Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: vincentblack »

A ktoś się może orientuje w jaki sposób (z jakich kart) zbudowane są te intro-decki które nie tak dawno wypuściło FFG? Na cardgamedb.com niestety nie ma ich spisu. Ciekawi mnie czy oparli je właśnie na CS czy dodali coś z dodatków, a jeśli tak to których i w jakich proporcjach.
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 132 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: wuher44 »

rastula pisze: 16 kwie 2019, 14:14 to jest przesada w drugą stronę - kupiłem co prawda 3 cs i dodatki ( chomik mode on) ale zrobiłem decki z samych CS wg zaleceń na bgg i gramy sobie z kumplem tylko od czasu do czasu, w różnych kombinacjach rodów... można.


dlatego uważam, że do casualowego grania w domu , najlepiej wejść w 2-3 CS ...bez dodatków.


Sytuacja bardzo podobna jak w przypadku magica, możan tym żyć, a można mieć kilka dueldecków i sobie grać na luzie jak nie przymierzając w Star Realms.
BTW.
Granie tylko CSami to takie macanie się po j....h, później jest duuuuużo lepiej i przyjemniej. 8)
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Neoptolemos »

@Vincentblack - thronesdb.com - wpisujesz "intro deck" w wyszukiwarkę i masz wszystkie 8. A także pierdyliard innych talii, wystarczy zaznaczyć, jakie masz dodatki i ile CS :) bo niestety te "intro decki", jeśli chcesz złożyć samemu, wymagają całkiem sporo dodatków...

http://agot.4aces.pl/viewtopic.php?f=39 ... =10#p60799 - a tu wrzuciłem propozycję 4 decków, jakie można zbudować z 2 CS. 3/4 kart na to pójdzie, a i tak nie są optymalne - ale znacznie więcej tym pogracie, niż talia mi FFG z 1 CS.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
michal2310
Posty: 47
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:12
Has thanked: 29 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: michal2310 »

Czesc

Czy jest jakiś sprawdzony schemat kupowania dodatków. Tzn które i w jakiej kolejności.

Zakładam gry w domu max 2-3 osoby, planuje zakup 2-3 Core setów na start.

Michal
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: rastula »

Tak, w kolejności wydawania.
michal2310
Posty: 47
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:12
Has thanked: 29 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: michal2310 »

Dzięki czy ma znaczenie podział duży dodatek / cykl (mały).
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Halloween »

michal2310 pisze: 02 maja 2019, 09:14 Dzięki czy ma znaczenie podział duży dodatek / cykl (mały).
Generalnie jest zasada przy wszystkich LCG, ze nalezy kupowac caly cykl malych 6 sztuk bo w ramach cyklu jest zazwyczaj wspierana jakas mechanika. W sensie jak są np. tylko 2 male dodatki z cyklu to moze nie byc warto kupowac bo wspomniana mechanika bedzie miala za malo kart.
A duze dodatki, kupuj te frakcje co Ci sie podobaja. Bardziej tez finansowo sie oplaca kupowac duze jak male.
Choc po zamknieciu gry w Polsce chyba wszystko mozna teraz za grosze znalezc.
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Lossentur »

Jeżeli chodzi o dostępność to nie jest już tak kolorowo...

Z dużych dodatków w atrakcyjnych cenach są już tylko Wilki Północy (rozszerzenie dla Starków) oraz Lwy Casterly Rock (Lannisterowie), rozszerzenie dla Nocnej Straży według i-szop chodzi już po 100 zł i jest dostępne tylko w kilku sklepach, a dodatki dla Martellów czy Tyrellów to już chyba tylko z drugiej ręki.

Małe dodatki są jeszcze dostępne, ale czy wszystkie to trudno powiedzieć. W marcu byłem w stanie skompletować wszystkie 4 cykle wydane przez Galaktę zamawiając w dwóch sklepach,a sprawdzając teraz to np. w 3trolle kupiłem ich 19 a dostępnych jest już tylko 8.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: kamron6 »

Raczej polecałbym z drugiej ręki, bo można kupić za 1/4 ceny (lub mniej) bardzo dużo. A karty jak nowe. Szczególnie w języku polskim.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Halloween »

Lossentur pisze: 02 maja 2019, 15:14 Jeżeli chodzi o dostępność to nie jest już tak kolorowo...

W sklepach moze juz przebraliscie te fajniejsze moga byc wykupione.
Ale chodzi o to,ze gra jest juz niewiele warta (pod wzgledem finansowym) i czy kupi w sklepie czy na forum to bedzie Duzo taniej niz wtedy jak wychodzilo. LCG z kazdym kolejnym opublikowanym dodatkiem staje sie coraz mniej popularne (wzrasta prog wejscia bo nie ma standardu/rotacji jak w mtg) wiec zakladam, ze kilka miesiecy nic tu nie zmieni.

Oczywiscie mowa o wersji polskiej, angielska nadal wychodzi i moze byc sporo warta. Ale mysle, ze pytajacemu jest obojetne albo nawet preferuje po polsku.
michal2310
Posty: 47
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:12
Has thanked: 29 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: michal2310 »

Cześć,

dzięki za wszystkie sugestie. Rzucając szerszy kontekst zakupowy. Gra stanowi uzupełnienie kolekcji już posiadanych tytułów (nie ukrywam, że zachęca cena) i będzie grana wyłącznie domowo, raczej w 99% w 2 osoby. Chciałbym aby był to fajny przerywnik dający możliwość złożenia grywalnych i zbalansowanych deków dla wszystkich frakcji - raczej stałych (nie jestem zainteresowany zaawansowanym deck buildingiem -brak czasu :) - dopuszczam czasem małe zmiany i pokombinowanie). Choć odzywa się we mnie dusza zbieracza to posiadanie > 1000 kart mnie przytłacza. Pytanie do doświadczonych graczy które z poniższych rozwiązań zaadresuje zatem moje potrzeby:

1. 2 xCS
2. 3 x CS
3. 2 xCS + cykl westeros
4. 3 x CS + cykl westeros

Wiem, że cenowo jest to teraz bajka ale chodzi o pogodzenie możliwości czasowych i opisanych wyżej oczekiwań wobec gry.

Michał
Morgon
Posty: 620
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Morgon »

4. 3 CS + cykl westeros.

Jeśli chcesz złożyć monodeck dla każdej frakcji, to i tak potrzebujesz dodrukować/sproxować karty ekonomiczne różany trakt i królewski trakt x12. Jeśli chcesz złożyć 4 decki w dowolnych kombinacjach to starczy spokojnie.
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Lossentur »

michal2310 pisze: 03 maja 2019, 10:57 [...]Gra stanowi uzupełnienie kolekcji już posiadanych tytułów (nie ukrywam, że zachęca cena) i będzie grana wyłącznie domowo, raczej w 99% w 2 osoby. Chciałbym aby był to fajny przerywnik dający możliwość złożenia grywalnych i zbalansowanych deków dla wszystkich frakcji - raczej stałych (nie jestem zainteresowany zaawansowanym deck buildingiem -brak czasu :) - dopuszczam czasem małe zmiany i pokombinowanie).[...]
Może nie jestem doświadczonym graczem, ale miałem podobne założenia więc dodam swoje trzy gorsze :D

Według mnie do gry w zaciszu domowym i to w 2 osoby w zupełności wystarczą 2x CS ale myślę, że w tej cenie warto dorzucić Cykl Westeros.

U nas gra dołączyła do kolekcji pod koniec marca, a w kwietniu dość często lądowała na stole i do tej pory rozegraliśmy 16 rozgrywek (z czego 3 to były Starcia pomiędzy 4 osobami). We wszystkich rozgrywkach korzystaliśmy z talii rodów zbudowanych z 2x CS na podstawie wątku z BGG i na ani jednym etapie nie czułem potrzeby rozpakowania trzeciego CS który leży zafoliowany.

Oczywiście podczas kupowania nie potrafiłem się powstrzymać i od raz wziąłem wszystko co było jeszcze dostępne w sklepach... ale na chwilę obecną prędzej zacznę otwierać Cykle/Rozszerzenia niż trzeci CS.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Halloween »

michal2310 pisze: 03 maja 2019, 10:57
3. 2 xCS + cykl westeros
2x core set wystarczy jeżeli będziesz miał dodatki. Jezeli autentycznie bedziesz grał to przeciez i tak sobie dokupisz.

A po 2 core setach i cyklu bedziesz miał juz dość szerokie spojrzenie czy chcesz na poważnie w to wchodzić. Ważne żebyś zobaczył jak działają dodatki i jak rozbudowywuja grę.
Morgon
Posty: 620
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Morgon »

Moim zdaniem kluczowe jest, żeby główne postacie były w trzech kopiach, nawet jeśli gra się tylko na kuchennym stole. Mniejsza liczba kopii zwiększa losowość gry i osłabia mechanikę duplikatów. Dlatego 3 CS to podstawa a dodatki potem. Dobrze to widać na przykładzie talii Targów gdzie wszystko kręci się wokół Daenerys i jeśli nie możemy jej znaleźć robi się smutno.
michal2310
Posty: 47
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:12
Has thanked: 29 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: michal2310 »

Dzięki za Wasze opinie i podpowiedzi. W pierwszym rzucie poszło 3x core set (aby mieć 3 kopie kluczowych kart). Ogram i ruszę po cykle w kolejności.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: rastula »

To się trzeba spieszyć bo kupienie kompletnych cyklów w wyprzedażowej cenie w jednym sklepie już bywa wyzwaniem. Ostatnio uzupełniłem kolekcję o ostatni wydany w PL cykl i musiałem dzielić zakupy.
Morgon
Posty: 620
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Morgon »

rastula pisze: 07 maja 2019, 07:35 To się trzeba spieszyć bo kupienie kompletnych cyklów w wyprzedażowej cenie w jednym sklepie już bywa wyzwaniem. Ostatnio uzupełniłem kolekcję o ostatni wydany w PL cykl i musiałem dzielić zakupy.
To chyba zapędy kolekcjonerskie zwyciężają, bo do grania w domu posiadanie takiej puli kart nie ma żadnego uzasadnienia. Wystarczy 3 CS i Pierwszy cykl, ewentualnie pojedyncze paczki z drugiego dla dopakowania Straży i Tyrellów. Zwłaszcza że już w trzecim cyklu pojawiają się mechaniki typowo turniejowe, które z graniem dla przyjemności mają mało wspólnego.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: rastula »

Całkiem możliwe, ale skoro brakowało mi do kompletu PL czterech paczek to żal byłoby nie wydać tych 50 pln choćby dla "miecia" i kilku flavor tekstów i ilustracji, szczególnie że lubię universum.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Halloween »

Morgon pisze: 07 maja 2019, 17:51
rastula pisze: 07 maja 2019, 07:35 To się trzeba spieszyć bo kupienie kompletnych cyklów w wyprzedażowej cenie w jednym sklepie już bywa wyzwaniem. Ostatnio uzupełniłem kolekcję o ostatni wydany w PL cykl i musiałem dzielić zakupy.
To chyba zapędy kolekcjonerskie zwyciężają, bo do grania w domu posiadanie takiej puli kart nie ma żadnego uzasadnienia.
LCG=kolekcjonerstwo
Core set nigdy nie miał być 100% kompletną gra do zadnego LCG
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 132 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: wuher44 »

Morgon pisze: 07 maja 2019, 17:51
rastula pisze: 07 maja 2019, 07:35 To się trzeba spieszyć bo kupienie kompletnych cyklów w wyprzedażowej cenie w jednym sklepie już bywa wyzwaniem. Ostatnio uzupełniłem kolekcję o ostatni wydany w PL cykl i musiałem dzielić zakupy.
Zwłaszcza że już w trzecim cyklu pojawiają się mechaniki typowo turniejowe, które z graniem dla przyjemności mają mało wspólnego.
Zdradzisz jakie to?
Morgon
Posty: 620
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Morgon »

wuher44 pisze: 07 maja 2019, 19:13
Morgon pisze: 07 maja 2019, 17:51
rastula pisze: 07 maja 2019, 07:35 To się trzeba spieszyć bo kupienie kompletnych cyklów w wyprzedażowej cenie w jednym sklepie już bywa wyzwaniem. Ostatnio uzupełniłem kolekcję o ostatni wydany w PL cykl i musiałem dzielić zakupy.
Zwłaszcza że już w trzecim cyklu pojawiają się mechaniki typowo turniejowe, które z graniem dla przyjemności mają mało wspólnego.
Zdradzisz jakie to?
Pojawiają się wydarzenia, które możesz sobie wracać na rękę jak zapłacisz pieniążka gdy nastąpi pewien warunek i bardzo znany Zapchlony Tyłek, który wraca Ci odrzucone postaci o koszcie 3 lub mniejszym do gry a potem do talii. Można sobie wyobrazić jak zmienia się gra.
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 132 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: wuher44 »

Ja wiem jak to zmienia ale nic w tym "typowo turniejowego". Ot kolejna bardzo ciekawa mechanika rekursji kart z discarda bardzo wzbogacająca grę. Im dalej w dodatki gra staje się ciekawsza.
Morgon
Posty: 620
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Morgon »

Akurat z rekursją trzeba bardzo uważać. Zagrywanie co chwilę tej samej karty może być fajne dla Ciebie i niezwykle frustrujące dla przeciwnika. W Netrunnerze wiele kart umożliwiających rekursję zostało zbanowanych lub dostało restrykcje ponieważ pozwalały wracać karty w sposób dający zbyt dużą przewagę i wpływający w negatywny sposób na doświadczenie płynące z gry dla strony przeciwnej. Jeśli masz kartę dla Targów, która obniża siłę wroga o 2 i zabija jeśli siła wyniesie 0 i możesz ją wracać na rękę a przeciwnik gra małymi ludkami to jest to dosyć niefajne. Przykład czysto teoretyczny, bo nie mam doświadczenia turniejowego w GoTa.
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 132 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: wuher44 »

Zapchlony tyłek jest aktualnie restryktem.
Z mojej perspektywy z każdym dodatkiem gra robi się ciekawsza.
W ostatnim cyklu pojawiła się mechanika shadow, która bardzo urozmaica grę.
ODPOWIEDZ