Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: aryann »

To jest tak żenujące, że chyba będę bojkotował ten tytuł.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 560 times
Been thanked: 284 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Atamán »

aryann pisze:To jest tak żenujące, że chyba będę bojkotował ten tytuł.
Co konkretnie jest tak żenujące?
tomb pisze:Pozwolę sobie tylko poprawić, że kart każdej frakcji jest 18
Wg instrukcji 20 na frakcję.

20*8=160 frakcyjnych, do tego 31 neutralnych.
Proponowane talie do gry wieloosobowej składają się z 47-48 kart (i ignorują zasadę lojalności). Nie są turniejowe, ale do grania domowego wystarczą. Turniejową to da się stworzyć tylko jedną talię (20 kart frakcji + 31 kart neutralnych + ok. kilkunastu kart non-loyal z innej frakcji).

Podoba mi się to, że większość kart jest tylko x1, możliwe że pierwszy raz wejdę w LCG kupując więcej niż jedną podstawkę.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 313 times
Been thanked: 344 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: tomb »

Mając trzy core sety, każdy będzie miał niemal 200 wzorów kart w 3 kopiach, co po nadmiarowych kopiach w dotychczasowych lcgach jest chyba pozytywną odmianą. No i trzeci core set będzie się kupowało dla wielu kart, a nie dla kilkunastu brakujących. Cóż, jest to dojenie, ale chyba ciekawsze dla tych, którzy zdecydują się na więcej niż jedno pudło.
Atamán pisze:Wg instrukcji 20 na frakcję.
Tak, racja. Czyli dwie karty będą w dwóch kopiach, albo jedna w trzech.


Kiedy w ogóle jest premiera? Angielska miała być na Gen Con, ale chyba mają poślizg.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
szczudel
Posty: 1438
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 101 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: szczudel »

Nie zdziwię się jak będzie kiedy wyjdzie :).

Ile realnie ludzi czeka na to kartkując kalendarz? Chyba tylko zatwardziali fani uniwersum lub 1 edycji.
Nie orientuje się, jak pilnuje się dat wydawania gier planszowych/karcianych ale na Boże Narodzenie będzie na półkach inaczej straciliby dużo klientów :P

Zastanawiające jest, że Galakta śpi. Podobno preordery (na wersje ENG) w naszych rodzimych sklepach mogą się pojawić już w tym tygodniu a G dała newsa z miesiąc temu ze będzie polska wersja i ciiiisza. Sam biorę ENG ale jeśli bym się wahał to w wyborze POL na pewno pomogłaby pewna data premiery, nawet jeśli byłaby mocno po ENG.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 560 times
Been thanked: 284 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Atamán »

tomb pisze:
Atamán pisze:Wg instrukcji 20 na frakcję.
Tak, racja. Czyli dwie karty będą w dwóch kopiach, albo jedna w trzech.
Też nie tak. Z numeracji kart wynika, że jest 19 wzorów kart na frakcję. Czyli musi to być 18 singli i 1 dubel.

Karty neutralne są wszystkie wypisane w instrukcji, bo są propozycją do startowych talii. Wynika z nich, że większość neutralnych jest po 1 sztuce, jest kilka po 2 sztuki oraz są dwie (The Roseroad, The Kingsroad) w 4 sztukach (ale neutralnych nigdy dość, szczególnie że te dwie są kluczowe dla ekonomii - coś jak Contested Village lub Innovation w WHI).
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 313 times
Been thanked: 344 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: tomb »

Atamán pisze: Z numeracji kart wynika, że jest 19 wzorów kart na frakcję. Czyli musi to być 18 singli i 1 dubel.
Tak, tak. Już się ogarnąłem.

Właśnie, jedyny problem można mieć z neutralami, jeśli z kimś dzielimy pudełka.
szczudel pisze:jeśli bym się wahał to w wyborze POL na pewno pomogłaby pewna data premiery, nawet jeśli byłaby mocno po ENG.
O, nie. Ja już czekałem na Netka i gdy się doczekałem to leciał już drugi cykl, a to za duże obciążenie dla mnie. Tym razem wchodzę od razu albo wcale.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: kamron6 »

Według szczątkowych informacji z Galakty gra jest drukowana (chyba razem z innymi wydaniami)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pattom »

kamron6 pisze:Według szczątkowych informacji z Galakty gra jest drukowana (chyba razem z innymi wydaniami)
No jak premiera ma być równo zeświatową to raczej tak jest.
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: aryann »

Atamán pisze: Co konkretnie jest tak żenujące?
Udawanie , że sprzedają kompletny produkt.
Tak , możesz stworzyć swoją talię i stanąć na czele każdego rodu , ale tylko po zmieszaniu go z innym rodem i neutralami .
Jak w dowcipie co na placu czerwonym rozwali mercedesy.
Wszystko się zgadza, tylko nie rozdają a sprzedają i nie mercedesy tylko wołgi .
I tak się czuję kiedy ffg próbuje sprzedać mi GoTa 2.0.
szczudel
Posty: 1438
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 101 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: szczudel »

Taki urok. Bierzesz i czerpiesz radość z tego co Ci oferują albo obchodzisz szerokim łukiem.
To nie jest standalone gra - musisz być tego świadom. FFG próbuje stworzyć dobre "out-off-the-box-experience" ale trzeba powiedzieć to sobie jasno - ta gra to studnia bez dna. Studnia grania ale też i wydatków.
Zatrzymanie się na CS-ie jest tylko dla casualowych graczy.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2015, 22:27 przez szczudel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: kamron6 »

Ale nawet casual kupi np. pierwszy cykl by mieć trochę zabawy przy tworzeniu talii. Tylko z androidem słyszałem o ludziach kończących na jednej podstawce. A ffg zrobiło ukłon dając więcej wzorów kart, a mniej odrzutów.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
szczudel
Posty: 1438
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 101 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: szczudel »

Potrafię sobie wyobrazić siebie jako casuala :) W 1ed jestem noobem, bez 2 zdań. Kupiłem wszystie deluxe dodatki w zestawie już po tym jak się dowiedziałem, że będzie restart, tylko po to aby stworzyć sobie samodzielną grę karcianą (efekt mizerny - próg wejścia jest zbyt wysoki dla przeciętnego gracza).

Wracając do tematu - wcielając się w casuala i tak ciężko mi sobie wyobrazić abym doinwestowywał w 1 cały cykl by "trochę" rozszerzyć doświadczenia płynące z gry. To byłoby kolejne 300pln. I za niepełne doświadczenie dałbym wówczas 450pln.

Może faktycznie mylące jest nazywanie zestawu poczatkowego - Core Set. Może lepiej by było to nazwać Starter Set. Tylko wówczas żaden z niego Starter jak trzeba kupić 3 sztuki aby dobrze wystartować.

Kończąc - zostałem zauroczony ideą LCG. Bez tego całego losowania kart z boosterów i sztucznego windowania cen zwykłych kartoników, które skreśliło mi MtG już w latach 90. Wchodzę w GoT bo za skończone pieniądze mogę mieć cały aktualny cardpool i jedyne czym mogę błysnąc to skill a nie portfel bez dna.
Wosho
Posty: 1441
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Wosho »

Nie wiem co za problem ze trzeba miec min 2 coresety i wydac 200 zl. Lepiej jakby były 4 rody i trzeba by było czekać pół roku czy rok i na kolejne?
Zadna planszowka nie da Ci tyle zabawy ile gra LCG.
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: aryann »

Wosho pisze:Nie wiem co za problem ze trzeba miec min 2 coresety i wydac 200 zl. Lepiej jakby były 4 rody i trzeba by było czekać pół roku czy rok i na kolejne?
Zadna planszowka nie da Ci tyle zabawy ile gra LCG.
Znowu takim świeżaczkiem w świecie LCG nie jestem - kupuję/kupowałem Invasion, Netrunnera i Conquest, wszystkie ENG. Pierwszy się skończył, w drugiego nie mam z kim grać, zostaje obecnie Conquest. Jest miejsce jeszcze na GoTa, jeśli będzie tego warty.
Przez chwilę wydawało się, że FFG wyciągnęło właściwe wnioski przy Enemy Cycle do Invasion i kolejne battle packi wychodziły z każdą kartą x3. Zabrakło wyobraźni, żeby przenieść ten model też na core sety czy jakiś dupek pod krawatem zobaczył na wykresie, że lepiej doić społeczność? Obstawiam to drugie.
Przy zakupie 3 core setów połowa z okładem kart idzie na śmietnik lub jak kto woli do klasera. Jak rozwiązać tak złożony problem? Core set z każdą kartą x3 za 200 zł. Niekoniecznie zastępujący obecny core set tylko jako opcja. Mogliby go sobie nazwać nawet core set deluxe. Albo sprzedać osobno "suplement core seta" zawierający dodatkowe karty, tak że ostatecznie core set + suplement = 3x każda karta. Ale po co, skoro można doić za 360 zł (za tyle kupiłem 3x Conquest). A i najwyraźniej sądząc po komentarzach to społeczność się na to godzi.
Wosho
Posty: 1441
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Wosho »

Społecznosc woli miec wiecej kart x1 niz duzo mniej kart x3.
Zakladajac ze w boxie jest ok 250 kart, pomyslcie to daje ok 80 roznych kart w 3 sztukach.
Jesli zalozymy 4 rody to daje 20 roznych kart w trzech sztukach.
Zero sensu..
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: sqb1978 »

Nie bardzo rozumiem skąd ta konieczność posiadania wszystkich kart w 3 sztukach.
No chyba, że wszyscy gracie na turniejach. Ale przecież zawodowstwo zawsze wiązało się z wyższymi kosztami niż amatorka, takie życie ;)
szczudel
Posty: 1438
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 101 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: szczudel »

Podoba mi się pomysł Core Set Deluxe (ale ta cena - 200pln, nieosiągalna raczej 350). Byłby to ukłon w stronę graczy core'owych. Raczej nierealny, niemniej fajny pomysł.

CS już ma niektóre karty x4, x2. Dodatkowo skoro limit jednego typu plotu to x2, a niektóre są od razu ograniczone do jedego w plot decku to możnaby powiedzieć - po co? Obetnijmy i zmniejszmy cene. I teraz:
primo - wydawca nigdy nie chce ścinać ceny,
secundo - dzięki, żelaznej polityce x1 w CS, po zakupieniu 3xCS można złożyć 2 talie naraz (właśnie dlatego, że pewne karty są x2, x4).

Uznajmy może, że CS jest wypadkową zysku gracza i wydawcy. Mogłoby być lepiej dla gracza, mogłoby i dla wydawcy.
Nie każdy kto nabędzie CSa będzie kontynuował przygodę, nie każdy kupujący jest obeznany z grą -,a takich ludzi lepiej skusić CSem w obecnej formie.

Co do posiadania 3 kart. Już wspominałem, że nie jestem wyrocznią 1 edycji ale to doświadczenie które mam już pozwoliło mi dostrzec sens posiadania 3xCS. Budowałem talie Targeryanów i potrzebowałem jednego Eventu z CSa a by talia dobrze się zazębiała. Miałem 2xCS - niby nic się złego nie działo ale czułem niepełny potencjał tali.

No i tak to właśnie jest, nie potrzebujesz wszystkich kart x3 ale niektóre już tak. Koniec i kropka.
Wosho
Posty: 1441
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Wosho »

Jedno małe ale, potrzebujesz 3 do grania turniejowego na poziomie walki o zwycięstwo.
Do grania w domu czy lajtowego turniejowego możesz grać i na 1:)
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 560 times
Been thanked: 284 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Atamán »

aryann pisze:
Atamán pisze:Co konkretnie jest tak żenujące?
Udawanie , że sprzedają kompletny produkt.
Tak , możesz stworzyć swoją talię i stanąć na czele każdego rodu , ale tylko po zmieszaniu go z innym rodem i neutralami.
W sumie coś w tym jest. Aby mieć jako-tako sensowną talię jednofrakcyjną, to potrzebne są min. dwie podstawki. Zgodzę się, że marketingowo to oszukują. Na szczęście na forum można dowiedzieć się prawdy. :) Ja się z tego rozwiązania, które przyjęli cieszę. Bo mogliby zapakować 2/3/4 frakcje, które jako tako by grały, a kolejne wprowadzać w dodatkach co pół roku, ale ja wolę obecny model: jest 8 frakcji, a kupując 3 podstawki, mam do każdej frakcji ok. 60 kart, a do tego ponad 90 neutralnych. Dla mnie bomba ;)
aryann pisze:Przy zakupie 3 core setów połowa z okładem kart idzie na śmietnik lub jak kto woli do klasera.
No tutaj to się ostro mijasz z prawdą. A prawda jest taka, że przy zakupie 3 podstawek, skończysz mając ok. 650 kart, a z tego jedynie ok. 40-50 będzie zbędna.
aryann pisze:Albo sprzedać osobno "suplement core seta" zawierający dodatkowe karty, tak że ostatecznie core set + suplement = 3x każda karta.
Możesz drugi i trzeci core set potraktować jako taki właśnie "suplement", by uzupełnić wszystko x3. :)


edit: w oczekiwaniu na 2edycję LCG miałem okazję wypróbować wersję Gra o Tron HBO. Tutaj opisałem swoje wrażenia:
viewtopic.php?p=680574#p680574
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: aryann »

Atamán pisze:
aryann pisze:Przy zakupie 3 core setów połowa z okładem kart idzie na śmietnik lub jak kto woli do klasera.
No tutaj to się ostro mijasz z prawdą. A prawda jest taka, że przy zakupie 3 podstawek, skończysz mając ok. 650 kart, a z tego jedynie ok. 40-50 będzie zbędna.
To oznacza, że większość kart to będą "jedynki". Można to uznać za zaletę ze względu na startową pulę kart lub wadę z powodów przeze mnie już wspomnianych. Jeśli dobrze pamiętam to w Inwazji proporcje były odwrotne: dużo trójek, kilka dwójek a jedynki to były chyba tylko bohaterowie i jakieś mocne eventy jak judgement of verena.
Atamán pisze:Możesz drugi i trzeci core set potraktować jako taki właśnie "suplement", by uzupełnić wszystko x3. :)
Potraktowałbym, gdyby ich cena była odpowiednio mniejsza o karty, z których nie będę miał żadnego użytku. :P
W sumie to ten model nie jest zły, ale nadal uważam go za oszustwo, bo jeśli ktoś kupi tylko jednego coreseta to jego gra jest mocno niekompletna. Jeśli ktoś od początku nastawia się na grę turniejową to po cholerę mu 9 sztuk jednej karty, które to na pewno trafią się potrójnie w coresecie? (lub na przykładzie Conquesta na co mi 3x każdy warlord i 12x (!) jego sygnowane jednostki?) Ani jedni nie są dopieszczeni, ani drudzy. Myślę, że Deluxe Coreset jest jak najbardziej do wypuszczenia za 200-250 zł. Odchodzą 2 niepotrzebne pudełka, 2 niepotrzebne instrukcje, 2 niepotrzebne zestawy żetonów i ileś dziesiąt kart, których zasady nie dopuszczają do posiadania w talii w takiej ilości. Tylko FFG sobie policzyło, że kto chce grać na wyższy poziomie to nie będzie marudził tylko wysupła te 350 zł. Widać jestem wyjątkiem, bo mam mocno mieszane uczucia.
Skywarden
Posty: 204
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 7 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Skywarden »

Moim skromnym zdaniem jest zupełnie odwrotnie. Baaardzo cieszę się, że zdecydowano się na CS w którym są głównie pojedyncze egzemplarze kart. To, że przy zakupie 3 core setów kilka neutralnych kart będę miał w 12 kopiach nie ma dla mnie bez znaczenia.
Znacznie ważniejsze jest, iż te 3 CS dają możliwość spokojnego grania 4 osobom, z których każda ma 2 pełne rody oraz prawie wszystkie dostępne ploty. Późniejsze kupowanie dodatków też jest w takim układzie znośniejsze finansowo - bo zakup każdego dodatku też rozbijasz na 4 osoby. Do tego łatwo można ustalić, że raz na 3-4 miesiące rotujesz 1 ród. Czegóż więcej potrzeba do szczęścia 4-umiarkowanym fanom serialu?
Popatrzcie ile kasy i wysiłku jest niezbędne w innych/wcześniejszych LCG aby mieć zestaw dla małej GRUPY graczy zgodnej z napisem na pudełku - w tym przypadku 2-4 graczy... Nie mówię o zestawie na gracza, mówię o zestawie jako całości niezbędnej wszystkim graczom.
Widać, że twórcy poszli po rozum do głowy. Z gry, w której tylko podstawka była jakby dla 2-4 graczy robi się cała gra LCG, która jest dla grupy 2-4 graczy.
Po raz pierwszy wydaje mi się, że zawartość podła i rozwój gry będzie łatwiejszy do ogarnięcia dla uczestniczących... i dla takich, którzy chcą mieć wszystko oraz dla takich, którzy chcą się po prostu bawić i co jakiś czas zwiększać pulę kart.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uday »

Nie Ty jeden masz mieszane uczucia. Niemniej taki model przyjęło FFG i jeśli to dla nich działa, to raczej go nie zmienią.

Natomiast zwracam uwagę, że generalnie sytuacja się poprawia. Z tego co pamiętam, to w pierwszych dodatkach do W:I, a na pewno w dodatkach do CoC, czy 1ed. AGoT nawet w dodatkach były tzw. jedynki.
W Netrunnerze jeszcze dają w każdym dodatku po 3 kopie runnera/korpo gdzie de facto wystarcza przecież jedna.
W dodatkach do LotR LCG każda karta gracza występuje w 3 kopiach, oprócz kart bohaterów, których dają już w jednej kopii. Kart spotkań, czy questów też nie ma w nadmiarze. Podstawka do LotR niestety zawiera już tzw. "jedynki", więc jak się chce mieć pełen set, to człowiek skończy z grubym plikiem nadmiarowych kart spotkań (bo karty gracza można jeszcze ewentualnie wykorzystać w kilku taliach).

W tym świetle AGoT jest dużym krokiem do przodu. Jasne, że karty bannerów nadmiarowe będą zupełnie zbędne. Jasne, że część kart gracza też będą zbędne. Jasne, że tylu żetonów nie potrzeba, a instrukcja i pudełko wystarczą w jednej kopii. Niemniej, jest dużo lepiej niż było kiedyś. A póki FFG nie przestanie dostawać feedbacku w tej kwestii (nie tylko bezpośredniego, ale również finansowego), będzie coraz lepiej.

A co myślicie o rotacji? Ponoć AGoT ma być pierwszą grą w której od początku będzie obowiązywała 7-sezonowa rotacja. 3,5 roku to jednak kupa czasu...
Matrin
Posty: 55
Rejestracja: 07 sty 2013, 11:58

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Matrin »

Moim zdaniem taka rotacja siedmiosezonowa jest dziwnym posunięciem. Na pewno nie będzie czynnikiem obniżającym próg wejścia dla nowych graczy, co najwyżej zadziała jako instrument odświerzający grę po kilku latach. Trudno powiedzieć czy to dobre czy źle. Odnoszę wrażenie, że FFG chciało coś zrobić, ale jednocześnie bało się skutków tych działań - stąd takie zachowawcze kroki.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 313 times
Been thanked: 344 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: tomb »

Nie mam żadnych turniejowych doświadczeń, ale rotacja powinna być chyba trochę krótsza. Pomogłoby to nowym graczom, a starych zmuszało to poszukiwania wciąż nowych rozwiązań.

I nie lepiej obcinać pulę co dwa sezony, a nie co jeden?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uday »

Ile łącznie wzorów kart wyszło do I ed.? Albo ile wyszło w przeliczeniu na frakcję.
ODPOWIEDZ