Survive: Escape from Atlantis! (Julian Courtland-Smith)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: crsunik »

A można gdzieś to w Polsce dostać?
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: kudlacz135 »

np. tutaj: http://www.planszostrefa.pl/pl/p/Surviv ... ition/3089
A na przyszłość polecam to: http://i-szop.pl/ :)
I-szop nie ma podpiętych wszystkich sklepów, więc jak cię nie usatysfakcjonuje to polecam ten link: http://lmgtfy.com/?q=Survive%3A+Escape+from+Atlantis ;)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: crsunik »

Hah, jakiś czas temu szukalem i nigdzie znaleźć nie mogłem
Mija
Posty: 69
Rejestracja: 10 paź 2014, 20:48
Has thanked: 27 times

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: Mija »

Witam!
Czy może mi ktoś napisać jak działają delfiny a jak ośmiornice? Czy warto kupic te dodatki do grania z 8-latką? :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: Curiosity »

Mija pisze:Witam!
Czy może mi ktoś napisać jak działają delfiny a jak ośmiornice? Czy warto kupic te dodatki do grania z 8-latką? :)
Zastrzegam, że nigdy nie grałem w samą podstawkę - od razu z rozszerzeniami (a rozszerzenia modyfikują podstawowe zasady gry).

Delfiny z rozszerzenia - po odkryciu kafelka z Delfinem natychmiast go ujawniasz (w podstawce zatrzymujesz go "na później") i w miejscu kafelka stawiasz figurkę Delfina. Jeżeli na tym samym polu co Delfin znajdzie się jakiś ludzik, to jest on chroniony przez Delfina przed innymi stworami. W trakcie ruchu tego ludzika, razem z nim można przesunąć Delfina, aby dalej go chronił. A jeśli na kostce wypadnie "Delfin", to można dowolnego Delfina, nawet chroniącego jakiegoś meeepla przesunąć na inne pole (i wtedy ochrona się kończy, jeśli na tym samym polu będzie np. rekin, to ludzik jest pożerany). Jeśli na tym samym polu co Delfin znajduje się więcej meepli, to Delfin i tak chroni tylko tego "swojego".

Ośmiornice - Ośmiornice są wystawiane na planszę po odkryciu kafelków z Wielorybami (od gracza zależy, czy woli wystawić Ośmiornicę czy Wieloryba). Ośmiornica może ściągnąć mackami (zabić) jednego, dowolnie wybranego meepla z sąsiadującego z nią lądu, albo z łódki będącej na tym samym polu co Ośmiornica. Kiedy na kostce wypadnie symbol Wieloryba, to od gracza zależy czy poruszy Ośmiornicą czy Wielorybem. Jeśli na tym polu znajdą się jednocześnie Wieloryb i Ośmiornica, to pierwsze stworzenie ginie (zostaje to, które wchodzi na pole).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: kwiatosz »

Ośmiornica brzmi zaskakująco spoko, będę musiał obadać :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Mija
Posty: 69
Rejestracja: 10 paź 2014, 20:48
Has thanked: 27 times

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: Mija »

Wielkie dzieki za odzew, doczekałam się ;) Zamówiłam na razie podstawkę bo te dodatki troche drogie a już sama cena gry niezbyt przyjazna :( Jeśli ktoś zainteresowany zakupem to gra ma być dostepna za pare dni w planszostrefie.
Marek.F
Posty: 121
Rejestracja: 24 lut 2013, 14:33
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: Marek.F »

Według mnie cena dodatków w porównaniu do inny gier nie jest zbyt wygórowana :wink:
dlatego polecam zakupić od razu jeśli fundusze pozwalają. Zwłaszcza, że są bywają problemy z ich dostępnością.

Same dodatki za wiele nie zawierają, ale bardzo urozmaicają rozgrywkę. Smierć następuję jeszcze szybciej :D


Co do ośmiornic, to o ile się nie mylę występuje kilka wariantów ich wprowadzania do gry:

A. Na odkrytym kafelu wieloryba pojawia się wieloryb albo ośmiornica
B. Na odkrytym kafelu wieloryba pojawia się tylko ośmiornica (wieloryby nie biorą udziału w rozgrywce)
C. Na odkrytym kafelu wieloryba pojawia się wieloryb, natomiast ośmiornica pojawia się na dowolnym nie zajętym przez ludzika/potwora/łódkę miejscu na planszy (Najlepszy wariant :wink: )
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: Curiosity »

Mija pisze:Wielkie dzieki za odzew, doczekałam się ;).
Sorry, miałem około 10-dniowy rozbrat z forum, inaczej odpisalbym szybciej :)
kwiatosz pisze:Ośmiornica brzmi zaskakująco spoko, będę musiał obadać :)
Polecam! Może chociaż w ten sposób podziękuję za genialny podcast o Survive, który nagrałeś z chłopakami.

@Marek.F: bardzo możliwe, że jest kilka wariantów. Opisałem ten, który znam, ale chętnie sprawdzę ten trzeci. :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: mig »

kwiatosz pisze:Ośmiornica brzmi zaskakująco spoko, będę musiał obadać :)
Dokładnie. Nie kręci mnie ugładzanie tej gry (dlatego delfiny mnie nie zainteresowały) - ma być krew, flaki i pływające odgryzione kończyny :) Ośmiornica - zwłaszcza z tym ściąganiem z kafelków lądowych - brzmi bardzo soczyście :D Trafia na listę zakupową (zaraz po dodatku rozszerzenia na 5-6 osób) :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Mija
Posty: 69
Rejestracja: 10 paź 2014, 20:48
Has thanked: 27 times

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: Mija »

Gra już do mnie dotarła i mam jeszcze pare szybkich pytań:) Proszę o odpowiedź bo chcemy pograć w Święta!
1.Czy najpierw odkrywamy kafelki sąsaidujące z morzem? A jesli został tylko taki z moim pionkiem to jestem zmuszona podtopić własnego ludka?
2.Czy łodki maja po 3 ruchy tak jak ludziki?
3. Jeśli na pole z łódką wpłynie ludzik to może wsiąść do tej łodki i czy to jest liczone jako 1 ruch?
4.Ile łódek i ilu ludzików może być jednocześnie na jednym heksie? Albo ile łódek razem na jednym heksie?
5.Jeśli łódka dobije do brzegu to ludzik z niej wysiada, czy to jest liczone jako ruch? A co się dzieje z opustoszałą łódką?
6. Mam dodatek z delfinami - jeśli z nim gram to używam tylko 2 niebieskich kostek a czerwonej wcale? To po co w dodatku jest dołączona druga czerwona kostka? (pierwsza w podstawce).

To chyba na razie tyle, tak na gorąco :) Proszę o szybki odzew, bo niestety jestem z pokolenia które w szkole miało rosyjski a nie angielski ;) Z góry dziekuję!
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: adikom5777 »

1. Najpierw ściągamy kafle plaży, potem lasu i na końcu gór. Kafelek ściągany musi sąsiadować z kaflem wody. Kafel trzeba ściągnąć, wieć Twoje ludziki też będą wpadać do wody.
2. Ludziki jak i łódki nie mają punktów ruchu. To gracz ma 3 punkty ruchu i może je rozdysponować jak chce. Każdy ruch o jedno pole niezależnie czy to ludzik czy łódka to jeden punkt.
3. Wpłynięcie na pole z łódką nie pozwala jeszcze na wejscie do łódki. Trzeba wydać kolejny punkt ruchu, aby to zrobić.
4. Nie pamiętam, aby było ograniczenie.
5. Aby ludzik mógł wyjść na brzeg, trzeba wydać punkt ruchu i przesunąć go z łódki na brzeg. Puste łódki zostają na swoich miejscach. Można je potem przesuwać wydając 1 punkt ruchu.
6. Nie grałem z delfinami więc nie pomogę.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: kwiatosz »

Delfiny dają czerwoną kostkę jako free gratis bonus - jest ładniejsza od tej z podstawki, można jej używać w wariancie podstawowym. W grze z dodatkiem nie jest potrzebna.

3. Nie można w tej samej kolejce wpłynąć na pole z łódką i wejść na łódkę - bo to by były dwa ruchy morskie, a w turze można danym ludzikiem wykonać 1.

4. Na polu może być 717 ludzików, ale tylko jedna łódka.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Mija
Posty: 69
Rejestracja: 10 paź 2014, 20:48
Has thanked: 27 times

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: Mija »

Bardzo Wam dziękuję za błyskawiczne odpowiedzi, zdecydowanie mi rozjasnily obraz :D
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: kwiatosz »

To teraz tylko mroki odmętów czekają ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Mija
Posty: 69
Rejestracja: 10 paź 2014, 20:48
Has thanked: 27 times

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: Mija »

No to jeszcze raz ja :)
Dodatek z delfinami, rzucamy 2 niebieskimi kostkami.
1.Na 1 są oznaczenia stworów morskich, łódki i gwiazdka (rozgwiazda?). Czy gwiazdka oznacza że wybieram sobie którym stworem się poruszę? A jeśli łódka to może być z pasażerami czy pusta?
2.Na 2 są cyfry i D. Co oznacza D? Zrozumiałam że cyfry oznaczają o ile maksymalnie można przesunąć stwora z drugiej kostki? Czyli jeśli wypadnie 3 to mogę przesunąć o 0-1-2-3? Można wogóle nie przesuwać czyli ruch zero?

Proszę Was o wyrozumiałość i odzew :) Przy polskich instrukcjach nie jestem taka ciemna ;)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: kwiatosz »

1. Łódka tylko pusta. Gwiazdka oznacza dowolność wyboru.

2. Poruszasz o tyle pól ile chcesz do maksymalnie wartości pokazanej na kostce (może być czyli 0, przynajmniej ja tak gram). D oznacza "dive", czyli przestawiasz potwora albo pustą łódkę na dowolne niezajęte pole na planszy.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Marek.F
Posty: 121
Rejestracja: 24 lut 2013, 14:33
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: Marek.F »

1. Gwiazdka jest jokerem, czyli możesz wybrać któreś z morskich stworzeń, albo pustą łódkę.

2. Literka "D" oznacza, że przesywasz morskiego stwora na dowolne niezajęte przez nikogo miejsce na planszy. To samo tyczy się niezajętej łódki. Jest to świetna opcja w momencie kiedy ktoś wyładował swoich ludzi na bezpiecznej wyspie, żeby szybko z powrotem dostawić ją do wyspy po kolejnych ludzi.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: Banan2 »

Stronghold Games wyda jesienią Survive: Space Attack! Będzie to klon Survive: Escape from Atlantis!, ale wygląda całkiem fajnie.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
ThimGrim
Posty: 94
Rejestracja: 29 sty 2014, 10:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: ThimGrim »

No, chyba wreszcie natknąłem się na coś ciekawego. Poczekam na ten kosmiczny setting, bo chyba bardziej mi odpowiada.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: Curiosity »

Stronghold Games ruszy 22 sierpnia z preorderami na Survive: Space Attack! Oferta limitowana do 500 sztuk w skali światowej, więc pewnie sam nakład też nie będzie duży. Potencjalny biały kruk się zapowiada?

Czy któryś z polskich sklepów (planszostrefa?) zamierza tę grę sprowadzić?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: Banan2 »

Też byłbym zainteresowany, tylko, że (za forum BGG):

Preorders for this game and the mini-expansions will open in August.
Also, please note that direct preorders are only available for North America, sorry.
Thanks,
Stephen M. Buonocore
Stronghold Games LLC
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: Curiosity »

Z Dark Moonem było identycznie, ale planszostrefa i tak dała radę :) Liczę, że podobnie będzie i tym razem.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: kwiatosz »

Stronghold robi preordery dla ameryki północnej, ale z tego co mówił Stephen Buonocore, to gry albo trafiają do Europy przed USA, albo sa produkowane w Europie (szczegółów nie pamiętam), więc dla sklepów z Europy zamówienia są dostępne. Natomiast sama gra - nie przekonuje mnie dodatkowe komplikowanie i rozbudowywanie, jeżeli zrobi się z tego coś na 2 godziny, to losowość będzie irytująca. A jeżeli zmniejszą losowość to już będzie zupełnie inna gra. Oczywiście chętnie sprawdzę osobiście, ale jestem dość sceptyczny - na tyle, żeby nie robić preordera.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
mk9898
Posty: 73
Rejestracja: 27 sty 2014, 09:43
Been thanked: 1 time

Survive: Escape from Atlantis! (Julian Courtland-Smith)

Post autor: mk9898 »

Cześć,

Odkryłem na BGG grę: Survive: Escape from Atlantis! Czy orientujecie się jak chodzi na dwie osoby?
ODPOWIEDZ