Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: ScorpZero »

Też dostałem od Rebela odpowiedź, że nie będzie fioletowych koszulek. Zamówiłem od Chińczyków na AliExpress. Zobaczymy jak przyjdą. :wink:
Cellstar
Posty: 42
Rejestracja: 14 lip 2021, 21:43
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Cellstar »

Ciekawy jestem czym zakoszulkowaliście Revive? ja próbowałem Rebel Medium, Rebel Premium i Paladin. Niestety karty do nich bardzo ciasno wchodzą i delikatnie je zakrzywiają..
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Cellstar pisze: 05 lut 2024, 14:03 Ciekawy jestem czym zakoszulkowaliście Revive? ja próbowałem Rebel Medium, Rebel Premium i Paladin. Niestety karty do nich bardzo ciasno wchodzą i delikatnie je zakrzywiają..
Nie mam gry, ale BGG podaje standardowy rozmiar CCG. Rozumiem, że karty nie trzymają rozmiaru. Mierzyłeś je?
Jeśli koszulki w rozmiarze CCG podanych producentów są za małe to spróbuj Arcane Tinmen, te mają tyle luzu, że powinno być ok.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: lazarro »

Szukam koszulek do BRW:O najlepiej 50-70mikronów grubości. Czy jest gdzieś podana ilość do podstawki i dodatków?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

lazarro pisze: 07 lut 2024, 11:22 Szukam koszulek do BRW:O najlepiej 50-70mikronów grubości. Czy jest gdzieś podana ilość do podstawki i dodatków?
Jakbyś rozszyfrował skrót to byłoby łatwiej zidentyfikować produkt.

-Edit-
Jeśli chodzi o Black Rose War: Rebirth to tu masz koszulki:
https://boardgamegeek.com/boardgame/342 ... th/sleeves

Dropdown Card sets pozwala wybrać dodatki.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Seraphic_Seal »

Jiloo pisze: 07 lut 2024, 13:26
lazarro pisze: 07 lut 2024, 11:22 Szukam koszulek do BRW:O najlepiej 50-70mikronów grubości. Czy jest gdzieś podana ilość do podstawki i dodatków?
Jakbyś rozszyfrował skrót to byłoby łatwiej zidentyfikować produkt.

-Edit-
Jeśli chodzi o Black Rose War: Rebirth to tu masz koszulki:
https://boardgamegeek.com/boardgame/342 ... th/sleeves

Dropdown Card sets pozwala wybrać dodatki.
Dodatki akurat są spartolone, bo są tylko te do poprzedniej podstawki.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
salut
Posty: 126
Rejestracja: 19 lis 2023, 08:06
Has thanked: 43 times
Been thanked: 17 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: salut »

DaaV pisze: 03 lut 2024, 16:41 Dla mnie Sloyca są zbyt sztywne, mają ostre narożniki i często nierówne krawędzie. Łatwo się rysują. Do tego ostatnio były głosy o nie trzymaniu rozmiaru.
koszulkowałem pierwszy raz i potwierdzam te rogi są dość nieprzyjemne i ostre. Poza tym na 2 rozmiary (fioletowe i zielone to chyba American I 68.5x cos) które wziąłem do w sumie 3 gier nie było problemów żeby były nierówne.
Natomiast brałem premium (110mic) i jednak w niektórych grach może zacząć miejsca w tych plastikowych "insertach" brakować. Bo jednak talia mocno się powiększa. Muszę dla porównania zobaczyć jak na tych nie-premium 80mic by to wygladalo.
Natomiast ogólnie wydają się całkiem spoko
Kupię: Link

Proszę nie wrzucać moich okazji na pepper.
Cellstar
Posty: 42
Rejestracja: 14 lip 2021, 21:43
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Cellstar »

Jiloo pisze: 05 lut 2024, 14:25
Cellstar pisze: 05 lut 2024, 14:03 Ciekawy jestem czym zakoszulkowaliście Revive? ja próbowałem Rebel Medium, Rebel Premium i Paladin. Niestety karty do nich bardzo ciasno wchodzą i delikatnie je zakrzywiają..
Nie mam gry, ale BGG podaje standardowy rozmiar CCG. Rozumiem, że karty nie trzymają rozmiaru. Mierzyłeś je?
Jeśli koszulki w rozmiarze CCG podanych producentów są za małe to spróbuj Arcane Tinmen, te mają tyle luzu, że powinno być ok.
Dzięki Jiloo za odpowiedź. Zmierzyłem kartę i ma ok 63,5 na szerokość czyli teoretycznie na Paladiny jest ok. Natomiast jak wkładam kartę to wchodzi ciężko ale może tak jest i nie wpłynie to negatywnie na karty? (wcześniej koszulkowałem w Sloyca a tam były duże luzy i karty lekko wchodziły). Zamieszczam zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dodatkowo wiesz może czemu jak kupuję gry to często karty oraz planszetki są wykrzywione?

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 404
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 589 times
Been thanked: 384 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: kuleczka91 »

Cellstar pisze: 05 lut 2024, 14:03 Ciekawy jestem czym zakoszulkowaliście Revive? ja próbowałem Rebel Medium, Rebel Premium i Paladin. Niestety karty do nich bardzo ciasno wchodzą i delikatnie je zakrzywiają..
Miałam normalnie w CCG Premium ze Sloyki i żadnego problemu z kartami nie miałam.
Cellstar pisze: 08 lut 2024, 14:45 Dodatkowo wiesz może czemu jak kupuję gry to często karty oraz planszetki są wykrzywione?
Zwykle takie zakrzywienia świadczą o tym, że dostała się wilgoć. Przytrzaśnij te elementy czymś ciężkim albo spróbuj wygiąć w rękach, a jak nie chcesz się ubiegać do takich metod to nie wyrzucaj z gier woreczków wyciągających wilgoć ze środka tzw. "silica gel". Można je kupić, albo często są dorzucane do butów w sklepach. Ja tych woreczków nie wyrzucam jak są w jakichś grach dodane i nic mi się nie wykrzywia ;)
Cellstar
Posty: 42
Rejestracja: 14 lip 2021, 21:43
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Cellstar »

kuleczka91 pisze: 10 lut 2024, 20:41
Cellstar pisze: 05 lut 2024, 14:03 Ciekawy jestem czym zakoszulkowaliście Revive? ja próbowałem Rebel Medium, Rebel Premium i Paladin. Niestety karty do nich bardzo ciasno wchodzą i delikatnie je zakrzywiają..
Miałam normalnie w CCG Premium ze Sloyki i żadnego problemu z kartami nie miałam.
Cellstar pisze: 08 lut 2024, 14:45 Dodatkowo wiesz może czemu jak kupuję gry to często karty oraz planszetki są wykrzywione?
Zwykle takie zakrzywienia świadczą o tym, że dostała się wilgoć. Przytrzaśnij te elementy czymś ciężkim albo spróbuj wygiąć w rękach, a jak nie chcesz się ubiegać do takich metod to nie wyrzucaj z gier woreczków wyciągających wilgoć ze środka tzw. "silica gel". Można je kupić, albo często są dorzucane do butów w sklepach. Ja tych woreczków nie wyrzucam jak są w jakichś grach dodane i nic mi się nie wykrzywia ;)
Faktycznie Sloyki są trochę szersze to będzie pasowało :) Z ciekawości przymierzyłem karty z revive do kart z innych gier i te z revive są minimalnie szersze i dłuższe.

Spróbuję postawić coś ciężkiego. Ja tych woreczków nigdy nie wyrzucam natomiast ten efekt jest zaraz po rozpakowaniu gry a zamawiam zarówno online jak i kupuje lokalnie.
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: flissak »

Hej, do Pax Ren drugiej edycji nadadzą się Rebel premium 63,5x88? Czy będą za szerokie?
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: karmazynowy »

flissak pisze: 13 lut 2024, 10:20 Hej, do Pax Ren drugiej edycji nadadzą się Rebel premium 63,5x88? Czy będą za szerokie?
Zupełnie nie ten format, potrzebujesz American Standard.

https://boardgamegeek.com/boardgame/308 ... on/sleeves
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: flissak »

karmazynowy pisze: 13 lut 2024, 10:39
flissak pisze: 13 lut 2024, 10:20 Hej, do Pax Ren drugiej edycji nadadzą się Rebel premium 63,5x88? Czy będą za szerokie?
Zupełnie nie ten format, potrzebujesz American Standard.

https://boardgamegeek.com/boardgame/308 ... on/sleeves
57,5x89 od rebela będą? Jakoś nigdy innych nie używałem, a oni mają chyba te najbardziej zbliżone.

Zalezy mi, żeby nie były za wysokie, ale jedyne na 87mm wysokości mają szerokość 56mm.
Więc mam pytanie do was, czy ktokolwiek użył do Pax Ren 2ed koszulek 56x87?
Gunner4aye pisze: 28 paź 2023, 16:25
k4sper pisze: 26 paź 2023, 11:45 Jak ktoś już ma, to napisze ile tam rozmiarów kart i jakie? Niby najnowsza wersja ma 57x87, 44x67 i 30x45, ale różnie to bywa :wink:
Sloyca Standard American Premium (56x87) będzie git czy braknie tego milimetra? Ktoś już koszulkował je?
No i jak? Kupiłeś je i zakoszulkowałeś? Jak się sprawdzają?
Gunner4aye
Posty: 25
Rejestracja: 19 mar 2021, 17:32
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Gunner4aye »

Tak kupiłem i ubrałem, pasują idealnie 🙂
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: ScorpZero »

Jestem w szoku.

Potrzebowałem fioletowych koszulek do Tyrants of the Underdark. Rebel się wypiął i nie będzie sprzedawał. No to spróbowałem z AliExpress, konkretnie te:

https://a.aliexpress.com/_ExJAFk5

Właśnie przyszly, sprawdziłem i... to są identyczne koszulki jak te, które sprzedawał Rebel. Te same.

Także jakby ktoś potrzebował kolorowych w zamian za to co miał Rebel to polecam. Nie byłbym zdziwiony, gdyby Rebel brał swoje od tego samego dostawcy.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 431 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: tomp »

interesująca przebitka 2 -> 10+ zł
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: ScorpZero »

Te 2 zł jest jednorazowo jako promocja na pierwszy zakup. :wink:

Normalnie z przesyłką wychodzi 14,39 zł.
Co i tak jest taniej niż były w Polsce... bez przesyłki. XD
bolek
Posty: 43
Rejestracja: 13 maja 2019, 10:38
Has thanked: 27 times
Been thanked: 31 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: bolek »

ScorpZero pisze: 14 lut 2024, 10:55 Jestem w szoku.

Potrzebowałem fioletowych koszulek do Tyrants of the Underdark. Rebel się wypiął i nie będzie sprzedawał. No to spróbowałem z AliExpress, konkretnie te:

https://a.aliexpress.com/_ExJAFk5

Właśnie przyszly, sprawdziłem i... to są identyczne koszulki jak te, które sprzedawał Rebel. Te same.

Także jakby ktoś potrzebował kolorowych w zamian za to co miał Rebel to polecam. Nie byłbym zdziwiony, gdyby Rebel brał swoje od tego samego dostawcy.
ale to 66mm x 91mm :(
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: ScorpZero »

Spoiler:
E tam, wsadziłem w nie fanowskie dodatki do Tyrants of the Underdark I jest spoko. Ten sam rozmiar co rebelowe.
minimati
Posty: 130
Rejestracja: 07 cze 2021, 04:32
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 80 times
Been thanked: 52 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: minimati »

Spoiler:
Bo jest podany zewnętrzny rozmiar koszulki, a nie rozmiar karty, które ta koszulka mieści.
bolek
Posty: 43
Rejestracja: 13 maja 2019, 10:38
Has thanked: 27 times
Been thanked: 31 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: bolek »

minimati pisze: 18 lut 2024, 00:21
Spoiler:
Bo jest podany zewnętrzny rozmiar koszulki, a nie rozmiar karty, które ta koszulka mieści.
O kurcze, faktycznie! Aż zmierzyłem rebele i co prawda mają 66x90... ale te chińskie pozostają ciekawą alternatywą. Tak czy inaczej dzięki i za cynk i za uświadomienie;]
rogal
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 45 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: rogal »

Hej
mam takie pytanie, czy jest strona gdzie sprawdzę w druga strone, mianowicie mam sporo koszulek np 59x92 czy 63x88 + wiele innych
i teraz moge wrzucić do jakich gier pasują te koszulki ?
bo otwierać ponad 100 pudełek z grami i sprawdzac czy mam zakoszulkowane a jak nie to jakie tam pasują to juz mnie głowa rozbolała :)
lisek2000
Posty: 2751
Rejestracja: 15 lip 2020, 14:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 10 times
Been thanked: 52 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: lisek2000 »

rogal pisze: 24 lut 2024, 20:28 Hej
mam takie pytanie, czy jest strona gdzie sprawdzę w druga strone, mianowicie mam sporo koszulek np 59x92 czy 63x88 + wiele innych
i teraz moge wrzucić do jakich gier pasują te koszulki ?
bo otwierać ponad 100 pudełek z grami i sprawdzac czy mam zakoszulkowane a jak nie to jakie tam pasują to juz mnie głowa rozbolała :)
https://www.sleeveyourgames.com/ ma też taką opcję :)
Moje aktywne zbiorówki
Rabaty: rebel: 10% (często 18%), aleplanszowki: 3%, grybezpradu: 5%, am76: 7%,
https://planszove.pl https://buycoffee.to/planszove/
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2546 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Gizmoo »

Ech...

Sloyca Premium znacząco opuściła swoją jakość. Po ostatnich, kupionych kilka miesięcy temu paczkach, obiecałem sobie - nigdy więcej. Szkoda, były to moje ulubione koszulki ze względu na ich grubość i sztywność. Niestety koszulki dość szybko mętnieją, a co gorsza - ostatnie partie, które kupiłem, miały mnóstwo mankamentów. Rysy, kreski, nietrzymanie rozmiarów i to zarówno na wysokość i szerokość (i to w obrębie jednej paczki!!!). No masakra jednym słowem. Mam jeszcze kilka tych felernych paczek (kupionych w Portalowym sklepiku) i w sumie nie wiem, co z tym zrobić. Wyrzucić szkoda, ale i wkładać w to ładne karty, to równie słaby pomysł.

Będąc zniesmaczony Sloyką, wróciłem do Rebeli Premium. I tutaj zaskoczenie w drugą stronę! Bardzo dobra jakość, super przejrzystość, no po prostu nie ma się do czego przyczepić. Trudno mi na razie ocenić, czy będą trzymać rozmiar, ale na razie we wszystkich trzech paczkach - wszystko idealnie.

Nie wiem, czy to tylko moje spostrzeżenia, czy może to kwestia pecha/farta, a może i partii. Też ktoś miał takie doświadczenia, czy jestem odosobnionym przypadkiem? :lol:
radarek
Posty: 141
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: radarek »

Gizmoo pisze: 27 lut 2024, 11:45 Nie wiem, czy to tylko moje spostrzeżenia, czy może to kwestia pecha/farta, a może i partii. Też ktoś miał takie doświadczenia, czy jestem odosobnionym przypadkiem? :lol:
Niestety mam identyczne doświadczenie i dałbym sobie rękę uciąć, że kiedyś tych problemów nie było. Mi się jeszcze raz trafiła jedna seria (kilka paczek), które miały inny "poślizg" niż zwykle. Normalnie Sloyca są całkiem śliskie (co jest fajne przy tasowaniu kart), a te co mi się trafiły były bardziej "lepkie" (nie wiem jak to ująć).
Ja póki co jeszcze mam spory zapas Sloyca, ale myślę, że nadszedl czas by spróbować coś innego.
ODPOWIEDZ