[W-wa] Poniedziałki w Smoczym Gnieździe (na Koszykowej)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Andre
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2007, 12:24

[W-wa] Poniedziałki w Smoczym Gnieździe (na Koszykowej)

Post autor: Andre »

W najbliższym czasie (druga połowa lutego) planuję uruchomić w centrum Warszawy miejsce, w którym fani gier wszelakich i fantastyki mogliby się spotykać w warunkach umożliwiających granie i spokojną wymianę myśli. Mam dostęp do bardzo porządnej lokacji na ul. Koszykowej, w gmachu Biblioteki Publicznej. Wiem, że w pobliżu jest Paradox, ale tam przeważają spotkania towarzyskie przy trunku, nie zawsze i nie we wszystko da się pograć (np. sesje wieczorne raczej odpadają z powodu hałasu, dymu, tłoku...). Planujemy zarówno gry fabularne, jak i planszowe, a także inne - zależnie od potrzeb uczestników.
Tymczasem moim celem jest zapewnienie miejsca właśnie na granie, także prezentacje nowych gier, prelekcje. Biblioteka oferuje dużą salę konferencyjną, możliwą do podzielenia na trzy odrębne części. Na miejscu nie będzie można palić ani pić alkoholu, za to będą komfortowe warunki na planszówki, sesje RPG, prelekcje, być może także larpy - możliwe, że w każdy weekend!

Robocza nazwa: Smocze Gniazdo
Miejsce: Biblioteka Publiczna Miasta Stołecznego Warszawy przy ul. Koszykowej 26
Terminy spotkań: raz w tygodniu, prawdopodobnie sobota/niedziela po południu

Wszystkich zainteresowanych zapraszam na spotkanie organizacyjne. Jego dokładny termin jest do ustalenia - raczej od 13 do 17 lutego. Osoby zainteresowane wspólnym spotykaniem, graniem, dyskusjami oraz uczestniczeniem w innych atrakcjach Smoczego Gniazda - piszcie bezpośrednio na mój e-mail: maelard@o2.pl, dogadamy termin i godzinę, spotkamy się i zainaugurujemy pierwsze posiedzenie.

Podaję namiary na stronę klubu i podstawowe dane:

http://strony.aster.pl/smoczegniazdo/

Spotkania klubu odbywają się w każdy poniedziałek* w godzinach 17.00 - 21.00 w nowej sali konferencyjnej biblioteki na ul. Koszykowej 26/28 (wejście na prawo z bramy wjazdowej).

Link do mapy:

http://strony.aster.pl/smoczegniazdo/Mapka.jpg

*zmiana nastąpiła z dniem 1 czerwca 2009 r., wcześniej spotkania były we wtorki. /geko

UWAGA! KLUB ZAWIESIŁ SPOTKANIA NA KOSZYKOWEJ. TERAZ SPOTKANIA ODBYWAJĄ SIĘ W PIĄTKI NA OCHOCIE
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

I bardzo dobra inicjatywa :)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Jakie są parametry lokalu (np. liczba i wielkość stolików)? Na jakich warunkach lokal jest udostępniany graczom?
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Trutu »

O, fajnie!
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

Fajnie, fajnie, ale ja nie bedę przychodził, bo łykendy spedzam 400 km od wawy.
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

I nasze problemy same się rozwiązują. Oby tylko się udało.
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Trutu »

draco pisze:Fajnie, fajnie, ale ja nie bedę przychodził, bo łykendy spedzam 400 km od wawy.
Oj, draco, szkoda. Ja zawsze lubiłem buszować w łykendy wśród żetonów. Też nie zawsze już mam czas, ale te 400 km to rzeczywiście bariera. :(
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
Andre
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2007, 12:24

Post autor: Andre »

Odpowiem zbiorczo na pytania:

:arrow: Nie jest pewne, czy spotkania będą odbywać się w weekend. Wszystko zależy od osób zainteresowanych!

:arrow: Sala jest bardzo duża. Spokojnie zmieści się kilka drużyn. W razie potrzeby turnieju będzie możliwość wykorzystania całej powierzchni, ale na zwykłe spotkania nawet 1/3 w zupełności wystarczy.

:arrow: Żadne opłaty ani zapisy nie wchodzą w grę ;) Gracze przychodzą w wyznaczonych godzinach, grają i/lub lub dyskutują do woli, po czym wychodzą zostawiając porządek do godziny zamknięcia.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2007, 21:07 przez Andre, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Post autor: raj »

jaki czas bedzie dostepny? (od do)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Post autor: ragozd »

Kluczowa to bedzie godzina do. Bo np sobota 10-15 nie brzmi atrakcyjnie :P
Awatar użytkownika
Andre
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2007, 12:24

Post autor: Andre »

:!: Z radością donoszę, że klub Smocze Gniazdo zyskał aprobatę dyrekcji i na 99% rozpocznie swoją regularną działalność w drugiej połowie marca 2007.
Spotkania odbywać się będą we wtorki w godz. 17.00 - 21.00.

:!: Zapraszam wszystkich zainteresowanych na spotkanie organizacyjne w dniu 21 lutego (środa) o godz. 18.00 do Biblioteki na ul. Koszykową 26. Wejście przez drzwi na prawo w bramie wjazdowej (na wprost portierni).
Dalej schodami prosto i w drugie drzwi na prawo (postaramy się zostawić je otwarte).
Spotkanie będzie trwało 1-2 godziny. Omówimy na nim szczegółowy program i cele działalności klubu oraz wszelkie dodatkowe, związane z nim zagadnienia.
W razie problemów lub pilnych pytań śmiało dzwońcie na mój nr: 504 064 220.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

No to ekstra. Niestety nie bede mial czasu dotrzec na zebranie organizacyjne, ale oczywiscie informuj Andre co ustalono, jaka byla frekwencja itd.

A termin wtorkowy podoba mi sie :) (szkoda tylko ze do 21:00 a nie dluzej).
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

Podejrzewam, że 21 może być zaporową godziną, bo jakoś ostatnio mam w zwyczaju nie kończyc przed północą. Planuję wybrać sie na spotkanie organizacyjne. Czy ktoś jeszcze :?:
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

draco pisze:Podejrzewam, że 21 może być zaporową godziną, bo jakoś ostatnio mam w zwyczaju nie kończyc przed północą. Planuję wybrać sie na spotkanie organizacyjne. Czy ktoś jeszcze :?:
Będę razem z Tsarem.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Post autor: stalker »

draco pisze:Fajnie, fajnie, ale ja nie bedę przychodził, bo łykendy spedzam 400 km od wawy.
Ktoś musi wspierać PKP :) (przepraszam za off-topic, ale nie mogłem się powstrzymać)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

Przepraszam za off-topic, ale jeżdżę stopem. W tym roku juz ponad 5000 km.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

draco pisze:Przepraszam za off-topic, ale jeżdżę stopem. W tym roku juz ponad 5000 km.
Ja nie wiem czy bym Cię wziął na stopa, gdyby jechał samochodem :lol:

Oczywiście tak sobie żartuję, bez obrazy.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Post autor: stalker »

draco pisze:Przepraszam za off-topic, ale jeżdżę stopem. W tym roku juz ponad 5000 km.
Nieźle :) no dobra, skończmy zamulać wątek, przepraszam.

Nie wiem, czy będę mógł zajrzec na spotkanie organizacyjne, więc liczę jutro na jakiś raport pod wieczór :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

Spotkanie organizacyjne odbyło się w gronie siedmioosobowym i potrwało nieco ponad godzinę. Ponieważ jest to biblioteka, to spotkania mają być zajęciami. Target ustawiony jest na licealistów i studentów, którzy przyjechali do wielkiego miasta i nie mają z kim grać. Klub ma prezentować fantastykę, RPG i planszówki w nie do końca określonej proporcji. Pierwsze spotkanie ma się odbyć 20 marca. Zaplanowano na nie pokaz gier Tajemnica Opactwa i Senator. Zaproponowałem, aby zmienić tematykę na Osadników dla wciągniecia przybyłych. Generalnie spore nastawienie edukacyjne i plany szerokiej kampanii reklamowej z użyciem ulotek formatu A4. Jak zawiście w czytelni, to moze parę osób przyjdzie choćby zobaczyć.
Sala przyjemna do grania w planszówki, ale mało klimatyczna jak na fantasy. Miejsca ma być tak na 20 osób.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

draco pisze:to spotkania mają być zajęciami.
he, juz to widze: 'dzisiaj szanowni sluchacze wyklad z Puerto Rico' a 'dzisiaj kolega Iksinski zaprezentuje jak sie wygrywa w Attike' :)

draco,
nie napisales jednak jak KONKRETNIE ma wygladac formula tych spotkan - czy czlowiek z ulicy moze przyjsc z wlasnymi grami i robic co chce czy tez 'prelegenci' beda okreslac zestaw zabawek, je dostarczac i pokazywac
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Andre
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2007, 12:24

Post autor: Andre »

Spotkanie organizacyjne za nami. Wśród siedmiu osób, które przybyły, padła wątpliwość, czy należy sztywno ustalać target klubu, czy po prostu starać się na początku o jak najszerszy wachlarz uczestników. Osobiście optuję za drugim rozwiązaniem. Dlatego wśród prelekcji pojawią się zarówno ogólne, wprowadzające - co to jest RPG, jak i bardzo specyficzne - jak Dyfuzja osobowości na sesjach. Bardzo dużo sobie obiecuję po prezentacjach gier planszowych i mniej znanych systemów. Prawdopodobnie raz w miesiącu odbędzie się spotkanie tematyczne - jak np. Król Artur, Gwiezdne Wojny, Śródziemie, Zew Cthulhu - na którym zostanie dokonana synteza dorobku i uwypuklenie charakterystycznych elementów danego settingu, oraz omówione zostaną jego realizacje w literaturze, grach fabularnych, planszowych i innych.
Niezależnie odprelekcji, całość czasu spotkań będzie zwykle przeznaczona na sesje RPG i/lub partie planszówek - w zależności od potrzeb uczestników.
Jak to będzie wyglądało?
Prelegenci będą przynosić własne gry, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby ktokolwiek z ulicy wszedł, zaproponował swoją grę i aby to ona stała się hitem wieczoru. Planujemy pokazy i prelekcje, ale one nie muszą przecież absorbować całej uwagi i wszystkich osób na sali.
Wkrótce na stronie http://www.smoczegniazdo.xt.pl zawiśnie ramowy program, który nie będzie jednak obowiązkowym i niezmiennym planem atrakcji, wykluczającym własną inicjatywę. To raczej "plan B" na wypadek, gdyby do czasu spotkania nikt nie wystąpił z żadną inną inicjatywą. Zatem priorytet będą miały propozycje ze strony uczestników - to przede wszystkim dla nich klub ma działać.

Nie zgodzę się, że klimat nie jest dość dobry jak na fantasy. Może nie jest to obskurna piwnica, ale pomieszczenia o wysokich stropach wykończone w stylu klasycznym mnie się całkiem kojarzą z fantasy - na pewno bardziej, niż większość prywatnych mieszkań. Oczywiście nikogo siłą nie będziemy trzymać na sesjach ;)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Andre napisał:
Dlatego wśród prelekcji pojawią się zarówno ogólne, jak i bardzo specyficzne - jak Dyfuzja osobowości na sesjach. Prawdopodobnie raz w miesiącu odbędzie się spotkanie tematyczne, na którym zostanie dokonana synteza dorobku i uwypuklenie charakterystycznych elementów danego settingu, oraz omówione zostaną jego realizacje w literaturze, grach fabularnych, planszowych i innych.
Ciekawe, czy w ten sposób reklamowane spotkania, przyciągną nowych miłośników planszówek?
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Post autor: stalker »

Takie prelekcje nadają się na konwent miłośników fantastyki, ale nie wydaje mi się, aby były one kluczem do sukcesu klubu. Przypomina mi to jakieś spotkana agitacyjne. :twisted:
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Nico
Recenzent
Posty: 133
Rejestracja: 05 cze 2004, 18:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Nico »

Andre pisze:Prawdopodobnie raz w miesiącu odbędzie się spotkanie tematyczne - jak np. Król Artur, Gwiezdne Wojny, Śródziemie, Zew Cthulhu - na którym zostanie dokonana synteza dorobku i uwypuklenie charakterystycznych elementów danego settingu, oraz omówione zostaną jego realizacje w literaturze, grach fabularnych, planszowych i innych.
Gwiezdne Wojny :!: :D Są tu jacyś fani ;) :?:
Nico
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Post autor: stalker »

Ja, osobiście, jestem, ale tu są pomieszane gry planszowe i fabularne, no i do tego "zostanie dokonana synteza dorobku i uwypuklenie charakterystycznych elementów danego settingu, oraz omówione zostaną jego realizacje w literaturze, grach fabularnych, planszowych i innych".
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Zablokowany