Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej (by PN)

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1160
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 507 times
Been thanked: 345 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej (by PN)

Post autor: Propi »

tomuch pisze: 16 kwie 2021, 15:55 Tak, zapewne. Spojrzałem na okładkę Honey Buzz i to nie jest to, co było zapowiadane :)
Jest jakiś dziwny wysyp owadzich gier, bo Honey Buzz obok Beez, do tego Mariposas i Motyle, a też bliźniaczo podobne. Trzeba jakoś to rozróżnić, może tak?

Obrazek
Awatar użytkownika
Beowulfik
Posty: 274
Rejestracja: 30 sie 2019, 21:16
Has thanked: 204 times
Been thanked: 31 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej (by PN)

Post autor: Beowulfik »

Jeśli kogoś ominął KS, okazuje się, że będzie polska wersja "Daimyo: The Rebirth of the Empire" - https://www.facebook.com/planszowenewsy ... 773135005/

Ja się bardzo cieszę, bo mimo że w KSa nie wszedłem, gra wydaje się fajna i oryginalna, a polska wersja będzie zapewne nieco tańsza.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4478
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1433 times
Been thanked: 1102 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej (by PN)

Post autor: garg »

Beowulfik pisze: 16 kwie 2021, 21:56 Jeśli kogoś ominął KS, okazuje się, że będzie polska wersja "Daimyo: The Rebirth of the Empire" - https://www.facebook.com/planszowenewsy ... 773135005/

Ja się bardzo cieszę, bo mimo że w KSa nie wszedłem, gra wydaje się fajna i oryginalna, a polska wersja będzie zapewne nieco tańsza.
A najfajniejsze jest to, że ta akurat gra zyskuje na przejrzystości bez figurek, więc jeśli zdecydują się na wydanie z samymi meeplami, to będzie nie tylko taniej, ale też czytelniej :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
spongePepp
Posty: 109
Rejestracja: 16 lut 2021, 22:14
Has thanked: 80 times
Been thanked: 64 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej (by PN)

Post autor: spongePepp »

Dziś w filmie z kanału youtubowego On Table, Asia wspomniała o czerwcowej premierze Gloomhaven: Jaws of the Lion, wiecie coś na ten temat?
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej (by PN)

Post autor: sydonia »

spongePepp pisze: 23 kwie 2021, 15:11 Dziś w filmie z kanału youtubowego On Table, Asia wspomniała o czerwcowej premierze Gloomhaven: Jaws of the Lion, wiecie coś na ten temat?
Tak, oczywiście, że wiemy :) Jest to absolutnie nieprawda i wyssana z palca informacja, wydawnictwo Albi nie komunikowało, że miałby być to czerwiec. Szczęk Lwa należy się spodziewać na jesień :)
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2022
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1498 times
Been thanked: 1151 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej (by PN)

Post autor: Bruno »

Kapitalny wątek :idea:

Mam jedną propozycję:
- może by minione premiery z danego roku (te zapisane w układzie chronologicznym) chować w spoiler, zamiast usuwać z pierwszego posta?
Dzięki temu, w ciągu roku będzie można się zorientować, czy jakiś zapowiedziany tytuł już się ukazał i kiedy (przydatne dla tych, którzy nie śledzą premier na bieżąco). Ponadto w ten sposób powstanie fajne archiwum dla potomnych - pod koniec grudnia będzie można cały rok schować w spoiler opisany np. 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026, 2027, 2028, 2029, 2030, 2031... itd. Widzicie już to piękne archiwum? :wink:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
MacModrov
Posty: 32
Rejestracja: 04 kwie 2020, 15:59
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej (by PN)

Post autor: MacModrov »

Bruno pisze: 24 kwie 2021, 14:09 Kapitalny wątek :idea:

Mam jedną propozycję:
- może by minione premiery z danego roku (te zapisane w układzie chronologicznym) chować w spoiler, zamiast usuwać z pierwszego posta?
Dzięki temu, w ciągu roku będzie można się zorientować, czy jakiś zapowiedziany tytuł już się ukazał i kiedy (przydatne dla tych, którzy nie śledzą premier na bieżąco). Ponadto w ten sposób powstanie fajne archiwum dla potomnych - pod koniec grudnia będzie można cały rok schować w spoiler opisany np. 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026, 2027, 2028, 2029, 2030, 2031... itd. Widzicie już to piękne archiwum? :wink:
A nie ma w phpBB jakiegoś limitu na długość posta?
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1292
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej (by PN)

Post autor: Nidhogg »

To wtedy założy się wątek nowy ten zrobi się jako archiwum.
Tak widzimy to piękne archiwum :D
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej (by PN)

Post autor: sydonia »

Bruno pisze: 24 kwie 2021, 14:09 Kapitalny wątek :idea:

Mam jedną propozycję:
- może by minione premiery z danego roku (te zapisane w układzie chronologicznym) chować w spoiler, zamiast usuwać z pierwszego posta?
Dzięki temu, w ciągu roku będzie można się zorientować, czy jakiś zapowiedziany tytuł już się ukazał i kiedy (przydatne dla tych, którzy nie śledzą premier na bieżąco). Ponadto w ten sposób powstanie fajne archiwum dla potomnych - pod koniec grudnia będzie można cały rok schować w spoiler opisany np. 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026, 2027, 2028, 2029, 2030, 2031... itd. Widzicie już to piękne archiwum? :wink:
Dziękuje za miłe słowa :) W zasadzie nie widzę przeszkód z chowaniem premier w spoiler :)
Awatar użytkownika
Dosia
Posty: 101
Rejestracja: 15 cze 2015, 18:35
Lokalizacja: Śląsk, TG
Has thanked: 3 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej (by PN)

Post autor: Dosia »

Dołączam do pytania, bo to dwa fajne tytuły, jak się zdaje :)
yasmeen pisze: 05 kwie 2021, 08:27 Czy chodzą gdzieś słuchy o polskim wydaniu Namiji i Dinner in Paris?
Frozen
Posty: 11
Rejestracja: 25 cze 2020, 16:45

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej (by PN)

Post autor: Frozen »

Ja jestem ciekaw, dla jakiej kategorii wiekowej wyjdzie mikromakro - nie dość, że pewne sprawy są tam dość mroczne (ostrzeżenie dla tych, co chcą bawić się z dziećmi), to jeszcze są w niej symbole satanistyczne (np. nad pubem).
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej (by PN)

Post autor: sydonia »

Frozen pisze: 01 maja 2021, 22:18 Ja jestem ciekaw, dla jakiej kategorii wiekowej wyjdzie mikromakro - nie dość, że pewne sprawy są tam dość mroczne (ostrzeżenie dla tych, co chcą bawić się z dziećmi), to jeszcze są w niej symbole satanistyczne (np. nad pubem).
12+
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej (by PN)

Post autor: bartekb8 »

Frozen pisze: 01 maja 2021, 22:18 Ja jestem ciekaw, dla jakiej kategorii wiekowej wyjdzie mikromakro - nie dość, że pewne sprawy są tam dość mroczne (ostrzeżenie dla tych, co chcą bawić się z dziećmi), to jeszcze są w niej symbole satanistyczne (np. nad pubem).
A wszedłem sobie na bgg - oficjalna kategoria wiekowa to 10+. Gra traktuje o rozwiązywaniu różnych kryminalnych zagadek ale przemoc jest czysto kreskówkowa więc dziś już pewnie nie zrobi wrażenia na żadnym, także młodszym, dziecku. Co do pentagramu to w takim gąszczu detali dziecko nawet się tym nie zainteresuje, a jeśli się o niego spyta to przecież nie trzeba od razu mówić z czym dany symbol kojarzy się większości dorosłych ludzi.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1118 times
Been thanked: 1282 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej (by PN)

Post autor: seki »

Ktoś mi powie kiedy można spodziewać się dodruku Palca Bożego?
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej (by PN)

Post autor: sydonia »

seki pisze: 03 maja 2021, 21:01 Ktoś mi powie kiedy można spodziewać się dodruku Palca Bożego?
Oczywiście. Dodruk podstawki zaplanowany jest na III kwartał tego roku wraz z pojawieniem się dodatku "Kataklizm"
piwko
Posty: 364
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 69 times
Been thanked: 102 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej (by PN)

Post autor: piwko »

Czy są jakieś ploteczki o polskiej wersji Beyond the Sun?
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1021
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 428 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej (by PN)

Post autor: karmazynowy »

piwo08 pisze: 05 maja 2021, 10:37 Czy są jakieś ploteczki o polskiej wersji Beyond the Sun?
W piątek Lucky Duck Games ma ogłosić nową grę, wiadomo tyle, że wygrała w BGG Awards, więc jest szansa na Beyond the Sun, Search for Planet X lub Oceans.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11001
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3371 times
Been thanked: 3251 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej (by PN)

Post autor: japanczyk »

karmazynowy pisze: 05 maja 2021, 10:41 W piątek Lucky Duck Games ma ogłosić nową grę, wiadomo tyle, że wygrała w BGG Awards, więc jest szansa na Beyond the Sun, Search for Planet X lub Oceans.
Ekhm... Forgotten Waters
piwko
Posty: 364
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 69 times
Been thanked: 102 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej (by PN)

Post autor: piwko »

japanczyk pisze: 05 maja 2021, 10:55
karmazynowy pisze: 05 maja 2021, 10:41 W piątek Lucky Duck Games ma ogłosić nową grę, wiadomo tyle, że wygrała w BGG Awards, więc jest szansa na Beyond the Sun, Search for Planet X lub Oceans.
Ekhm... Forgotten Waters
:(
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11001
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3371 times
Been thanked: 3251 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej (by PN)

Post autor: japanczyk »

Zaden pewnik, ale karmazynowy pominal w swoim zestawieniu ;-)
Ja bym nie liczył na BtS - to troche nie kaliber kaczki
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 991
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 626 times
Been thanked: 543 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej (by PN)

Post autor: Irr3versible »

Forgotten Waters brałbym (najchętniej z w/w tytułów), choć pewnie o pełnej zlokalizowanej wersji z audio możemy zapomnieć.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1021
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 428 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej (by PN)

Post autor: karmazynowy »

japanczyk pisze: 05 maja 2021, 11:15 Zaden pewnik, ale karmazynowy pominal w swoim zestawieniu ;-)
Ja bym nie liczył na BtS - to troche nie kaliber kaczki
Myślę, że lukę takich gier wypełni im Sleeping Gods, więc celowo pominięte.
Jak dla mnie BtS też ma najmniejszą szansę, obstawiam Search for Planet X, jakoś tak mi pasuje do LDG.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
tomg
Posty: 407
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 126 times
Been thanked: 160 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej (by PN)

Post autor: tomg »

karmazynowy pisze: 05 maja 2021, 11:22
japanczyk pisze: 05 maja 2021, 11:15 Zaden pewnik, ale karmazynowy pominal w swoim zestawieniu ;-)
Ja bym nie liczył na BtS - to troche nie kaliber kaczki
Myślę, że lukę takich gier wypełni im Sleeping Gods, więc celowo pominięte.
Jak dla mnie BtS też ma najmniejszą szansę, obstawiam Search for Planet X, jakoś tak mi pasuje do LDG.
Wg mojego rozeznania (może błędnego)
Sleeping Gods i Forgotten Waters potencjalnie mogą mieć różny target jeśli chodzi o klientów. Czyli teoretycznie się niewykluczają chociaż faktycznie zgadzam się że nie jest bardzo prawdopodobne że chodzi o FW.
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej (by PN)

Post autor: Kwestor »

We wczorajszym odcinku Sporadically Bored Dan Hughes zapowiedział, że będzie polskie wydanie Cora Quest, dungeon crawlera który zrobił ze swoją córką na kwarantannie :) Nie podał jeszcze, kto wydaje.

BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/318546/coraquest
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej (by PN)

Post autor: sydonia »

Informacyjnie:
- Pierwszy post tego wątku jest regularnie przeze mnie aktualizowany, więc śmiało korzystajcie :)

- Na Planszowych Newsach zaczęliśmy cykl streamów z wydawcami, w których pytamy o aktualne statusy zapowiedzianych gier, a także czasem robimy przecieki o nowych grach :) Nadajemy na żywo na FB i YT, potem oczywiście można odsłuchać z odtworzenia (na yt robimy minutówkę z odnośnikami, żeby było łatwiej znaleźć fragment o interesującej Was grze).

Zachęcam do oglądania/słuchania/zasubskrybowania ;) Planszowe Newsy na YT
Zablokowany