[Warszawa] Twilight Imperium 3

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
aPWa
Posty: 60
Rejestracja: 02 kwie 2014, 17:39

[Warszawa] Twilight Imperium 3

Post autor: aPWa »

Witam. Szukam graczy chętnych do gry w tego giganta. Termin po 11.02, ale że gra pewnie zajmie pół dnia to domyślam się, że sporo osób musi sobie wcześniej zorganizować czas ;) . Pasuje mi dowolne miejsce w Warszawie, choć dla mnie najodpowiedniejszy byłby Paradox (Anielewicza). Najlepiej byłoby zebrać 6 osób, ale myślę, że już 4 wystarczą.

Kupiłem TI kiedy ze znajomymi szukaliśmy już bardzo złożonych gier, ale niestety czas gry, ogrom zasad i nakład pracy na uczelni sprawiły, że nie udaje nam się ciągle umówić na grę.

Tak więc niestety przyznaję bez bicia, że jeszcze nie grałem w TI, więc pewnie nie będę płynnie grał. Dlatego zależy mi, żeby ze 2 graczy miało doświadczenie. Oczywiście przeczytałem instrukcję i obejrzałem parę tutoriali (niestety nie ma żadnego porządnego) i na pewno przeczytam jeszcze raz instrukcję przed spotkaniem, więc przyjdę przygotowany najlepiej jak potrafię. A jak już się nauczę to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zorganizować kilka kolejnych spotkań :) .

Posiadam też obydwa dodatki. Póki co myślałem tylko o podstawce, ale jak chcecie, to możemy od razu włączyć dodatki.

Będą chętni? Jak się zbierzemy to dokładnie ustalimy termin i miejsce.
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2015, 20:27 przez aPWa, łącznie zmieniany 5 razy.
mega karaczan
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2015, 00:17
Has thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Twilight Imperium 3

Post autor: mega karaczan »

Czołem,

ja jestem chętny. Akurat z ciekawości wyszukałem, czy ktoś w Warszawie grywa regularnie i proszę :)
Parę lat temu zaliczyłem 4 partie na żywo (z oboma dodatkami, choć bez wszystkich zasad), a teraz grywam ze znajomymi zdalnie przez Vassala (klient do zdalnego grania w planszówki, http://www.vassalengine.org/), więc można powiedzieć, że coś tam liznąłem. Jeśli zbierze się dobra załoga, to chętnie powrócę regularnego do grania na żywo.

A miejsce się nadaje.

pzdr.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Twilight Imperium 3

Post autor: schizofretka »

Ja bym zagrał o ile będę miał wolny akurat wolny weekend, paradox jest ok. Mają tam jednak odpowiednio duży stół?


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
puciek2
Posty: 305
Rejestracja: 05 gru 2014, 14:38

Re: [Warszawa] Twilight Imperium 3

Post autor: puciek2 »

Ja się chętnie dołączę. Paradox jest ok.
aPWa
Posty: 60
Rejestracja: 02 kwie 2014, 17:39

Re: [Warszawa] Twilight Imperium 3

Post autor: aPWa »

Cieszy mnie zainteresowanie :) 4 osoby to już coś, choć mam nadzieję, że jeszcze ze 2 się zbiorą ;) .

Widzę, że najlepszy będzie weekend. Ja do 11.02 jestem nieobecny, więc co powiecie na któryś z dni 13-15.02 (pt-nd)?

Myślę, że to, które zasady włączymy do gry ustalimy już na miejscu, ale muszę z góry wiedzieć czy brać dodatki czy samą podstawkę. Co do stołu, to dawno w Paradoxie nie byłem, ale wiem, że rozgrywają się tam bitwy w Warhammera, więc na pewno się zmieścimy :) . Najwyżej się połączy stoły.
Awatar użytkownika
bartifili
Posty: 32
Rejestracja: 03 paź 2014, 09:16
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: [Warszawa] Twilight Imperium 3

Post autor: bartifili »

No ja również jestem chętny, nawet bardzo, bo już od dłuższego czasu szukam chętnych na tą grę. Niestety nie miałem jeszcze okazji zagrać, ale po przeczytaniu instrukcji, obejrzeniu kilku tutoriali sądzę, że bardzo mi się spodoba. Liczę, że w przyszłości uda się zorganizować jeszcze kilka spotkań i będą one regularne =)
Co do terminu i miejsca to się dostosuję, ale na pewno weekend 20-22.02 u mnie odpada.
puciek2
Posty: 305
Rejestracja: 05 gru 2014, 14:38

Re: [Warszawa] Twilight Imperium 3

Post autor: puciek2 »

Cześć termin jest ok. Moim zdaniem powinniśmy zacząć od podstawki, żeby za pierwszym razem nie zniechęcić się długością sesji. Z opisów widziałem że jedna gra może trwać nawet kilkanaście godzin, gdy zasady gry nie są płynnie znane.
Awatar użytkownika
bartifili
Posty: 32
Rejestracja: 03 paź 2014, 09:16
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: [Warszawa] Twilight Imperium 3

Post autor: bartifili »

Też chyba byłbym za tym, żeby na pierwszy raz wyciągnąć samą podstawkę i ewentualnie zmodyfikować zasady o te tutaj -> http://www.rebel.pl/repository/files/in ... eRules.pdf - poprawiają nieco grę. Ale to tylko moja sugestia =)
Awatar użytkownika
Anon
Posty: 113
Rejestracja: 19 paź 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Twilight Imperium 3

Post autor: Anon »

Jestem klucznikiem w agresorze tak że możemy grać na politechnice w weekendy. Mam tez swój egzemplarz ze wszystkimi dodatkami i znam doskonale zasady.

Wstępny termin 14 lub 15 II. Pisać kto kiedy może.

14 II = 5/6
15 II = 5/6

1. Ja
2. aPWa
3. puciek2
4. bartifili
5. mega karaczan
6. Himo

Czas byłby mniej więcej 1000 - 1800. Miejsce to politechnika - inżynieria środowiska (za gmachem głównym)
Ostatnio zmieniony 02 lut 2015, 23:20 przez Anon, łącznie zmieniany 7 razy.
puciek2
Posty: 305
Rejestracja: 05 gru 2014, 14:38

Re: [Warszawa] Twilight Imperium 3

Post autor: puciek2 »

Mi pasuje każdy z tych terminów.
Awatar użytkownika
bartifili
Posty: 32
Rejestracja: 03 paź 2014, 09:16
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: [Warszawa] Twilight Imperium 3

Post autor: bartifili »

Mi też oba te terminy pasują.
mega karaczan
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2015, 00:17
Has thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Twilight Imperium 3

Post autor: mega karaczan »

Mi wstępnie też oba pasują.

Zagram z dowolnym wariantem zasad, ale wolałbym jednak stosować te oficjalne, żeby dodatkowo nie mieszać. Dodatkowo proponuję jakąś pregenerowaną mapę z losowaniem jedynie sektorów ojczystych - zawsze to co najmniej pół godziny do przodu.
aPWa
Posty: 60
Rejestracja: 02 kwie 2014, 17:39

Re: [Warszawa] Twilight Imperium 3

Post autor: aPWa »

Ja jednak bym stworzył własną mapę. Co do dodatków to jest mi obojętne. Chciałbym je jak najszybciej włączyć, ale pytanie czy przy pierwszej grze to nie za bardzo skomplikuje rozgrywki. Jak rozumiem, mamy 2 doświadczonych graczy i 3 nowych? Anon- masz chyba najdłuższy staż- jak ty to widzisz? Schizofretka- dasz radę w tych terminach?

Oczywiście obydwa terminy mi pasują.

EDIT-> I rozumiem, że zmieniamy miejsce na agresora?
puciek2
Posty: 305
Rejestracja: 05 gru 2014, 14:38

Re: [Warszawa] Twilight Imperium 3

Post autor: puciek2 »

mega karaczan pisze:Mi wstępnie też oba pasują.

...zawsze to co najmniej pół godziny do przodu.
Moim zdaniem też im prościej tym lepiej w pierwszej grze.
Awatar użytkownika
Anon
Posty: 113
Rejestracja: 19 paź 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Twilight Imperium 3

Post autor: Anon »

Pierwszy dodatek jest obowiązkowy. Tak naprawdę nie dodaje żadnych nowych zasad tylko więcej ras, kart, technologii, etc. tak że nie skomplikuje nic za bardzo. Drugi dodatek możemy zignorować bo ma opcje które rzeczywiście udziwniają rozgrywkę.

Będziemy grali na gotowej mapie z http://www.astralvault.net/games/SA/maps.html
Prawdopodobnie http://www.astralvault.net/games/SA/Map ... lstrom.png

Wprowadziłbym tez parę modyfikacji z Shattered Ascension
http://www.astralvault.net/games/SA/SA4.2beta.pdf

Zasady i tak będę tłumaczyć nowym ludziom więc od razu wytłumaczę z poprawkami tak że nie będzie problemu.

Nie czytajcie instrukcji bo jest tragicznie napisana i trzeba czytać trzy razy żeby zrozumieć o co chodzi. A potem i tak niektóre zasady źle się rozumie.
mega karaczan
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2015, 00:17
Has thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Twilight Imperium 3

Post autor: mega karaczan »

Mapa super. Zgadzam się co do tego, że lepiej od razu z pierwszym dodatkiem. Z drugiego bym dorzucił jednostki zmech., flagshipy i ew. drugą technologię rasową, bo nie wprowadzają nowych mechanik, a dodają różnorodności.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Twilight Imperium 3

Post autor: schizofretka »

Ja z agresora raczej się wypisuję. Jak mam siedzieć 8-12h nad grą to chcę móc coś zjeść i wypić jakieś sensowne piwo. No i w gry gdzie plansza składa się z kafli kiepsko się gra na 4 złożonych stołach.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Anon
Posty: 113
Rejestracja: 19 paź 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Twilight Imperium 3

Post autor: Anon »

Gra się zwykle na 3 stołach nie 4 i mapa mieści się na środkowym stole tak że żadne kafle nie są na krawędziach.

Jeśli chodzi o prowiant to zawsze można wziąć piwo i kanapki ze sobą.
aPWa
Posty: 60
Rejestracja: 02 kwie 2014, 17:39

Re: [Warszawa] Twilight Imperium 3

Post autor: aPWa »

Piwo się weźmie, a najwyżej zamówimy jakieś jedzenie.

Anon- a chcesz, żebyśmy się jakkolwiek przygotowali do gry?
EDIT-> Ja się nie znam, ale czy ta mapa, którą wybrałeś nie sprawia, że niektórzy gracze są początkowo w gorszej lokacji niż inni (przynajmniej niedoświadczeni)?
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Twilight Imperium 3

Post autor: schizofretka »

Piwa nie można pić na terenie uczelni. Znaczy pewnie nikt was nie przyłapie, ale takie były warunki użyczenia lokalu i będę się do nich stosował.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1343
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 124 times
Been thanked: 85 times

Re: [Warszawa] Twilight Imperium 3

Post autor: nahar »

aPWa pisze:Piwo się weźmie
Patrz tu pkt 1.

Po takim poście osoba, która Wam otworzy może stracić uprawnienia klucznika. Co gorsza postawicie Trutu w bardzo niezręcznej sytuacji i w ogóle mogą nas wyrzucić z Politechniki.


Tak jak pisał schizo - piwo pijemy w miejscach do tego przeznaczonych. Osobiście poinformuję Trutu, jeśli będziecie przynosili piwo i/lub w inny sposób łamali regulamin.

Pozdrawiam i zachęcam wielbicieli piwa do grania w knajpach - miejscach przeznaczonych do konsumpcji alkoholu.
Awatar użytkownika
Anon
Posty: 113
Rejestracja: 19 paź 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Twilight Imperium 3

Post autor: Anon »

No to piwa nie będzie. Mamy już 5 osób i tak. Kogoś się skombinuje na 6go.
Awatar użytkownika
bartifili
Posty: 32
Rejestracja: 03 paź 2014, 09:16
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: [Warszawa] Twilight Imperium 3

Post autor: bartifili »

Mi na piwie nie zależy, ale zamówienie pizzy to dobry pomysł =) Myślę też, że dołączenie pierwszego dodatku to jest dobry pomysł, bo wiele poprawia.
puciek2
Posty: 305
Rejestracja: 05 gru 2014, 14:38

Re: [Warszawa] Twilight Imperium 3

Post autor: puciek2 »

Próbowałem zajrzeć do Shattered Ascension, ale nic z tego nie rozumiem. Czy te zmiany upraszczają grę ? Moim zdaniem w pierwszej grze im prościej i im mniej możliwości tym lepiej. Tak samo z liczbą grających w pierwszej grze, nie maksował bym jej na początek na siłę.
Awatar użytkownika
Anon
Posty: 113
Rejestracja: 19 paź 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Twilight Imperium 3

Post autor: Anon »

Z Shattered ascension użyłbym zmian dotyczących działania technologii, kart strategii i umiejętności rasowych.

Same zasady w zasadzie się nie zmieniają tylko tekst na niektórych elementach.

Mam wydrukowane nakładki na to wszystko z nowym tekstem i drzewa technologii z nowymi opisami tak że nie będzie problemu.

Co do ilości graczy to 6 jest optymalną liczbą. 5 jest beznadziejne. 4 jest ok. 7 i 8 też jest dobre ale wtedy gra się jeszcze dłużej.
ODPOWIEDZ