Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: psia.kostka »

Jiloo pisze: 01 gru 2023, 00:41 Nie wiem która edycja jest najnowsza. Big Box z 2015?
Nie no, wyszlo wlasnie nowe i po polsku.
Wczesniej bylo szare/bezowe i brzydkie. A teraz ponoc jest kolorowe i brzydkie ;)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
kulka
Posty: 150
Rejestracja: 30 wrz 2016, 14:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: kulka »

Dziami pisze: 30 lis 2023, 19:32 Wg wyszukiwarki nie było. Jakie koszulki do nowej edycji El Grande?
Wg BGG do wersji 2023 pasują takie.
Dziami
Posty: 288
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 197 times
Been thanked: 73 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Dziami »

Spoiler:
Kurcze nie widziałem wyboru wersji... dzięki, człowiek uczy się całe życie 👍
Adziarski
Posty: 37
Rejestracja: 17 kwie 2023, 10:57
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Adziarski »

Jakieś dobre koszulki do Ark nova + dodatku?:)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Gizmoo »

Coś złego stało się ze Swan Panasia. Coś bardzo złego.

Dawno tych koszulek nie kupowałem, bo "Swansy" kupuję wyłącznie wtedy, gdy muszę zakoszulkować coś w fikuśnym rozmiarze. No i jak kiedyś byłem zadowolony z ich jakości, tak obecna partia koszulek "thick" jest absolutnie nie do przyjęcia! :evil:

Koszulki są powyginane, wiele z nich ma dziurki, kreski, czy jakieś inne mechaniczne uszkodzenia, które powstały w procesie produkcji. Z paczki musiałem wywalić do kubła 15 sztuk, bo nie nadawały się absolutnie do niczego, a reszta i tak nie wygląda na kartach fajnie i gdybym jeszcze surowiej je oceniał, to pewnie wywaliłbym połowę. Jeszcze do tego użyty materiał odstaje od współczesnych norm. Użyta folia ma niby 90 mikronów, ale w życiu bym jej tyle nie dał. W dotyku są jak standardowe rebelowskie koszulki! Makabra!

Wściekły jestem teraz na siebie, bo za Paladiny zapłaciłbym może i te 4 złotych więcej na paczce, ale bym przynajmniej zaoszczędził nerwów.

Ostatni raz kupiłem Swan Panasia "thick" i absolutnie odradzam je wszystkim forumowiczom.
Hh453
Posty: 128
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Hh453 »

Witam, jakie obecnie koszulki są lepsze jakościowo rebel czy sloyca ? Zależy mi też na jak najlepszej przejrzystości kart i oczywiście koszulki w wersji premium.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: miker »

Hh453 pisze: 05 gru 2023, 16:55 Witam, jakie obecnie koszulki są lepsze jakościowo rebel czy sloyca ? Zależy mi też na jak najlepszej przejrzystości kart i oczywiście koszulki w wersji premium.
Rebel premium do mnie jedzie właśnie. Pochwalę się po tym jak dojedzie dodatek do Arnaku, bo to to samo zamówienie.

Przechodzę ze Sloyca Premium, bo tego się nie da używać. Koszulki Sloyca nie trzymają rozmiaru nawet w jednej paczce. Ostatnio zdarza się, że parę koszulek muszę wywalić, bo karty się nie mieszczą. Nie polecam Sloyci, choć mam ich dobre 2000 koszulek, ale ostatnio to dramat.
Hh453
Posty: 128
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Hh453 »

miker pisze: 05 gru 2023, 16:59
Hh453 pisze: 05 gru 2023, 16:55 Witam, jakie obecnie koszulki są lepsze jakościowo rebel czy sloyca ? Zależy mi też na jak najlepszej przejrzystości kart i oczywiście koszulki w wersji premium.
Rebel premium do mnie jedzie właśnie. Pochwalę się po tym jak dojedzie dodatek do Arnaku, bo to to samo zamówienie.

Przechodzę ze Sloyca Premium, bo tego się nie da używać. Koszulki Sloyca nie trzymają rozmiaru nawet w jednej paczce. Ostatnio zdarza się, że parę koszulek muszę wywalić, bo karty się nie mieszczą. Nie polecam Sloyci, choć mam ich dobre 2000 koszulek, ale ostatnio to dramat.
a jakościowo jak porównać rebela do sloyci?

Z tego co pamiętam, jak pierwszy raz rebel pojawił się na rynku to był bezkonkurencyjny, potem się zepsuł , a teraz z tego co widzę, znów poprawili jakość?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Hh453 pisze: 05 gru 2023, 17:09 Z tego co pamiętam, jak pierwszy raz rebel pojawił się na rynku to był bezkonkurencyjny, potem się zepsuł , a teraz z tego co widzę, znów poprawili jakość?
Bezkonkurencyjny pod jakim względem? Może ceny, ale na pewno nie jakości. Koszulki z pierwszej parti były ok, cena bardzo dobra. Ale już drugi i trzeci rzut po tym jak wyczerpały się zapasy pokazały że nijak nie trzymają wymiarów. Z 3 rzutu miałem sytuację że w jednej paczce miałem różne rozmiary koszulek. Dramat. Przestałem używać i nie mam zamiaru wracać nawet jeśli się poprawili. Za dużo mam koszulek na kartach (na dziś dzień ponad 34 tys.), żeby się zastanawiać czy za rok, dwa koszulki do dodatku mi będą pasować do tych z podstawki.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Hh453
Posty: 128
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Hh453 »

Jiloo pisze: 05 gru 2023, 17:24
Hh453 pisze: 05 gru 2023, 17:09 Z tego co pamiętam, jak pierwszy raz rebel pojawił się na rynku to był bezkonkurencyjny, potem się zepsuł , a teraz z tego co widzę, znów poprawili jakość?
Bezkonkurencyjny pod jakim względem? Może ceny, ale na pewno nie jakości. Koszulki z pierwszej parti były ok, cena bardzo dobra. Ale już drugi i trzeci rzut po tym jak wyczerpały się zapasy pokazały że nijak nie trzymają wymiarów. Z 3 rzutu miałem sytuację że w jednej paczce miałem różne rozmiary koszulek. Dramat. Przestałem używać i nie mam zamiaru wracać nawet jeśli się poprawili. Za dużo mam koszulek na kartach (na dziś dzień ponad 34 tys.), żeby się zastanawiać czy za rok, dwa koszulki do dodatku mi będą pasować do tych z podstawki.
A jeśli można wiedzieć to z jakiej firmy masz koszulki?
minimati
Posty: 130
Rejestracja: 07 cze 2021, 04:32
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 80 times
Been thanked: 52 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: minimati »

Jiloo jest preacherem Ultra Pro Deck Protector Pro Matte Clear (i wcale mu się nie dziwię, to bardzo fajne koszulki).
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Shodan »

Jaką macie opinię o koszulkach Awaken Guard, które AR oferuje do swoich gier na GF? Warto je brać?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Hh453 pisze: 05 gru 2023, 17:35 A jeśli można wiedzieć to z jakiej firmy masz koszulki?
minimati pisze: 05 gru 2023, 17:42 Jiloo jest preacherem Ultra Pro Deck Protector Pro Matte Clear (i wcale mu się nie dziwię, to bardzo fajne koszulki).
Tak jak minimati pisze, bardzo lubię UP Deck Protector Clear (i Matte – lepsze, i Gloss). Ale to są tylko koszulki w rozmiarze CCG.
Obecnie najwięcej kart mam jednak zakoszulkowane w Paladin, bo duży wybór rozmiarów i lepsza dostępność.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
zuroslawski
Posty: 117
Rejestracja: 21 paź 2013, 13:49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: zuroslawski »

Hej. Mialbym prosbe o porade. Zakupilem dodatek do Wiedzmina. Legendarne Lowy. Jakie koszulki beda pasowac na karty potworow ?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: psia.kostka »

zuroslawski pisze: 06 gru 2023, 19:25 Legendarne Lowy. Jakie koszulki beda pasowac na karty potworow ?
"te duze z wiedzmina" to chyba rozmiar sloyca talisman

ciekawostka: pasuja na karty bohaterow z Imperial Assault 8)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Sylwiano
Posty: 127
Rejestracja: 22 kwie 2020, 10:56
Has thanked: 17 times
Been thanked: 17 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Sylwiano »

Bry,
Czy ktoś wie jakie i ile koszulek trzeba do Tajemnice Puszczy?
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: kurdzio »

Sylwiano pisze: 07 gru 2023, 16:57 Bry,
Czy ktoś wie jakie i ile koszulek trzeba do Tajemnice Puszczy?
Na bgg można sprawdzić tak każdą grę:
https://boardgamegeek.com/boardgame/346 ... ds/sleeves
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
Sylwiano
Posty: 127
Rejestracja: 22 kwie 2020, 10:56
Has thanked: 17 times
Been thanked: 17 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Sylwiano »

kurdzio pisze: 08 gru 2023, 13:46
Sylwiano pisze: 07 gru 2023, 16:57 Bry,
Czy ktoś wie jakie i ile koszulek trzeba do Tajemnice Puszczy?
Na bgg można sprawdzić tak każdą grę:
https://boardgamegeek.com/boardgame/346 ... ds/sleeves
Tak... zorientowałam się po godzinie szukania. Niemniej, dzięki za info!
Hh453
Posty: 128
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Hh453 »

Witam , właśnie kupiłem koszulki rebela i mogę powiedzieć jako stały użytkownik sloyca od 4 lat , że koszulki rebela jednak są lepsze.
-nie mają tak poszarpanych i ostrych krawędzi jak sloyci
-są bardziej przejrzyste(sloyca jest bardziej mleczna), a to ma duże znaczenie , bo przecież mleczne sloyci pogorszają przejrzystość kart
-90 mikronów to wystarczająca grubość jak jest dużo kart i nie powiększa to tak znacznie talii jak w przypadku sloyci(110 mikronow) , chociaż te grubsze sloyci są fajniejsze w trzymaniu, zwłaszcza jak same karty są np. Cienkie
-sloyci ostatnio przestały trzymać rozmiar, w zależności jaka partia mają różne rozmiary , czasem się trafi partia która jest idealnie dopasowana wysokością a czasem taka gdzie jest za duża


Więc ogólnie przestawiam się na rebela, sloyce dyskwalifikuje głównie ze względu na gorszą przejrzystość koszulek, chyba że ktoś na to nie zwraca szczególnej uwagi.
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: menelobej »

Przykro mi to mówić, ale w ciągle żywej dyskusji koszulki Rebel czy Sloyca odpowiedź brzmi: żadne z nich. W wątku koszulkowym wymieniono już wiele razy dlaczego i jakie koszulki są pewne i dobre w długim okresie czasu. I z przykrością stwierdzam, że ani Sloyca ani Rebel w tym kontekście nie są warte polecenia, niezależnie, czy mówimy o koszulkach standard czy premium.
MisioKret
Posty: 176
Rejestracja: 26 cze 2013, 10:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: MisioKret »

Hej, czy ktoś może się podzielić aktualnie najrozsądniejszym cenowo i jakościowo rozwiązaniem na zakoszulkowanie podstawki Kingdom Death Monster?

Patrzyłem na zestaw z docsmagic, ale przesyłka wychodzi dość drogo.
Langus
Posty: 90
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:42
Has thanked: 19 times
Been thanked: 86 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Langus »

Sloyca vs Rebel

Używam jednych i drugich premium, bo niemal zawsze, wszędzie są dostępne w rozmiarach, których potrzebuję. Sloyca premium są grubsze od Rebel premium i jakby bardziej miękkie. Wydają się pancerniejsze i mniej kleją się w grach popaćkanych czipsami. Natomiast szybciej i mocniej rysują się od Rebeli, matowiejąc przy tym przez co karty w ich środku wyglądają gorzej.
Dlatego przeważnie karty, które miętoli się w rękach przez większość rozgrywki i często tasuje koszulkuję w Sloyca a te mniej używane w Rebel. Przeważnie (;
nakago
Posty: 257
Rejestracja: 16 mar 2012, 16:38
Has thanked: 28 times
Been thanked: 38 times

Re: Koszulkować czy nie, oto jest pytanie

Post autor: nakago »

czy ktoś zna sklep gdzie można kupić koszulki z kolorowym nieprzezroczystym tyłem w rozmiarze ok. 58x88mm ?
Awatar użytkownika
Wookasch
Posty: 131
Rejestracja: 10 sty 2015, 23:37
Lokalizacja: Berlin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Wookasch »

Zakupiłem dedykowane koszulki do Dice Throne. Mimo ze drogo wyszło, naprawdę polecam. Dopełniają i tak świetny wygląd tej gry. Piękne grafiki bohaterów, bardzo dobra jakość. Pasują rozmiarem idealnie do tacki/wypraski.
salut
Posty: 126
Rejestracja: 19 lis 2023, 08:06
Has thanked: 44 times
Been thanked: 17 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: salut »

Próbował ktoś zamawiać jakieś koszulki z temu albo aliexpress?
Mam troche kart z Marvel Champions i szukam czegoś na teraz i na zapas
Kupię: Link

Proszę nie wrzucać moich okazji na pepper.
ODPOWIEDZ