[KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

[KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: schizofretka »

Nie ma jeszcze wątku? Ufundowało się podobno w 8 minut :)

https://www.kickstarter.com/projects/17 ... ?ref=users

W skrócie: Półkooperacyjna przygodówka/Dungeon Crawler z naciskiem na kampanię i RPG-like fluff od Mantica. O figurki i mechanikę można być spokojnym, sądząc z artów i wymienionych komponentów wykonanie będzie ze dwa poziomy wyżej niż skirmishe DKH. Czekam na jakieś info o regułach dla przyzwoitości, ale raczej będę wspierał pełen pakiet (bo pledge leveli jest... 1:)


Kto się jara? I kto będzie ze mną grał kampanię?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: Rocy7 »

schizofretka pisze:Czekam na jakieś info o regułach dla przyzwoitości, ale raczej będę wspierał pełen pakiet (bo pledge leveli jest... 1:)
ja czekam na info o regułach, czasie rozgrywki oraz ilości dostępnych scenariuszy.

Pakiet może i jest jeden za 100$, ale jest też 1 addon za 30 $, biorąc pod uwagę, iż dodaje on 4 rodzaje przeciwników w zasadzie must have.

130$+10$ (przesyłka) = 140 $ x 3,12 = 437 zł.

Wiem, że figurki malowane itd., ale poczekam na mechanikę.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: schizofretka »

Figurki oczywiście niemalowane, no coś ty? Tylko od razu złożone. Patrząc na Deadzone akurat w ciemno stawiam, że stosunek stuffu do ceny będzie znacznie lepszy niż w Descent 2ed, a już na pewno przejrzystości reguł :evil:. No i w tego typu gry jednak gra się w dużym stopniu dla fluffu, a on u FFG jest wyjątkowo nędzny.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: Rocy7 »

schizofretka pisze:Figurki oczywiście niemalowane, no coś ty? Tylko od razu złożone.
kurde sądziłem, że taka cena z powodu malowania figurek:P
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: schizofretka »

Descent z jednym dodatkiem, a figurki prawie na pewno wyraźnie lepsze i mam nadzieję na wypełnione pudło patrząc po ich poprzednich kampaniach. Mantic to firma modelarska, nie zniżyłaby się do prepaintów. Z malowanych figurek to tylko Claustrophobia uchodziła od biedy po washu, a figurek było niewiele, takie same i przeciętne. Jakby te miały być malowane, i to w Chinach, to cena byłaby 2x tyle, we wschodniej europie pewnie 3x.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: Rocy7 »

Martwi mnie trochę brak czegoś (nie widzę talii umiejętności, oprócz sprzętu i bonus cards) co odpowiadałoby za rozwój postaci, chyba że rozwój będzie na karcie tak jak w Dragon's Ordeal.

Swoją drogą w kwestii 2 dodatku Legendary heroes, jeśli dobrze rozumiem to, gdy zbiórka dojdzie do 200 k $ każdy dostanie go za darmo? Czy jednak jeśli zbiórka dojdzie do 200 k $ będzie on dopiero dostępny do kupienia?
schizofretka pisze:Kto się jara? I kto będzie ze mną grał kampanię?
ja :)
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: Pierzasty »

Ja na razie zbackowałem, zobaczymy jak to się będzie rozwijać.
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: premek »

Rocy7 pisze: Swoją drogą w kwestii 2 dodatku Legendary heroes, jeśli dobrze rozumiem to, gdy zbiórka dojdzie do 200 k $ każdy dostanie go za darmo? Czy jednak jeśli zbiórka dojdzie do 200 k $ będzie on dopiero dostępny do kupienia?
Wygląda na to, że będzie do kupienia za 25$
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: Azriel »

Wygląda ciekawie, tylko zastanawia mnie, jak bardzo będzie to RPG.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: Wassago »

Udało mi się załapać na Early Bird (...jee, całe 5$ taniej :P, mogli dać 10$, to przesyłka byłaby tka jakby za free), podobają mi się figurki i cieszy mnie skala, zawsze to będzie łatwiej dodać coś swojego. Zastanawiam się nad boosterem tych 19 figurek, ale poczekam na więcej informacji o grze i tym, co tam jeszcze dorzucą. Na pewno nie będę kupował dodatków, które są nieproporcjonalne co do ilość/cena, tak jak Legendary Heroes of Dolgarth.
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: cohlerc1 »

Czyli zwinołeś mojego early birda ;) ja już nie zdążyłem a gra się "ufundowała" w 4 minuty... same Erly Birdy ufundowały grę.
Rocy7 pisze:ja czekam na info o regułach, czasie rozgrywki oraz ilości dostępnych scenariuszy.
Z tego co pisze na KS bedzie 6 podstawowych scenariuszy powiązanych w jedną kampanię, mało ale już są 2 nowe z strechów. z tego co poczytałem to ma być taka 4 cześć Dwarf King Hold, podrasowana o bohaterów(ich rozwój) , kampanię i więcej różnych potworów itd. Jak dla mnie podstawowe pudło nie rozwala taki, rzekłbym nawet uboższy descent ( i to za 100$), jak dojdą addony z SG to będzie lepiej oczywiście.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: Rocy7 »

[quote="cohlerc1
Z tego co pisze na KS bedzie 6 podstawowych scenariuszy powiązanych w jedną kampanię, mało ale już są 2 nowe z strechów. z tego co poczytałem to ma być taka 4 cześć Dwarf King Hold, podrasowana o bohaterów(ich rozwój) , kampanię i więcej różnych potworów itd. Jak dla mnie podstawowe pudło nie rozwala taki, rzekłbym nawet uboższy descent ( i to za 100$)[/quote] wlasnie tego rozwoju na razie nie widac, tzn. nie wyjasniono jak mialby wygladac.
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: magneticzero »

Wydaje mi sie ze tworcy sa troche nie powazni bo przeciez na poczatku bez sg jako przeciwnicy byli tylko zombie i skielety.... kto by kupil gre tylko z takimi potwormi w sklepie?

Fakt juz calkiem sporo nowych rzeczy sie odblokowalo ale celowe pomiejszanie gry tylko po to zeby dorzucic to potem w sg jest denerwujacym zagraniem wydawcy. Z tego co doczytalem w komentrzach to w wersji sklepowej ma byc po 2 potowry z sg a my dostaniemy 3.

Jak narazie wspieram zobaczymy po filmiku z gamepleya czy sie nie wycofam, ale watpie ze tam bedzie wiele pokazane poniewaz sami to nazywaja Alpha core rules.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: skolo »

na chwile obecna core box za 100usd wyglada nastepujaco. i mamy 22 dni do konca. jestem na early bird :)

Obrazek

Obrazek
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: schizofretka »

Tak to niestety działa w prawie wszystkich kampaniach, a już na pewno tych najskuteczniejszych. Patrząc na poprzednie produkty mantica nie boję się ani o fuszerkę mechaniki/wykonania, ani o zły stosujnek elementów w finalnym pudełku do ceny. Jak będę miał chwilę, to obejrzę ten gameplay, ale prawie na pewno wspieram.

Legendary dla mnie jest bez sensu, bo maluję i sklejam z musu, nie dla przyjemności. Nic nie wnosi do gry a tylko więcej roboty ;)
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: GoldenDragon »

Jaka będzie jakość figurek? Lepsza niż w skirmishu Dwarf King's Hold (tu nas nie porwały te maleństwa)?
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: Pierzasty »

Jeśli już to podobna albo trochę gorsza przez tworzywo - o ile pamiętam to w DKH był to twardy plastik bitewniakowy, a tu ma być bardziej elastyczny, podobny do takiego jak używa FFG.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: skolo »

material ma byc taki jak w ich mars attacks albo descent. kafle maja byc grubosci FFG, nie takie jak do tej pory Mantica.

na video widac takze elementy terenu ktore beda w grze - polki z ksiazkami, tron , sarkofag, baryłka i stół. pytanie czy bedzie to SG czy add-on
moze pol na pol

zblizamy sie do 300k i odkrycia kolejnych SG
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: Pierzasty »

skolo pisze:kafle maja byc grubosci FFG, nie takie jak do tej pory Mantica
No nareszcie. Jedyne co ratowało kafle z DKH to to że były jednostronne i można je było nakleić na gruby karton.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: Rocy7 »

Są zasady, ale trzeba się zarejestrować na mantic by je dostać, dodatkowo to bardzo uproszczona wersja, który nic nie mówi o mechanizmie rozwoju postaci ;/

Zależność językowa będzie duża czy bardziej ikony wystarczą?
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: cohlerc1 »

Rocy7 pisze:Zależność językowa będzie duża czy bardziej ikony wystarczą?
Pewnie porównywalna do descenta. Ale to co-op więc większość kart/tekstu będzie pewnie jawna. Choć czasami nawet to niektórych nie przekonuje i nie zagrają w grę po angielsku :/ (ostatnio np lords of watetdeep)
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: skolo »

Rocy7 pisze:Są zasady, ale trzeba się zarejestrować na mantic by je dostać, dodatkowo to bardzo uproszczona wersja, który nic nie mówi o mechanizmie rozwoju postaci ;/

Zależność językowa będzie duża czy bardziej ikony wystarczą?
to ma byc prosta gra jak konstrukcja cepa. wprowadzenie do crawleruf, cos jak heroquest. sadze ze bedzie bardzo intuicyjne.
zasady walki tez proste, jest filmik na Beast of War pokazujacy co i jak
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: magneticzero »

Czyli to bedzie prostsze od descenta? Gdzie znalazłeś tak informacje?
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: Wassago »

Jak tam wyglądają u was add ony po nowych SG? Bierzecie rozszerzenie The Warlord of Galahir?

Ja zastanawiam się nad takimi dodatkami:
Dungeon Saga: The Warlord of Galahir Expansion - 25$
Crypt Stalkers - 30$

The Dungeon Raiders trochę za drogie względem ilość/cena... i cały czas nie jestem pewien Crypt Stalkers, bo tak to gram będzie za 160$ x 3.2 512 zł (95 + 10 wysyłka + 25 rozszerzenie + 30 Crypt Stalkers) a to trochę dużo :/
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Dungeon Saga: Dwarf King's Quest

Post autor: skolo »

magneticzero pisze:Czyli to bedzie prostsze od descenta? Gdzie znalazłeś tak informacje?
video BoW, blog Mantica, KS i wypowiedzi Ronniego
ODPOWIEDZ