Jaki regał na gry?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Jaki regał na gry?

Post autor: kaszkiet »

Cześć,

Chcę kupić regał na gry.
Niestety takiej kategorii w sklepach z meblami nie ma.
Robiłem pewne rozpoznanie, ale właściwie niewiele znalazłem może poza http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S49897983/
W zasadzie nie mam specjalnych wytycznych, poza tym, żeby raczej nie przekraczał 80 cm szerokości.
No i niech będzie dostępny.

Macie coś, co się dobrze sprawdziło?
Zwrócić uwagę na coś więcej niż głębokość?

O dziwo takiego wątku na forum CHYBA nie ma.

pzdr
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: romeck »

Absolutnie nie kupuj, tylko zaprojektuj (kartka, linijka, ołówek) i daj do zrobienia stolarzowi. Będziesz miał taki, jaki chcesz, jaki Ci pasuje do wystroju, rozmiaru i koloru ścian, pudełek takich, śmakich i owakich. I raczej nie wyjdzie Cię drożej nawet jakbyś kupił w Ikei.

Ja dałem większość mebli do zrobienia facetowi, który robił mi kuchnię. I mam meble dokładnie takie, jakie chciałem. Półki dokładnie pod wymiar gier, pod DVD, pod CD, książki, dokładnie tak, jak sobie wymarzyłem. Blaty takie jak kuchenne, co robi świetne wrażenie. Szuflady w cokołach, otwarte półki tam gdzie chcę dla wyprowadzenia kabli, itepe, itede. A zapłaciłem cenę taką, że się trzy razy pytałem czy sobie człowiek ze mnie jaj nie robi. Nigdy już nie kupię gotowych mebli systemowych.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: TTR_1983 »

tylko trzeba trafić na dobrego stolarza, oszustów nie brak. Ja bym stolarzowi nie powierzył żadnej roboty, chyba że gość wcześniej byłby z polecenia.
Nie tak dawno widziałem fajne regały systemowe w Ikei, takie bez pleców. Myślę, że by się nadały. Koniecznie musisz mieć z tyłu dyktę? Coś takiego http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30275861/
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: Andreal »

Dodatkowo od siebie dodam, ze taki regał można zrobić sobie samemu (jeżeli to jest tylko regał, bez szufladek, drzwiczek itp), bez angażowania stolarza. Jak kolega wyżej napisał, najpierw zaprojektuj, a później zamów z płyty (z cięciem na wymiar, pełno tego wszędzie). W domu sam okleisz krawędzie, ponawiercasz otwory (dodatkowa para rąk wskazana) i skręcisz konfirmatami.
Dyktę też możesz dociąć na wymiar i przywalić gwoździkami stolarskimi.

Regały na zabawki dla dzieciaków sam robiłem z grubej sklejki, bo wszystkie seryjne za płytkie były.

+10 do samooceny.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: romeck »

mulek18 pisze:tylko trzeba trafić na dobrego stolarza, oszustów nie brak.
Dlatego się płaci PO robocie, a nie przed. Poza tym faktycznie zawsze bezpieczniej dać to komuś z polecenia.
Natomiast daleki jestem od popadania w paranoję. Nawet z najlepszej roboty ktoś może być niezadowolony, a i najlepszy fachowiec może coś spieprzyć. Życie po prostu.

@kaszkiet
Jeśli masz smykałkę do roboty, to rozważ radę Andreala. W tej chwili właściwie w każdym markecie budowlanym wszystko Ci przytną na wymiar, a do zwykłego regału (bez drzwiczek czy szuflad) nie trzeba zbyt wiele doświadczenia.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: romeck »

ani pisze:Można zrobić samemu prosty regał, proponuję z zamykanymi szufladami i szafami, bez otwartych pólek, bo może wyglądać nieporządnie i zawartość będzie się kurzyć.
Ale heca. Niby spam, ale przecież w temacie! :lol:
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: TTR_1983 »

mocne :D
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: espresso »

romeck pisze:
ani pisze:Można zrobić samemu prosty regał, proponuję z zamykanymi szufladami i szafami, bez otwartych pólek, bo może wyglądać nieporządnie i zawartość będzie się kurzyć.
Ale heca. Niby spam, ale przecież w temacie! :lol:
A jak szybko znaleźli ten temat! Szacun dla marketingu tej firmy :P
A w temacie: my też zdecydowaliśmy się budować samodzielnie, bo w sklepach nie było tego co sobie zaplanowałam. Akurat na dniach będziemy zamawiać płyty i skręcać. Polecam zamawianie cięcia razem z oklejaniem krawędzi, bo oklejanie samodzielnie w domu jest niesamowicie męczące, drogie i łatwo się niszczy.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: kaszkiet »

Dzięki za odpowiedzi.
Spróbuję coś sobie narysować, ale za własnoręczne składanie nie będę się brać :)
@mulek18 - dzięki za namiar na regał Kallax - w Ikei był kiedyś podobny ale chyba pod inną nazwą, a brałem go też pod uwagę.
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: premek »

espresso pisze: A w temacie: my też zdecydowaliśmy się budować samodzielnie, bo w sklepach nie było tego co sobie zaplanowałam. Akurat na dniach będziemy zamawiać płyty i skręcać. Polecam zamawianie cięcia razem z oklejaniem krawędzi, bo oklejanie samodzielnie w domu jest niesamowicie męczące, drogie i łatwo się niszczy.
O, to jest super informacja z tym oklejaniem bo ja kiedyś sam się męczyłem przy robieniu regału - gdzie w Poznaniu po cięciu oklejają krawędzie ?
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: walkingdead »

kaszkiet pisze:Dzięki za odpowiedzi.

@mulek18 - dzięki za namiar na regał Kallax - w Ikei był kiedyś podobny ale chyba pod inną nazwą, a brałem go też pod uwagę.
Wcześniej był Expedit. Kallax minimalnie różni się wymiarami.

Mam Expedit i uważam go za niezwykle funkcjonalnego i estetycznego. Z posiadanych przeze mnie gier tylko dwa pudła się w całości nie mieszczą: Claustrophobia i Atmosfear II.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: Paskudnik »

Andreal pisze:Dodatkowo od siebie dodam, ze taki regał można zrobić sobie samemu (jeżeli to jest tylko regał, bez szufladek, drzwiczek itp), bez angażowania stolarza. Jak kolega wyżej napisał, najpierw zaprojektuj, a później zamów z płyty (z cięciem na wymiar, pełno tego wszędzie). W domu sam okleisz krawędzie, ponawiercasz otwory (dodatkowa para rąk wskazana) i skręcisz konfirmatami.
Dyktę też możesz dociąć na wymiar i przywalić gwoździkami stolarskimi.

Regały na zabawki dla dzieciaków sam robiłem z grubej sklejki, bo wszystkie seryjne za płytkie były.

+10 do samooceny.
Dokładnie!!! Zrób sobie sam szafę (i nie tylko) jaką chcesz - to jest bardzo proste, mega satysfakcjonujące i przede wszystkim, znacznie tańsze, niż gdybyś kupował!
1. Siadasz i projektujesz - dokładnie wszystkie głębokości, wysokości półek itp. Ten etap jest najbardziej czasochłonny (nie zdziw się, jak wyjdzie 2 dni pracy :P)
2. Zamawiasz odpowiednią ilość płyt pociętych dokładnie na wymiar np. w Castoramie
3. Wkręcasz kołeczki w odpowiednie miejsca, wkładasz półki i gotowe!

Od siebie dodam jeszcze taki bardzo fajny pomysł:

http://www.instructables.com/id/Invisible-Book-Shelf/

HINT: nie rób dokładnie tak jak w tym opisie (nie chce mi się szukać lepszego, bo ten w sumie wystarcza) - tzn. nie bierz zwykłych, grubych książek. Zamiast tego poszukaj / kup książki typu album - ważne, żeby były duże (A3) i z twardą oprawą, w miarę możliwości - cienkie. Jeśli nie chcesz na książkach, możesz po prostu wkręcić kątowniki i jakąś płytkę na to (jaką sam wolisz). Jak będzie mała, to nie będzie jej widać spod gier i też będzie dobry efekt.


romeck - czy byłbyś tak dobry i zapodał fotki swoich mebli? Bardzo jestem ciekaw, jak wyglądają. Jeśli nie chcesz robić publicznego ekshibicjonizmu to będę wdzięczny jeśli podeślesz na PW :)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: romeck »

Paskudnik pisze: romeck - czy byłbyś tak dobry i zapodał fotki swoich mebli? Bardzo jestem ciekaw, jak wyglądają. Jeśli nie chcesz robić publicznego ekshibicjonizmu to będę wdzięczny jeśli podeślesz na PW :)
Byłbyś rozczarowany, gdyż gry nie były ich głównym przeznaczeniem. Może uchylę rąbka mebla, acz przyznaję, że niechętnie. :)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: Paskudnik »

chodziło mi głównie o to jak wyglądają blaty i szuflady, o których wspomniałeś (ewentualnie jakieś inne części, z których jesteś dumny ;) - więc rąbek będzie jak najbardziej wystarczający ;)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: romeck »

Paskudnik pisze:chodziło mi głównie o to jak wyglądają blaty i szuflady, o których wspomniałeś (ewentualnie jakieś inne części, z których jesteś dumny ;) - więc rąbek będzie jak najbardziej wystarczający ;)
Aaa to oki, w wolnej chwili pstryknę jakąś fotkę i podeślę. :)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: kaszkiet »

Rady o samodzielnym zrobieniu regału są bardzo dobre i w zasadzie prawie mnie przekonały, ale pewien siedmiomiesięczny człowiek w domu niestety uniemożliwia przeprowadzenie takiego przedsięwzięcia :)

walkingdead - właśnie, Expedit - Trzewik go na blogu polecał i załamywał się, że go wycofują :)
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: Paskudnik »

+1 dla Expedita - znam ten świetny mebel, jest idealny pod gry. Za 300 PLN to brałbym jak rolnik dotacje unijne ;)
kaszkiet pisze:Rady o samodzielnym zrobieniu regału są bardzo dobre i w zasadzie prawie mnie przekonały, ale pewien siedmiomiesięczny człowiek w domu niestety uniemożliwia przeprowadzenie takiego przedsięwzięcia :)
Nie daj się! Walcz o swoje miejsce ;)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: TTR_1983 »

Paskudnik pisze:+1 dla Expedita - znam ten świetny mebel, jest idealny pod gry. Za 300 PLN to brałbym jak rolnik dotacje unijne ;)
jest ktoś w stanie powiedzieć ile na takiego Expedita wejdzie gier formatu TTR? Czy wchodzi w grę położenie dwóch regałów na sobie żeby było bezpiecznie? takich Kallax/Expedit
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: carlos »

Ja polecałbym jednak najpierw popytać w sklepach meblowych. Dlaczego? Bo często wychodzi taniej i do tego sam sobie dobierasz wymiar. Mówię to na swoim przykladzie... Do przechowywania mojej kolekcji mam regał robiony na wymiar. Ilość półek 4x4. Coś takiego jak to:

http://m.ikea.com/pl/pl/catalog/products/art/10275862/

Ale ja sam sobie dobrałem odcień regału(z setek możliwości), wymiary półek, ich grubość i głębokość... do tego mój jest o ok. 40cm dłuższy i 10 cm wyzszy. Razem z montażem i wniesieniem kosztowało mnie to niewiele więcej, a wygląda świetnie. I wiem ze wejdzie na niego każda gra.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: espresso »

@premek Sprawdzę wieczorem namiary na tę firmę i podeślę na PW.

@kaszkiet Tak naprawdę, to regały z Ikei też składasz samodzielnie. Jedyna różnica jest taka, że jak zamawiasz pocięte płyty, to musisz sam nawiercić otwory na konfirmaty. To generuje niestety hałas, więc rozumiem, że przy małym dziecku odpada. Wiem, że niektóre firmy oferują też nawiercanie otworów w pociętych płytach, ale my się na to nie zdecydowaliśmy i nie wiem, jak to w praktyce wychodzi.

Jak szukałam regałów do mieszkania, to najbardziej podobały mi się modele z BlackRedWhite, polecam tam poszukać. Niestety, ja planuję zabudować całą ścianę, a mam niestandardową wysokość mieszkania, więc musiałam szukać innego rozwiązania.
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: Andreal »

Już tam nie przesadzajcie, zwykłą wkrętarką nożna otwory wywiercić i hałasu nie będzie, tylko wiertło specjalne pod konfirmaty kup. 7 miesięcy dla malucha to już nie tak mało.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: kwiatosz »

Każde okienko expedita to 4 gry formatu TTR i zostaje nieco miejsca - już np. Doom plus 3 TTR wypełnia bardziej szczelnie. Gry formatu Friedemana Friese (Wysokie Napięcie) wchodzą wzdłuż akurat tak, że obok nich mieści się TTR postawiony pionowo. Ja na część większych gier mam expedita 5x5, dolne półki mam z drzwiczkami na drobne gry. Generalnie na duże pudła jest dość spoko, natomiast na mniejsze musiałem dokupić drugi regał, bo na expedicie skrajnie nieefektywnie się je trzyma.

zdjęcie poglądowe (nieuporządkowane to mam teraz po wyjeździe, proszę się nie czepiać :P )
Spoiler:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: Lothrain »

Miałem równie dobry plan zrobienia "swojego" regału. Jako że sypialnia w brzozie przyśniło mi się naturalne drewno. Wymierzyłem, obmierzyłem, dałem do wyceny. Jakieś 230 wys, ok. 70 cm szerokości - to nie był moloch. Niżej 2200 nie znalazłem :) I tak przeprosiłem się z Ikeą.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: xelos80 »

Też miałem ten problem. Ja jednak szukałem wiszącej półki a nie regału. I po poszukiwaniach okazało sie ze najtaniej jest jednak kupić w sklepie o ile zadowalają ciebie wymiary tego co jest dostępne. Ja niestety nigdzie nie znalazłem tego czego potrzebowałem i musiałem zamówić u stolarza. Wyszło trochę drożej niz w sklepie ale mam to co chcę. A dzisiaj dorobiłem kolejną półkę z innymi wymiarami bo zaczałem potrzebować znowu miejsca.
Więc jesli znalazłeś w sklepie regał który spełnia wymagania i wiesz ze nie bedziesz potrzebował potem dodatkowych elementów na wymiar to kupuj, Taniej sam go nie złożysz.
Jeśli jednak później mozesz np potrzebować nagle 2 regału tylko ze musi się zmiescić w np 50 cm szerokosci to pomyśl nad stolarzem albo samemu. Przynajmniej później łatwo dorobisz to co ci potrzebne.
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: Jaki regał na gry?

Post autor: Andreal »

Lothrain pisze:Miałem równie dobry plan zrobienia "swojego" regału. Jako że sypialnia w brzozie przyśniło mi się naturalne drewno. Wymierzyłem, obmierzyłem, dałem do wyceny. Jakieś 230 wys, ok. 70 cm szerokości - to nie był moloch. Niżej 2200 nie znalazłem :) I tak przeprosiłem się z Ikeą.
Można było pójść w stronę sklejki 12 mm, miałbyś drewno, a całkowity koszt materiału (+lakier) wyniósłby jakieś 300 zł.
ODPOWIEDZ