Jaki regał na gry?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: BOLLO »

Niestety nie . A jeżeli coś jest stricto pod graczy to jest automatycznie droższe . Ja nadal uważam ze zrobienie regału pod planszówki to jeden z łatwiejszych projektów jakie można zrobić samemu. Nie ma tam ani szuflad ani mechanizmów żadnych. Zamawiasz płytę meblową w firmie (gotowe rozkroje podajesz) która jest już wycię ta na odpowiednie wymiary oraz posiada pofornirowane krawędzie. Skręcić do kupy + przywiercić do ściany.

Ja wiem że pisać to komuś kto nie potrafi żarówki wymienić (przykre ale takich też znam) jest ławo. Ale naprawdę majsterkowicze nie bójcie się tego robić samemu. Cena tylko za materiały a radość z wykonania niesamowita. I za resztę pieniędzy kupicie ok 3-4 nowe tytuły gier więc warto.
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: Piaskoryb »

BOLLO pisze: 24 kwie 2020, 17:01 Niestety nie . A jeżeli coś jest stricto pod graczy to jest automatycznie droższe . Ja nadal uważam ze zrobienie regału pod planszówki to jeden z łatwiejszych projektów jakie można zrobić samemu. Nie ma tam ani szuflad ani mechanizmów żadnych. Zamawiasz płytę meblową w firmie (gotowe rozkroje podajesz) która jest już wycię ta na odpowiednie wymiary oraz posiada pofornirowane krawędzie. Skręcić do kupy + przywiercić do ściany.

Ja wiem że pisać to komuś kto nie potrafi żarówki wymienić (przykre ale takich też znam) jest ławo. Ale naprawdę majsterkowicze nie bójcie się tego robić samemu. Cena tylko za materiały a radość z wykonania niesamowita. I za resztę pieniędzy kupicie ok 3-4 nowe tytuły gier więc warto.
Właśnie o tym piszę, kiedy już płyta pod wymiar i do tego oklejona itp to kwestia kilku dziurek i kilku wkrętów ;D a można pod własne wymagania zrobić, nawet na kółkach jak ktoś ma wolną przestrzeń i mamy wysuwany regał :D To naprawdę banał i do tego dużo dobrej zabawy kiedy robi się coś samemu ;D i właściwie za pół darmo ;p
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1150
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: Propi »

Wybrałem się do OBI, skorzystałem z usługi przycinania drewna na miejscu i przeszedłem szybki kurs w tym jak nie wkręcać śrub w drewno - ale kilkanaście godzin po Waszej sugestii, żeby zbudować samemu, regał stoi i nawet się nie chybocze! ;)

Wymiar to 200x40x20, wszystko zbudowane z czterech desek: dwóch 240x20 i dwóch 80x20. Gdybym wszystko inne miał w domu, zamknąłbym się w 170zł, natomiast musiałem dokupić trochę wkrętów, nóżki z filcem i gwoździkiem i płaskowniki do wzmocnienia skrajnych narożników. Wygląda toto tak:
Spoiler:
Teraz muszę dokupić kilka pudełek w poszczególnych rozmiarach, żeby ładnie się zapełniło. W pudełkach w sumie mogą być gry... ;)

EDIT: dodam tylko, że rozmiarowo niedostrzeliłem o jakieś 5mm, bo na nowym regale nie mieści się przeklęte Activity (z zupełnie niepotrzebnie dużym pudełkiem), którego żal mi się pozbyć i żal trzymać w ciemnym kącie, ale też żal eksponować... ;) Dopiero na miejscu dowiedziałem się, że przycięte deski tracą ok. 3mm po każdym cięciu, więc finalna szerokość półki to nie jest idealnych 40cm.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: BOLLO »

Wyszlo bardzo dobrze . I o to chodzi. Mozna?
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: kelvar »

W większości miast działają punkty gdzie sprzedają płyty meblowe - opisujesz sobie co i jak (zazwyczaj mają wygodne druczki) i docinają na wymiar płytę meblową. Do tego od razu oklejają - więc oznaczasz które krawędzie chcesz okleić (warto dowiedzieć się jaka szerokość okleiny - w moim ulubionym punkcie w Kielcach to była pcv 1 mm - trzeba było doliczać do wymiarów, ale jakość jest naprawdę świetna!).
Wycinają wszystko jak chcesz, odbierasz takie puzzle i składasz. Trzeba mieć podstawowe umiejętności używania narzędzi (jak nie masz - warto się nauczyć :)) i tyle... Nooo, może parę narzędzi i "wkrętów".

Co potrzeba i jakie to ceny?
- wiertło do konfirmatów,
- wiertarka (...lub przyzwoita wiertarko-wkrętarka)
- bity (właściwie to tylko ten do konfirmatu... Ale warto mieć tani komplecik:))
. jakieś nóżki do mebla (z płyty też mogą być, fajne są małe regulowane, ale są różne)
- jak zamówiłeś płytę HDF na tył (3 mm, z tyłu mebli często stosowana) - to rada ode mnie: daj sobie spokój z gwoździkami... Kiedyś używałem wkrętów (bardzo małych) + podkładek przezroczystych z tworzywa, a teraz jak mam jakiś mebel składać to używam zszywacza tapicerskiego (szybko, skutecznie itp.).
- jak robisz półki "ruchome" - to wiertło (wiertła zawsze warto mieć w domu!) i kołeczki do tego (są i z drewna, i z metalu).

I dalej to każdy uzna co mu trzeba, ale NIE MA POTRZEBY mieć super-hiper-profesjonalnych narzędzi...
Z rad - nie kupuj narzędzi i akcesoriów w marketach budowlanych (chyba, że potrzebujesz "na już" - na akcesoriach robią często bardzo duże przebitki. Warto też przeliczyć czy nie zostanie nam za dużo płyty (zazwyczaj płacimy za całą płytę) - chyba, że masz co robić ze ścinakami dużymi :). I sprawdzić warto ile kosztuje płyta - bo możesz się zdziwić rozrzutem cen między np. białym, a jakimś "abstrakcyjnym" kolorem :)

Sam zrobiłem sporo mebli (od stolika "kawowego", po regały, szafki itp. - łatwe fajne konstrukcje). Ostatnio nawet popełniłem regał na gry (z komodą).
Z ostatnich uwag - jak chcesz przyoszczędzić - tanie regały w pewnym dyskoncie "owadopodobnym" na literą B są często po prostu tańsze niż te ręcznie wykonane (choć jakoś np. oklein odstaje).
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: Arachion »

kelvar pisze: 29 kwie 2020, 17:21 W większości miast działają punkty gdzie sprzedają płyty meblowe - opisujesz sobie co i jak (zazwyczaj mają wygodne druczki) i docinają na wymiar płytę meblową. Do tego od razu oklejają - więc oznaczasz które krawędzie chcesz okleić (warto dowiedzieć się jaka szerokość okleiny - w moim ulubionym punkcie w Kielcach to była pcv 1 mm - trzeba było doliczać do wymiarów, ale jakość jest naprawdę świetna!).
Wycinają wszystko jak chcesz, odbierasz takie puzzle i składasz. Trzeba mieć podstawowe umiejętności używania narzędzi (jak nie masz - warto się nauczyć :)) i tyle... Nooo, może parę narzędzi i "wkrętów".

Co potrzeba i jakie to ceny?
- wiertło do konfirmatów,
- wiertarka (...lub przyzwoita wiertarko-wkrętarka)
- bity (właściwie to tylko ten do konfirmatu... Ale warto mieć tani komplecik:))
. jakieś nóżki do mebla (z płyty też mogą być, fajne są małe regulowane, ale są różne)
- jak zamówiłeś płytę HDF na tył (3 mm, z tyłu mebli często stosowana) - to rada ode mnie: daj sobie spokój z gwoździkami... Kiedyś używałem wkrętów (bardzo małych) + podkładek przezroczystych z tworzywa, a teraz jak mam jakiś mebel składać to używam zszywacza tapicerskiego (szybko, skutecznie itp.).
- jak robisz półki "ruchome" - to wiertło (wiertła zawsze warto mieć w domu!) i kołeczki do tego (są i z drewna, i z metalu).

I dalej to każdy uzna co mu trzeba, ale NIE MA POTRZEBY mieć super-hiper-profesjonalnych narzędzi...
Z rad - nie kupuj narzędzi i akcesoriów w marketach budowlanych (chyba, że potrzebujesz "na już" - na akcesoriach robią często bardzo duże przebitki. Warto też przeliczyć czy nie zostanie nam za dużo płyty (zazwyczaj płacimy za całą płytę) - chyba, że masz co robić ze ścinakami dużymi :). I sprawdzić warto ile kosztuje płyta - bo możesz się zdziwić rozrzutem cen między np. białym, a jakimś "abstrakcyjnym" kolorem :)

Sam zrobiłem sporo mebli (od stolika "kawowego", po regały, szafki itp. - łatwe fajne konstrukcje). Ostatnio nawet popełniłem regał na gry (z komodą).
Z ostatnich uwag - jak chcesz przyoszczędzić - tanie regały w pewnym dyskoncie "owadopodobnym" na literą B są często po prostu tańsze niż te ręcznie wykonane (choć jakoś np. oklein odstaje).
poka!
zaprezentuj swoje dzieła oraz głównego sprawce posta czyli regał z grami - na pewno nie tylko je jestem ciekawy
Sucharzysta
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: kelvar »

Arachion pisze: 29 kwie 2020, 19:14 poka!
zaprezentuj swoje dzieła oraz głównego sprawce posta czyli regał z grami - na pewno nie tylko je jestem ciekawy
Już nadrabiam!:)
Spoiler:
Uwaga na bałagan (urok moich przyszłych małych współgraczy... :-)). Polka ma ponad 2,6 m wysokości i 1,4 szerokości + ten wystający element w bok ma ponad 2 metry (chyba 2,3-2,4 m) i jest jedynym elementem z którym potrzebowałem pomocy żeby ktoś go przy montażu do ściany pomógł (...i było równo według poziomicy:P).
Wszystko przymocowany do ściany tak, żebym ja się mógł wspinać. Na dole są szafki Jake komodzie (w tych wolnych przestrzniach na dole był laptop, drukarka i oczywiście z tyłu otwory na kable żeby rozmieści nagłośnienie czy podłączenie projektora).
Nie trzeba wybitnych umiejętności - może nie jest idealnie, ale wiem, że jest porządnie, według mojej wizji itp..
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: Atk »

Wow nice
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: BOLLO »

wyszło bardzo dobrze ....najwaniejsze ze samemu i po kosztach.
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: kelvar »

BOLLO pisze: 06 maja 2020, 10:39 wyszło bardzo dobrze ....najwaniejsze ze samemu i po kosztach.
Z kosztami to różnie bywa - bo jak pisałem - jak kupi się (zwłaszcza jak są wyprzedaże) w markecie tani regał to często wychodzi poniżej kosztów.
Ale plus to właśnie zrobienie czegoś tak jak nam pasuje - zwłaszcza w nietypowych przestrzeniach. No i ogólnie to wciąga - takie klocki dla dużych chłopców :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: BOLLO »

No to ja tez sie pochwale.
Co prawda te ściankę robiłem dla syna pod jego rzeczy ale widze że dobrze się sprawuje na planszówki :-)
Może go "exmituje" i zapakuje tam swoje zabawki :-)


https://drive.google.com/file/d/1KmHMqf ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1AABHMQ ... sp=sharing
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: BOLLO »

Gazetka Lidla 14.09-19.09 strona 11.
129pln regal wys108 szer74 gl33. Wyglada calkiem spoko na planszowki.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: eveni »

Nie wiem czy ktoś już wspominał o nowym regale w Ikei - Flysta. Jest trochę mniejszy (i tańszy) niż Kallax, standardowe kwadraciaki mieszczą się bez problemu.
https://www.ikea.com/pl/pl/p/flysta-reg ... -30377242/

Obrazek

Edit: wklejam poprawiony link (mam nadzieję :))
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2020, 02:37 przez eveni, łącznie zmieniany 1 raz.
INsejn
Posty: 58
Rejestracja: 22 wrz 2005, 16:05
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: INsejn »

eveni pisze: 05 wrz 2020, 14:40 Nie wiem czy ktoś już wspominał o nowym regale w Ikei - Flysta. Jest trochę mniejszy (i tańszy) niż Kallax, standardowe kwadraciaki mieszczą się bez problemu.
Link nie działa. Fajnie, że głębokość jest mniejsza niż w Kallaxie. Ciekawe jedynie czy jest możliwość powieszenia go.
Mawgan
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2021, 11:26
Been thanked: 2 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: Mawgan »

To i ja kopnę złota łopatą.

Pytanie do osób które mają trochę już pozycji w kolekcji i nie jedno pudełko macały.
Ja zaczynam dopiero więc nie mam rozeznania jakie wymiary okienek będą dobre.

Chcę zbudować molocha jakieś 3,5m długości, wysokość po sam sufit.

W planie jest konstrukcja złożona z okienek w większości w wymiarze jaki przypada większości standardowych pudełek.
No właśnie czyli jakie to wymiary?

Myślę zrobić na dole coś wyższego, na większe pudełka - właśnie jaki wymiar?
I na górze na drobnicę np lub zamykane w jednym segmencie.

Zależy mi na tym, żeby pudełka głęboko nie wpadały w półkę bo i tak będę równać do przedniej krawędzie tj książki.
Proszę o pomoc w weryfikacji jaki rozmiar dla 75% gier będzie właściwy i na bazie waszych doświadczeń jakie byście większe "okienka" dorobili.

Ciężko tak na sucho mi to przekalkulować.
Zawsze jest tak, że jak już coś jest zrobione to by człowiek wiedział jak zrobić ciut lepiej wersję 2.0 : )
Grubość płyty pewnie też zrobię większą niż 18mm bo widziałem filmiki jak się to ludziom gnie.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: garg »

Kallax (czyli - jeśli dobrze pamiętam - 30,5 cm w kwadracie) jest bardzo dobry i pasuje prawie do wszystkiego. Duże pudełka wchodzą poziomo w głąb, kwadratowe - dowolnie, a te rozmiaru A4 - pionowo. Do małych nie warto niczego dopasowywać, bo i tak są bardzo różne i zawsze da się je upchnąć.

Trzy najpopularniejsze wymiary pudełek, to kwadrat Catan (30x30cm) prostokąt A4 do Agricoli (21x30cm) i duże, ale nie ma tutaj jednego dominującego standardu - zwykle coś około 25x40cm.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: espresso »

garg pisze: 10 sie 2023, 17:15 Kallax (czyli - jeśli dobrze pamiętam - 30,5 cm w kwadracie) jest bardzo dobry i pasuje prawie do wszystkiego. Duże pudełka wchodzą poziomo w głąb, kwadratowe - dowolnie, a te rozmiaru A4 - pionowo. Do małych nie warto niczego dopasowywać, bo i tak są bardzo różne i zawsze da się je upchnąć.

Trzy najpopularniejsze wymiary pudełek, to kwadrat Catan (30x30cm) prostokąt A4 do Agricoli (21x30cm) i duże, ale nie ma tutaj jednego dominującego standardu - zwykle coś około 25x40cm.
Kallax ma przegródki 33,5cm, ale na głębokość ma aż 39 (dla mnie to spora wada). Ja kupiłam regał, który ma półki głębokie na 30 cm, wysokie na 33 lub 37 cm (taki model, ma dwie wysokości półek), a podziałka na szerokość jest regulowana i pudełka pasują idealnie. IMO okienka są mało praktyczne, osobiście wolę jednak szersze półki, wtedy można kombinować z układaniem.
Awatar użytkownika
Padre
Posty: 198
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 88 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: Padre »

Mam dwa Kallaxy i szczerze mówiąc trochę żałuję, że nie szarpnąłem się od razu na regał pod wymiar. W przyszłości zrobię taką wymianę, obecnie pracuję z tym co mam i kombinuję z ułożeniem pudełek. To co mi w Kallaxach podpadło to brak "kompatybilności" z dużymi pudełkami. Druga edycja Eclipse, Wojna o Pierścień, Anachrony Infinity Box - tego typu pudła mieszczą się tylko na szczycie regału, ułożone na półkach nieestetycznie zwisają.
Awatar użytkownika
Sylwiano
Posty: 127
Rejestracja: 22 kwie 2020, 10:56
Has thanked: 17 times
Been thanked: 17 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: Sylwiano »

To i ja się czymś podzielę :). Jak planowałam kupić regał pod planszówki byłam skuszona radami o Kalaxie i prawie bym go kupiła gdybym nie zobaczyła regałów BESTA - i tak są delikatnie droższe ALE:

1. istnieje możliwość dowolnej regulacji na jakiej wysokości ma być półka - czyli możemy sami ustalić gdzie będą pudła o normalnych wymiarach, a gdzie te o niestandardowych co ni hu nie da się do tego nic dopasować,
2. na szerokość mieszczą się na spokojnie takie pudła jak do Feudum czy Yggdrasil: Kroniki - i jeszcze zostaje miejsce, czyli szersze pudła też wejdą,
3. ty kupujesz tyle półek ile chcesz - są do kupienia oddzielnie więc nie jesteś zmuszony do montażu 5 bo tak jest i koniec,
4. planszówki nie toną tzn. głębokość samego regału jest taka, że idealnie eksponuje całą kolekcję,
5. oprócz gier można pomieścić książki i gry na PS, Xbox one również się świetnie eksponują,
7. Jeden regał jest w stanie pomieścić dużą ilość gier - jedna przegródka to ok. 7 gier pokroju Abyss/ Terraformacji Marsa czy Zony/ albo jedna przegródka to All-in Wiedźmin Stary Świat.
6. kilka postawionych regałów obok siebie robi efekt WOW - wydaje mi się, że lepszy niż w przypadku Kalaxa.

Dodam jeszcze tyle, iż mimo, że to sklejka to sam regał wydaję się solidny, a jego demontaż i montaż jest prosty jak budowa cepa :D
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: Mr_Fisq »

Sylwiano pisze: 11 sie 2023, 08:45 To i ja się czymś podzielę :). Jak planowałam kupić regał pod planszówki byłam skuszona radami o Kalaxie i prawie bym go kupiła gdybym nie zobaczyła regałów BESTA
Pochwal się później pełnym regałem :)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Sylwiano
Posty: 127
Rejestracja: 22 kwie 2020, 10:56
Has thanked: 17 times
Been thanked: 17 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: Sylwiano »

Mr_Fisq pisze: 11 sie 2023, 08:52
Sylwiano pisze: 11 sie 2023, 08:45 To i ja się czymś podzielę :). Jak planowałam kupić regał pod planszówki byłam skuszona radami o Kalaxie i prawie bym go kupiła gdybym nie zobaczyła regałów BESTA
Pochwal się później pełnym regałem :)
Jeszcze raz bo źle mi się dodał post.
Tak to się prezentowało jakiś czas temu.

Obrazek
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: Apos »

Sylwiano pisze: 11 sie 2023, 08:45
Spoiler:
Obecnie mam Kallaxa i sprawdza się dobrze, ale do przyszłego mieszkania już mam zaprojektowane regały z systemu BESTA. Zalety są dokładnie takie jak wymieniasz oraz można dobrać sobie zamykane przeszklone fronty. Pomaga to w walce z kurzem, a gry nadal widać przez szybkę :)
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: adman »

U mnie do przechowywania pudełek służą trzy regały BILLY z IKEI.
Regał z sześcioma półkami można dostać już za 250 złociszy.
Każdy jest szeroki na 80 cm i głęboki na 28cm, czyli każde pudełko wystaje jakieś 2 cm.
Wzrostem mają 2 metry.
Regały o tyle ciekawe, ze można je dosyć różnorodnie rozbudowywać i regulować.
Na upartego można by całe mieszkanie tym umeblować i będzie ładnie, tyle jest kombinacji.
Ja zdecydowałem się na białe, bo najtańsze, ale można kupić różne wariacje oklejenia.

Ostatnio dokupiłem sobie do nich szklane połówkowe drzwiczki i szklane półki.
Teraz mam taki układ, że dolne półki to planszówki, a górna, zamknięta i przeszklona część to modele do x-wing, lego, książki itp.
Na zamkniętą cześć zdecydowałem się ze względu na kurz. Fatalnie wyglądało, jak zbierał się na klockach i modelach x-wingów.
Teraz nie ma tego problemu. Wszystko wygląda ładnie i czysto i nie ma wstydu żeby się pochwalić jak ktoś przyjdzie.
Drzwiczki odstają od regału około centymetra, więc fajnie się komponuje z lekko wystającymi planszówkami na dole.
Widziałem, że można jeszcze dostać oświetlenie do tych przeszklonych witryn.

Jedyny mankament szerokich półek jest taki, że lekko się uginają pod ciężarem, ale nie jest to specjalnie widoczne i nie przeszkadza i na pewno dotyczy wszystkich szerokich mebli.
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: espresso »

To ja dodam jeszcze, że Billy są też dostępne z głębokością 40 cm, ale tylko białe. Ładnie to wygląda z drzwiczkami szklanymi i nic nie wystaje. Więc jeżeli komuś białe pasują, to warto rozważyć (choć zabudowa pod wymiar wyjdzie taniej).
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: rastula »

espresso pisze: 11 sie 2023, 12:03 To ja dodam jeszcze, że Billy są też dostępne z głębokością 40 cm, ale tylko białe. Ładnie to wygląda z drzwiczkami szklanymi i nic nie wystaje. Więc jeżeli komuś białe pasują, to warto rozważyć (choć zabudowa pod wymiar wyjdzie taniej).
za te kilka cm każe sobie ikea drogo płacić...

ja mam plan w przyszlisci wykorzystać waskie billy odsunięte od sciany o 3-5 cm

maskownice i dystansowe mocowanie do ściany... będzie git
ODPOWIEDZ