Muzyka w grach

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Muzyka w grach

Post autor: MsbS »

Ja najchętniej puszczałbym do każdej gry Mr Oizo. Bo ja go lubię, a wszystkich innych drażni i nie daje się skupić :P. Niestety, Szanowna Małżonka i znajomi nie pozwalają :D
Awatar użytkownika
assurbanipal
Posty: 250
Rejestracja: 09 sie 2007, 04:59
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Has thanked: 1 time

Re: Muzyka w grach

Post autor: assurbanipal »

Do Arkham Horror bardzo spasował mi lekko psychodeliczny soundtrack z gry American McGee's Alice (kawałki 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 15 i 17). Całość robi niezły klimat - zwłaszcza jak przebywa się w innych wymiarach. Niezłym pomysłem wydaje mi się także tzw. muzyka relaksacyjna, a dokładniej odgłosy burzy, wiatru i deszczu. Ale tego jeszcze nie próbowałem.
Awatar użytkownika
G-B-C-h
Posty: 40
Rejestracja: 29 wrz 2007, 09:07
Lokalizacja: Gdynia

Re: Muzyka w grach

Post autor: G-B-C-h »

Dobry temat. Ja od jakiegoś czasu zacząłem sobie tworzyć biblioteczkę muzyki do gier. Głównie używam soundtracków z filmów i gier komputerowych. Często też na osobnym odtwarzaczu włączam w tym samym czasie efekty dźwiękowe z gier i zebrane z różnych stron w internecie: wrzaski, odgłosy potworów, strzałów, walki, wybuchów i różnych innych mrocznych, klimatycznych rzeczy.

Do Battlelore niezłe są: 300 OST, soundtrack CLANNAD do starego Robin Hooda, Galdiator OST...
Do Doom'a pasuje ciężki rock, industrial i jakieś elektroniczne brzmienia (digital hardcore)..
Do Arkham Horror, Tannhauser'a, Doom'a i podobnych pasują soundtracki do gier SILENT HILL, CLOCK TOWER, QUAKE (zrobiony przez NIN), ALONE IN THE DARK, OVERBLOOD oraz soundtracki z horrorów (28 Days Later, FridayThe13th, The Omen itp.).
Do Pitchcar Mini pasują soundtracki do wszystkich części Need For Speed.
Do Carcassonne (i większości eurosów) lubię słuchać lekkiej muzy, np. reggae, Zap Mamy, bhangry, ale ostatnio słucham szant (których nie lubię), bo grywam w pubie. :)

Do wszelakich naprawdę mrocznych gier pasuje przedziwny projekt muzyczny CURRENT 93. Totalnie sick shit.... :mrgreen:
KarbonX
Posty: 122
Rejestracja: 27 cze 2007, 09:54
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Muzyka w grach

Post autor: KarbonX »

Do Race for the Galaxy świetnie pasuje muzyka z "Battlestar Galactica".
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Muzyka w grach

Post autor: waffel »

Do Fury of Dracula chyba najlepsza będzie muzyka Kilara z Draculi Coppoli ale to tak oczywiste że aż głupio pisać :)
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Muzyka w grach

Post autor: edrache »

G-B-C-h pisze:Do wszelakich naprawdę mrocznych gier pasuje przedziwny projekt muzyczny CURRENT 93. Totalnie sick shit.... :mrgreen:
Current 93 jest rzeczywiście świetny, ale do jeszcze mroczniejszych gier polecam przesłuchać darmowe próbki z Cold Meat Industry: http://www.coldmeat.se/home.html Już samo słuchanie przeraża :twisted:

Mój ulubiony kawałek to Coph Nia "Holy War" i na siłę tematycznie może pasować do Warrior Knights.

OT: Kiedyś kolega pożyczył mi najbardziej klimatyczną muzykę do czytania Lovecrafta, ale niestety nie mogę przypomnieć sobie zespołu. Brzmiało to jak: Darkness Unshrout (?). Niekoniecznie było tam słowo Darkness. Muzyka idealnie pasowała do jakiegoś przerażającego bagna :) Czasem było słychać jakieś śpiewy jak z jakiegoś mrocznego obrządku ;) Może ktoś z Was kojarzy?

EDIT: Chyba znalazłem: Darkness Enshroud - to chyba nie jest dobra muzyka
Awatar użytkownika
G-B-C-h
Posty: 40
Rejestracja: 29 wrz 2007, 09:07
Lokalizacja: Gdynia

Re: Muzyka w grach

Post autor: G-B-C-h »

To mi przypomina...... Jak ktoś woli Arkham Horror i Lovecrafta w mniej mrocznym wydaniu to może sobie odtworzyć w czasie gry muzyczną produkcję The H.P. Lovecraft Historical Society Cast Album. To mity Cthulhu na wesoło... Szczególnie lubię utwór TENTACLES :D
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: Muzyka w grach

Post autor: zara2stra »

Do Arkham Horror polecam słoweńskie Devil Doll; właściwie wszystko, ale szczególnie album Dies Irae - choć sam nie używam muzyki podczas naszych nocnych spotkań przy planszy, to gdybym miał dostępne odpowiednie nagłośnienie w miejscu gdzie gramy, właśnie DD lądowałoby na tacce podczas wędrówek po Arkham :)
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Muzyka w grach

Post autor: Maras »

Co powiecie na film z podkładem Scootera - Fire do Pitchar Mini na stronie. Muzyka kosmos, wyrywa z fotela, oczywiście wg mnie.
A co może pasować do Osadników z Catanu może Enya?
Awatar użytkownika
proder
Posty: 15
Rejestracja: 24 lut 2008, 00:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Muzyka w grach

Post autor: proder »

Ja poszukiwałem jak "uparte zwierze" ;) przez parę dni muzyki do wieczorów z grą: Hannibal Barkas takiej która by dawała tempa grze i podkreślała antyczno-wojenny klimat gry oto wyniki:

1) conan el barbaro
2) rome (theme) - hbo
3) conan the barbarian - mountain of power procession
4) Mountain of Power Procession Conan the Barbarian [09]
5) 02 - riddle of steel - riders of doom(2)
6) 01 hunger album date tracknumber Black Hawk Down Hans Zimmer :: by Al3xSk˙ :: 2002 Hunger 1 the gladiator - 09 the might of rome
7) The Gladiator BSO The Gladiator Original Soundtrack 2000 Decca 09 The Might of Rome 9
8) 01 - main title & riders of taramis Conan The Destroyer Basil Poledouris 1984 Score MCA Conan The destroyer
9) 01 - a way of life encoded by The Last Samurai
10) 02 - anvil of crom(2) www Conan The Barbarian - 20th Anniversary Edition by ASLAN
11) 09 - the orgy The Orgy
12) piratas del caribe Piratas del Caribe BSO Musica de peliculas
15 b s o piratas del caribe
13) hans zimmer - pirates of the carribean - the black pearl
14) hans zimmer - the last samurai - the way of the sword Elektra The Way Of The Sword
15) hans zimmer - the thin red line - silence
16) The Thin Red Line 1999 RCA Silence jerry goldsmith - conan the barbarian theme
17) Theme Conan The Barbarian Soundtrack The Riddle Of Steel - conan the destroyer
18) the gladiator - 12 slaves to rome
:wink:

Usunąłem pogrubienie wszystkiego, moim zdaniem zupełnie niepotrzebne. /Geko
Awatar użytkownika
Lord_Kristof
Posty: 110
Rejestracja: 17 lut 2008, 12:39
Lokalizacja: Kraków / Rochester / Canterbury
Kontakt:

Re: Muzyka w grach

Post autor: Lord_Kristof »

Hmm, a'propo "naprawdę mrocznych gier" (choć nie wiem co dokładnie macie na myśli) i wszelkich horroropodobnych - polecam wszelaką muzykę w stylu dark ambient, szczególnie bardziej industrialne sprawy: np. Atrium Carceri, Necrophorus, Asmorod, Apostose, Aeoga...
A do "Mall of Horror" zastanawiam się, czy pasowałyby utwory Mr. Bungle oraz innych projektów Mike'a Pattona :D
Any time spent with games is time well spent!
http://www.bestiariusz.pl
Dość to popularne, więc w sumie czemu nie: moja kolekcja gier
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Muzyka w grach

Post autor: Wladek »

G-B-C-h pisze:To mi przypomina...... Jak ktoś woli Arkham Horror i Lovecrafta w mniej mrocznym wydaniu to może sobie odtworzyć w czasie gry muzyczną produkcję The H.P. Lovecraft Historical Society Cast Album. To mity Cthulhu na wesoło... Szczególnie lubię utwór TENTACLES :D
Na dobrą sprawę wymieniona przez Ciebie produkcja jest tak naprawdę musicalem- "A shoggoth on the roof" (aby nie uwłaczać komukolwiek nie zamierzam mówić na czym był wzorowany :mrgreen: ). W moim gronie lepiej się sprawdziło puszczenie w tle "A Very Scary Solstice"- czyli zestawu przerobionych kolęd. Nie ma to jak grupa śpiewająca chórkiem "Cthulhu lives" xD
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Podkłady muzyczne w grach....

Post autor: janekbossko »

Witam

zastanawia mnie czy używacie w domowym zaciszu czy na spotkaniach w szerszym gronie muzyki do potęgowania klimatu gry :)
Zauwazyłem ze temat o Neuroshimie sie pojawil i ścieżce dzwiekowej do niej wiec moze ogolny temat o grach i ich podkadach by się jednak przydał.

Czasem jest tak ze gracz jest rozkojarzony a przesuwanie czy zagrywanie kart lub zetonow nie sprawia mu maksymalnej przyjemnosc - poprostu brakuje mu "czegos" zeby wczuć sie w role króla, handowca, sportowca, shoguna czy...zombi ;)

moze macie jakies przykłady...albo poprostu wspolnie znajdzmy dobra muzyke do dobre gry :)

Pozdrawiam
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 19 times

Re: Podkłady muzyczne w grach....

Post autor: Filip z Lublina »

poza oczywistymi(w moim przekonaniu) przykładami muzyki świata w konfrontacji z grami z tegoż samego(strasznie chętnie zagrałbym w Samuraja czy Shoguna przy oryginalnej muzyce japońskiej) to bardzo fajnym pomysłem jest na przykład sountrack z Heroesa. Jako, że muzyka jest tak samo genialna jak gra i potrafi budować klimat i napięcie, sprawdza się świetnie.
Myślę, że Mall of Horror mogłoby się sprawdzić przy Massive Attack;)
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Podkłady muzyczne w grach....

Post autor: kolderek »

niestety my gramy w restauracji i tam są tylko odgłosy krzątania się, rozmów innych ludzi, więc o puszczaniu muzyki do gry nie ma mowy :)

a na innych spotkaniach też nie specjalnie - puszczamy radio i gramy :)
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Podkłady muzyczne w grach....

Post autor: janekbossko »

hmmmm tak sobie myslalem i...

Descent - moze ost z Lord Of The Rings?
Memoir' 44 - no wlasnie co tutaj?
Shogun - Last Samurai ost, orientalna muzyka
Hannibal RvC - Gadiator (w moim rankingu w pierwszej trojce ost wszechczasow)
CoH - tez nie mam pomyslu...

temat zostal napisany zupelnie spontanicznie bo nie iwem czy wszyscy sie skupia jak np grajac w ToI beda "świszczały" kule dookoła ale...no wlasnie w grach przygodowych np podczas potyczek...albo grajac w Mare Nastrum np wlasnie ost z Gladiatora :)
Pomysl wydaje m isie ciekawy i napewno bede testowal
Awatar użytkownika
lukaszkuch
Posty: 243
Rejestracja: 09 gru 2006, 23:02
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Podkłady muzyczne w grach....

Post autor: lukaszkuch »

Ja do Twilight Struggle załatwiłem sobie składankę Atomic Platters: Cold War Music from the Golden Age of Homeland Security.
Zdecydowanie tworzy klimat. Polecam!

Swoją drogą myślałem nad przygotowaniem sobie kilku płyt dla moich gier. Co na przykład polecilibyście do Through The Ages?
Awatar użytkownika
Nabuchodonozor
Posty: 261
Rejestracja: 06 wrz 2008, 19:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Podkłady muzyczne w grach....

Post autor: Nabuchodonozor »

Myślę, że muzyka w tle nie jest może dobrym pomysłem przy pierwszych rozgrywkach w daną grę bo człowiek jeszcze do końca zasad nie czai i nie ma wprawy, ale gdy już grasz po raz któryś w daną grę, tym bardziej z tymi samymi ludźmi to wprowadzenie muzyki w tle może wprowadzić nie tylko dreszczyk ale i klimat nowości :) Uważam, że muzyka filmowa, czy z gier świetnie się do tego nadaje bo podobnie jak w filmie czy grze komputerowej raz jest spokojnie by nagle zaskoczyć widza, tak w planszówce też nagle może Cię coś zaskoczyć, a wspomniany rodzaj muzyki ma właśnie taką charakterystykę :)
Poza tym wielu jest ludzi którzy właśnie nie potrafią skupić myśli bez muzyki (nawet uczą się przy muzyce) i takie tło może im pomóc. Jeszcze tylko przebieżmy się za postacie z gry i można to śmiało nazwać Board RPG :P
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Podkłady muzyczne w grach....

Post autor: Neurocide »

Na Through The Ages? - Ha masz:
Baba yetu, Yesu uliye Mbinguni yetu, Yesu, amina! Baba yetu, Yesu, uliye Jina lako litukuzwe. Utupe leo chakula chetu Tunachohitaji utusamehe Makosa yetu, hey! Kama nasi tunavyowasamehe Waliotukosea usitutie Katika majaribu, lakini Utuokoe, na yule, milelea ilele! - czyli muzka z Civ4 ;)

Drałem też kiedyś w Starctafta z muzyką z Down of War - sprawdza się.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Podkłady muzyczne w grach....

Post autor: macike »

kolderek pisze:niestety my gramy w restauracji i tam są tylko odgłosy krzątania się, rozmów innych ludzi [...]
Nic tylko zanabyć Wasabi i grać. :twisted:
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
Amen
Posty: 62
Rejestracja: 26 lis 2006, 22:34
Lokalizacja: Czeladź

Re: Podkłady muzyczne w grach....

Post autor: Amen »

Do memoira i ToI używam OST z Szeregowca Rayana i różnych marszy wojskowych.
Fury of dracula świetnie komponuje się ze ścieżką dźwiękową do Draculi Brama Stokera, natomiast do Dooma polecam połączonych ścieżek dźwiękowych z Gears of War i Quake :D

Pozdrawiam
The spice must flow
Gamer tag: AmennPL
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Podkłady muzyczne w grach....

Post autor: Blue »

Sory, że nie poszukam(wycieńczony po partii w descena spac ide ;) ), ale taki temat już istnieje... tj o muzyce w grach jest tam pare tytulow z OST o zombich itp roznych takich.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Podkłady muzyczne w grach....

Post autor: Don Simon »

Istnieje i wlasnie polaczylem nowy watek ze starym. Zanim stworzycie nowy watek zerknijcie, czy juz czegos podobnego nie ma - unikniemy powtarzania tych samych propozycji.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Muzyka w grach

Post autor: Neurocide »

Forum jest zbyt wielkie na takie szukanie. I nie dziwię się, że ludzie nie szukają. Sensownym roziwazaniem byłoby zatrudnienie moderatora, to niewdzięcznej roboty jaką odwala sie na civfanatics, czyli osobny temat przyklejony z odnosnikami do czsto powatarzajacych się wątków.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Muzyka w grach

Post autor: Don Simon »

Neurocide pisze:Forum jest zbyt wielkie na takie szukanie.
Nie jest. Akurat po wpisaniu w pole Szukaj slowa "Muzyka" ten watek wyskakuje niemal od razu.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
ODPOWIEDZ