różnica między liczbą twoich lokacji a liczbą lokacji następnego gracza". Czy chodzi tu o iloczyn 2 razy wartość X, czy może jest to liczba równa dwadzieścia + X? Ten drugi wariant wydaje mi się bardzo mało prawdopodobny bo chyba istotnie naruszałby balans gry, ale pytam dla uściślenia, bo zapis na karcie mógłby być bardziej precyzyjny...

Może ktoś czuje się na siłach, żeby wyjaśnić te dwie kwestie?

A tak poza tym muszę przyznać, że Pośród Gwiazd, jest naprawdę świetną grą i chciałbym kiedyś ujrzeć do niej jakieś dodatki, ale to już inny temat...
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Pośród Gwiazd - Among The Stars - rasa Sisssaurianie

Post autor: BartP »

Odpowiedziałem Tobie w jedynym słusznym wątku:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 42&t=29083
ODPOWIEDZ