Hearthstone - lepiej wybrać Naxxramas, czy Czarną Górę?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
dude2332
Posty: 55
Rejestracja: 12 lis 2014, 19:33

Hearthstone - lepiej wybrać Naxxramas, czy Czarną Górę?

Post autor: dude2332 »

Najczęściej gram czarnoksiężnikiem, potem: mag, łowca, kapłan, paladyn, łotr. Nie gram w ogóle szamanem, ani druidem. Denerwuje mnie to, że w Czarnej górze są karty klasowe (upatrzyłem sobie jedną, lecz jest tylko dla łotra). Czarna góra ma fajne legendarne karty, ale nie mam zbyt wielu smoków. Skrzydła kupuje za golda w grze, dlatego muszę się dobrze zastanowić. Doradzi ktoś, kto się na tym zna, lub gra w tą grę? :)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Hearthstone - lepiej wybrać Naxxramas, czy Czarną Górę?

Post autor: Ayaram »

To jeszcze zależy od konkretnych talii jakimi grasz ;). Na zoolocka i mech maga to spokojnie bez Naxxramas dasz radę. Demonlock za to dostaje mega dobrą kartę klasową, handlock też kilka fajnych zabawek, freeze mage i mag po sekrety dostaje mega dobrego ziomka który dodaje sekret po śmierci, świetny też dla łowcy. Czarna góra raczej takich niezbędnych kart za dużo nie daje, zwłaszcza jak nie masz smoków. Śmiało kupuj Naxxramas do 3ciego skrzydła, w nich znajdują się zdecydowanie najważniejsze karty.
Awatar użytkownika
dude2332
Posty: 55
Rejestracja: 12 lis 2014, 19:33

Re: Hearthstone - lepiej wybrać Naxxramas, czy Czarną Górę?

Post autor: dude2332 »

Mógłbyś mi wytłumaczyć, co to ten zoolock i handlock? :D. Ogólnie to podoba mi się ta karta z Czarnej góry, co po śmierci zastępuje mojego bohatera Ragnarosem. Ogólnie strasznie chciałbym mieć ostatnią kartę z Naxxramas, która przyzywa wszystkich stronników, którzy zginęli w turze, ale ten Ragnaros też kusi :) (miałem kiedyś złotego Ragnarosa, fartem udało mi się go zdobyć w drugiej kupionej paczce). Ogólnie to teraz gram na taliach agro, murloki z warclockiem, lecz chcę coś mocniejszego. A może lepiej kupić sobie 7 pakietów kart?
me-to
Posty: 82
Rejestracja: 11 kwie 2012, 00:24
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Hearthstone - lepiej wybrać Naxxramas, czy Czarną Górę?

Post autor: me-to »

Zoolock to ogólnie warlock wystawiający dużo małych stronników.
Handlock - warlock zbierajacy karty i w odpowiednim momencie wystawiający giganty.

Moim zdaniem - jeśli chcesz mieć któreś konkretne karty to po prostu wykup dostęp do danego fragmentu dodatku. Ja osobiście zbierałbym złoto i kupował wszystkie części bo 90% graczy będzie miało komplet kart z obu przygód. W ciągu tygodnia robiąc questy i grając kilka pojedynków spokojnie uzbierasz 700 złota na jedno skrzydło dodatku.

Jeśli chcesz uzyskać więcej fachowych informacji to polecam odwiedzić dedykowane forum HSarena.pl
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Hearthstone - lepiej wybrać Naxxramas, czy Czarną Górę?

Post autor: Ayaram »

Ogólnie to podoba mi się ta karta z Czarnej góry, co po śmierci zastępuje mojego bohatera Ragnarosem. Ogólnie strasznie chciałbym mieć ostatnią kartę z Naxxramas, która przyzywa wszystkich stronników, którzy zginęli w turze, ale ten Ragnaros też kusi :) (miałem kiedyś złotego Ragnarosa, fartem udało mi się go zdobyć w drugiej kupionej paczce).
Uważaj, bo te najbardziej wypasione karty najczęściej są albo słabe, albo mega sytuacyjne ;) W przypadku pana od Ranarosa są dwa problemy. Ja wiem, że stronnik co ma 9 ataku, a po smierci daje ci źródło do 8 ataku mocno kusi, ale po pierwsze zmiejsza ci hp do 8, po drugie jego atak jest losowy. Zatem jak w pierwszej rundzie w którym się zamieni z twoim hero spudłuje, to na 90% jesteś martwy :wink: Kel to samo. Jest efektywny jak masz przewagę na stole (czyli w sytuacji, gdy najprawdopodobniej wygrasz tak czy siak), lepiej zamiast niego dać coś co odwróci o 180 stopni sytuacje w grze.
Ogólnie to teraz gram na taliach agro, murloki z warclockiem, lecz chcę coś mocniejszego. A może lepiej kupić sobie 7 pakietów kart?
Zależy od tego ile masz kart. Jeśli w pakietach zdarzają ci się prawie zawsze nowe karty to zdecydowanie pakiety. Jeśli lubisz grać na taliach agro to obecnie zdecydowanie najtańszym sposobem na zdobycie mega silnej talii jest kupowania paczek z GvG i złożenie mech maga.
Awatar użytkownika
dude2332
Posty: 55
Rejestracja: 12 lis 2014, 19:33

Re: Hearthstone - lepiej wybrać Naxxramas, czy Czarną Górę?

Post autor: dude2332 »

Akurat ja mam to szczęście, że prawie cały czas przychodzą mi nowe karty (zazwyczaj epickie). Jednak postanowiłem zakupić pierwsze skrzydło z Naxxramas, ponieważ jest tam dużo ciekawych kart, o czym mówiłeś. Jeżeli chcę grać na sekretach, to muszę zdobyć tę kartę z dodatku. Tak jak muszę zdobyć prowokację za 5 z agonią. Dzięki za pomoc. :)
Ps. Czy mógłbyś/mogłabyś pokazać mi swoją talię? :) Może mała partyjka? :D
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Hearthstone - lepiej wybrać Naxxramas, czy Czarną Górę?

Post autor: Ayaram »

Ps. Czy mógłbyś/mogłabyś pokazać mi swoją talię? :) Może mała partyjka? :D
Jasne mój Battletag Ayaram #2417, polecam się ;)

Co do decków to mi się zdecydowanie najprzyjemniej gra Prietem zbudowanym pod kontrolę stołu. Kiedyś jeszcze bardzo lubiłem grać Handlockiem, ale teraz jest tyle tych agresywny decków, że już tak przyjemnie nie jest ;) Ale generalnie jestem casualowatym graczem, który generalnie woli grać zabawnymi, dającymi dużo zabawy deckami niż jakimiś mega skutecznymi. Teraz przy 1wszym skrzydle Czarnej góry można złożyć mega zabawne decki na mill rogue (rogal zrobiony pod przewijanie kart przeciwnika tak by zginął od kary za dopieranie kolejnych kart przy pustej talii) i warriora z ponurymi klientami - combo dowódca wojennej pieśni + ponury klient + jakieś tanie/darmowe spelle wariorra zadające 1 dmg i mamy stół z sześcioma ponurymi klientami z szarżą, może nie takie super skuteczne ale fun nieziemski, polecam :)
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Hearthstone - lepiej wybrać Naxxramas, czy Czarną Górę?

Post autor: Misio205 »

Mam pytanie odnośnie zadań do wykonania. Czy ktoś z Was już dostał zadanie polegające na oglądaniu znajomego w trybie widza? Mi właśnie takie wskoczyło i jeżeli obejrzę zwycięstwo znajomego w trybie widza to w nagrodę jest pack, także kuszące :-)

Problem polega na braku znajomych których można by oglądać :oops:
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Hearthstone - lepiej wybrać Naxxramas, czy Czarną Górę?

Post autor: Dabi »

Misio205 pisze:Mam pytanie odnośnie zadań do wykonania. Czy ktoś z Was już dostał zadanie polegające na oglądaniu znajomego w trybie widza? Mi właśnie takie wskoczyło i jeżeli obejrzę zwycięstwo znajomego w trybie widza to w nagrodę jest pack, także kuszące :-)

Problem polega na braku znajomych których można by oglądać :oops:
Miałem zadanie - skasowałem i wylosowało mi nowe ;)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Hearthstone - lepiej wybrać Naxxramas, czy Czarną Górę?

Post autor: Ayaram »

haha, ah ci antyspołeczni planszówkowicze, też mam zero znajomych w HS :lol:
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Hearthstone - lepiej wybrać Naxxramas, czy Czarną Górę?

Post autor: Misio205 »

A takie zadanie IMO szkoda wyrzucać :lol:
Awatar użytkownika
Orik
Posty: 97
Rejestracja: 19 lut 2013, 09:36
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 4 times

Re: Hearthstone - lepiej wybrać Naxxramas, czy Czarną Górę?

Post autor: Orik »

Widzę, że jednak zagram z kimś z forum;)
Też mam to zadanie ale w moim przypadku nie będzie z tym problemu, gram od zeszłego lata bodajże:)
Chętnie z Wami wszystkimi pogram, mój battle tag Orik#2361
Mało pisząc Dużo czytam ;)
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Hearthstone - lepiej wybrać Naxxramas, czy Czarną Górę?

Post autor: Dabi »

No troszkę jednak ludzi gra.
Ja tam grę lubię - miałem troszkę przerwy i nie jestem w niej ani mocny ani pewnie średni ale samo kombinowanie z taliami oraz rozgrywka mnie bawią.

Aktualnie faworyci to - Łotr, Kapłan, Wojownik,

Nie trawię - Łowcy (a kiedyś lubiłem zanim mi go obrzydzili durnymi pomysłami)

Aktualnie to odpałowa talia na Piratach :D (których oczywiście nie mam porządnych ale i tak jest śmiesznie) - Łotr.
Łotr na sam nie wiem czym bo nie znam terminologii - ale to takie generalne combo tłuczenia bronią oraz dobicia magią ^^ - super się tym gra.
Kapłan - przyjemna kontrola

Brak mi kart z poprzedniej przygody (poza pierwszymi dwoma skrzydłami) a to czuć. Legend również mam niewiele 5 (nie licząc tych z przygody) ale z tego za to nawet użyteczne.
Awatar użytkownika
dude2332
Posty: 55
Rejestracja: 12 lis 2014, 19:33

Re: Hearthstone - lepiej wybrać Naxxramas, czy Czarną Górę?

Post autor: dude2332 »

Zadanie z pakietem kart, to jak zadanie ze 100 goldami, czyli najlepsze, jakie może być. Można dodać kogokolwiek i wytłumaczyć mu o co chodzi. :)
ODPOWIEDZ