Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
edyyta
Posty: 25
Rejestracja: 30 sie 2014, 18:55

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: edyyta »

Czy wiadomo już co z Budowniczowie: Średniowiecze?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: REBEL.pl »

edyyta pisze:Czy wiadomo już co z Budowniczowie: Średniowiecze?
Wiemy, że są wyprodukowane, ale z jakiegoś powodu nadal nie otrzymujemy numeru referencyjnego, aby móc je odebrać. Dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej je otrzymać i gdy tylko otrzymamy jakieś konkretne informacje na pewno się nimi podzielimy.
mulek18 pisze:
flowerus pisze:Kiedy można spodziewać się uruchomienia przedsprzedaży 7 cudów świata: Babel. I czy znana jest orientacyjna cena dodatku?
W Essen cena 28 EUR. Wiadomo, że w PL będzie taniej. Myślę, że cena będzie wynosić ok 70 zł.
Przedsprzedaż uruchomimy jak już będzie chociaż orientacyjnie wiadomo kiedy zakończy się jego produkcja i będzie gotowy do odbioru. Jego sugerowana cena detaliczna wyniesie 119,95 zł.
Don Simon pisze:A ten dodatek do Nations to co zawiera i jakiej ceny sie spodziewac?
Mini-Dodatek zawierał będzie 6 kart, których działanie jest inspirowane ulubionymi grami autorów tej gry. Więcej zdradzimy niedługo w zapowiedziach.
mulek18 pisze:
REBEL.pl pisze:
Blichew pisze:Krótkie pytanie o Lords of Xidit - czy na sobotnich "planszówkach na narodowym" będzie dostępna do kupienia ?
Szybko odpowiedź: Niestety nie, dopiero w poniedziałek (6.11.2014) będzie podejmowana do odbioru z Niemiec. W ofercie powinna się pojawić mniej więcej tydzień później.
jak sądzę chodzi o najbliższy poniedziałek?
Tak, poprawione na 6.10.2014, dziękujemy :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: rastula »

fatalnie z tymi budowoniczymi - zamówiłem w preorderze z innymi rzeczami - a nie chcę zmieniać składu paczki - to sobie jeszcze trochę poczekam skoro jest jakaś blokada na magazynie u żabojadów :-/
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: Trolliszcze »

Ja wiem, że ustalenia na temat Five Tribes dopiero po rozmowie z Days of Wonder, ale moja prośba - rozmawiajcie skutecznie :D
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: TTR_1983 »

Trolliszcze pisze:Ja wiem, że ustalenia na temat Five Tribes dopiero po rozmowie z Days of Wonder, ale moja prośba - rozmawiajcie skutecznie :D
+1 :)
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Odp: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: adam_k27 »

rastula pisze:fatalnie z tymi budowoniczymi - zamówiłem w preorderze z innymi rzeczami - a nie chcę zmieniać składu paczki - to sobie jeszcze trochę poczekam skoro jest jakaś blokada na magazynie u żabojadów :-/
Ja zamówiłem w czerwcu z myślą że się przyda nawakacyjne wyjazdy. Ale przesunęli premierę na sierpień. Pomyślałem więc że może będzie dla syna na urodziny we wrześniu. Tymczasem jest już październik, 4 miesiące po terminie i dalej nie wiadomo, kiedy będzie. Na Mikołaja niby powinno być, ale może lepiej się nie nastawiac?
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: karawanken »

Mam pytanie. Czy jest jakakolwiek szansa na wznowienie Eclipse? Najlepiej jeszcze w tym roku. W momencie, którym zdecydowałem się kupić tą grę nakład się wyczerpał :( a bardzo nie lubię kupowania używanych egzemplarzy
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: adikom5777 »

Są jeszcze w sklepach
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: karawanken »

Tylko pewnie do gwiazdki juz nie będzie a ja dopiero wtedy będę dysponował funduszami
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: Wosho »

Czy są planowane artykuły ze spoilerami do Osadników podobne do tych jakie robi ffg do lcg? :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: pan_satyros »

Wosho pisze:Czy są planowane artykuły ze spoilerami do Osadników podobne do tych jakie robi ffg do lcg? :)
To raczej pytanie do Portalu ;)
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: Wosho »

Sorry :D
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: vojtas »

Czy Rebel zastanawiał się nad wydaniem Libertalii po polsku?
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: Wallenstein »

Przypomnę się o do dodatku do KUPCÓW I KORSARZY.
Przy okazji sprawdźcie czy da się zrobić dodruk kart z błędami.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: kudlacz135 »

Mam pytanie (nawet dwa) odnośnie seasons i tematu, który ostatnio został poruszony w związku z tym linkiem: http://boardgamegeek.com/thread/1246616 ... are-coming
Czy to prawda, że coś takiego jest w planach? Co zamierzacie z tym zrobić na rodzimym podwórku?
Pytanie bonusowe: w pewnym wywiadzie, twórca seasons mówił, że nie przewidują jeszcze 3 dodatku do gry, ale uzależniają to od sprzedaży drugiego. W międzyczasie wychodzi druga gra z tego uniwersum oraz zapowiedź OP kitów, czyli można przypuszczać rozwój marki. Skoro Lords of Xidit w wersji polskiej będzie u nas z pierwszym rzutem druku, czy z potencjalnym 3 dodatkiem do Seasons będzie tak samo?

EDIT: Dziękuję za odpowiedź w innym wątku.

Wydawca jest ten sam, skoro postanowili zmienić temat na uniwersum takie a nie inne, możliwe, że sprzedaż o tym świadczy, a to może prowadzić do w/w wniosków "nie jestem specjalistom, to sie wypowiem". Dlatego pytałem specjalistów ;)
Ostatnio zmieniony 06 paź 2014, 10:46 przez kudlacz135, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: rastula »

uniwersum to samo - ale gra zupełnie inna , na dodatek remake starszej gry - więc na dodatki do Seasons wpływ zerowy
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: REBEL.pl »

karawanken pisze:Mam pytanie. Czy jest jakakolwiek szansa na wznowienie Eclipse? Najlepiej jeszcze w tym roku. W momencie, którym zdecydowałem się kupić tą grę nakład się wyczerpał :( a bardzo nie lubię kupowania używanych egzemplarzy (...) pewnie do gwiazdki juz nie będzie a ja dopiero wtedy będę dysponował funduszami
Wznowienia w najbliższym czasie nie będzie, ale Eclipse z uwagi na cenę nie był nigdy w pełni spolszczony, więc można nabyć także edycję angielską - brakować tam będzie polskiej instrukcji i kart pomocy. Może także uda się dogadać ze sprzedawcami na nieco dłuższą rezerwację.
kudlacz135 pisze:Mam pytanie (nawet dwa) odnośnie seasons i tematu, który ostatnio został poruszony w związku z tym linkiem: http://boardgamegeek.com/thread/1246616 ... are-coming
Czy to prawda, że coś takiego jest w planach? Co zamierzacie z tym zrobić na rodzimym podwórku?
Niewiele możemy zrobić. To wygląda na projekt autorski "GTS Distribution" obejmujący swoim zasięgiem USA. Na chwilę obecną nie otrzymaliśmy żadnej informacji o planowaniu takiej akcji w Europie przez oryginalnego wydawcę, Asmodee.
kudlacz135 pisze:Pytanie bonusowe: w pewnym wywiadzie, twórca seasons mówił, że nie przewidują jeszcze 3 dodatku do gry, ale uzależniają to od sprzedaży drugiego. W międzyczasie wychodzi druga gra z tego uniwersum oraz zapowiedź OP kitów, czyli można przypuszczać rozwój marki. Skoro Lords of Xidit w wersji polskiej będzie u nas z pierwszym rzutem druku, czy z potencjalnym 3 dodatkiem do Seasons będzie tak samo?
Zdecydowaliśmy się wydać po polsku oba dostępne dodatki. Trzeci, jeśli zostanie wydany, powinien ukazać się w polskim wydaniu równolegle ze światową premierą.
Wallenstein pisze:Przypomnę się o do dodatku do KUPCÓW I KORSARZY.
Przy okazji sprawdźcie czy da się zrobić dodruk kart z błędami.
Dodatek do KiK to plany na 2015 rok. Bardzo odległe plany, bo nie ma gwarancji, że to nawet będzie rok 2015. O tym czy dodatek zostanie wydany w wersji polskiej będziemy decydować dopiero po otrzymaniu oferty od wydawcy. Jeśli zapadnie pozytywna decyzja odnośnie polskiej wersji językowej to na pewno sprawdzimy czy na arkuszu do druku kart nie ma czasem zbyt dużej ilości wolnej przestrzeni.
vojtas pisze:Czy Rebel zastanawiał się nad wydaniem Libertalii po polsku?
Ta pozycja nie była rozważana.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: Wallenstein »

REBEL.pl pisze:
Wallenstein pisze:Przypomnę się o do dodatku do KUPCÓW I KORSARZY.
Przy okazji sprawdźcie czy da się zrobić dodruk kart z błędami.
Dodatek do KiK to plany na 2015 rok. Bardzo odległe plany, bo nie ma gwarancji, że to nawet będzie rok 2015. O tym czy dodatek zostanie wydany w wersji polskiej będziemy decydować dopiero po otrzymaniu oferty od wydawcy. Jeśli zapadnie pozytywna decyzja odnośnie polskiej wersji językowej to na pewno sprawdzimy czy na arkuszu do druku kart nie ma czasem zbyt dużej ilości wolnej przestrzeni.
To ciekawe, bo Christian Marcussen 24.09. napisał, że (moje wytłuszczenie):
But everything is designed, artworked, layouted, sent to print last week.
http://www.boardgamegeek.com/article/16989501#16989501
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: REBEL.pl »

Wallenstein pisze:
REBEL.pl pisze:
Wallenstein pisze:Przypomnę się o do dodatku do KUPCÓW I KORSARZY.
Przy okazji sprawdźcie czy da się zrobić dodruk kart z błędami.
Dodatek do KiK to plany na 2015 rok. Bardzo odległe plany, bo nie ma gwarancji, że to nawet będzie rok 2015. O tym czy dodatek zostanie wydany w wersji polskiej będziemy decydować dopiero po otrzymaniu oferty od wydawcy. Jeśli zapadnie pozytywna decyzja odnośnie polskiej wersji językowej to na pewno sprawdzimy czy na arkuszu do druku kart nie ma czasem zbyt dużej ilości wolnej przestrzeni.
To ciekawe, bo Christian Marcussen 24.09. napisał, że (moje wytłuszczenie):
But everything is designed, artworked, layouted, sent to print last week.
http://www.boardgamegeek.com/article/16989501#16989501
Pierwszy nakład to wyłącznie wydanie Filozofii [pod marką Z-man], do tego druku nie dołączają inni partnerzy. Od momentu "sent to print" do faktycznej daty ukazania się gry może minąć wiele czasu, o czym autor jest świadom i już za czasu uprzedza, że:
But things still take time to get printed, and there may be other concerns such as release schedules, PR etc which may influence the actual release.
Rebel na wysłane zapytanie o możliwość dołączenia do druku nie otrzymał odpowiedzi. Będzie ono ponawiane, ale na chwilę obecną nie zapowiada się, aby ten dodatek w polskiej edycji ukazał się w 2014 roku.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: REBEL.pl »

AKTUALIZACJA:
-------------------------------------

Na stronie wydawnictwa, w dziale zapowiedzi pojawiły się dwa nowe produkty:

1) Small World - Royal Bonus - mini dodatek, który wprowadza do gry Faunów, Krzaczki i Igorów oraz trzy nowe supermoce - Wodne, Behemoty i Kula ognia.
Więcej a Rasach i umiejętnościach z tego dodatku w instrukcji.
Obrazek

2) Small World - W pajęczej sieci - dodatek wprowadzający do gry Skagów, Mrozianki i Procoludków oraz trzy nowe supermoce - Naśladowcze, Lawotwórcze i Wskrzeszające.
Dodatek ten zostanie wydany razem ze specjalną, plastikową tacką, która pozwala przechowywać kafle z tego dodatki i kilku innych, wcześniejszych.
Więcej a Rasach i umiejętnościach z tego dodatku w instrukcji.
Obrazek
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: TTR_1983 »

to może jeszcze aktualizacja do pozostałych zapowiedzi ze strony? :D
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: bubu »

A czy "W pajęczej sieci" będzie dostępne po angielsku?
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: vojtas »

REBEL.pl pisze:
vojtas pisze:Czy Rebel zastanawiał się nad wydaniem Libertalii po polsku?
Ta pozycja nie była rozważana.
A będzie? Proooooooszę, rozważcie ją. ;)
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: REBEL.pl »

vojtas pisze:
REBEL.pl pisze:
vojtas pisze:Czy Rebel zastanawiał się nad wydaniem Libertalii po polsku?
Ta pozycja nie była rozważana.
A będzie? Proooooooszę, rozważcie ją. ;)
Bardzo często przed wydaniem gry w polskiej edycji językowej sprawdzamy jak sprzedaje się jej angielska edycja. Niestety Libertalia nie rokuje najlepiej, dlatego polecamy czekania na jej wydanie przez nas czy przez jakąkolwiek inną firmę.
bubu pisze:A czy "W pajęczej sieci" będzie dostępne po angielsku?
Tak.
mulek18 pisze:to może jeszcze aktualizacja do pozostałych zapowiedzi ze strony? :D
Obyło się bez rewolucji od ostatniej aktualizacji, stąd brak aktualizacji w stosunku do pozostałych pozycji.

-------------------------------
Dodany mały produkt na stronie zapowiedzi:

Wojna Narodów: Inspiracje - jest to 6 kartowy mini dodatek do gry Wojna Narodów, który wprowadza do gry karty odnoszące się do ulubionych gier autorów gry. Niektóre odniesienia są oczywiste, ale niektóre nieco trudniej jest odgadnąć. Sugerowana cena detaliczna wyniesie 8 zł.
Obrazek
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: Vester »

Czy karty do Nations wchodzą do talii podstawowej czy zaawansowanej?
Zablokowany