(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
agt
Posty: 1181
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

gafik pisze: 20 wrz 2023, 22:39 Fajnie było dziś. Pomóżdżyłem zdrowo.

Przypominajcie mi co jakiś czas żebym ogarnął salę na nowy rok akademicki bo od października zmienia się plan zajęć...
Co jakiś czas.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3072
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 89 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Ja jeszcze dam znać , bo coś mnie od wczoraj rozkłada jakiś wirus. Wojtek powinien być.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3072
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 89 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Jednak Wojtka nie będzie!
agt
Posty: 1181
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

j_g pisze: 26 wrz 2023, 15:07 Czarek, Wojtek - nie przychodźcie.
No i taki to jest kolega.
Ciekawe skąd ten wirus Czarka się wziął..
Teresa
Posty: 386
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Wojtek proszę weź tego Tzolkina albo wy Paweł i Jacek weźcie proszę coś jeszcze do grania. Ja już w pracy, a Marcin miał lekarza i potem wykopaliska, to pewnie nic nie zabrał :(
j_g
Posty: 1989
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 505 times
Been thanked: 245 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Biorę Spartakusika, KlanyK i drobnicę. Widzimy się.
Awatar użytkownika
Barbarzyciel
Posty: 268
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 46 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Barbarzyciel »

No i pograne było na dwa stoliki.

Nieopodal czteroosobowa grupa składająca się z Jacka, Ardagasta, Podróżnika i RPGFana zapalczywie deliberowała nad stołem, na którym leżał Spartakus.

Druga grupa składająca się z Pudelków i mojej skromnej osoby wyruszyła na dziewiczy rejs moją kopią Tzol'kina. Wygrał Marcin, który skrzętnie połączył fejwory w piramidach bogów z superbudynkiem, który to jeszcze dodatkowo boostował. Jak zauważyła trafnie Teresa "fajna gra, ale pograłoby się dłużej, bo prawie nic nie zrobiliśmy".

Dlatego sięgnęliśmy po dziewiątą planetę, jednak idea kooperacyjnego zbierania lew nie do końca przemówiła do moich współgraczy.

Wypożyczyliśmy więc od Jacka batyskaf i pogrążyliśmy się w otchłaniach chciwości. Z gry Deep Sea Adventure żywi wróciliśmy ja z Marcinem. Tereska pozostała w odmętach przygnieciona ciężarem skarbów.

Tymczasem przy stoliku obok nadal trwały negocjacje nad skrwawioną areną Rzymu.
FB: Staadtthegame
Instagram: staadtthegame
j_g
Posty: 1989
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 505 times
Been thanked: 245 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

No, żeśmy przyspartakusili, tj. pohandlowali, popodkładali sobie świnie wzajem, taktycznie rąbali sobie kości na arenie, niejeden gladiator zaliczył zgon; ba, raz nawet podstępnie oszukałem życzliwego mi człowieka. Szejmonmi... ale to ta gra jest amoralna, nie ja - wykonywałem tylko instrukcję... Za to pewnie nie raz oszczędziłem ludzkie życie nie dając kciuka w dół (co prawda tylko dlatego, że zapomniałem, ale zawsze). Zaliczyłem kilka srogich błędów, począwszy od zapominania używania zdolności swojego rodu, po błędy taktyczne na arenie - nie wykorzystywanie przewagi szybkości.

Wielkie dzięki Pawle za wydatne wsparcie w pilnowaniu zasad. Niestety, nie udało się uniknąć grania niezgodnie z instrukcją. Ustalaliśmy kolejność ruchów na arenie błędnie tylko raz na początku walki, a powinniśmy co turę (cały aspekt walki związany z inicjatywą i przyjęty umownie przez nas oficjalny opcjonalny wariant niebieskich kości zupełnie straciły na ważności) - plus, że było szybciej/dynamiczniej i nawet udało nam się zakończyć partyjkę ok. 20:30, a graliśmy od 4 do 12 punktów wpływu. Samej gry chyba jakoś z 2,5 godz. + 30 min tłumaczenia. FanRPG najlepszym Dominusem, zaraz przed Podróżnikiem.
Barbarzyciel pisze: 28 wrz 2023, 10:16 Dlatego sięgnęliśmy po dziewiątą planetę, jednak idea kooperacyjnego zbierania lew nie do końca przemówiła do moich współgraczy.
Kooperacja kooperacją, ale jak ktoś nie czuje pociągu do zbierania lew to to po prostu nie wypali. Apropo tego i wcześniej teraz pisanego - kiedyś korzystając z pitonowej uprzejmości miałem współudział z Pudelkami w partyjce Sponsio (obstawianie walk gladiatorów w mechanice zbierania lew) i również zupełnie im nie pykło, ale jeśli tylko są chętni to Sponsio przytuliłem (wiadomo, triktejking) i mogę przynieść.

Przekazuję pozdrowienia od idących gladiatorów dla cezara i dla wszystkich będących za tydzień. Dozo.
Teresa
Posty: 386
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Gafik - mamy gdzie jutro grać ???? bo już październik nadszedł :)
j_g
Posty: 1989
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 505 times
Been thanked: 245 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

A co będzie rozgrywane?

PS. Jeśli dobrze pójdzie, to jutro chętni będą mogli się ze mną zmierzyć w najlepszą dwuosobówkę ostatniego 1 mln. lat, w Dżekila i Hajdna... ale to zajęcia w parach, 1na1, więc spokojnie, nie pchać się.
PS2. Skądinąd wiem, że na jednej pobliskiej mi parafii mają być w sobotę zajęcia z planszowania, dla dzieci i dorosłych. Może i nie pisałbym, gdyby nie moja zwykła ludzka ciekawość, tj. stopień do piekła, pt. kto za tym stoi. W reklamie jadą po chińczyku i monopolu, więc musi być na poważnie.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3648
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Teresa pisze: 03 paź 2023, 09:36 Gafik - mamy gdzie jutro grać ???? bo już październik nadszedł :)
Tak, sala B118 jest dostępna.
Awatar użytkownika
Barbarzyciel
Posty: 268
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 46 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Barbarzyciel »

Ja obecnie jestem w fazie bycia graczem Schroedingera. Czyli jak mi się uda, to będę ;)
FB: Staadtthegame
Instagram: staadtthegame
j_g
Posty: 1989
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 505 times
Been thanked: 245 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Barbarzyciel pisze: 04 paź 2023, 08:58 Ja obecnie jestem w fazie bycia graczem Schroedingera. Czyli jak mi się uda, to będę ;)
A jak Cię zobaczymy to znikniesz? Daj znać tak szybko, jak będziesz mógł. Dozo.

Ktoś jeszcze na zapowiedzi?
Teresa
Posty: 386
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Planujemy się zjawić 17:15-30. Marcin ma zabrać Zamki, Belforta i małego Bumeranga. Ale możemy coś innego.
Ardagast
Posty: 62
Rejestracja: 19 sty 2021, 16:03
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Ardagast »

Ja być może będę ale mniej pewne niż ostatnio - na razie to mocne 70%. Jeśli będę to wezmę coś od siebie też.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3072
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 89 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Mnie nie ma. Walczę z jakimś wirusem
Ardagast
Posty: 62
Rejestracja: 19 sty 2021, 16:03
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Ardagast »

Ok, już wiem że będę na 100%. Wezmę Wielki Mur i coś innego co się zmieści do torby.
j_g
Posty: 1989
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 505 times
Been thanked: 245 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Drogą smsową wiem, że będzie też Andrei. Jest opcja, że my we dwóch się zajmiemy sobą, o ile konfiguracja osobowo-stolikowa nie narzuci czegoś innego.

PS. Czarku, wracaj do zdrówka. Widzimy się za tydzień.
j_g
Posty: 1989
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 505 times
Been thanked: 245 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Co do wczorajszego, było 5 osób. Paweł wspaniałomyślnie dostarczył duży wybór pudeł (Bestyja, WojnaSzeptów, WielkiMurek) z czego, na stolik trzyosobowy, wszedł WMur. Wg Tereski i Marcina było bardzo dobrze.

Bardzo dobrze, wg pozostałych uczestników, także na stoliku dwuosobowym. Kilka partyjek w Dżekyla, bez rozczarowania. Chyba wyrównane partyjki, każdy z nas miał swoje małe przebłyski, jak i spektakularne wtopy. Na duże przebłyski geniuszu jeszcze zostawiliśmy sobie miejsce. Będą po lepszym opanowaniu materiału.

Potem były 'piski i przyciski' czyli druga część AirLandSea. Podróżnik był ciekaw nowych umiejek to se zajawiliśmy, choć najlepsza frajda moim zdaniem jak się gra na dobrze znanych kartach, a nawet tych z pierwszej części jeszcze nie mam opanowanych. Moim zdaniem umiejki na kartach ciekawsze od tych w pierwszej części ZwierzęcegoFrontu, trochę bardziej spektakularne i po bandzie. Jak ktoś lubi bardziej stonowaną, klasyczną potyczkę to pierwsza część będzie super. Druga jednak chyba fajniejsza. Do weryfikacji.

Na koniec Najemnicy, ale nie skończyliśmy. Zawsze to samo - gdy Podróżnik przegrywa (ponoć z powodu losowości w dociągu kart) to nagle przypomina sobie, że się nie wyspał i że auto musi wymyć... ale sama przyjemność dla tłumaczącego, jak komuś wystarczy zajawić zasady i ktoś łapie wszystko w locie, a nawet w międzyczasie doczytuje zasady z pomocy gracza i tłumaczenie się kończy zanim się tłumaczyć skończy. Miło.

Dzięki za wczoraj i do następnego.

Chorym życzę ozdrowenia, a zdrowym nie zachorowania.

PS. Podróżniku, nie bądź z kagiebe i odezwij się jeśli to czytasz. Wykorzystaj swoją nową supemoc.
j_g
Posty: 1989
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 505 times
Been thanked: 245 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Ktoś na jutro chętny?

PS. Podróżnik zapowiadał, że go nie będzie.
Teresa
Posty: 386
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

My będziemy wiedzieli wieczorem, bo Marcin chce w góry wyskoczyć na 2 dni. Jeszcze napiszemy dzisiaj co i jak :)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3072
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 89 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Mnie nie będzie. Jadę w góry...

Ale następną razą przyniosę Beyond the Sun. Bardzo przyjemna gra.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2023, 10:13 przez cezner, łącznie zmieniany 1 raz.
Ardagast
Posty: 62
Rejestracja: 19 sty 2021, 16:03
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Ardagast »

Ja pewnie będę. Jak by coś trzeba wziąć to dajcie znać. W stopce ostatnio zrobiłem sobie link do bgg, może coś ktoś by chciał pyknąć.
Pudelek
Posty: 646
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 4 times
Been thanked: 20 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

Teresa będzie tradycyjnie o 17.15 - 17.30. Prosi, aby wziąć coś ciekawego :)
Awatar użytkownika
Barbarzyciel
Posty: 268
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 46 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Barbarzyciel »

Ja się dzisiaj nie wyrobię. Ale za tydzień mam mocną motywację, aby wpaść i przynieść Barrage.
FB: Staadtthegame
Instagram: staadtthegame
ODPOWIEDZ