Tania, nielosowa i tematyczna (strategiczna)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Kkunek
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2015, 16:25

Tania, nielosowa i tematyczna (strategiczna)

Post autor: Kkunek »

Szukam taniej, (do ok. 120zł) wymagającej umysłowo (a więc m.in. z jak najbardziej ograniczoną losowością) i tematycznej gry. Tylko temu ostatniemu zaprzecza Splendor. Mam już Osadników z Catanu, grę lekką i losową, bardzo mi się spodobała. Mimo to jednak, chcę spróbować czegoś jak to już powtarzam - jak najmniej losowego, co odpowiada nie tylko mi, a również pozostałym uczestnikom.
Mój faworyt to Caylus, ale jest niedostępny i trochę za drogi.
Nycte
Posty: 426
Rejestracja: 28 kwie 2012, 08:07
Lokalizacja: Słupsk/ Gdańsk
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Tania, nielosowa i tematyczna (strategiczna)

Post autor: Nycte »

Tzolkin Kalendarz Majów? Cenowo pasuje. Wytlumaczenie zasad nie stanowi problemu. Ciekawa mechanika. Losowość tylko w budynkach, które są możliwe do kupienia.
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 440
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 43 times

Re: Tania, nielosowa i tematyczna (strategiczna)

Post autor: grabol »

Do 120 jesteś w stanie kupić np. Le Havre. Losowe jedynie przygotowanie gry, sama rozgrywka to czysta optymalizacja. Tylko że na więcej niż 2 os. to będzie dłuuuuga gra...
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Tania, nielosowa i tematyczna (strategiczna)

Post autor: detrytusek »

Vinhos...umysł paruje - losowość jest bardzo niska - ogranicza się tylko do zmiennej pogody co jest jak najbardziej uzasadnione i 2 z 8 prowincji nie wejdą losowo do gry przy setupie. Ale to jest 10 pięter wyżej gra w porównaniu ze Splendorem pod względem ciężkości.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Kkunek
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2015, 16:25

Re: Tania, nielosowa i tematyczna (strategiczna)

Post autor: Kkunek »

Pomijając już wszelkie przemyślenia i komentarze, zdecydowałem się na grę innowacje. Tylko teraz bardzo zależy mi na tym, aby kupić ją jak najtaniej. Na allegro da się kupić za 90 kilka złotych, czy gdzieś jeszcze można taniej?
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Tania, nielosowa i tematyczna (strategiczna)

Post autor: Rocy7 »

Pan Lodowego Ogrodu powinien spełniać warunki łącznie z tematycznością jeśli znasz serię. Losowość tylko w fazie rozłożenia bonusów z lokacji.
Kkunek pisze: wymagającej umysłowo (a więc m.in. z jak najbardziej ograniczoną losowością
uprzejmnie proszę o nie utożsamianie braku losowości gry z brakiem konieczności myślenia w danym tytule, gdyż korelacja jest często wprost odwrotna. Polecam lekturę http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... su#p518512
Awatar użytkownika
Jarzab
Posty: 174
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Tania, nielosowa i tematyczna (strategiczna)

Post autor: Jarzab »

Kkunek pisze:Na allegro da się kupić za 90 kilka złotych, czy gdzieś jeszcze można taniej?
Tutaj masz dychę taniej.
Moje gry
3trolle.pl - 6%
Mepel.pl - 5%
ODPOWIEDZ