Abyss (Bruno Cathala, Charles Chevallier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Abyss (Bruno Cathala, Charles Chevallier)

Post autor: japanczyk »

BOLLO pisze: 24 lis 2020, 18:56 Ten caly Abys to tak patrze taka Aquatica...
Graficznie Abys jakos bardziej mi lezy.
Te gry nie maja ze sobą nic wspólnego poza tematyka
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Abyss (Bruno Cathala, Charles Chevallier)

Post autor: BOLLO »

japanczyk pisze: 24 lis 2020, 23:28
BOLLO pisze: 24 lis 2020, 18:56 Ten caly Abys to tak patrze taka Aquatica...
Graficznie Abys jakos bardziej mi lezy.
Te gry nie maja ze sobą nic wspólnego poza tematyka
Która zatem przypadła Ci bardziej do gustu i dlaczego?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Abyss (Bruno Cathala, Charles Chevallier)

Post autor: warlock »

#Abyss w anglojęzycznym dodruku doczekał się pewnych zmian (nie znam szczegółów), wiem, że na kafelkach miast pojawiły się jakieś nowe symbole kluczy (na lordach chyba też) - załączam focię poglądową. Jest mi ktoś w stanie powiedzieć, czy najnowszy dodruk Rebela zawiera te zmiany?
Obrazek

/edit: Na grupie facebookowej otrzymałem info, że nowy dodruk Rebela nie ma tych zmian. Bardzo mnie ciekawią tak szczerze mówiąc, bo wygląda to na mocny rebalans gry.
gPapryk
Posty: 36
Rejestracja: 08 sty 2020, 12:52
Has thanked: 16 times
Been thanked: 14 times

Re: Abyss (Bruno Cathala, Charles Chevallier)

Post autor: gPapryk »

warlock pisze: 03 lut 2021, 10:32 #Abyss w anglojęzycznym dodruku doczekał się pewnych zmian (nie znam szczegółów), wiem, że na kafelkach miast pojawiły się jakieś nowe symbole kluczy (na lordach chyba też) - załączam focię poglądową. Jest mi ktoś w stanie powiedzieć, czy najnowszy dodruk Rebela zawiera te zmiany?
Obrazek

/edit: Na grupie facebookowej otrzymałem info, że nowy dodruk Rebela nie ma tych zmian. Bardzo mnie ciekawią tak szczerze mówiąc, bo wygląda to na mocny rebalans gry.
Te grafiki na zdjęciu to są stare koncepty, w fazie projektowania gry jeszcze, wtedy był dobierany wygląd klucza itp. Takie coś nie weszło obecnie do produkcji.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Abyss (Bruno Cathala, Charles Chevallier)

Post autor: warlock »

Super, wielkie dziękI!
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Abyss (Bruno Cathala, Charles Chevallier)

Post autor: eveni »

W sklepie Rebel jest mata do gry (podstawki i dodatków).
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Abyss (Bruno Cathala, Charles Chevallier)

Post autor: Hardkor »

Jak coś pytałem już sklepy - rebel tego nie sprzedaje im. Więc nie będzie do dorwania inaczej niż u nich w sklepie. Ja swoją już zamówiłem :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Abyss (Bruno Cathala, Charles Chevallier)

Post autor: Tringa »

Ee... tam, jak to nie ma jak inaczej jej zdobyć? Ponad pół roku temu zamówiłam ją ze strony Bombyxa, przyszła i cały czas grzecznie służy :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Abyss (Bruno Cathala, Charles Chevallier)

Post autor: Hardkor »

Chodziło mi o to, że sklepy typu aleplanszowki, dragon-eye etc nie beda mialy jej na sprzedaż, bo nie okłamujmy się u rebela wszystkie produkty +30% ceny w porównaniu do innych sklepów.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Abyss (Bruno Cathala, Charles Chevallier)

Post autor: RUNner »

Czas odkopać temat, skoro Abyss trafił do mojej kolekcji ;) Skorzystałem z oferty Rebela i nabyłem grę od razu z dodatkami. Na razie zagrałem dwukrotnie w 2 osoby i jestem zadowolony z zakupu. Abyss oferuje przyjemną lekkość rozgrywki. Nie odmóżdża, ale też nie przegrzewa zwojów. Nie ma oczywistych decyzji, ale nie ma też paraliżu. Tury graczy idą błyskawicznie, a cała partia nie sprawia wrażenia przeciągniętej w czasie. Z przyjemnością sprawdzę oba dodatki, które z tego co widzę, nie wywracają rozgrywki do góry nogami, a dodają nieco więcej przestrzeni dla graczy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Abyss (Bruno Cathala, Charles Chevallier)

Post autor: Hardkor »

RUNner pisze: 28 lis 2022, 08:13 Czas odkopać temat, skoro Abyss trafił do mojej kolekcji ;) Skorzystałem z oferty Rebela i nabyłem grę od razu z dodatkami. Na razie zagrałem dwukrotnie w 2 osoby i jestem zadowolony z zakupu. Abyss oferuje przyjemną lekkość rozgrywki. Nie odmóżdża, ale też nie przegrzewa zwojów. Nie ma oczywistych decyzji, ale nie ma też paraliżu. Tury graczy idą błyskawicznie, a cała partia nie sprawia wrażenia przeciągniętej w czasie. Z przyjemnością sprawdzę oba dodatki, które z tego co widzę, nie wywracają rozgrywki do góry nogami, a dodają nieco więcej przestrzeni dla graczy.
No gra super tylko moim zdaniem balans trochę leży + szczęście co trafi się w kartach sojuszników (te małe karty z toru łowienia) bardzo zmienia grę. Nie raz miałem partię, gdy odsłaniałem same wysokie karty przez co miałem dobry dobór na rękę + perły od innych bo kupowali, a koleżanka same słabe. Finalnie nie chciała drugi raz przez to już grać. Ale gra dobra, w tej cenie bardzo warto sprawdzić :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Abyss (Bruno Cathala, Charles Chevallier)

Post autor: RUNner »

Po dwóch partiach nie mogę ocenić balansu, natomiast częściej zgarniałem sojuszników z rady, zamiast stawiać na los eksploracji. Często brakowało mi pereł do zakupów lordów, ale szedłem na ilość sojuszników.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Abyss (Bruno Cathala, Charles Chevallier)

Post autor: RUNner »

Dorzuciliśmy Krakena i rozgrywka jest jeszcze lepsza. Podobają mi się lokalizacje ze skarbami, gdzie można przetestować swojego farta. Do tego czarne perły też potrafią namieszać, ale trzeba ich używać z rozwagą. Dziś do gry wkroczy Lewiatan, bo faktycznie walka z potworem w podstawce jest mizerna. Zamówiłem już insert żeby wszystko mi się zmieściło w jednym pudełku, a to oznacza, że gra zagości w kolekcji na dłużej. Dla mnie Abyss to bardzo udana produkcja. Ma pewne wady, ale chce mi się grać, a to dla mnie jest najważniejszym kryterium.

Edit: Lewiatan wkroczył cały na biało :) Naprawdę dużo fajniej wygląda taka walka, choć wydłuża to trochę rozgrywkę, ale moim zdaniem warto. Faza eksploracji już nie pozwala graczowi bezkarnie unikać walki (która w samej podstawce żadną walką w sumie nie jest), bo jest ryzyko ataku ze strony lewiatana. No i wymóg poświęcenia sojusznika żeby atakować potwora też dodaje smaczku. Nagrody za pokonanie stwora są cenne, a do tego najlepszy gracz w ich ubijaniu otrzymuje tytuł pogromcy wart 5 punktów. Niby drobiazg ale dzięki niemu ograłem córkę 86:82! :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ