Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
kisiel365
Użytkownik wspierający
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kisiel365 » 10 wrz 2019, 19:30

rattkin pisze:
10 wrz 2019, 18:13
Być może z podobnych powodów co nie tak dawno Rahdo
tzn?

sngt
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Post autor: sngt » 10 wrz 2019, 19:35

kisiel365 pisze:
10 wrz 2019, 19:30
rattkin pisze:
tzn?
Przeprowadzka z Malty do USA do chorej matki. „Recenzje” Rahdo na Malcie zawsze miały fajny klimat.

Nie wiedziałem, że Sam opuszcza DT. Cała trójka zawsze dobrze się uzupełniała... zmiany zmiany...
Moja kolekcja - klik

Awatar użytkownika
Gizmoo
Użytkownik wspierający
Has thanked: 92 times
Been thanked: 129 times

Post autor: Gizmoo » 10 wrz 2019, 21:02

rattkin pisze:
Sam powiedział "I won't be returning". Tak kategoryczne stwierdzenie sugeruje raczej przeprowadzkę (z Homestead, gdzie, jak rozumiem, wszyscy trzej mieszkają) - być może z podobnych powodów co nie tak dawno Rahdo. To by wyjasniało też, dlaczego szuka nowej pracy.
Wielka szkoda. Osobiście uważam to za ogromną stratę. Sam Healey był jednym z filarów DT. Bez niego nie będzie już tego fajnego przekomarzania podczas różnego rodzaju topek i recenzji Miami Dice. Fajna chemia była pomiędzy chłopakami i świetnie się razem uzupełniali.

Cóż... Chyba skończyła się właśnie jakaś epoka. Sam wprawdzie zapowiedział, że pociągnie jeszcze swój udział do końca roku i przyjedzie z ekipą DT na Essen. To chyba będzie ostatnia okazja by zobaczyć chłopaków w komplecie. :cry:

Awatar użytkownika
elayeth
Użytkownik wspierający
Has thanked: 19 times
Been thanked: 16 times

Post autor: elayeth » 11 wrz 2019, 16:45

Ja tam bardzo cenię recenzentów. Większość z nich robi to hobbystycznie i nie wierzę w wielką kasę... (poza wyjątkami). Z tego co obserwuję to bardzo duża część robi to po godzinach pracy. Zatem wolę widzieć ich zaangażowanie w rozwijanie hobby niż narzekać, że coś tam dostają i mogą nie być obiektywni itd...

Co do samej wartości ocen danego recenzenta. Moim zdaniem kluczem jest znajomość gustu recenzentów. Wspomniany wyżej Sam (szkoda, że odchodzi z DT) jest tak daleki od moich gustów, że może 10% gier, które zachwala w miarę mi się podoba. Za to Tom Vasel i jego zachwyty, po włączeniu mojego filtra, potrafią wypluć 50% gier, które wpadają na mój radar. Kilka razy się nadziałem i wiem jakich jego zachwytów nie słuchać. Inny delikwent - Rahdo... wszystkim się podnieca, a bezpośrednia krytyka jest dla niego zapewne tak trudna jak negatywna interakcja z żoną (w grach :wink: ). Co Rahdo lubi widać lepiej w jego ocenach na BGG. A co do oceny Gambita dot. Gloomhaven to się z nią nie zgadzam, ale uważam, że akurat wyszła mu na dobre... w kwestii popularności. :wink:

Nie ma takiego recenzenta, który ma gust 80%+ zbliżony do mojego. Stąd znajomość różnic jest kluczowa. Ja lubię jeszcze Granie w Chmurach, Regały Marcińskie, SU&SD... oraz On Table... choć w tym ostatnim wypadku za profesjonalizm i newsy...
Kupię: Feast for Odin: Norwegians
Moja kolekcja

Awatar użytkownika
cactusse
Użytkownik wspierający
Has thanked: 17 times
Been thanked: 17 times

Post autor: cactusse » 13 wrz 2019, 16:13

Heavy Cardboard - Kiedyś, zachęcony wywiadem HC z Ianem O'Toole postanowiłem obejrzeć coś więcej ichniejszej produkcji. Pierwszy z brzegu playthrough miał pięć godzin, poddałem się więc zanim wcisnąłem play ;-) .

Kilka dni temu przy okazji grzebania za jedną grą, trafiłem na znacznie krótszy filmik, spojrzałem przez ciekawość i whoa, to było naprawdę dobre. Naście podsumować później, muszę przyznać, że są doskonali - nie dość, że przywrócili mi wiarę w cięższe tytuły, to cieplej też spojrzałem na gry, do których byłem nastawiony dosyć sceptycznie (Mini Rails, Dilluvia Project, Carthago, Founders of Gloomhaven, Rome: City of Marble).

Technicznie HC są naprawdę kompetentni, filmy poindeksowane, przed playthrough mają zagraną partię lub dwie więc potknięć zwykle nie ma, uwagi w dyskusji są całkiem ciekawe (szczególnie, jak Cole Wehrle narzekał na swoją grę), sięgają po starsze tytuły, lubią Dokmusa, no cud, miód i orzeszki (jedyne co mnie martwi to zbieżność moich gustów z ichniejszymi, bo zawsze sądziłem, że jestem graczem od lekkich, przyjaznych i mało interaktywnych gier) ;-)

Awatar użytkownika
rastula
Użytkownik wspierający
Has thanked: 116 times
Been thanked: 115 times

Post autor: rastula » 13 wrz 2019, 16:36

sngt pisze:
10 wrz 2019, 19:35
kisiel365 pisze:
10 wrz 2019, 19:30
rattkin pisze:
tzn?
Przeprowadzka z Malty do USA do chorej matki. „Recenzje” Rahdo na Malcie zawsze miały fajny klimat.

Nie wiedziałem, że Sam opuszcza DT. Cała trójka zawsze dobrze się uzupełniała... zmiany zmiany...

Sam mówi "I don't know where I'm going" - więc sprawa jest pewnie jeszcze bardziej "tajemnicza" ;)

Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający
Has thanked: 75 times
Been thanked: 76 times

Post autor: ShapooBah » 13 wrz 2019, 19:44

Przeraża mnie fakt, że ktoś interesuje się życiem prywatnym internetowego twórcy.
Powiedział, że odchodzi to cóż, jego decyzja. Po co drążyć temat? 🤔

Awatar użytkownika
rastula
Użytkownik wspierający

Post autor: rastula » 13 wrz 2019, 21:04

ShapooBah pisze:
13 wrz 2019, 19:44
Przeraża mnie fakt, że ktoś interesuje się życiem prywatnym internetowego twórcy.
Powiedział, że odchodzi to cóż, jego decyzja. Po co drążyć temat? 🤔

bo jest osobą publiczną i ludzie są ciekawi czy będzie dalej robił i w jakiej formie to za co go lubią? przesada w każdą stronę jest niezdrowa, również w przerażaniu się, że osoby medialne "sprzedają" część swojej prywatności.

Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający
Has thanked: 75 times
Been thanked: 76 times

Post autor: ShapooBah » 13 wrz 2019, 21:16

rastula pisze:
13 wrz 2019, 21:04
bo jest osobą publiczną i ludzie są ciekawi czy będzie dalej robił i w jakiej formie to za co go lubią? przesada w każdą stronę jest niezdrowa, również w przerażaniu się, że osoby medialne "sprzedają" część swojej prywatności.
Medialny jest on, czy postać którą kreuje na potrzeby programu internetowego? Trzeba też rozróżnić oba byty o dać twórcom ich strefę komfortu.

Awatar użytkownika
rastula
Użytkownik wspierający

Post autor: rastula » 13 wrz 2019, 21:32

nie jest aktorem, wiec jego kreacja ma wiele wspólnego z prawdziwą osobą. po prostu chyba w tym przypadku jest normalne, że milosnicy Sama są ciekawi co u niego, nie przesadzajmy w żadną, ze stron

Awatar użytkownika
rattkin
Użytkownik wspierający
Has thanked: 38 times

Post autor: rattkin » 13 wrz 2019, 21:42

Jest różnica między byciem ciekawym i „ogólnym życzeniem dobrze”, a truciem dupy tej osobie i wchodzenie z butami w jej życie osobiste. Tom prosił by Sama nie zasypywać pytaniami - jak będzie chciał/mógł to sam powie. No to powie, poczekamy. A na razie ot takie kilka głośnych dywagacji.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2019, 00:23 przez rattkin, łącznie zmieniany 1 raz.
TOP 10 | Kolekcja
Ponad 30 dokonanych transakcji na forum.

Awatar użytkownika
rastula
Użytkownik wspierający

Post autor: rastula » 13 wrz 2019, 22:17

ale do jakiego "trucia dupy" się odnosisz, bo ja takiego nie zauważyłem?

Awatar użytkownika
rattkin
Użytkownik wspierający
Has thanked: 38 times

Post autor: rattkin » 14 wrz 2019, 00:24

Tutaj nie. Tak, ogólnie mi się pomyślało - apropos oburzenia kolegi wyżej.
TOP 10 | Kolekcja
Ponad 30 dokonanych transakcji na forum.

Super
Użytkownik wspierający
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Super » 14 wrz 2019, 07:24

cactusse pisze:
13 wrz 2019, 16:13
Heavy Cardboard (...)
Warto dodać, że HC ma rewelacyjny podcast - jeśli ktoś lubi tę formę. Merytorycznie, technicznie i pod kątem takiego "flow" jest bardzo dobrze. Fajnie posłuchać co tam u Edwarda, a z podcastowych recenzji można się dowiedzieć nieraz więcej niż z większość tych filmowych :wink:

ODPOWIEDZ