Chiński Dixit

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
glocked
Posty: 141
Rejestracja: 07 gru 2014, 23:22
Been thanked: 1 time

Chiński Dixit

Post autor: glocked »

Hej,

Znalazłem chińską podróbkę dixita(i jego dodatków). Wygląda na to że chinole przeszli samych siebie bo oferują karty w laminacie za 140Y (80zł) części 1-7* (albo1-6 nie do końca rozumiem całą aukcję).

LINK
Po wybraniu przesyłki overseas pojawia się koszt przesyłki 600 Y (480zł).

Niby dużo, ale jak wpisałem 50 sztuk to koszt przesyłki pozostał niezmieniony.

Czy jest ktoś na forum kto robił zakupy na taobao i ma z tym jakieś dośw ?

Gdyby się okazało, że można zamówić kilkadziesiat kopii w tej samej cenie przesyłki co 1 ( 480zł) to przy pewnym wolumenie byłoby to ciekawe rozwiązanie

Różni wariaci się w internecie znajdują, może ktoś jest tu chińczyko-polakiem albo zna chiński na tyle żeby wyciągnąć więcej informacji z opisu aukcji ?

Ja tyle się dowiedziałem na podstawie google translate + translacji na podstawie zdjęcia ze smartfona.

PS. Jest też opcja na aliexpress w cenie 57dol+4dol przesyłka

LINK DO ALI
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Chiński Dixit

Post autor: rastula »

+vat na koszty gier i wysyłki + nie wiadomo jaka jakość kart...


kupowałem na ali różne pierdołki za 1$-5$-10$ - ale gry bym nie brał
glocked
Posty: 141
Rejestracja: 07 gru 2014, 23:22
Been thanked: 1 time

Re: Chiński Dixit

Post autor: glocked »

Czytałem komentarze, ludzie wklejali zdjęcia połamanych pudełek ale pisali że jakość kart OK.

oryginalny dixit ma tak niską jakość kart że ciężko w ogóle o jakieś niezadowolenie w ogóle. (takie przynajmniej mam zdanie)

vat+cło to chyba 21+3%(w zależności czy elektronika itd.) ale nie jestem pewien czy dotyczy to wartości paczki czy kosztu przesyłki. skoro sama paczka kosztuje 140 Y = 80zł to 20% więcej nie będzie problemem.

1 część oryginalnego dixita kosztuje od 60zł do 100zł.

Wiadomo że dużo zachodu ale po liczbie kupionych kopii (taobao - 600+) i komentarzy chyba jest spoko.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Chiński Dixit

Post autor: rastula »

vat jest również od kosztów wysyłki
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Chiński Dixit

Post autor: Nataniel »

Znalazłem stronkę, gdzie sprzedają rowery, trochę używane i bez papierów, ale co tam - 10 zł tańsze niż w sklepie jak się weźmie 500. Jeden rower na zdjęciu wygląda nawet podobnie do tego, co mi ukradli w zeszłym roku z piwnicy, ale luz, trzeba sobie jakoś radzić.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Chiński Dixit

Post autor: Pixa »

Nataniel pisze:Znalazłem stronkę, gdzie sprzedają rowery, trochę używane i bez papierów, ale co tam - 10 zł tańsze niż w sklepie jak się weźmie 500. Jeden rower na zdjęciu wygląda nawet podobnie do tego, co mi ukradli w zeszłym roku z piwnicy, ale luz, trzeba sobie jakoś radzić.
Zarzuc linkiem ;-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Chiński Dixit

Post autor: KonradT »

Oglądałeś chociaż obrazki? Dixit Jinx to u nich Dixit 4, a Dixit 6 i 7 to są dodatki do Jinxa z całkowicie odmiennym stylem. Co ciekawe ani na BGG, stronie oryginalnego wydawcy czy też wydawcy chińskiej edycji (w sklepie, do którego jest link na jego stronie, ceny są porównywalne z polskimi) nie znalazłem informacji o dodatkach do Jinxa.
Przyjrzyj się też kartom na zdjęciach porównawczych. Może i ich mają wyraźniejszy kolor (taki jaki ja zapamiętałem z grania w Dixita, więc mogli po prostu wybarwić oryginalne karty), ale są zniszczone na rogach.
Ja nie zauważyłem problemów z jakością kart w Dixit, więc może grałeś w chińską podróbkę?
glocked
Posty: 141
Rejestracja: 07 gru 2014, 23:22
Been thanked: 1 time

Re: Chiński Dixit

Post autor: glocked »

Przeciez to jest podróba, tam jest napisane ze to wersja bez zgody oryginalnego wydawcy, do 5 kart może być uszkodzonych (z 450+ ) i nie wysyłają nowej paczki. Powyżej 5 wysyłają jeszccze raz na ich koszt.

To jest alternatywa dla ludzi którzy nie chcą płacić za oryginał 3x więcej

Czyli reasumując, możesz sobie zamówić parę cześci dixita (np. 1,2,3,4,5,6) za 140zł zamiast za 350 oryginalnego. Ale to nie jakość wydawcy takeigo jak Rebel.

Tyle że karty Dixita uważam za jedne z gorszych które mialem okazję trzymać w ręce + jedne udało mi się zalać (tudzież połozyć na lekko mokrym stole) i efekt jest tragiczny. Dlatego ja sam nigdy nie kupię tej gry oryginalnej, piracką chińską wersję z aliexpress mógłbym rozważyć a z racji że nie ma chętcnyh na duże zamówienie z taobao to raczej sobie odpuszczę w ogóle.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Chiński Dixit

Post autor: Nataniel »

glocked pisze:Dlatego ja sam nigdy nie kupię tej gry oryginalnej, piracką chińską wersję z aliexpress mógłbym rozważyć a z racji że nie ma chętcnyh na duże zamówienie z taobao to raczej sobie odpuszczę w ogóle.
Nowe samochody też są drogie i się psują, to chyba nie znaczy, że idziesz do pasera kupić kradzione?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Chiński Dixit

Post autor: Zet »

glocked pisze: To jest alternatywa dla ludzi którzy nie chcą płacić za oryginał 3x więcej
Kradzież/piractwo zawsze było i będzie tańszą alternatywą dla wszystkiego, co chce się kupować. Żadne odkrycie.
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Chiński Dixit

Post autor: Grzech »

Mam Chińskiego dixita kupionego w sklepie stacjonanrnym w Shanghaiu... Jakoś kart jest zdecydowanie gorsza od orginału to raz... Kupiłem przy okazji 2 inne gry... jedna o jakości podobnej a jedna to był dramat... a ze kupujesz kota w worku to moze być ciekawie...

Poza tym mam orginalnego Dixita i tego kupowałem w zasadzie jako ciekawostkę :) inna sprawa z Mall of Horror - był wtedy niedostępny..
Awatar użytkownika
uocie
Posty: 151
Rejestracja: 15 lip 2012, 22:47

Re: Chiński Dixit

Post autor: uocie »

Przez ten wątek przyśniło mi się dzisiaj że chiński Dixit wyprzedził na bgg Pandemica Legacy :D więc jakby ktoś się jeszcze zastanawiał, to chyba jednak brać ;)
ODPOWIEDZ