through the ages

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

through the ages

Post autor: bazik »

jak podaje boardgamenews through the ages powinno sie pojawic w tym roku:

The news you’ve all been waiting for: A new edition of Through the Ages is coming, and it should be available before the end of 2007. The publisher of the new edition is FRED Distribution, which distributes the Eagle Games line (and select titles from other publishers) to brick-and-mortar retailers.

“We’re looking at a holiday 2007 release, but we’re hoping to have it out by Essen,” says Keith Blume. The new edition will likely include only English rules since the rulebook is 20 pages long, but Blume says he’s open to other publishers who want to get involved. The rules are being edited to remove ambiguities and clarify certain concepts, but will otherwise remain the same as the original edition from Czech Board Games. The artwork on the cards and cover will also remain the same."

Lacerto, może to? :-D
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: Nataniel »

bazik pisze:The artwork on the cards and cover will also remain the same."
Too bad :/
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
atwar
Posty: 112
Rejestracja: 10 wrz 2004, 14:49
Lokalizacja: obok Pruszkowa

Post autor: atwar »

Wydanie planowane przez Funagain(też w tym roku), z tego co pamiętam, ma być ładniejsze od oryginału.
"Z mojego rozkazu i dla dobra Państwa właściciel tego dokumentu uczynił to, co uczynił.
3 grudnia 1627.
Richelieu"
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

nie wiem jaki jest zwiazek miedzy tym FREDem a Funagain, ale wiele wskazuje na to ze to w pewnym sensie jedno i to samo... wszystkie dobra pozostale po Eagle Games wykupil Funagain, Funagain zapowiadal wydanie TrhoughTheAges, a teraz sie nagle pojawia FRED rozprowadzajacy produkty EagleGames, i wydajacy TTA... hmm :-)
atwar
Posty: 112
Rejestracja: 10 wrz 2004, 14:49
Lokalizacja: obok Pruszkowa

Post autor: atwar »

Problem z TTA polega na tym, że za wersję "czeską" nie bardzo warto dać 85$, nie widzę powodu aby ta gra tyle kosztowała albo i więcej, bo na BGG były obawy, czy to nie będzie w Europie 85, ale Euro.
"Z mojego rozkazu i dla dobra Państwa właściciel tego dokumentu uczynił to, co uczynił.
3 grudnia 1627.
Richelieu"
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: through the ages

Post autor: jax »

Through the ages juz w top 10 na bgg. Realna ocena 8.49 wyzsza od realnych ocen Puerto Rico i Agricoli. No no no...
(a byla szansa pograc w to na Pionku 5... - damn!)
Reprint ma byc latem 2008 - chyba warto wpisac na liste zainteresowan.

[na marginesie:
Z innych hot games na top 10 maja szanse:
1960 Making of President - obecnie 13
Brass - obecnie 34
Mniejsze szanse: Race for teh Galaxy - obecnie 15
Ze swiezszych hitow:
Notre Dame - 41
Pandemic - 58
Starcraft - 60
In the year of the Dragon - 70
Cuba - 104
Galaxy Trucker - 111
Wszystko z szansami na powazne zwyzki.
Sie miesza... I dobrze.]
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: through the ages

Post autor: Don Simon »

jax pisze: Brass - obecnie 34
To cieszy mnie najbardziej - zwlaszcza, ze poczatki byly wolne...
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: mst »

Don Simon pisze:
jax pisze: Brass - obecnie 34
To cieszy mnie najbardziej - zwlaszcza, ze poczatki byly wolne...
Bo tylko prawdziwi wizjonerzy potrafią docenić tę grę po przeczytaniu reguł a znakomici eksperci po pierwszej rozgrywce. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: through the ages

Post autor: waffel »

mst pisze:znakomici eksperci
To już brzmi prawie jak wyzwisko :)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: mst »

No fakt, że starający się o zachowanie poprawności politycznej i unikanie kontrowersji powinni omijać to słowo na Forum. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: Pancho »

Jakby co latem będzie dodruk TtA, trzeba będzie poszukać znajomych w USA :)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: yosz »

Pancho pisze:Jakby co latem będzie dodruk TtA, trzeba będzie poszukać znajomych w USA :)
Mhm.. może za dużo już siedze na różnych stronach, bgg itd i mi się wszystko miesza, ale tak ze 2tygodnie temu widziałem Through the Ages w Graalu w Blue City... Możliwe to?
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: Pancho »

yosz pisze:Mhm.. może za dużo już siedze na różnych stronach, bgg itd i mi się wszystko miesza, ale tak ze 2tygodnie temu widziałem Through the Ages w Graalu w Blue City... Możliwe to?
Nie, raczej fatamorgana :)
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: through the ages

Post autor: bazik »

malo prawdopodobne. graal raczej ma tylko gry od polskich dystrybutorow, a rebel choc od dawna ma nadzieje ze bedzie to mial na dniach to ciagle nie ma...
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: through the ages

Post autor: dasilwa »

yosz niestety musze potwierdzić słowa Pancha - fatamorgana :wink:
Radek
Posty: 628
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 6 times

Re: through the ages

Post autor: Radek »

Rebel spóźnił się z zamówieniem i będzie miał dopiero dodruk.
Nakład rozszedł się za szybko.
Niestety mnie spotkało to samo. Dowiedziałem się, że zrealizowane zostaną tylko zamówienia złożone do dnia -1 od mojego :(
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: yosz »

dasilwa pisze:yosz niestety musze potwierdzić słowa Pancha - fatamorgana :wink:
Zdecydowanie za dużo ostatnio czytam o planszówkach :P jak się już zaczynają śnić (a do tego na jawie) to chyba nie jest dobrze :P.

BTW w kwietniu firma wysyła mnie do Wiednia - zna ktoś tam jakieś fajne sklepy? Jak sklep będzie w miarę dostępny (dojazd) to i komuś coś przywieźć mogę ;)

<wyedytowane> Nieważne... bgg pomogło :P znanazłem jakieś sklepy ;) </wydetyowane>
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: through the ages

Post autor: Don Simon »

Jak wyglada kwestia otrzymania Fix Packa? Czy ktos z Was dostal go w Polsce?

Napisalem do FRED korzystajac z formularza z ich strony i prawie natychmiast dostalem odpowiedz od Keitha z informacja, iz Fix Pack zostanie wyslany na podany przeze mnie adres przez dystrybutora w Europie. Keith nie wie ile czasu to moze isc, ale prosi o informacje, gdy przesylke ode mnie dostanie od niego dostane.

Macie jakies doswiadczenia w tym temacie?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: through the ages

Post autor: bazik »

hmm dasz linka? moze gdzies zle kliklem. ja sie zglaszalem na stronie, przez geekmaila na bgg, i jeszcze mejlem do fred-a, nie dostalem odpowiedzi nawet nigdzie.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: through the ages

Post autor: Don Simon »

bazik pisze:hmm dasz linka? moze gdzies zle kliklem. ja sie zglaszalem na stronie, przez geekmaila na bgg, i jeszcze mejlem do fred-a, nie dostalem odpowiedzi nawet nigdzie.
Tutaj:

https://www.freddistribution.com/contro ... t=CNT_FRED

Normalnie z ich strony wyslalem...
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
lukaszkuch
Posty: 243
Rejestracja: 09 gru 2006, 23:02
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: through the ages

Post autor: lukaszkuch »

Ja napisałem bezpośrednio do Keitha przez BGG. Odpisałem że wyśle przesyłkę jak najszybciej i poprosił o podanie adresu.
Konrad
Posty: 167
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Konrad »

bazik pisze:poganiacz to moje drugie imie. to chyba nie przypadek ze pelne through the ages ze mna to 3:15-3:30, a beze mnie z tego co widzialem to 4:30-5:30 :-D
Już bez przesady... W sobotę graliśmy w składzie Ostry, Anon, ja (Uwaga! Brak bazika! ;-)) jakieś 3:45. :-)

Przenosze - Don Simon
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

bazik pisze:poganiacz to moje drugie imie. to chyba nie przypadek ze pelne through the ages ze mna to 3:15-3:30, a beze mnie z tego co widzialem to 4:30-5:30 :-D
Dodam tylko, ze zagralismy w TtA w 4. graczy w okolo 4:30. Wynik bardzo dobry, a bylby lepszy gdyby granie "bez bazika" nie zmienilo sie w "granie z bazikiem jako kibicem, ktory przychodzi i swiatlymi radami przedluza tury graczy" :-).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bazik »

oj zajac, znow bez czapki chodzisz. widzialem ze sie gubicie w regulach i pilnowalem zeby wszystko bylo 'zgodnie z ksiazka'
Konrad
Posty: 167
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Konrad »

Don Simon pisze:Dodam tylko, ze zagralismy w TtA w 4. graczy w okolo 4:30. Wynik bardzo dobry, a bylby lepszy gdyby granie "bez bazika" nie zmienilo sie w "granie z bazikiem jako kibicem, ktory przychodzi i swiatlymi radami przedluza tury graczy" :-).
Oj, Sztefan swoją grę na 4 graczy wspominał downtime'owo wyjątkowo źle. Jeżeli to ta o której piszesz, to chyba nie ma się czym chwalić. ;-)
ODPOWIEDZ