V-Commandos (Thibaud de la Touanne)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

V-Commandos (Thibaud de la Touanne)

Post autor: Wojtas_512 »

Cześć,

na forum nie znalazłem jeszcze wątku z grą, jedynie kilka wpisów w różnych wątkach. W skrócie, gra będzie wyglądać jak planszówkowy Commandos, jako że jestem fanem to się zaciekawiłem (chociaż gdyby nie wpis na głównej stronie gamesfanatic.pl to pewnie bym się o niej nie dowiedział)

Tutaj można obejrzeć jak gra prawdopodobnie będzie wglądać:
https://www.youtube.com/watch?v=vb740sQ0g3M

Kickstarter:
https://www.kickstarter.com/projects/13 ... os/updates

Edit: z tego co widziałem to premiera na początku 2016 roku.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: V-Commandos

Post autor: Szaweł »

Wygląda bardzo fajnie. Jestem fanem zarówno Commandos'ów jak i wszystkiego co składa się z kafelków planszy. Dlaczego nie wiedziałem o tej grze wcześniej? Kto zawinił? Musimy znaleźć kogoś winnego.

Tak czy inaczej, mimo, że nie ma figurek i że nie zapowiada się na to, że by ktoś wydał wersję PL, to chyba byłbym skłonny grę zakupić. Czekam z niecierpliwością na rozwój sytuacji.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: V-Commandos

Post autor: ozy »

Mam na radarze od samego początku.
Na BGG jest opublikowana wersja P'n'P, zatem można samemu spróbować, jak kto lubi wycinanki. ;)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: V-Commandos

Post autor: Wojtas_512 »

Na filmikach żetony postaci wyglądają na wykonane z plastiku, a nie z tektury (zresztą dużo komponentów tak wygląda) więc dla mnie to wystarczający substytut figurek.

Swoją drogą ciekawi mnie, że nikt wcześniej nie wpadł na pomysł zrobienia gry planszowej opartej na commandosie
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: V-Commandos

Post autor: Szaweł »

ozy pisze:Mam na radarze od samego początku.
Na BGG jest opublikowana wersja P'n'P, zatem można samemu spróbować, jak kto lubi wycinanki. ;)
No i się wyjaśniło, kto jest winny temu, że nikt nic nie wiedział. Teraz Ozy za karę musicie wydać grę po polsku, z interaktywnymi kafelkami, figurkami, ekwipunkiem...

Nie cierpię wycinanek :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: V-Commandos

Post autor: Wojtas_512 »

Taka gra, to i ja bym pewnie wsparł :D Interaktywne kafle brzmią bardzo interesująco. Kto wie może holograficzne plansze działające w czasie rzeczywistym to przyszłość...
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 174 times
Been thanked: 139 times

Re: V-Commandos

Post autor: woytas »

Czekam na swoją wersję PnP za 10 dolców. Tylko kiedy zagram, jak instrukcja po angielsku :(
Gdyby ktoś się napalił na ten tytuł, to grę można jeszcze kupić pod tym linkiem:
https://v-commandos.backerkit.com/hoste ... ders/16315
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: V-Commandos

Post autor: Wojtas_512 »

Odkopię troche temat, czy wiadomo coś o dacie premiery tej gry?
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 174 times
Been thanked: 139 times

Re: V-Commandos

Post autor: woytas »

Chyba jeszcze przyjdzie poczekać. Na BGG coś jest wspomniane o August 2016.
Swoją drogą, niezła obsuwa. Miało być w listopadzie 2015. Ale czasami na pocztę przychodzą jakieś newsy, że prace trwają i coś tam jeszcze balansują, więc jest nadzieja że kaska nie poszła się...fiuuu.
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: V-Commandos

Post autor: Wojtas_512 »

Cześć,

gra podobno świetna, czy ktoś już grał? Czy będzie wychodzić rodzima wersja, czy może jest zupełnie niezależna językowo
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: V-Commandos

Post autor: mauserem »

mocno się wątek zleżał (11 miesięcy niczego)...

gra miała jakieś trudności wydawnicze, poślizgi - co sprawiło, że mimo poczatkowego zainteresowania jakoś o niej zapomniałem :)

Ostatnio oglądając recenzję Age of Thieves (Wiek Złodziei) na Dice Tower spotkałem się z odniesieniami do V-Commandos
Ale mimo teoretycznej dostępności - jest dość cicho. A zauważyłbym gdyby była na BGG hotness list.

Ale wczoraj Sam Healey z DT wrzucił swój review V-commandos

Znowu zaczynam się jarać - Sam z całej ekipy DT najbardziej trafia w moje preferencje i jego entuzjazm dla mnie dobrze rokuje.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: V-Commandos

Post autor: maciejo »

Też mam ją na celowniku. Miała być na targach w Essen. Niestety nie znalazłem .
Byłoby super jakby znalazł się polski wydawca.
Swego czasu zagrywałem się w Comnandosa na pececie. Kupiłbym z samego sentymentu :wink:
Ostatnio zmieniony 09 sty 2017, 05:44 przez maciejo, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 174 times
Been thanked: 139 times

Re: V-Commandos

Post autor: woytas »

Przetłumaczyłem instrukcję do V-Commandos. Szukam kogoś, kto sprawdzi moje tłumaczenie z oryginałem. Znajdzie się jakiś chętny?
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: V-Commandos

Post autor: maciejo »

woytas pisze:Przetłumaczyłem instrukcję do V-Commandos. Szukam kogoś, kto sprawdzi moje tłumaczenie z oryginałem. Znajdzie się jakiś chętny?
Zamierzasz w najbliższym czasie udostępnić to tłumaczenie ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 174 times
Been thanked: 139 times

Re: V-Commandos

Post autor: woytas »

Tak, mam zamiar udostępnić. Ale musi ktoś najpierw te moje wypociny sprawdzić.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: V-Commandos

Post autor: Szaweł »

woytas pisze:Tak, mam zamiar udostępnić. Ale musi ktoś najpierw te moje wypociny sprawdzić.
Bez przesady. Niektórzy wydawcy wydają gry z instrukcjami w wersji 'ostatecznej' zanim przejdą jakąkolwiek korektę, także się nie przejmuj :) Ew. wrzuć linka tutaj tylko dopisz na pierwszej stronie, że jest to wersja przed obróbką i na bank będzie łatwiej wychwycić błędy. Kto będzie miał czas i chęci zassie i sprawdzi.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: V-Commandos

Post autor: maciejo »

Szaweł pisze:
woytas pisze:Tak, mam zamiar udostępnić. Ale musi ktoś najpierw te moje wypociny sprawdzić.
Bez przesady. Niektórzy wydawcy wydają gry z instrukcjami w wersji 'ostatecznej' zanim przejdą jakąkolwiek korektę, także się nie przejmuj :) Ew. wrzuć linka tutaj tylko dopisz na pierwszej stronie, że jest to wersja przed obróbką i na bank będzie łatwiej wychwycić błędy. Kto będzie miał czas i chęci zassie i sprawdzi.
Dokładnie :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 174 times
Been thanked: 139 times

Re: V-Commandos

Post autor: woytas »

Nic się nie bójcie, udostępnie. Chcę tylko uniknąć ewentualnych, rażących błędów. Cierpliwości.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: V-Commandos

Post autor: maciejo »

Gra ma być dostępna w europie w styczniu.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: V-Commandos

Post autor: maciejo »

woytas pisze:Tak, mam zamiar udostępnić. Ale musi ktoś najpierw te moje wypociny sprawdzić.
Udało się :?:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 174 times
Been thanked: 139 times

Re: V-Commandos

Post autor: woytas »

Zgłosił się ochotnik, dostał pliki do sprawdzenia...i cisza. Wcięło chłopa :D Poczekam jeszcze ze 2-3 dni.

edit
sprawdzanie jest w toku
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 174 times
Been thanked: 139 times

Re: V-Commandos

Post autor: woytas »

Zagrałem już kilka razy w V-Commandosa. Co mogę powiedzieć? Gra jest fajna :) Coś dla dużych chłopców, którzy lubią się pobawić w wojnę. Kilka gier i ani jednej nie wygrałem, ale nie powoduje to frustracji, wręcz odwrotnie - chce się zagrać jeszcze raz. Nie jest to zaawansowany, taktyczny mózgożer, ale sprawia frajdę. Może właśnie w tym tkwi moc tej gry.
Kluczową sprawą jest jak najdłuższe pozostawanie ukrytym (stealth) i każdy się o tym szybko przekona. Przedmioty, które można wykorzystywać w trakcie gry (granaty, niemiecki mundur, łom itd) dobrze działają, aż szkoda że nie ma ich więcej. Losowość jest w trakcie strzelania, bo rzuca się kośćmi. Fajną robotę robią też karty zdarzeń, które losuje się na początku każdej tury. Komandosi (sztuk 5) mają różne umiejętności i każdym z nich gra się trochę inaczej, za to też się należą brawa dla autora.
Zasady, można powiedzieć że są niemal banalne. Po 3-ciej grze nie trzeba już praktycznie zaglądać do instrukcji, ale nie oznacza to, że są one prostackie. Są całkiem logiczne i przemyślane. O regrywalność też się nie boję, spokojnie starczy na kilkadziesiąt gier (conajmniej).
Jeśli o mnie chodzi, to grę polecam. Ja grałem solo i grało mi się wyśmienicie. Najbliższe wieczory z V-Commandos'em :)
Z podobnych gier, grałem w Gears of War i V-Commandos jest lepszy. Po prostu chce się grać.
W europie gra będzie dostępna w sklepach na przełomie lutego i marca (za 4-6 tygodni). Jak ktoś mieszka w USA to już może kupić.

<< Przetłumaczona instrukcja powinna być dostępna za kilka dni. >>
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: V-Commandos

Post autor: maciejo »

woytas pisze:Zagrałem już kilka razy w V-Commandosa. Co mogę powiedzieć? Gra jest fajna :) Coś dla dużych chłopców, którzy lubią się pobawić w wojnę. Kilka gier i ani jednej nie wygrałem, ale nie powoduje to frustracji, wręcz odwrotnie - chce się zagrać jeszcze raz. Nie jest to zaawansowany, taktyczny mózgożer, ale sprawia frajdę. Może właśnie w tym tkwi moc tej gry.
Kluczową sprawą jest jak najdłuższe pozostawanie ukrytym (stealth) i każdy się o tym szybko przekona. Przedmioty, które można wykorzystywać w trakcie gry (granaty, niemiecki mundur, łom itd) dobrze działają, aż szkoda że nie ma ich więcej. Losowość jest w trakcie strzelania, bo rzuca się kośćmi. Fajną robotę robią też karty zdarzeń, które losuje się na początku każdej tury. Komandosi (sztuk 5) mają różne umiejętności i każdym z nich gra się trochę inaczej, za to też się należą brawa dla autora.
Zasady, można powiedzieć że są niemal banalne. Po 3-ciej grze nie trzeba już praktycznie zaglądać do instrukcji, ale nie oznacza to, że są one prostackie. Są całkiem logiczne i przemyślane. O regrywalność też się nie boję, spokojnie starczy na kilkadziesiąt gier (conajmniej).
Jeśli o mnie chodzi, to grę polecam. Ja grałem solo i grało mi się wyśmienicie. Najbliższe wieczory z V-Commandos'em :)
Z podobnych gier, grałem w Gears of War i V-Commandos jest lepszy. Po prostu chce się grać.
W europie gra będzie dostępna w sklepach na przełomie lutego i marca (za 4-6 tygodni). Jak ktoś mieszka w USA to już może kupić.

<< Przetłumaczona instrukcja powinna być dostępna za kilka dni. >>
:D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: V-Commandos

Post autor: mauserem »

Przeglądnąłem dostępne materiały na BGG - instrukcję, PnP, dyskusję - gra ma niesamowity potencjał.
u mnie na radarze, miga na czerwono "kupuj" - w sklepie wydawcy Triton Noir podstawka za 77 EUR, a są jeszcze dwa dodatki po 55 EUR każdy.
Na razie grubo.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: V-Commandos

Post autor: maciejo »

mauserem pisze:Przeglądnąłem dostępne materiały na BGG - instrukcję, PnP, dyskusję - gra ma niesamowity potencjał.
u mnie na radarze, miga na czerwono "kupuj" - w sklepie wydawcy Triton Noir podstawka za 77 EUR, a są jeszcze dwa dodatki po 55 EUR każdy.
Na razie grubo.
Nie strasz :o ja widzę podstawkę za 57 a dodatki po 43.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ