Przez Pustynię

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
bb.bartosz
Posty: 217
Rejestracja: 17 cze 2006, 10:31
Lokalizacja: Łódź

Przez Pustynię

Post autor: bb.bartosz »

galakta mocno nieoficjalnie zapowiedziała na swoim forum premierę 'Przez Pustynię' na 22 stycznia.
http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.p ... 4&start=90

Gildia grę już sprzedaje, w zapowiedzianej przez Galaktę cenie 95zł, i z terminem realizacji '3 dni robocze'
http://www.sklep.gildia.pl/szukaj/wydawnictwo/galakta
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Znowu sie zanosi na utajniona premiere - jak przy Zemscie Malthorina.

Mam tylko nadzieje ze sklep Gildii podajac date premiery 22.01 uzgodnil to z Galakta a nie bazowal tylko na watlej wypowiedzi na forum.

Tak czy siak - czekam niecierpliwie. Zasmakowalem juz PP i chce wiecej.
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

A ja zobaczę czy Rebel albo jakiś inny sklep nie da nieco atrakcyjniejszej ceny...
Nie dość że gry nie znam (nie grałem), to jeszcze ta cena (wiem - czytam Forum Galakty, ale tu też wspomnę) nie jest najbardziej zachęcająca

8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Czyżby Galakta rozpoczęła nowy rozdział w polskim marketingu gier planszowych? Pisać jak najmniej, nie podawać informacji w aktualnościach na stronie, ewentualnie coś wspomnieć na forum, a potem ciach - no tak, gra już jest w sprzedaży. :lol:

W każdym razie PP to bardzo dobra gra. Mimo, że jest grą abstrakcyjną, logiczną to gra się bardzo przyjemnie i wcale tego nie czuć. No i żonie się podoba ;-) (testowałem na wersji ja_na).
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Geko pisze:(testowałem na wersji ja_na).
Zony, czy gry?
Gór mi mało i trzeba mi więcej
bb.bartosz
Posty: 217
Rejestracja: 17 cze 2006, 10:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bb.bartosz »

22 już w poniedziałek, zobaczymy czy będzie przez pustynię, czy pustostan :)

ja czekam na przedsprzedaż Galakty albo sensowną cenę Rebela -mam nadzieję że już niedługo-:)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

AvantaR pisze:
Geko pisze:(testowałem na wersji ja_na).
Zony, czy gry?
Chodzi oczywiście o testowanie na żonie ja_nowego egzemparza gry
:evil:

Przypomniało mi się, jak na klatce schowej bloku, w którym mieszkami wywieszono koszyk na prasę. Nad nim był napis "Wymieniajmy się prasą", a pod nim dopiski "i dziećmi" oraz "i żonami".

A wracając do PP. Jeśli moje obawy się sprawdzą, to przedsprzedaży nie będzie. Bo trzeba by ją najpierw ogłosić. A jak gra pojawi się w sklepach w poniedziałek, to będzie za późno na przedsprzedaż. Wszystko to jakieś podejrzane - mam wrażenie, że gildia jednak się rozpędziła z pisaniem, że gra będzie 22 stycznia.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

A ja mam dziwne przeczucie, ze przedsprzedazy nie bedzie. Wyglada na to, ze DW jest ostatnio strasznie zabiegany. Ja tam mam swoj rabat w Gryfie, wiec sie nie martwie :) Mysle, ze jak sie zaplaci 8zl przesylki, to oszczednosc na Przez Pustynie bylaby niewielka. Ale tak czy inaczej brak newsa jest dziwny.
Chyba, ze to jednak nie 22 styczen, ale przeciez Gildia musi miec jakies potwierdzenie tego terminu. Tak czy inaczej szykuje sie niezly poczatek roku - glownie dlatego, ze premiery sie opoznily :wink: Na rozgrzewke Przez Pustynie, a pozniej dwie swietne gry od Lacerty.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

No ciekawe jaka będzie cena, bo to jedyna motywacja przy kupnie tego produktu - w końcu w Through the Desert nie ma ani jednego elementu językowego, poza instrukcją.
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

A jednak nie bedzie gry 22.I... Kolejny termin to 29, mam nadzieje, ze styczen :wink:
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Post autor: cezner »

29 ale jednak luty..
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

cezner czytaj topick do konca i patrz w kalendarz :].
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Post autor: cezner »

che che rzeczywiście nie doczytałem do końca :oops:
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

no, 29.01 az tak nie boli jak 29.02...
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

D.W. też przesłał mi mailem informację o tym, że gra pojawi się 29.02. To by znaczyło, że dopiero za rok, bo najbliższy 29 lutego jest w 2008. Na szczęście to chyba konsekwentna pomyłka
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

Hudson pisze: Chyba, ze to jednak nie 22 styczen, ale przeciez Gildia musi miec jakies potwierdzenie tego terminu.
termin wydania Swiata Gier Planszowych gildia wywrozyla sobie z fusow, i nie poprawila pomimo prosb. nie wiem skad ta wiara ze akurat tu podala termin zwiazany jakos z rzeczywistoscia
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

bazik pisze:
Hudson pisze: Chyba, ze to jednak nie 22 styczen, ale przeciez Gildia musi miec jakies potwierdzenie tego terminu.
termin wydania Swiata Gier Planszowych gildia wywrozyla sobie z fusow, i nie poprawila pomimo prosb. nie wiem skad ta wiara ze akurat tu podala termin zwiazany jakos z rzeczywistoscia
Ano stad, ze nie wiedzialem o fusach i ŚGP :) Dla mnie oczywiste bylo, ze maja juz potwierdzenie od Galakty, ze dostana te gry w poniedzialek. Coz, mylilem sie 8) Zreszta teraz to juz niewazne, bo wiemy, ze 22 nie bedzie. Szkoda, ze sklep gildii jeszcze nie wie...
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

bazik pisze:
Hudson pisze: Chyba, ze to jednak nie 22 styczen, ale przeciez Gildia musi miec jakies potwierdzenie tego terminu.
termin wydania Swiata Gier Planszowych gildia wywrozyla sobie z fusow, i nie poprawila pomimo prosb. nie wiem skad ta wiara ze akurat tu podala termin zwiazany jakos z rzeczywistoscia
Niestety, w ten sposób to Gildia strzela sobie w stopę. Pokazuje, że ich stategia jest następująca: złapać nieoficjalnego newsa, że gra będzie wtedy a wtedy, wrzucić ofertę do sklepu (z datą premiery z newsa) i niech ludzie kupują. A jak się termin obsunie, to się napisze, że wydawca przesunął termin. Jak dla mnie - brak profesjonalizmu :evil:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

Blue pisze:Jednak mamy przedsprzedaz ;).
Kupujesz?
Bo ja i owszem, ale pozniej zawsze mam problem z odebraniem gry : (
Moze Ty bedziesz odbieral, to wzialbys i dla mnie : )
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Niestety nie będę zamawiał ;). Ale jakbys bardzo chciał to moge wziasc i jak przyjdzie to Ci do srodziemia/YMCA przyniesc, tyle ze nie wiem jak z moimi wizytami w Kraku bedzie , ten tydzien sesja, nastepny juz pod wielkim znakiem zapytania itp. ;). Ale ew. Stax chyba nie ma problemow z odieraniem gier? Spytaj jego.

PS. Zapisuje sie na partyjke jak dojdzie :D. Ostatnio za duzo na gry wydaje... w tym miechu juz 200 pln poszlo ;), w poprzednim podobnie[a zaczalem grac w sumie wlasnie w grudniu ;p].
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Rebel tez prowadzi przedsprzedaz Przez Pustynie

http://www.rebel.pl/product.php/1,606/9 ... tynie.html
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

czy ktoś zamierza kupić PP w Rebelu (albo innym "zaufanym sklepie" ;) oferującym cenę promocyjną?
Chętnie sie załapię bo mi już w Rebelu PDKi spadły i musiałbym dopłacić 5PLN do przesyłki.

THX za info 8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

Blue pisze:Ale ew. Stax chyba nie ma problemow z odieraniem gier?
Jasne moge odebrac. Siedziba Galakty jest 100m ode mnie
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Browarion pisze:czy ktoś zamierza kupić PP w Rebelu (albo innym "zaufanym sklepie" ;) oferującym cenę promocyjną?
Chętnie sie załapię bo mi już w Rebelu PDKi spadły i musiałbym dopłacić 5PLN do przesyłki.

THX za info 8)
Ja mam w Rebelu tylko drugi poziom w tej chwili, ale jezeli znajda sie jeszcze dwie osoby to chetnie zamowie i wykorzystam moj kod rabatowy 7%. Dla siebie nic nie biore, ale po co ma sie marnowac. Przy okazji: chce ktos Wysokie Napiecie (nowe, w folii) za 99zl? To wiecej niz 7% znizki :)
ODPOWIEDZ