Heroes of Normandie (Yann and Clem)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Heroes of Normandie (Yann and Clem)

Post autor: RUNner »

Jak żyje nie czytałem gorszej instrukcji. Po dwóch czytaniach mam spory bigos w głowie. Póki nie zagram, nie ogarnę zasad. Masakra.
Sama gra wydaje się być mega klimatyczna. Mechanika wygląda dobrze, choć pełno w niej mikro reguł, które można po drodze zagubić. Coś jak w Mage Knight na pierwszy rzut oka.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Heroes of Normandie (Yann and Clem)

Post autor: Benedetto XVII »

W praktyce dosc prosta, wystarczy "tylko" zapamietac jakis milion ikonek. Tym niemniej jak sie juz ogarnie to rozgrywki sa naprawde fajne i miodne.
Co do instrukcji, polecam kompendium. Wyjasnia sporo kwestii.
maclat
Posty: 6
Rejestracja: 04 gru 2017, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Heroes of Normandie (Yann and Clem)

Post autor: maclat »

Faktycznie ciekawa dyskusja. Jeden z wariantów podobny do mojej interpretacji - dodatkowy ruch dla lekkich/ciężkich pojazdów w fazie zaopatrzenia.
Mając na myśli, że opcja ta byłaby zbyt „mocarna” miałem na myśli że opcję tę można wstawić w tabliczkę rekrutacji Dowództwa i będzie dotyczyła wszystkich lekkich/ciężkich pojazdów - z CAŁEJ armii.

Chyba dyskusja znalazła jednak swoje zakończonie.
Wyjaśnienie z 21.06.2017 znalazło się w wydanym Kompedium.

Blitzkrieg
During the Deployment of your army, you may place a heavy vehicle, a light vehicle (units onboard included) and a vehicle of any type outside the battlefield facing a terrain tile.
You may not choose a square in your opponent's deployment area, or a tile that has an Objective (see Scenarios, p.32).

If no tile is available, you may choose any tile.

These vehicles can enter the battlefield in any Supply phase through one of the squares of the chosen tile. They may enter through different squares.

The vehicles may not shoot until they enter the game.

Officers' Order special abilities apply even if they are not yet in the game.

I am going to "un-sticky" this thread at this point. I will also edit the OP to reflect the decision.




Dotarłem do takiego PDF i faktycznie takie opublikowanie Blitzkriegu się tam znalazło.
https://www.dropbox.com/s/931hbkt5yzdml ... K.pdf?dl=0
Hh453
Posty: 128
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Heroes of Normandie (Yann and Clem)

Post autor: Hh453 »

Witam, czytałem, że polska wersja HON ma poprawioną instrukcję itp... , czy scenariusze też są poprawione? Gdzie można ściągnąć scenariusze w polskiej wersji ?
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Heroes of Normandie (Yann and Clem)

Post autor: Paskuder »

Nie wiem czy istnieje coś takiego jak "poprawiona" instrukcja. Mnie i syna gra tak wciągnęła że na hona mamy przeznaczoną osobną półkę, zainwestowaliśmy w kompendium i to jest bajka w stosunku do podstawowej instrukcji. Nie rozumiem drugiej części pytania. Polskie scenariusze były w polskich paczkach z żetonami, kupowałeś np. zestaw z tygrysem Witmanna i tam był scenariusz "o jednego tygrysa za daleko"...
Nie da się tego "ściągnąć". Abstrahując od tego że dopiero duże dodatki takie jak Pegasus bridge czy Carentan to bajka a one nigdy nie były przetłumaczone przez Portal bo w Polsce większość graczy to casuale i im się gra nie sprzedała.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Heroes of Normandie (Yann and Clem)

Post autor: Benedetto XVII »

bo w Polsce większość graczy to casuale i im się gra nie sprzedała
Troche za duzo powiedziane, po prostu nie kazdy lubi wargaming (nawet taki uproszczony, z zetonami zamiast ludkow i na planszy). Swoje do pieca dolozylo tez Devil Pig - majac fajna mechanike systemu polakomili sie na liencje od GW (heroes of black reach), i obecnie sa w tak czarnej d.. glebi, ze raczej nic juz z nich nie bedzie.
Do tego stopnia, ze strach zamawiac w ich wlasnym sklepie - nie ma gwarancji, ze zamowienie bedzie zrealizowane.
A szkoda, bo system fajny, prosty i miodny, z przyjemnoscia przytulilbym np "Stalingrad"..
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Heroes of Normandie (Yann and Clem)

Post autor: Paskuder »

Z tym prosty to bym nie przesadzał :wink:
Stalingrad mnie jakoś nie porwał właśnie, poza kilkoma zmianami wygląda jak odcinanie kuponów...
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Heroes of Normandie (Yann and Clem)

Post autor: Benedetto XVII »

Nie jestem do konca przekonany z tymi kuponami.. Jezeli wprowadzono takie rzeczy jak jednostki zaporowe, troche wiekszy nacisk na snajperow, no i z tego co widzialem pojawilo sie lotnictwo w formie zetonow, to wygladalo to zachecajaco :) No i krasnaja armia - jednostki brytyjskie/niemieckie/brytyjskie roznia sie miedzy soba w ciekawy sposob, ciekawy bylem jak rozwiazali sowiety. Plus warunki pogodowe, jakas mechanika zimna zapewne sie pojawila.
Niestety raczej nie bedzie szans przetestowac :(
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Heroes of Normandie (Yann and Clem)

Post autor: Benedetto XVII »

A swoja droga ktoś strzela z Shermana do Cthulhu, czyli kolekcjonuje linię "Shadows over Normandie"? Jakie opinie, i jak z kompatybilnoscia obu systemow - tzn z klasycznym HoN?
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Heroes of Normandie (Yann and Clem)

Post autor: Paskuder »

Nie gram w son ale poza kilkoma dodatkowymi zasadami podejrzewam że jest bardzo kompatybilne. Na tyle że kompendium do klasycznego hona zawiera od razu zasady do son w osobnym rozdziale, nie rozbijali tego na osobne książki.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Heroes of Normandie (Yann and Clem)

Post autor: tomuch »

HoN przeszedł pod skrzydła iello? http://iellogames.com/games_catalog.html#WarGames (strona dawno nie była aktualizowana...)
A może oni są/byli jednym z wydawców? Devil Pig jeszcze istnieje?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Heroes of Normandie (Yann and Clem)

Post autor: Benedetto XVII »

iello bylo bodaj amerykanskim wydawca gry. Devil Pig zyje, ale ledwo, chociaz ostatnio udalo sie im wypchnac Stalingrad. Podobno teraz ciezko sie z nimi dogadac, dlatego polskie sklepy nie diluja ichnimi grami, a zakupy w sklepie DP sa obarczone ryzykiem. A wielka szkoda.
Takie informacje dostalem okolo pol roku temu.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Heroes of Normandie (Yann and Clem)

Post autor: tomuch »

Wygląda na to, że Devil Pig się jakoś odrodziło. Aktualnie trwa akcja na KS z różnymi dodatkami i obietnicami: https://www.kickstarter.com/projects/15 ... -from-hell
Co nie co można też wyczytać na BGG: https://www.boardgamegeek.com/thread/24 ... -back-hell
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Junol
Posty: 3
Rejestracja: 31 gru 2014, 02:12
Lokalizacja: Szczecin

Re: Heroes of Normandie (Yann and Clem)

Post autor: Junol »

Cześć,
Czy ktos z was zamawiał w ostatnim czasie cos bezpośrednio od devil pigs? Szukam dodatkow do heroes of normandie ale w tym momencie jedyna opcja jezeli chodzi o dostępność to bezpośrednio u wydawcy. Niestety natrafiłem na negatywne opinie o ich sklepie ale z przed kilku lat. Zmienilo sie cos? Warto spróbować czy szkoda ryzykować? Z gory dzieki za pomoc.
Figa
Posty: 23
Rejestracja: 16 kwie 2016, 10:10
Lokalizacja: Zielona Góra
Been thanked: 2 times

Re: Heroes of Normandie (Yann and Clem)

Post autor: Figa »

Junol pisze: 24 sty 2021, 12:52 Cześć,
Czy ktos z was zamawiał w ostatnim czasie cos bezpośrednio od devil pigs? Szukam dodatkow do heroes of normandie ale w tym momencie jedyna opcja jezeli chodzi o dostępność to bezpośrednio u wydawcy. Niestety natrafiłem na negatywne opinie o ich sklepie ale z przed kilku lat. Zmienilo sie cos? Warto spróbować czy szkoda ryzykować? Z gory dzieki za pomoc.
Dobre pytanie...sama jestem ciekawa jak to teraz wygląda. Akurat wczoraj przeglądałam co też Devil proponuje i też bym co nieco wzięła. A zatem podpinam się pod temat :)
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Heroes of Normandie (Yann and Clem)

Post autor: tomuch »

Niedługo chyba powinni finalizować ostatniego KS, więc może po efektach tegoż będzie można coś stwierdzić...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Heroes of Normandie (Yann and Clem)

Post autor: Paskuder »

Ja chyba zaryzykuję i coś zamówię bo koniecznie chcę jeden duży dodatek do hon, dam znać czy dojdzie.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Junol
Posty: 3
Rejestracja: 31 gru 2014, 02:12
Lokalizacja: Szczecin

Re: Heroes of Normandie (Yann and Clem)

Post autor: Junol »

Paskuder pisze: 25 sty 2021, 14:17 Ja chyba zaryzykuję i coś zamówię bo koniecznie chcę jeden duży dodatek do hon, dam znać czy dojdzie.
I jak tam? Złożyłeś zamówienie? Bo ja ciągle sie zastanawiam.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Heroes of Normandie (Yann and Clem)

Post autor: Paskuder »

Miałem szczere chęci ale skończyło się jak zwykle. Znaczy ostatnią wypłatą zawładnęła posiadłość szaleństwa i horror Arkham lcg. Ale co się odwlecze...
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
soldat
Posty: 65
Rejestracja: 29 sty 2019, 12:05

Re: Heroes of Normandie (Yann and Clem)

Post autor: soldat »

Hej

Ja zamawiałe w sklepie Devil i nigdy problemów nie było.

Btw. Ktoś się zastanawia nad nowym KS?
Awatar użytkownika
Junol
Posty: 3
Rejestracja: 31 gru 2014, 02:12
Lokalizacja: Szczecin

Re: Heroes of Normandie (Yann and Clem)

Post autor: Junol »

Zamówione dodatki i hos dotarły bez problemów. Paczka dotarła po ponad 2 tygodniach ale wszystko jest ok. Można śmiało zamawiać.
Obrazek
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Heroes of Normandie (Yann and Clem)

Post autor: tomuch »

przeklejam z ostatniego wątku zbiórki KS

jest nowy update, w którym pokazali taką mapę drogową na przyszłość:
Obrazek
Coś mi się wydaje, że szykuje się nowy KS z Heroes of Pacific... Do tego kilka fajnych dodatków do HoN i HoS, reprinty... Oby tylko jakieś cienie przeszłości nie wróciły na Devilów
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Heroes of Normandie (Yann and Clem)

Post autor: tomuch »

W firmowym sklepie Devil Pig spore obniżki z okazji Czarnego weekendu (tylko do dzisiaj!) - https://www.devil-pig-games.com/en/shop/
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Heroes of Normandie (Yann and Clem)

Post autor: azazelmo »

tomuch pisze: 30 lis 2021, 01:48 W firmowym sklepie Devil Pig spore obniżki z okazji Czarnego weekendu (tylko do dzisiaj!) - https://www.devil-pig-games.com/en/shop/
Mhm. Ceny fajne, ale koszty wysyłki niwelują korzyści. Chciałem kupić talię HoN -> SoN za 6€. Przesyłka 15€. Jak do Australii, a nie do UE.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Heroes of Normandie (Yann and Clem)

Post autor: tomuch »

azazelmo pisze: 30 lis 2021, 07:43
tomuch pisze: 30 lis 2021, 01:48 W firmowym sklepie Devil Pig spore obniżki z okazji Czarnego weekendu (tylko do dzisiaj!) - https://www.devil-pig-games.com/en/shop/
Mhm. Ceny fajne, ale koszty wysyłki niwelują korzyści. Chciałem kupić talię HoN -> SoN za 6€. Przesyłka 15€. Jak do Australii, a nie do UE.
Może gdyby zebrało się dzisiaj parę osób na błyskawiczne zamówienie, to by coś z tego było. Koszt przesyłki idzie w górę wraz z wagą, ale nie jest to taki wysoki wzrost.

edit: na pewno też bym coś wziął, ale nie mam jak zorganizować zamówienia...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
ODPOWIEDZ