The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: grzeslaw90 »

Michito pisze: 16 gru 2022, 10:59 Hej Koleżanki i Koledzy, jeżeli zakupiłem zestaw "felernych" kart to gdzie szukać reszty materiałów potrzebnych do gry?
Potrzebujesz jedynie standees, zakładek i kart pomocy, a pudełko sobie wykombinuj jakoś :)

Zakładki spod mojej ręki: https://boardgamegeek.com/filepage/1835 ... t-dividers
Karty pomocy i instrukcja: https://the7thcontinent.seriouspoulp.co ... /downloads

A tutaj moja kolekcja skanów gry podstawowej i dodatków, standees i ogólnie chyba wszystkiego co wyszło do tej gry: https://mega.nz/file/gZEnjLrK#am01OE2W5 ... Q-idPp9qE4
ted
Posty: 139
Rejestracja: 19 paź 2017, 22:36
Has thanked: 14 times
Been thanked: 18 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: ted »

Spoiler:
zamiast standees sprawdza się też pionek od Chińczyka....

Generalnie, nie przesadzaj ;) Wydrukuj normalnie na drukarce zakładki (na bgg jest PEŁNO różnych), potrzebujesz coś jako ognisko (np. czerwony klocek), pionek i kostki k6.

Można sobie grę stuningować aby wyglądała pięknie, ale naprawdę - to taka gra - nie ma to żadnego znaczenia.
Ostatnio zmieniony 16 gru 2022, 11:19 przez ted, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: grzeslaw90 »

ted pisze: 16 gru 2022, 11:17
Spoiler:
zamiast standees sprawdza się też pionek od Chińczyka....
Albo meepel, albo moneta, albo kawałek schabowego. Po co kombinować jak można mieć oficjalne :)
ted
Posty: 139
Rejestracja: 19 paź 2017, 22:36
Has thanked: 14 times
Been thanked: 18 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: ted »

Spoiler:
Albo meepel, albo moneta, albo kawałek schabowego. Po co kombinować jak można mieć oficjalne :)
[/quote]

a na przykład dlatego, że zamiast grać i się cieszyć to będzie teraz siedział i kombinował jak wydrukować opór Twoich materiałów. Jasne, super będzie to wyglądalo, ale naprawdę może poczekać. A skoro pyta - to nie wie, że to może poczekać.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: grzeslaw90 »

ted pisze: 16 gru 2022, 11:20
Spoiler:
Albo meepel, albo moneta, albo kawałek schabowego. Po co kombinować jak można mieć oficjalne :)
a na przykład dlatego, że zamiast grać i się cieszyć to będzie teraz siedział i kombinował jak wydrukować opór Twoich materiałów. Jasne, super będzie to wyglądalo, ale naprawdę może poczekać. A skoro pyta - to nie wie, że to może poczekać.
Spoiler:
Nie zgadzam się żeby 1/8 kartki A4 dla standees to było jakoś dużo. Co do zakładek to są niestety niezbędne. Karty pomocy i instrukcja są w formie PDF i nie trzeba ich drukować. Reszta materiałów już raczej dla koneserów i wrzuciłem je w ramach "może się przyda później" niżeli must-have :)
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: maciej.kr »

Pytanie jak oceniacie 7th Continent po tylu latach i po tym jak wyszło tyle nowych gier z nowymi mechanikami?
Który kickstarter miał problem z kartami i czego to dotyczyło?

Nie grałem , nie znam a zastanawiam się do czego można go porównać.
Widziałem na YT jakieś filmy ale wolę zapytać na forum
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: Ardel12 »

maciej.kr pisze: 03 lut 2023, 14:29 Pytanie jak oceniacie 7th Continent po tylu latach i po tym jak wyszło tyle nowych gier z nowymi mechanikami?
Który kickstarter miał problem z kartami i czego to dotyczyło?

Nie grałem , nie znam a zastanawiam się do czego można go porównać.
Widziałem na YT jakieś filmy ale wolę zapytać na forum
Moim zdaniem mechanicznie dalej trzyma poziom i nie widziałem by jakakolwiek inna gra zbliżyła się do tego poziomu eksploracji. Może najbliżej tutaj do Uśpionych Bogów, gdzie świat też jest wielki i mamy sporo do zrobienia, jednak dla mnie są to dość różne tytuły(UB jednak jest paragrafówką w sporej części, a w 7th mamy główny cel i gra daje cały świat na jego osiągnięcie z kilkoma wskazówkami. Raczej fabuła jest konktestowa, tekstu nie jest tak dużo).

Pierwszy kickstarter miał problem z kolorami tyłów kart, było to problematyczne przy niektórych kartach, gdyż można było spamiętać, która karta jest lepsza.

Może jeszcze porównałbym tę grę do Near and Far...no w sumie najbliżej mi z nią do paragrafów, a sama nią nie jest, choć ciągniecie odpowiednich kart względem numerka, zamiast przeczytania punktu na odpowiedniej stronie jest dość bliskie sobie.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: brazylianwisnia »

maciej.kr pisze: 03 lut 2023, 14:29 Pytanie jak oceniacie 7th Continent po tylu latach i po tym jak wyszło tyle nowych gier z nowymi mechanikami?
Który kickstarter miał problem z kartami i czego to dotyczyło?

Nie grałem , nie znam a zastanawiam się do czego można go porównać.
Widziałem na YT jakieś filmy ale wolę zapytać na forum
Wciąż jest to unikalna gra łącząca eksplorację z przetrwaniem na tajemniczej wyspie. Mi się bardzo podoba i wciąż będe grał.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: staniach21 »

LDG planuje coś z TOP100 i w sumie nie wiem co jeszcze oprócz tej gry nie ma PL wydawcy, więc duża szansa, że jest to ta gra. Natomiast bardziej ciekawi mnie czy ktoś jest w stanie dorobić ciekawą, a może nawet prawdziwą teorię co się stało z rankingiem tej gry na przestrzeni ostatnich 2-3 lat? Pamiętam, że jak wchodziłem do hobby była blisko top20, a dodatkowo gdy wychodziło FCM po PL to wszędzie były głosy, że 7th Continent jest teraz grą najwyżej w rankingu, która nie ma wersji PL. Tym czasem obecnie gra to miejsce top80 i spada w kierunku wypadnięcia z TOP100,a gry, z którymi przegrywa to nie są jedynie gierki powstałe w latach 2020-2023, które mogłyby ją wypchnąć kultem nowości.

Tak końcowo tak wiem TOP20, a TOP80 to wciąż bardzo dobre miejsce, ale raczej relatywnie "nowe" 2015 w górę gry z czołówki trzymają swoje miejsce, albo spadają o 10-15 miejsc, a tutaj zjazd o 50+, więc chyba nie tylko chodzi o liczbę głosów, która może stać, bo nikt tej gry nie kupuje, a raczej spadła zapewne też średnia ocena użytkowników i pytanie czemu akurat po 3-4 latach od wydania gry
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: Miszon »

Trochę sam sobie odpowiedziałeś: nie ma nowych ocen. A kiedyś ludzie dawali niższe oceny grom, niż teraz, jest inflacja ocen. A tu nie ma nowych ocen, to nie ma inflacji.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: bajbaj »

staniach21 pisze: 09 cze 2023, 17:50 LDG planuje coś z TOP100 i w sumie nie wiem co jeszcze oprócz tej gry nie ma PL wydawcy, więc duża szansa, że jest to ta gra (...)
W mojej ocenie ta gra jest za droga w produkcji względem jej obecnej popularności, żeby ktoś ją wydał po polsku.

Z pierwszej setki bgg nie ma polskiej wersji ... KDM😅. No dobra, nie będę sobie robił jaj... nie ma polskiej wersji np. Lords od Waterdeep. To zdecydowanie bardziej prawdopodobne.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: brazylianwisnia »

bajbaj pisze: 10 cze 2023, 02:00
staniach21 pisze: 09 cze 2023, 17:50 LDG planuje coś z TOP100 i w sumie nie wiem co jeszcze oprócz tej gry nie ma PL wydawcy, więc duża szansa, że jest to ta gra (...)
W mojej ocenie ta gra jest za droga w produkcji względem jej obecnej popularności, żeby ktoś ją wydał po polsku.

Z pierwszej setki bgg nie ma polskiej wersji ... KDM😅. No dobra, nie będę sobie robił jaj... nie ma polskiej wersji np. Lords od Waterdeep. To zdecydowanie bardziej prawdopodobne.
Lords of Waterdeep chyba powstaje?
staniach21 pisze: 09 cze 2023, 17:50
Gra spada bo jak wyszła to była innowacja, działała na wyobraźnię. Dostaliśmy otwarty świat, survival, przygodę gdzie nie wiedzieliśmy co może nas czekac. Dostaliśmy też kampanie na wiele sesji. Dziś jest dużo więcej gier ze strukturą kampanii czy też otwartym światem to 7th Continent nie robi aż takiego wrażenia więc oceny spadają. Osobiście nadal bardzo lubię kontynent. Zdecydowanie jeszcze będe gral. czekam też na 7th Citadel..
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: vikingowa »

Może ktoś nadal się zastanawia nad zakupem gry i przyda mu się "mała" zniżka (wysyłka za free przy zakupach €50+)? Ja w końcu kupiłam wszystkie małe dodatki za normalne pieniądze :D Będzie grane w oczekiwaniu na Citadel.
Obrazek
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: waadimch »

vikingowa pisze: 26 lis 2023, 11:27 Może ktoś nadal się zastanawia nad zakupem gry i przyda mu się "mała" zniżka (wysyłka za free przy zakupach €50+)? Ja w końcu kupiłam wszystkie małe dodatki za normalne pieniądze :D Będzie grane w oczekiwaniu na Citadel.
Obrazek
Na ich stronie nie ma wysyłki do polski za free.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: tomuch »

Wysyłka do PL zabija niestety opłacalność zniżek. A szkoda, bo bym też coś chętnie uzupełnił.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: waadimch »

tomuch pisze: 26 lis 2023, 23:54 Wysyłka do PL zabija niestety opłacalność zniżek. A szkoda, bo bym też coś chętnie uzupełnił.
Chciałbym przeprosić . Rano złożyłem zamówienie i jest jednak darmowa wysyłka do PL powyżej 50 eur. (co innego pisali na ich stronie www)
Awatar użytkownika
szafaaaa
Posty: 248
Rejestracja: 07 paź 2011, 17:42
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 21 times
Been thanked: 32 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: szafaaaa »

Czy do podstawki lepiej dorzucić Curses pack czy What comes up?
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: Rafal1970 »

Wiem, że to być może nie właściwe miejsce - a chce kupić zestaw klątw za 38,50 EURO. Do darmowej wysyłki brakuje 12 EURO. Może ktoś się dołączy do "małego wspólnego" zamówienia. Mogę się również podłączyć.
tapczan0
Posty: 49
Rejestracja: 22 cze 2020, 23:24
Has thanked: 4 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: tapczan0 »

Moi drodzy a czy sama gola podstawka jest wystarczająca do ogrania na kilka partii zanim zdecyduję czy chce wejść mocniej w tytuł?

Czy raczej będę miał poczucie że czegoś mi brakuje i będę tylko się z tego powodu denerwowal
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: tomuch »

Wystarczy na długie godziny - pierwsza klątwa (czyli 1 z 3 w retailowej podstawce) zajęła mi ponad 21h, rozłożyłem to na 18 podejść. Grę się łatwo zapisuje i dosyć szybko rozkłada, więc taki styl nie był dla mnie problemem. Kolejne klątwy są krótsze, ale i tak całościowo wypada dosyć korzystnie. Jest wysokie prawdopodobieństwo, że po przejściu tych klątw będziesz chciał więcej, ale grając w samą podstawkę, nie będziesz miał poczucia braku.

Edit: są też dodatki, które nie dodają nowy klątw, a jedynie jakieś urozmaicenia rozgrywki, ale myślę, że gra bez nich nic nie traci.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2023, 02:41 przez tomuch, łącznie zmieniany 1 raz.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1595 times
Been thanked: 931 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: feniks_ciapek »

Pierwsza klątwa jest zrobiona tak, żeby z grubsza zapoznać się z geografią kontynentu. Pozostałe trochę budują na tej wiedzy.
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: tomg »

waadimch pisze: 27 lis 2023, 09:13
tomuch pisze: 26 lis 2023, 23:54 Wysyłka do PL zabija niestety opłacalność zniżek. A szkoda, bo bym też coś chętnie uzupełnił.
Chciałbym przeprosić . Rano złożyłem zamówienie i jest jednak darmowa wysyłka do PL powyżej 50 eur. (co innego pisali na ich stronie www)
Czy dodatkowe klątwy np z pakietu What comes up? kupione w sklepie będą kompatybilne z podstawką z Kickstartera ?
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: waadimch »

Paczka wysłana w poniedziałek - dziś dostarczyło DPD - jak dla mnie mega szybka wysyłka. Jak ktoś się zastanawia czy kupić to polecam.
akka
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2021, 22:24

Re: The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: akka »

Cześć,
wiecie może, czy można mieszać replacement cards z kartami z Classic Edition? Mam Classic Edition i myślę, aby uzupełnić je o karty, których tu nie ma, a które są w KS Edition (przygoda, eksploracja i akcja). Czy wykonanie kart z obu tych wydań jest takie samo i czy będą ze sobą współgrać, jeśli je połączę?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ