Viceroy / Namiestnik (Yuri Zhuravljov)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
syfon
Posty: 209
Rejestracja: 30 wrz 2013, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Viceroy / Namiestnik (Yuri Zhuravljov)

Post autor: syfon »

Parę dni temu kickstarterze pojawiła się gra Viceroy. Recenzje zbiera niezłe a tematu nie widzę.
Wygląda na całkiem sympatyczną zabawę, a i cena niezgorsza, choć koszt przesyłki trochę bolesny.

Zasady proste i kilka aspektów za którymi osobiście przepadam - aukcja, układanie kafelków żeby do siebie pasowały/kombosowały, a i niewielki element dotyczący dogadywania się przy aukcji mnie ciekawi. Poza tym graficznie wygląda bardzo ładnie.

https://www.kickstarter.com/projects/ma ... 1-4-player

Z jednej strony pytam czy ktoś już miał przyjemność zagrać i może się podzielić, a z drugiej sonduje delikatnie czy może by się znalazło kilka osób na jakiegoś bandla.
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Viceroy

Post autor: jolietjake »

Gdzie jest informacja o koszcie przesylki?
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
drapichrust7
Posty: 79
Rejestracja: 09 gru 2010, 22:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Viceroy

Post autor: drapichrust7 »

Zdaje się, że nie jest podana wprost - pojawia się gdy wybierzesz pledge. Do Polski wysyłka kosztuje 12$.

Faktycznie, gra dostała bardzo pozytywną recenzję na Dice Tower, rownież Rhado poleca.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Viceroy

Post autor: BartP »

Akurat w tym wypadku wyjątkowo Rahdo nie wierzę ;]. Nie żebym przepadał jakoś specjalnie za licytacjami, ale one są znane z niedziałania na dwie osoby, co było trochę na filmie widać imo. Na dwie osoby wydaje mi się, że ta gra będzie się spisywać znacznie gorzej niż przy większej liczbie.

Poza tym dziwię się, że niektórzy projektanci idą na łatwiznę i wciąż dodają licytacje do swoich gier - pomyślcie o jakimś bardziej złożonym mechanizmie generowania popytu!
Awatar użytkownika
syfon
Posty: 209
Rejestracja: 30 wrz 2013, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Viceroy

Post autor: syfon »

12$ przy jednej sztuce (łacznie 34$), 25$ przy 5 sztukach (22$ wychodzi z przesyłką czyli koło 75pln).


I hops!, założyłem temacik w sprawie zamówienia. Zapraszm chętnych:

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 55&t=32852
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Viceroy

Post autor: jolietjake »

Ej, ale żeś sie pospieszyl z zamknieciem swojego zamowienia! Przeciez jest jeszcze opcja 10 paku i wyszloby jeszcze taniej! :(
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
syfon
Posty: 209
Rejestracja: 30 wrz 2013, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Viceroy

Post autor: syfon »

10-ciopak tylko dla sklepów i dlatego.
Poza tym w życiu bym się pomyślał że znajdę czterech chętnych w 45 minut. Wnosząc po tym że sam musiałem założyć ten temat i nikt o tej grze wcześniej nie wspominał pomyślałem że zainteresowanie będzie nikłe i tym bardziej nie chciałem porywać się na większe ilości.
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Viceroy

Post autor: jolietjake »

Oj, rzeczywiscie, nie zauwazylem, ze az zaakcentowali, ze beda sprawdzac czy zamawiajacy jest rzeczywiscie sklepem ;]

W takim razie, jesli ktos jeszcze rowniez bylby zainteresowany łączonym kupnem to piszcie na priv!
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Viceroy

Post autor: Tycjan »

Jest szansa na polską wersję :)
Więcej informacji: http://wspieramto.znadplanszy.pl/2015/0 ... i-viceroy/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Viceroy

Post autor: GFP »

Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
bartsamel
Posty: 24
Rejestracja: 20 lut 2015, 17:47

Re: VICEROY - Games Factory Publishing - kampania Wspieram.t

Post autor: bartsamel »

Wczoraj miałem okazję zagrać w Viceroy.
Bezpośrednio przed grą oglądnąłem recenzję Toma Vasela gdzie na początku usłyszałem "(...) this is a gamers version of splendor(...)". Jako że grałem w Splendor kilka razy i podobał mi się tak na 7/10 podszedłem do gry dosyć sceptycznie myśląc "dooooh. No dobra, spróbujmy."

I nie żałuję. Gra jest naprawdę bardzo dobra. Wytłumaczono mi zasady w dosłownie 3 minuty i przez całą grę w zasadzie nie miałem pytań. Podczas rozgrywki zdobywać punkty można na 7 różnych sposobów. Graliśmy w czteroosobowym składzie i w zasadzie każdy grał zupełnie inna taktyką. Jedna osoba na początku szybko zrobiła sobie "nieskończone"(raz na turę :D) źródełka klejnotów które są walutą w grze, druga próbowała zbudować przewagę za pomocą żetonów miecza (pod koniec gry, każdy taki żeton zabiera 4 punkty zwycięstwa wszystkim graczom, chyba że posiadają żeton tarczy(każdy żeton tarczy chroni przed jednym mieczem)), trzecia z kolei postawiła rozbudowaną piramidę w której zbierała 3 rodzaje symboli które w odpowiednich kompletach dawały 12 pkt. Ja swoją grę oparłem na zagrywaniu postaci które "z bazy" dodają punkty zwycięstwa.

Naturalnie jak to w takich grach, w chwili kiedy czułem że zaczynam już wiedzieć jak to trzeba zagrać, jak licytować, które postaci czy karty praw są OK i jak zagrać je optymalnie, gra się skończyła. :D

Generalnie rzecz ujmując, bardzo polecam Viceroy- ja bawiłem się świetnie. A ilustracje i jakość komponentów są na bardzo dobrym poziomie.
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: VICEROY - Games Factory Publishing - kampania Wspieram.t

Post autor: Tony23 »

a Viceroy nie jest językowo niezależny?
bartsamel
Posty: 24
Rejestracja: 20 lut 2015, 17:47

Re: VICEROY - Games Factory Publishing - kampania Wspieram.t

Post autor: bartsamel »

@Tony23

Karty Praw są z tekstem. W większości są na nich 3 opcje efektu do wyboru.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: VICEROY - Games Factory Publishing - kampania Wspieram.t

Post autor: AkitaInu »

bartsamel pisze:Wczoraj miałem okazję zagrać w Viceroy.
Bezpośrednio przed grą oglądnąłem recenzję Toma Vasela gdzie na początku usłyszałem "(...) this is a gamers version of splendor(...)". Jako że grałem w Splendor kilka razy i podobał mi się tak na 7/10 podszedłem do gry dosyć sceptycznie myśląc "dooooh. No dobra, spróbujmy."

I nie żałuję. Gra jest naprawdę bardzo dobra. Wytłumaczono mi zasady w dosłownie 3 minuty i przez całą grę w zasadzie nie miałem pytań. Podczas rozgrywki zdobywać punkty można na 7 różnych sposobów. Graliśmy w czteroosobowym składzie i w zasadzie każdy grał zupełnie inna taktyką. Jedna osoba na początku szybko zrobiła sobie "nieskończone"(raz na turę :D) źródełka klejnotów które są walutą w grze, druga próbowała zbudować przewagę za pomocą żetonów miecza (pod koniec gry, każdy taki żeton zabiera 4 punkty zwycięstwa wszystkim graczom, chyba że posiadają żeton tarczy(każdy żeton tarczy chroni przed jednym mieczem)), trzecia z kolei postawiła rozbudowaną piramidę w której zbierała 3 rodzaje symboli które w odpowiednich kompletach dawały 12 pkt. Ja swoją grę oparłem na zagrywaniu postaci które "z bazy" dodają punkty zwycięstwa.

Naturalnie jak to w takich grach, w chwili kiedy czułem że zaczynam już wiedzieć jak to trzeba zagrać, jak licytować, które postaci czy karty praw są OK i jak zagrać je optymalnie, gra się skończyła. :D

Generalnie rzecz ujmując, bardzo polecam Viceroy- ja bawiłem się świetnie. A ilustracje i jakość komponentów są na bardzo dobrym poziomie.
A w jaka wersje jezykowa grales?

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: VICEROY - Games Factory Publishing - kampania Wspieram.t

Post autor: yosz »

Z Tycjanem pograliśmy, a wczoraj pogadaliśmy co myślimy o grze (video i audio). No i skończyło się na patronacie medialnym (czyt. baaardzo fajna gra)

http://info.znadplanszy.pl/2015/07/26/n ... -medialny/
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: VICEROY - Games Factory Publishing - kampania Wspieram.t

Post autor: Ardel12 »

Obejrzałem gameplay u rahdo u po prostu się zakochałem:D
bartsamel
Posty: 24
Rejestracja: 20 lut 2015, 17:47

Re: VICEROY - Games Factory Publishing - kampania Wspieram.t

Post autor: bartsamel »

Jak już wspominałem w tym wątku- gra jest SUPER. :D
Splendor na sterydach. :)
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: VICEROY - Games Factory Publishing - kampania Wspieram.t

Post autor: ChlastBatem »

Oj ostrożnie z tym słowem "Splendor". Niektórych może to zniechęcić do kupna :P
bartsamel
Posty: 24
Rejestracja: 20 lut 2015, 17:47

Re: VICEROY - Games Factory Publishing - kampania Wspieram.t

Post autor: bartsamel »

ChlastBatem pisze:Oj ostrożnie z tym słowem "Splendor". Niektórych może to zniechęcić do kupna :P

Jest też spora grupa, których właśnie to może przekonać do zakupu. :D
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: VICEROY - Games Factory Publishing - kampania Wspieram.t

Post autor: GFP »

Trudno to tak naprawdę ocenić czy polecanie gier przez podawanie podobnych tytułów jest dobrym czy złym pomysłem.
Na pewno jednak daje jakiś ogląd na sytuację ludziom, którzy w porównywaną grę grali :D
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: VICEROY - Games Factory Publishing - kampania Wspieram.t

Post autor: crsunik »

Jestem strasznie ciekaw czym się ta wersja będzie różniła od angielskiej
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: VICEROY - Games Factory Publishing - kampania Wspieram.t

Post autor: windziarz44 »

Jutro na wspieram.to a dziś w Gradaniu ZnadPlanszy opowiadamy o Namiestniku vel Viceroyu. Jest i video jak się w niego gra.
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: VICEROY - Games Factory Publishing - kampania Wspieram.t

Post autor: Piehoo »

Rozgrywka i moja opinia na temat Namiestnika.
Coś mi się przyśniło że notatniczek już był dostępny w kampanii... jak dla mnie tzw. must have do tego tytułu.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: VICEROY - Games Factory Publishing - kampania Wspieram.t

Post autor: TTR_1983 »

nie wiem, czy padło już to pytanie. Jak gra chodzi na 2 osoby?
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: VICEROY - Games Factory Publishing - kampania Wspieram.t

Post autor: ChlastBatem »

mulek18 pisze:nie wiem, czy padło już to pytanie. Jak gra chodzi na 2 osoby?
Chodzi świetnie! Rahdo zachwalał. Różnica jest jedynie taka, że jest mniej stresu podczas licytacji bo łatwo nie wchodzić sobie w drogę. Plus na dwóch jest też tak, że łatwo Ci obserwować poczynania przeciwnika i czasem mu zaszkodzić (większa kontrola?), a na więcej osób robi się to chaotyczne. IMO w każdym składzie osobowym gra się troszkę inaczej ale zawsze gra jest syta ;)
ODPOWIEDZ