Gloomhaven (Isaac Childres)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10988
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3246 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: japanczyk »

Szklo pisze: 25 cze 2020, 08:56 Zrobiłem szybki research i okazuje się że gra wciąż jest dostępna w większości sklepów internetowych (Dragoneye, Rebel, AlePlanszówki, 3Trolle, Mepel, Planszomania, Planszóweczka, Basanti). Może to zbyt daleko idące wnioski, ale wydaje mi się że Gloomhaven jednak nie sprzedał się najlepiej, a przynajmniej nie był takim hitem jak się spodziewano po grze od dawna okupującej 1 miejsce na liście BGG. Okupującej z zawrotną oceną 8,57 na dziś.
Może wydawca obawia się że ci którzy mogli być Gloomhaven zainteresowani grę już nabyli a więcej tego samego w postaci Jaws of the Lion ich nie skusi?
Tak, tylko, ze pamietaj, ze to dodruk. Pierwszy nakład sprzedał się na pniu.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4711
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1452 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Mr_Fisq »

Ja po mojej nieudanej przygodzie z Gloomhaven chętnie podjąłbym kolejną próbę.

Też jestem zdziwiony deklaracją Albi o braku planów polskiego wydania - więcej osób kupi wersję angielską w przedsprzedaży (cena 200PLN => ze zniżką 180PLN to niemalże wołanie: Kup mnie!), i później nie będzie już sensu wracać do tematu. Jedyny racjonalny powód takiego podejścia to wspomniana wyżej obawa, że zwykłe Gloomhaven wysyciło rynek, ale wtedy po co planować zabranie się za Frosta? :?

Chyba trzeba się skusić na anglika...
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Xian
Posty: 96
Rejestracja: 05 maja 2012, 15:39
Has thanked: 31 times
Been thanked: 6 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Xian »

Dziwna decyzja. Wydaje mi sie ze sporo osob mogloby po Jaws of the Lion wlasnie zainteresowac sie zalegajacymi egzemplarzami GH. Ile osob czekalo na JotL, aby sprobowac mechaniki GH przed rzuceniem sie na bogatsza wersje?
Rabaty: 5% w sklepie Jaskinia Graczy.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1169 times
Been thanked: 461 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: polwac »

Mnie Gloomhaven (II KS) na razie pokonał. Czeka na półce na lepsze czasy i więcej miejsca :?

JotL chętnie bym wziął, ale już w wersji PL, żeby mieć większy wybór współgraczy skoro ta gra jest dużo mniejsza i lżejsza :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10988
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3246 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: japanczyk »

A da ktoś linka do oficjalnego info że nie wydadzą?
Bo może kiedyś nie mieli planów, ale się to zmienilo
Xian
Posty: 96
Rejestracja: 05 maja 2012, 15:39
Has thanked: 31 times
Been thanked: 6 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Xian »

Na FB jest odpowiedz z wczoraj bodajze, ze jesli beda mieli w planach, to poinformuja i tyle.
Rabaty: 5% w sklepie Jaskinia Graczy.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4711
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1452 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Mr_Fisq »

Spoiler:
https://www.facebook.com/albipolska/pos ... 4425331838

Nie jest to wprawdzie "Nie", ale nie jest też typowe "Nie potwierdzam, nie zaprzeczam, ale coś jest na rzeczy...
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10988
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3246 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: japanczyk »

No ale... to absolutnie nie jest NIE
to jest standardowe - sorry, ale nie mamy dopietego deala wiec na pewno nie bedziemy nic jeszcze oglaszac
shuji
Posty: 1281
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: shuji »

japanczyk pisze: 25 cze 2020, 10:04 No ale... to absolutnie nie jest NIE
to jest standardowe - sorry, ale nie mamy dopietego deala wiec na pewno nie bedziemy nic jeszcze oglaszac
Tu odpowiedź sprzed kilku dni:

Obrazek
Szklo pisze: 25 cze 2020, 08:56 Zrobiłem szybki research i okazuje się że gra wciąż jest dostępna w większości sklepów internetowych (Dragoneye, Rebel, AlePlanszówki, 3Trolle, Mepel, Planszomania, Planszóweczka, Basanti). Może to zbyt daleko idące wnioski, ale wydaje mi się że Gloomhaven jednak nie sprzedał się najlepiej, a przynajmniej nie był takim hitem jak się spodziewano po grze od dawna okupującej 1 miejsce na liście BGG. Okupującej z zawrotną oceną 8,57 na dziś.
Może wydawca obawia się że ci którzy mogli być Gloomhaven zainteresowani grę już nabyli a więcej tego samego w postaci Jaws of the Lion ich nie skusi?
Może wydawca tak myśli, ale to moim zdaniem czysta głupota. Prędzej uprawnione są odwrotne wnioski, czyli że ta gra ma niższy próg wejścia i jak ktoś się do niej przekona to potem kupi duża wersję (a na start dużej nie kupi). Jestem przykładem takiej sytuacji a z tego co widzę jest więcej takich osób :)
Tilgor
Posty: 85
Rejestracja: 12 paź 2018, 23:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Tilgor »

japanczyk pisze: 25 cze 2020, 09:16
Szklo pisze: 25 cze 2020, 08:56 Zrobiłem szybki research i okazuje się że gra wciąż jest dostępna w większości sklepów internetowych (Dragoneye, Rebel, AlePlanszówki, 3Trolle, Mepel, Planszomania, Planszóweczka, Basanti). Może to zbyt daleko idące wnioski, ale wydaje mi się że Gloomhaven jednak nie sprzedał się najlepiej, a przynajmniej nie był takim hitem jak się spodziewano po grze od dawna okupującej 1 miejsce na liście BGG. Okupującej z zawrotną oceną 8,57 na dziś.
Może wydawca obawia się że ci którzy mogli być Gloomhaven zainteresowani grę już nabyli a więcej tego samego w postaci Jaws of the Lion ich nie skusi?
Tak, tylko, ze pamietaj, ze to dodruk. Pierwszy nakład sprzedał się na pniu.
Ponieważ gra była takim hitem i długo nie było informacji o polskiej wersji bardzo dużo zainteresowanych osób kupiło angielskie wydanie. Automatycznie ogranicza to ilość osób chętnych na Polską wersję, do tego gra ze względu na cenę i złożoność ma dużo mniejsze grono odbiorców, jest raczej tylko dla planszówkowych zapaleńców.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10988
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3246 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: japanczyk »

shuji pisze: 25 cze 2020, 11:01
Spoiler:
Ale to jest wciaz to samo o czym pisze wyzej - przeciez w wiadomosci prywatnej nie zapowiedza Ci wydania gry, albo nie rzuca, ze pracuja - czy to ze wzgledu na prowadzone rozmowy, status prac czy umowe z wydawca
Najwazniejsza informacja w tym wszytskim jest to, ze Ryslaw siada do tlumaczenia, jesli to robi hobbystycznie - tez super, czekam tak jak tlumaczenia scenariuszy w Gloomhaven, a jak wydadza tym lepiej ;-)

Jesli siegaja po Frosthaven i Forgotten Circle to watpliwym jest zeby olali całkiem Jaws of the Lion
Tilgor pisze: 25 cze 2020, 11:11 Ponieważ gra była takim hitem i długo nie było informacji o polskiej wersji bardzo dużo zainteresowanych osób kupiło angielskie wydanie. Automatycznie ogranicza to ilość osób chętnych na Polską wersję, do tego gra ze względu na cenę i złożoność ma dużo mniejsze grono odbiorców, jest raczej tylko dla planszówkowych zapaleńców.
co. znaczy co to ma do mojej wypowiedzi?
Pierwszy naklad polskiego wydania sprzedal sie na pniu, oczywiscie ze sporo osob kupilo wersje angielska, ale ze wzgledu na to, ze tytul pelen jest tekstu sporo czekalo rowniez na polskie wydanie (czyt. np. ja)
Tilgor
Posty: 85
Rejestracja: 12 paź 2018, 23:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Tilgor »

japanczyk pisze: 25 cze 2020, 11:14 co. znaczy co to ma do mojej wypowiedzi?
Pierwszy naklad polskiego wydania sprzedal sie na pniu, oczywiscie ze sporo osob kupilo wersje angielska, ale ze wzgledu na to, ze tytul pelen jest tekstu sporo czekalo rowniez na polskie wydanie (czyt. np. ja)
Po prostu grono odbiorców jest mocno ograniczone, gra jest bardzo dobra więc pierwszy nakład się wyprzedał bo chętni już od dawna czekali. Ja także czekałem na polskie wydanie, podczas gdy znajomy kupił już wcześniej angielską wersję. Wydaje mi się że ogólna liczba chętnych na Gloomhaven jest stosunkowo mała i raczej nie jest to wielki hit sprzedażowy w Polsce.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10988
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3246 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: japanczyk »

Tilgor pisze: 25 cze 2020, 11:48 Po prostu grono odbiorców jest mocno ograniczone, gra jest bardzo dobra więc pierwszy nakład się wyprzedał bo chętni już od dawna czekali. Ja także czekałem na polskie wydanie, podczas gdy znajomy kupił już wcześniej angielską wersję. Wydaje mi się że ogólna liczba chętnych na Gloomhaven jest stosunkowo mała i raczej nie jest to wielki hit sprzedażowy w Polsce.
Na pewno nie jest to liczba chetnych idaca w tysiace, ale mysle, ze pod te 2000 graczy sie w Polsce znajdzie ;-)

Co do Szczęk Lwa, to byłoby ich zdecydowanie wiecej, bo i cena byłaby na poziomie codziennych planszowkowych zakupow
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 958
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 336 times
Been thanked: 360 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: yrq »

Tilgor pisze: 25 cze 2020, 11:48
Spoiler:
Kluczowy był odstęp między premierą a polską wersją. Kupiłem wersję angielską kiedy nikt nie śnił o lokalnym wydaniu. I tak zrobiło wielu graczy.

W czasach gdy kolejne dodruki angielskie sprzedawały się na pniu, Niemcy rzucali swoje kopie na sprzedaż, bo mieli zapowiedziane swoje wydanie. I u nas było podobnie gdy wyszła oficjalna zapowiedź. Tak samo jak wysypały się angielskie wersje Forgotten Circles na rynek wtórny po zapowiedzi Albi.

Z Frosthaven dobrą decyzją było potwierdzenie od razu polskiej edycji, z minimalnym (bo tylko półrocznym) przesunięciem. Dzięki temu mniej osób kupi wersję angielską.

Dlatego dziwi mnie podejście przy Jaws of the Lion. Nie mówią tak, nie mówią nie, więc kto chce być pewny, że grę dostanie zamówi już wersję angielską. Tym bardziej, że póki co szybko znika z półek Targetów i gdy dotrze do Europy będzie pewnie podobnie.

Nawet jeśli nie mają dogranej umowy, to powinni chociaż napisać, że mają w planach, to część ludzi by poczekała z preorderem wersji angielskiej. Mają jeszcze parę miesięcy na ogłoszenie wersji lokalnej, zanim rozpocznie się sprzedaż w "normalnych" sklepach (wrzesień? październik?). Potem będzie za późno.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 400
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: gnysek »

Skoro definitywnie nie zaprzeczono, ja bym po prostu poczekał. Nie wiemy też jak to wygląda od zaplecza, bo to nie jest tak, że Rysław siada i tłumaczy, potem to leci do drukarni i lecą szekle, są jeszcze inne biznesowe ustalenia, więc pewnie trwają negocjacje, żeby udało się grę puścić poniżej ceny amerykańskiej. Pewnie trzeba poczekać jak tam się to sprzeda w sklepach (bo ta gra ma trafić do "spożywczaków" Targetów a nie typowych sklepów planszówkowych, tak to zrozumiałem), łatwiej do takich negocjacji wtedy siadać. U nas może też chcieliby to na półkach w marketach wrzucić, więc to jest sporo negocjowania i dogadywania, zanim machina ruszy, a najczęściej trzeba pewnie rozmawiać z ludźmi którzy planszówki skończyli na chińczyku i monopoly :P
Xian
Posty: 96
Rejestracja: 05 maja 2012, 15:39
Has thanked: 31 times
Been thanked: 6 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Xian »

yrq pisze: 25 cze 2020, 12:03 Nawet jeśli nie mają dogranej umowy, to powinni chociaż napisać, że mają w planach, to część ludzi by poczekała z preorderem wersji angielskiej. Mają jeszcze parę miesięcy na ogłoszenie wersji lokalnej, zanim rozpocznie się sprzedaż w "normalnych" sklepach (wrzesień? październik?). Potem będzie za późno.
Niemiecka wersja jest planowana na pazdziernik.
Rabaty: 5% w sklepie Jaskinia Graczy.
Awatar użytkownika
Admirał Thrawn
Posty: 132
Rejestracja: 31 mar 2020, 10:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 16 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Admirał Thrawn »

Na polskie tłumaczenie Gloomhaven też przyszło nam trochę czekać. Ja zrezygnowałem z Gloomhaven na początku, bo nie chciałem kupować tak dużej gry z taką ilością tekstu w języku angielskim. Pamiętam, że przyszło mi trochę na wersję polską poczekać (i w ogóle się jej nie spodziewałem, aż Albi ogłosiła, że wydaje), tak więc jestem szczęśliwym posiadaczem tejże gry od pół roku, mimo, że gra już trochę czasu na rynku jest i należy do mojego ulubionego gatunku gier.
Na jaws of the lion przyjdzie nam chyba jeszcze trochę (dużo) poczekać. Osobiści raczej nie kupię po angielsku i czekam niecierpliwie na wersję polską (o ile powstanie).
,,-Do you know the difference between an error and a mistake, ensign?
-No sir.
-Everyone can make an error, ensign. But that error doesn’t become a mistake until you refuse to correct it”
shuji
Posty: 1281
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: shuji »

japanczyk pisze: 25 cze 2020, 11:14
shuji pisze: 25 cze 2020, 11:01
Spoiler:
Ale to jest wciaz to samo o czym pisze wyzej - przeciez w wiadomosci prywatnej nie zapowiedza Ci wydania gry, albo nie rzuca, ze pracuja - czy to ze wzgledu na prowadzone rozmowy, status prac czy umowe z wydawca
Najwazniejsza informacja w tym wszytskim jest to, ze Ryslaw siada do tlumaczenia, jesli to robi hobbystycznie - tez super, czekam tak jak tlumaczenia scenariuszy w Gloomhaven, a jak wydadza tym lepiej ;-)

Jesli siegaja po Frosthaven i Forgotten Circle to watpliwym jest zeby olali całkiem Jaws of the Lion
Tilgor pisze: 25 cze 2020, 11:11 Ponieważ gra była takim hitem i długo nie było informacji o polskiej wersji bardzo dużo zainteresowanych osób kupiło angielskie wydanie. Automatycznie ogranicza to ilość osób chętnych na Polską wersję, do tego gra ze względu na cenę i złożoność ma dużo mniejsze grono odbiorców, jest raczej tylko dla planszówkowych zapaleńców.
co. znaczy co to ma do mojej wypowiedzi?
Pierwszy naklad polskiego wydania sprzedal sie na pniu, oczywiscie ze sporo osob kupilo wersje angielska, ale ze wzgledu na to, ze tytul pelen jest tekstu sporo czekalo rowniez na polskie wydanie (czyt. np. ja)
No tak to nie jest Portal którego można przyłapać albo podpuścić na jakąś pułapkę i albo widać że nie umieją kłamać albo sami puszcza farbę :)

Co do watku targetu gloomhaven - chyba wszyscy się zgodzą że ten dodatek ma dużo większe grono potencjalnych odbiorców. Tym bardziej dziwi brak deklaracji. Może taka szybka reakcja przy frosthaven była ze względu na KS żeby ludzie nie wspierali, ale równie dobrze ryzyko jest teraz że kupia w retailu.

Może ta odpowiedź na chacie rzeczywiście daje nadzieję ale mogliby powiedzieć chociażby czy się starają o to albo by chcieli. Informacja że nie mają planów dla mnie znaczy, że albo nie są zainteresowani albo byli i zrezygnowali...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10988
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3365 times
Been thanked: 3246 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: japanczyk »

shuji pisze: 25 cze 2020, 12:58 Co do watku targetu gloomhaven - chyba wszyscy się zgodzą że ten dodatek ma dużo większe grono potencjalnych odbiorców. Tym bardziej dziwi brak deklaracji. Może taka szybka reakcja przy frosthaven była ze względu na KS żeby ludzie nie wspierali, ale równie dobrze ryzyko jest teraz że kupia w retailu.
Tyle, ze do retailu to trafi kiedy - w sierpniu?
A preorder spokojnie mozna anulowac ¯\_(ツ)_/¯
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1169 times
Been thanked: 461 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: polwac »

kivu pisze: 08 cze 2020, 11:17
gnysek pisze: 02 cze 2020, 19:33 Ja wiem co Albi odpowie, dlatego właśnie łatwiej z grafikami angielskimi może być.
Ciekawostka tutaj - napisałem do Albi i przysłali mi przetłumaczone pliki o które prosiłem, także, jak już ja przygotuję do użycia w aplikacji to zacznę robić polskie tłumaczenie - jeśli ktoś by miał czas i chęci aby pomóc w przetłumaczeniu elementów z gry to zapraszam do kontaktu na maila - empathystudiodev@gmail.com (najlepiej osoby, które posiadają Polską wersje gry :) )
Zapytam naiwnie. Nie ma tam czasem Księgi Scenariuszy, bo na BGG niestety brakuje scenariuszy w fanowskim tłumaczeniu? :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: elayeth »

Czuję nosem, że GH JotL będzie mega hitem i wskoczy na #1 BGG (może nawet w tym roku). Zobaczymy.

Z pewnością tego typu grę wydadzą w wersji PL. Ktoś pisał, że niemiecka wersja będzie w październiku. Zatem optymistycznie należy oczekiwać polskiej pod koniec tego roku... a realnie w przyszłym. Dla cierpliwych jest to dobre rozwiązanie. Ja nie dałem rady i zamówiłem angielskie. Dla mnie największym bólem angielskiej wersji GH (a taką kupiłem w roku 2017) jest trudność ze skupieniem uwagi graczy na fluffie... Wszyscy mówimy dobrze po angielsku, ale mimo wszystko łatwiej czytać po polsku. Tym bardziej, że fluff GH jest trochę amatorski... teraz powinno być jednak lepiej (więcej kasy, lepsza załoga).
Podsumowując, wezmę wersję angielską... ale dokupię narracje Fortellera... myślę, że to rozwiąże problem wejście we fluff. A z samą grą mechanicznie (po angielsku) nie ma problemów językowych.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 400
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: gnysek »

shuji pisze: 25 cze 2020, 12:58Może ta odpowiedź na chacie rzeczywiście daje nadzieję ale mogliby powiedzieć chociażby czy się starają o to albo by chcieli. Informacja że nie mają planów dla mnie znaczy, że albo nie są zainteresowani albo byli i zrezygnowali...
Ale na czacie to siedzi pracownik od social media i obsługi klienta, a nie ktoś, kto wszystko to negocjuje. W świecie biznesu w większych firmach zawsze się stosuje wybiegi w stylu "nie możemy potwierdzić", "na razie brak informacji" itd. nawet jak trwają rozmowy - aż wszystko nie jest na 100% zaklepane. To jest fajne w małych firmach, że są bardziej szczere, ale zobaczcie, że i częściej muszą przepraszać.

Jeśli Rysław nad tym siedzi, to zapewne są na etapie ustalania ceny i terminów w drukarni (pewnie chińskiej, co tłumaczy w obecnych czasach wiele), a nie zastanawiania się "czy w ogóle". I dla tego nic nie potwierdzają.
shuji
Posty: 1281
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: shuji »

gnysek pisze: 25 cze 2020, 15:07
shuji pisze: 25 cze 2020, 12:58Może ta odpowiedź na chacie rzeczywiście daje nadzieję ale mogliby powiedzieć chociażby czy się starają o to albo by chcieli. Informacja że nie mają planów dla mnie znaczy, że albo nie są zainteresowani albo byli i zrezygnowali...
Ale na czacie to siedzi pracownik od social media i obsługi klienta, a nie ktoś, kto wszystko to negocjuje. W świecie biznesu w większych firmach zawsze się stosuje wybiegi w stylu "nie możemy potwierdzić", "na razie brak informacji" itd. nawet jak trwają rozmowy - aż wszystko nie jest na 100% zaklepane. To jest fajne w małych firmach, że są bardziej szczere, ale zobaczcie, że i częściej muszą przepraszać.

Jeśli Rysław nad tym siedzi, to zapewne są na etapie ustalania ceny i terminów w drukarni (pewnie chińskiej, co tłumaczy w obecnych czasach wiele), a nie zastanawiania się "czy w ogóle". I dla tego nic nie potwierdzają.
No tak ale oni nie powiedzieli na razie brak informacji ani nie możemy potwierdzić, tylko nie planujemy. Może rzeczywiście nadinterpretowuje i ktoś obsługujący użył niewłaściwego języka, ale to odpowiedź raczej jednoznaczna. No nic, nie ma co gdybać w sumie dla mnie obojętne bo eng i tak nie kupie więc tylko na razie przyoszczedze trochę kasy :)
kivu
Posty: 224
Rejestracja: 08 sie 2012, 09:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: kivu »

polwac pisze: 25 cze 2020, 13:59
kivu pisze: 08 cze 2020, 11:17
gnysek pisze: 02 cze 2020, 19:33 Ja wiem co Albi odpowie, dlatego właśnie łatwiej z grafikami angielskimi może być.
Ciekawostka tutaj - napisałem do Albi i przysłali mi przetłumaczone pliki o które prosiłem, także, jak już ja przygotuję do użycia w aplikacji to zacznę robić polskie tłumaczenie - jeśli ktoś by miał czas i chęci aby pomóc w przetłumaczeniu elementów z gry to zapraszam do kontaktu na maila - empathystudiodev@gmail.com (najlepiej osoby, które posiadają Polską wersje gry :) )
Zapytam naiwnie. Nie ma tam czasem Księgi Scenariuszy, bo na BGG niestety brakuje scenariuszy w fanowskim tłumaczeniu? :)
Nie ma, księga scenariuszy nie była mi potrzebna :)
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 809
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 127 times
Been thanked: 381 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: kurdzio »

Po obejrzeniu materiału od Asi stwierdzam, że tak jak bardzo nie mam ochoty grać w wielkiego potwora jakim jest Gloomhaven, to z przyjemnością zakupię Jaws. Bardzo liczę na wersję PL, ale wersja angielska też chodzi mi po głowie co w moim przypadku jest ewenementem. Czekam na rozwój wydarzeń.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
ODPOWIEDZ