Magic: The Gathering – Arena of the Planeswalkers

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Magic: The Gathering – Arena of the Planeswalkers

Post autor: palladinus »

Wczoraj udało się zagrać po raz pierwszy w dwie osoby i muszę powiedzić, że ogólnie jestem zadowolony. System jest bardzo prosty mechanicznie - możemy się poruszyć jednym oddziałem, potem jedym oddziałem zaatakować i ew. zagrać przed lub po karty. Figurki mają ogreślony zasięg ruchu i zasięg ataku. Atakujący rzuca liczbą kości zgodną ze swoją mocą, a broniący zgodnie ze swoją obroną. Na każdej kości k6 są dwa symbole ataku, dwa obrony i dwa puste.
No i cała zabawa kryje się w zdolnościach specjalnych jednostek i kartach czarów, które jak nie muszę chyba wyjaśniać mają przerózne działania - teleporty, dodatkowe obrażenia, przejmowanie kontroli, upgrade figurek itp itd.
Trochę taktycznego poruszania się po planszy i mamy produkt dla mas, w który zagramy w godzinę razem z rozłożeniem i złożeniem z powrotem do pudełka.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z wczorajszej rozgrywki.

3, 2, 1 … Magic: The Gathering – Arena of the Planeswalkers (zdjęcia)
Awatar użytkownika
majkosis
Posty: 170
Rejestracja: 14 sty 2013, 10:30
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Magic: The Gathering – Arena of the Planeswalkers

Post autor: majkosis »

Mam pewne pytanie.
Czy wiadomo może kiedy ta gra będzie dostępna w Polsce?

Szukam w internecie tej informacji i doszukać się nie mogę. Grałem na Essen Spiel 2015 i jestem nią dość żywo zainteresowany, ponieważ jest całkiem przyjemna.
Awatar użytkownika
fantazyn
Posty: 311
Rejestracja: 05 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: nad - Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Magic: The Gathering – Arena of the Planeswalkers

Post autor: fantazyn »

palladinus pisze: (...) Na każdej kości k6 są dwa symbole ataku, dwa obrony i dwa puste. (...)
Dice Masters mnie odrzuca...

Spodziewalem sie troche wiecej taktyki po czyms w nazwie Magic: The Gathering...
maginka
Posty: 6
Rejestracja: 12 lip 2016, 14:32

Re: Magic: The Gathering – Arena of the Planeswalkers

Post autor: maginka »

Podbijam wątek, ostatnio miałam przyjemność grać w tę grę u znajomego i myślę o tym, by ją kupić - mojemu chłopakowi też się spodobała, wiec byśmy sobie we dwoje trochę pograli. Ktoś jeszcze w nią grał? Mam kilka pytań o zagrywkę, może coś by mi się rozjaśniło.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Magic: The Gathering – Arena of the Planeswalkers

Post autor: Fegat »

www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
maginka
Posty: 6
Rejestracja: 12 lip 2016, 14:32

Re: Magic: The Gathering – Arena of the Planeswalkers

Post autor: maginka »

Dzięki za tę recenzję, bardzo fajna. Jak to wygląda w grze na 2 osoby - idzie pograć? Bo jak graliśmy to była nas 5, a teraz planuję tylko z chłopakiem.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Magic: The Gathering – Arena of the Planeswalkers

Post autor: Fegat »

Hmmm... Wg mnie jest taka sobie. Na pewno nie jest źle, ale wybitnie też nie.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
maginka
Posty: 6
Rejestracja: 12 lip 2016, 14:32

Re: Magic: The Gathering – Arena of the Planeswalkers

Post autor: maginka »

Właściwie chyba w każdej grze na kilka osób fajniej się gra, jak jest kilka osób, bo więcej pomysłów, taktyk:). Ale jest dobrze - kupiłam, wczoraj graliśmy we dwoje i było ekstra. Na dzisiejszy wieczór też już mamy taki plan:)
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Magic: The Gathering – Arena of the Planeswalkers

Post autor: elprzybyllo »

Poratowałby ktoś instrukcją po polsku do tego tytułu? Wiem, że takowa istnieje :wink:
Ardhiel
Posty: 31
Rejestracja: 24 cze 2017, 21:00
Has thanked: 1 time

Re: Magic: The Gathering – Arena of the Planeswalkers

Post autor: Ardhiel »

Jako właściciel podstawki i dwóch dodatków (Shadows over Innistrad i Battle for Zendikar) mogę powiedzieć tyle:
1. Najczęściej gram w dwie osoby i gra radzi sobie bardzo dobrze. Choć zdecydowanie lepiej gra się wtedy, gdy każdy gracz kontroluje dwóch planeswalkerów. Przy większej liczbie graczy (zwłaszcza nieparzystej) gra się równie dobrze.
2. Polecam zakup dodatku Battle for Zendikar, bo poszerza dostępne armie o kolejny squad, dodaje trochę terenu i inny tryb gry (który również sprawdza się w wariancie dwuosobowym), a wszystko za stosunkowo niewielką cenę. Drugi dodatek jest niestety niedostępny w Polsce.
3. Jeżeli ktoś lubi budowanie armii, talii i tak dalej, to może się zawieść. Ten element praktycznie w grze nie istnieje, a jego szczątkowa forma wydaje mi się raczej denerwująca.
4. Instrukcji po polsku nie widziałem, ale z drugiej strony do zrozumienia angielskiej wersji nie jest wymagana doskonała znajomość języka (problemem może być gra z kimś kto słabo zna język i nie jest przyzwyczajony do planszówek). Polecam ten filmik, bo dobrze wyjaśnia zasady i przyjemnie się go ogląda:
https://www.youtube.com/watch?v=aXUtt4adcFA

Komu polecam? Komuś, kto chciałby mieć w domu uproszczoną, ale i tak fajną wersję bitewniaka, na którego nie będzie musiał wydać kupy kasy. Raczej do lekkiego, causalowego grania :)
ODPOWIEDZ