Quarantine

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Quarantine

Post autor: mig »

Quarantine

Obrazek

Temat ciekawy, ale że nie samym tematem żyje człowiek, to fajnie byłoby również gdyby mechanika też fajnie działała.
Może ktoś podzieli się wrażeniami?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2320
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 914 times

Re: Quarantine

Post autor: Galatolol »

Mnie bardzo zawiodło, proste euro, nie czułem, że prowadzę szpital, nie polecam. Na Essen ma wyjść Clinic, może będzie lepszą grą o tej tematyce.
M&T
Posty: 137
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:11
Has thanked: 2 times

Re: Quarantine

Post autor: M&T »

Mam tę grę i grałem w nią kilka razy. Na 2-3 osoby działa bardzo dobrze, na 4 nie miałem okazji spróbować.
Zasady do ogarnięcia w 5 minut, instrukcja napisana przejrzyście.
Do wykonania nie mam zastrzeżeń - żetony z grubej tektury, reszta to drewniane elementy.

Dostępne akcje w grze nie odbiegają znacząco od tematu, wszystkie wydają się przydatne w równym stopniu. W swojej turze mamy możliwość wykonać tylko 4 z 8 dostępnych, ale większość z nich jest oczywista w danej sytuacji, więc nie ma przestojów. Dłużej trwa kupowanie specjalnych pomieszczeń, ale bez przesady.

W grze występuje spora negatywna interakcja, głównie przez umieszczanie zarazków w szpitalach innych graczy. Można z tym walczyć, ale w dość ograniczony sposób (m.in. wybrane specjalne pomieszczenia, które w danej rozgrywce mogą się nie pojawić) i może pojawić się problem, gdy ktoś uparcie wstawia zarazki do i tak już w dużym stopniu zarażonego szpitala. Właściciel takiego szpitala na pewno nie będzie się dobrze bawił, a większość akcji zużyje na pozbycie się zarazków (tak, to mój szpital był celem takich ataków :wink: ).
Sama punktacja końcowa jest mało emocjonująca.

Mimo to Quarantine zostawiam w swojej kolekcji i chętnie w nią zagram jeszcze nie raz.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Quarantine

Post autor: rastula »

mnie się podoba - potrafi być wredna interakcja (zaraza) - dość regrywalna, klimat (jak na euro) jest OK...

więcej napisałem na planszostrefa.pl w krótkiej "recenzji"
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Quarantine

Post autor: mig »

Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
ODPOWIEDZ