Robinson Crusoe: Wyprawa HMS Beagle- czy warto?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
maclis
Posty: 70
Rejestracja: 19 lis 2012, 16:43

Robinson Crusoe: Wyprawa HMS Beagle- czy warto?

Post autor: maclis »

Od ponad roku mam robinsona i jestem zadowolony z zakupu. Zastanawiam się nad kupnem tegoż dodatku. Jednak interesuje mnie kilka kwestii:
1.Skalowalność scenariuszy (czy dobrze działa solo, we 2 i więcej; podstawowa wersja gry miała problem ze skalowaniem na solo i 2).
2.Kampania: Jaka jest trudna i jak działa to, że czym gorzej przejdziemy 1 scenariusz, tym trudniej będzie w kolejnych itp.
3.Trudność scenariuszy w porównaniu do podstawki
4.Czy scenariusze Nie rozgrywane w trybie kampania też są fajne?
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Robinson Crusoe: Wyprawa HMS Beagle- czy warto?

Post autor: Pixa »

Nie zauwazylem braku zbalansowania na dwie osoby w podstawce. Przed HMS mozesz zaczac od fanowskich scenariuszy przetlumaczonych z ang (dział modyfikacje zasad) i z paragrafowki dr-a Livingstone-a z www Portalu
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
maclis
Posty: 70
Rejestracja: 19 lis 2012, 16:43

Re: Robinson Crusoe: Wyprawa HMS Beagle- czy warto?

Post autor: maclis »

Serio, nie ma nikogo kto mógłby mi na chociaż 1 pytanie odpowiedzieć?
evrard
Posty: 359
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Robinson Crusoe: Wyprawa HMS Beagle- czy warto?

Post autor: evrard »

1. Skaluje się dobrze solo, na dwóch, trzech i czterech graczy. Dodatkowo można ustawić sobie poziom trudności. Podstawowa wersja miała problemy ze skalowaniem solo i na 2 osoby? Solo grałem niewiele ale braku balansu nie zauważyłem, a twierdzenie że nie ma balansu w składzie 2 osobowym to moim skromnym zdaniem herezja :)

2. Zależy od poziomu trudności. Łatwy jest w miarę łatwy, trudny jest trudny, a średni optymalny. W zasadzie jak w podstawce: gra jest wymagająca. Raczej im lepiej przejdziesz scenariusz A, tym łatwiej w scenariuszu B. Każdą misje da się przejść, nawet jak schrzanisz poprzednią (tzn przejdziesz ją ale ledwo co).

3. Dla mnie są podobnie wymagające. Zależy które scenariusze ze sobą porównasz.

4. Nie wiem, zawsze grałem kampanie.

Ogólnie dla mnie HMS Beagle to must have. Jeden z najlepszych dodatków do gier planszowych. Dla mnie lepszy od słynnego dodatku do Chaosu w Starym Świecie. Nie zastanawiaj się, kupuj :)
ODPOWIEDZ