Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Wosho »

Zawsze jak sie pojawia post na grupie fb to podpisujemy sie pod zachwytami :)
Path rowniez jest fajny ale tez niedostepny :/
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: seki »

Użyłem łupki w wątku ale efekt zerowy. Czy wiadomo coś o planach wydawcy odnośnie tego tytułu? Też miałem w planie zakup ale z powodu niedostępności jest to mocno utrudnione.
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 423
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 168 times
Been thanked: 207 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Tachion »

Podobno dodruk pod koniec roku. Ktoś na forum tak pisał.
Obecnie są 3 dodatkowe talie fanowskie i 2 kolejne w drodze. Te 3 gorąco polecam, chociaż nie najlepiej łączą się z tymi orginalnymi. W sensie niektóre combo mogą być zdecydowanie za mocne ;) Za to między sobą się ciekawie zazebiaja. Jak wypuszcza na bgg kolejne to warto zrobić druk w zamówieniu zbiorowym. Powinno być dużo chętnych. Bo dla jednej osoby wychodzi ponad 100zl za 3 talie, czyli dosyć drogo jak za 140(?) kart
Plus są jeszcze dodatki ze zmiana punktacji za kontrolę obszarów i chyba jakąś plansza modularna.
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: feniks_ciapek »

Tachion pisze: 01 wrz 2020, 14:59 Podobno dodruk pod koniec roku. Ktoś na forum tak pisał.
Obecnie są 3 dodatkowe talie fanowskie i 2 kolejne w drodze. Te 3 gorąco polecam, chociaż nie najlepiej łączą się z tymi orginalnymi. W sensie niektóre combo mogą być zdecydowanie za mocne ;) Za to między sobą się ciekawie zazebiaja. Jak wypuszcza na bgg kolejne to warto zrobić druk w zamówieniu zbiorowym. Powinno być dużo chętnych. Bo dla jednej osoby wychodzi ponad 100zl za 3 talie, czyli dosyć drogo jak za 140(?) kart
Plus są jeszcze dodatki ze zmiana punktacji za kontrolę obszarów i chyba jakąś plansza modularna.
Ooo, faktycznie, sporo tam tego naprodukowali od czasu Sites of Power. Ja jak najbardziej będę chętny na zbiorówkę, to świetna gra.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Jiloo »

Tachion pisze: 01 wrz 2020, 14:59 Podobno dodruk pod koniec roku. Ktoś na forum tak pisał.
Na naszym forum? Kiedy i gdzie? Chętnie dowiem się więcej.
Choć osobiście byłbym bardzo zdziwiony, bo z tego co dawno, dawno czytałem na BGG to po wpadce z kartami do dodatku GF9 się „obraziło” i wypięło na grę. Co potwierdza fakt, że od 2017 nie wyszło nic. A przecież ta gra aż się prosi o małe dodatki z samymi kartami. Fani musieli wziąć temat w swoje ręce i robić dodatki samemu.
Poza tym z tego co widzę, gra jest nadal normalnie dostępna w ofucjalnym sklepie GF9.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10927
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: japanczyk »

Konkretnie ja pisałem z wydawca:
Gareth z GF9 pisze:We are planning on a reprint again later this year.
so would hope that we will be reselling before Christmas.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Jiloo »

japanczyk pisze: 02 wrz 2020, 13:09 Konkretnie ja pisałem z wydawca:
Gareth z GF9 pisze:We are planning on a reprint again later this year.
so would hope that we will be reselling before Christmas.
A nie wspominali czegoś na temat nowych dodatków? Czy stwierdzili, że skoro mają taką bazę fanów, że sami robią dodatki to wystarczyć dodrukować tylko podstawkę? 😁
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: raiden25 »

Tachion pisze: 01 wrz 2020, 14:59 Podobno dodruk pod koniec roku. Ktoś na forum tak pisał.
Obecnie są 3 dodatkowe talie fanowskie i 2 kolejne w drodze. Te 3 gorąco polecam, chociaż nie najlepiej łączą się z tymi orginalnymi. W sensie niektóre combo mogą być zdecydowanie za mocne ;) Za to między sobą się ciekawie zazebiaja. Jak wypuszcza na bgg kolejne to warto zrobić druk w zamówieniu zbiorowym. Powinno być dużo chętnych. Bo dla jednej osoby wychodzi ponad 100zl za 3 talie, czyli dosyć drogo jak za 140(?) kart
Plus są jeszcze dodatki ze zmiana punktacji za kontrolę obszarów i chyba jakąś plansza modularna.
Kojarzę dwie talie z BGG, są 3?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Jiloo »

raiden25 pisze: 03 wrz 2020, 23:10 Kojarzę dwie talie z BGG, są 3?
Trzecia jest od innego autora
https://boardgamegeek.com/filepage/1938 ... deck-enger
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: EsperanzaDMV »

To zapytam - drukował je już ktoś może? Były jakieś zamówienia zbiorowe w MB Print? Bo nie ukrywam, że z chęcią bym spróbował z tymi fanowskimi taliami, ale nie bardzo mam możliwość samodzielnego druku.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: raiden25 »

Jiloo pisze: 04 wrz 2020, 00:32
raiden25 pisze: 03 wrz 2020, 23:10 Kojarzę dwie talie z BGG, są 3?
Trzecia jest od innego autora
https://boardgamegeek.com/filepage/1938 ... deck-enger
Ta mam zatem nie mam jednej z pozostałych. :)
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 423
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 168 times
Been thanked: 207 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Tachion »

Jutro zrobię przegląd tych talii i wrzucę opis. Dodam też zdjęcia wydruków z MB Print.
Od razu zaznaczę że zostałem poinformowany o tym że wysłany przeze mnie format nie spełnia wymagań drukarni i mam białe krawędzie u dołu kart. Ale nie chciałem płacić ekstra za grafika, bo mi to zasadniczo nie przeszkadza. Przy większej liczbie sztuk ta usługa jest wliczona w cenę chyba.
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: feniks_ciapek »

Tachion pisze: 05 wrz 2020, 12:53 Jutro zrobię przegląd tych talii i wrzucę opis. Dodam też zdjęcia wydruków z MB Print.
Od razu zaznaczę że zostałem poinformowany o tym że wysłany przeze mnie format nie spełnia wymagań drukarni i mam białe krawędzie u dołu kart. Ale nie chciałem płacić ekstra za grafika, bo mi to zasadniczo nie przeszkadza. Przy większej liczbie sztuk ta usługa jest wliczona w cenę chyba.
Jak coś będzie trzeba poprawić, to mogę się nad tym pochylić.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: raiden25 »

Ja zrobiłem sobie sam te trzy talie. Tania w druku drukarka EPSON L3156, papier foto 125g/m, po wydruku przyklejony na papier kredowy 300g/m. Wycięty gilotyną a narożniki zaokrąglone. Druk jednostronny bo i tak karty lądują w koszulkach kolorowych ze względu na różnice odcieni kart z podstawki i dodatku na rewersie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 423
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 168 times
Been thanked: 207 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Tachion »

No nie! Raiden! To mnie miała przypaść forumowa chwała za zdjęcia kart z dodatków ;)

A tak na serio krótki opis co tam społeczność Tyrantsów wrzuciła na bgg, bo jest tego sporo.

1. Gems of Darkness Potrzebujemy woreczka do losowania oraz dodatkowych tokenów w 3 kolorach, które reprezentują wartości: 1 Influence, 1 Power, 1 Influence + 1 Power. Kładziemy je losowo przy wszystkich white troops na planszy. I jak zabijamy albo podmieniamy white troopsy to możemy wybrać jedną z dwóch rzeczy: Zwrócić troopa do pudełka i wziąć token z jego obszaru albo wziąć go jako trofeum i usunąć token z gry. Tokeny możemy dowolnie użyć w swojej turze.

2. Sites of Power Zbiór nowych tokenów żeby urozmaicić bonusy wynikające z kontroli site'ów. Po kilka tokenów dla każdego miejsca.

3. Duży modularny dodatek Demonweb
- Modularna heksagonalna plansza, którą układamy w zależności od liczby graczy z nowymi miejscami i połączeniami.
- Sites of Power w wersji Demonweb - to samo co wyżej tylko z tokenami dla nowych miejsc z planszy modularnej.
- Yugoloth Deck - Deck nastawiony na karty dające mało punktów Deck Value (dużo 0), a stosunkowo duży bonus za wartość wypromowaną karty. Haczyk jest taki, że talia nie ma kart do promocji. Dużo mechaniki "przeciwnik odrzuca kartę" oraz kart dających Power. Mało kart z Influence w talii. Ceny zakupu kart standardowe.
- Spiderkin Deck - Deck nastawiony na... no tutaj się dużo dzieje - najciekawsza talia fanowska. Zagrywamy najróżniejsze rodzaje pająków - zdecydowana większość z nich z wartością Deck Value 0. Praktycznie każdą kartę pająka pod koniec tury możemy odłożyć na nowe pole w obszarze gracza do Sieci (Web). Same karty mają pojedyncze proste efekty znane z podstawki, za to nie dają praktycznie żadnych zasobów w postaci Power czy Influence. Dodatkowy set kart Poisoned Minion, podobny do Insane Outcast (-1 DV i trochę gorszy sposób na pozbycie się jej - trzeba ściągnąć własne figurki z planszy). Ciekawe rzeczy zaczynają się dziać w miarę zapełniania Sieci. Mianowicie droższe karty pająków pozwalają odpalać dodatkowe efekty w zależności od aspektu kart w Sieci (Conquest, Malice, Guile, Ambition). Za każdą kartę danego typu dochodzi umiejętność bonusowa. Dodatkowo do Sieci możemy dorzucać karty "niepajęcze" kierując się typem karty zwiększając dalej moc pozostałych kart. Ponadto najdroższe karty pająków odpalają ciekawe zdolności specjalne bazując na tym samych mechanizmie. Generalnie budowania silniczka. Jak zaczniesz odpalać to przeciwnik może się popłakać, ale od początku gry nie robisz prawie nic. W wariancie 4-osobowym może być ciężko. Dla dwóch osób to właściwie kto pierwszy przekroczy masę krytyczną.

4. Rite of Demogorgon - wersja dwuosobowa z nową planszą i regułami dla szybszej rozgrywki. Tutaj się nie wypowiem, bo podstawowa plansza mi wystarcza. Całość wydaję mi się przekombinowana. Domyślny wariant jest wystarczająco szybki.

5. Siege Deck - talia od innego twórcy. Ceny kart standardowe, wartości kart DV i wypromowanych też normalne. Tutaj nowością jest to, że za zagranie w turze kart o 4 różnych aspektach spośród 5 (Conquest, Malice, Guile, Ambition, Obedience - tutaj nie jestem pewien czy twórca pamiętał o podstawowym aspekcie kart, ale gramy z tym wariantem, bo i tak trudno odpalić te dodatkowe umiejętności) lub po prostu o różnych aspektach odpalamy dodatkową umiejętność. Wiadomo, że te 4 różne dają mocniejszy efekt. Mechanika podmiany Influence na Power, trochę kart z przesuwaniem jednostek i dobieraniem kart na rękę. Solidna talia, bardzo w duchu podstawki.

6. Scourge of Jubilex - nowość z tego tygodnia. Cały nowy wariant gry z żetonami skażenia, kością i nową talią. Dokładamy na mapę żetony skażenia, które rozprzestrzeniają się i zmieniają mechanikę i inne takie. Dla mnie totalnie przekombinowany, ale nie grałem jeszcze, bo wrzucony 3 dni temu :D

7. Nienazwany deck w przygotowaniu nastawiony na Victory Pointsy i punktowanie za coś na koniec gry, ale nie tylko. Zapowiada się ciekawie i będzie raczej w duchu talii z podstawki. Od twórcy Siege Deck.
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2020, 17:37 przez Tachion, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: raiden25 »

Ok a dodatek Site of Power - tutaj nie rozumiem jednej rzeczy. Nazwy miast są inne na żetonach niż na planszy oryginalnej. Skąd mamy wiedzieć gdzie który położyć a co więcej jak pamiętać gdzie jaki odłożyć w przypadku straty kontroli skoro nazwy są inne?
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: raiden25 »

Tachion pisze: 06 wrz 2020, 16:23 No nie! Raiden! To mnie miała przypaść forumowa chwała za zdjęcia kart z dodatków ;)
Wrzucaj!! Ja mam samoróbki i chętnie obejrzę jak wyglądają karty innych graczy :)
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 423
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 168 times
Been thanked: 207 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Tachion »

raiden25 pisze: 06 wrz 2020, 16:36 Ok a dodatek Site of Power - tutaj nie rozumiem jednej rzeczy. Nazwy miast są inne na żetonach niż na planszy oryginalnej. Skąd mamy wiedzieć gdzie który położyć a co więcej jak pamiętać gdzie jaki odłożyć w przypadku straty kontroli skoro nazwy są inne?
Napisałem wyżej, że są dwa dodatki Sites of Power. Do podstawki (https://boardgamegeek.com/filepage/1485 ... -expansion) i do planszy modularnej Demonweb (https://boardgamegeek.com/filepage/1750 ... wer-tokens).
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 423
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 168 times
Been thanked: 207 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Tachion »

Co do kart to wrzucam zdjęcia.

W obu przypadkach patrząc od lewej:
SIEGE DECK | SPIDERKIN DECK | YUGOLOTH DECK | UNDEAD DECK Z OFICJALNEGO DODATKU | DECK Z PODSTAWKI

Obrazek

Komentarz: Karty drukowane przeze mnie były lekko przeskalowane żeby spełniać wymogi przy wycinaniu ich w drukarni. Są jak widać lekko powiększone i mają węższą ramkę. Widać też białe paski na krawędziach. Co do kolorów.
Talia Siege Deck ma najbardziej nasycone kolory i z bliska to widać. Kolejne 2 karty od innego twórcy są za to ciemniejsze niż te z podstawki i dodatku, ale to minimalna różnica. Najbardziej odcina się ten Siege Deck, bo ten fiolet u góry jest wyrazisty.

Obrazek

Komentarz: Rewersy kart. Jak widać karty fanowskie trzymają kolorystykę. Talia Siege Deck ma minimalnie gorszy kontrast, ale nasyceniem kolorów już tak nie odstaje. Za to karty różnią się od kart z dodatku jak i podstawki.

Zamówienie składałem w MB Print. Za pojedynczy zestaw tych 3 talii (140 kart) wyszło mi jednak niecałe 100zł z przesyłką w cenie (Z początku miałem zamówić 2 zestawy i mi się pokręciło). Korekta graficzna jest bodajże w cenie od 10 zestawów. Musiałem powycinać karty z pdf i przygotować plik pdf w formacie karta - rewers - karta - rewers - karta - rewers itd. Stąd przy wycinaniu w Wordzie nie widziałem tych białych linii, a jak wygenerowałem pdf to już nie chciało mi się wszystkiego znowu ręcznie poprawiać.
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 423
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 168 times
Been thanked: 207 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Tachion »

Jeszcze dla potencjalnych zainteresowanych zamówieniem zbiorowym o problemach.
Bazowy insert nie mieści nawet podstawowych kart w koszulkach, karty z dodatków oficjalnych i fanowskich ciężko jest upchnąć w customowym insercie. Mam wersję z pianki, które mi się nie domyka i wersję drugą, którą zacząłem robić, ale zapowiedziano dodatkowe decki i zaprzestałem pracy, bo te dwie kolejne talie też już nie wejdę. Wydaję mi się, że jedynym rozwiązaniem są tuckboxy na poszczególne talie. Jakby do tego miały dojść te tokeniki, modularna plansza oraz plansza z dodatku dla 2 graczy to jesteśmy w du... No nie upchnie się tego.
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: feniks_ciapek »

Tachion pisze: 06 wrz 2020, 17:29 Jeszcze dla potencjalnych zainteresowanych zamówieniem zbiorowym o problemach.
Bazowy insert nie mieści nawet podstawowych kart w koszulkach, karty z dodatków oficjalnych i fanowskich ciężko jest upchnąć w customowym insercie. Mam wersję z pianki, które mi się nie domyka i wersję drugą, którą zacząłem robić, ale zapowiedziano dodatkowe decki i zaprzestałem pracy, bo te dwie kolejne talie też już nie wejdę. Wydaję mi się, że jedynym rozwiązaniem są tuckboxy na poszczególne talie. Jakby do tego miały dojść te tokeniki, modularna plansza oraz plansza z dodatku dla 2 graczy to jesteśmy w du... No nie upchnie się tego.
Ja insert dawno wywaliłem i trzymam wszystko w woreczkach a karty spięte miękkimi gumkami, bo inaczej się po prostu nie da. Fascynuje mnie, że fanowska twórczość zaczyna przerastać objętością to, co zrobił oryginalny wydawca. W sumie byłoby super, gdyby wzięli te dodatki i je wydali tak, jak powinny zostać wydane.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: raiden25 »

Tachion pisze: 06 wrz 2020, 17:29 Jeszcze dla potencjalnych zainteresowanych zamówieniem zbiorowym o problemach.
Bazowy insert nie mieści nawet podstawowych kart w koszulkach, karty z dodatków oficjalnych i fanowskich ciężko jest upchnąć w customowym insercie. Mam wersję z pianki, które mi się nie domyka i wersję drugą, którą zacząłem robić, ale zapowiedziano dodatkowe decki i zaprzestałem pracy, bo te dwie kolejne talie też już nie wejdę. Wydaję mi się, że jedynym rozwiązaniem są tuckboxy na poszczególne talie. Jakby do tego miały dojść te tokeniki, modularna plansza oraz plansza z dodatku dla 2 graczy to jesteśmy w du... No nie upchnie się tego.
Niedługo będzie insert od WarBoxa :) Pomieści wszystko w koszulkach, do tego dodatkowe żetony miast i 2-3 talie fanowskie :)
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 423
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 168 times
Been thanked: 207 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Tachion »

raiden25 pisze: 06 wrz 2020, 19:52
Tachion pisze: 06 wrz 2020, 17:29 Jeszcze dla potencjalnych zainteresowanych zamówieniem zbiorowym o problemach.
Bazowy insert nie mieści nawet podstawowych kart w koszulkach, karty z dodatków oficjalnych i fanowskich ciężko jest upchnąć w customowym insercie. Mam wersję z pianki, które mi się nie domyka i wersję drugą, którą zacząłem robić, ale zapowiedziano dodatkowe decki i zaprzestałem pracy, bo te dwie kolejne talie też już nie wejdę. Wydaję mi się, że jedynym rozwiązaniem są tuckboxy na poszczególne talie. Jakby do tego miały dojść te tokeniki, modularna plansza oraz plansza z dodatku dla 2 graczy to jesteśmy w du... No nie upchnie się tego.
Niedługo będzie insert od WarBoxa :) Pomieści wszystko w koszulkach, do tego dodatkowe żetony miast i 2-3 talie fanowskie :)
Ja dalej czekam na insert do Brzdęku w Kosmosie, a ty mi tu jeszcze z Tyrantsami wyskakujesz? Kurde, ja pewnie będę drukował te wszystkie dodatki to może być problem z upchnięciem wszystkiego, ale i tak propsy za inicjatywę. Na "Zachodzie" też ludzie czekają na jakikolwiek insert, a gra się powoli pnie w rankingu na bgg, więc jest potencjał
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: EsperanzaDMV »

raiden25 pisze: 06 wrz 2020, 19:52Niedługo będzie insert od WarBoxa :) Pomieści wszystko w koszulkach, do tego dodatkowe żetony miast i 2-3 talie fanowskie :)
Oooo, dasz jakiś link do tego newsa? Google nic mi nie wyrzuciło. Będę śledził sytuację z tym insertem, bo też wywalilem już dawno oryginalny insert i myślę nad samodzielnym drukiem swojego. Jakby był gotowy do kupienia, to pewnie brałbym w ciemno.

Swoją drogą, byłoby więcej chętnych na druk fanowskich talii (Yugoloth, Spiderkin i Siege Deck)? Jesli tak, to mógłbym jutro (dziś czeka mnie zaraz kilkugodzinna trasa) ogarnąć temat, założyć odpowiedni wątek i poprowadzić zbiórkę.
Zastanawiam się też, czy dałoby radę wydrukować część kart dwustronnie, a część jednostronnie (też mam nieprzezroczyste, fioletowy protektory), czy to będzie dużo taniej, ale to już mogę się dopytać bezpośrednio w MB Print.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10927
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: japanczyk »

EsperanzaDMV pisze: 07 wrz 2020, 15:20 Swoją drogą, byłoby więcej chętnych na druk fanowskich talii (Yugoloth, Spiderkin i Siege Deck)? Jesli tak, to mógłbym jutro (dziś czeka mnie zaraz kilkugodzinna trasa) ogarnąć temat, założyć odpowiedni wątek i poprowadzić zbiórkę.
Moze ze zbiórką warto poczekac do wjechania dodruku? Wiecej chetnych na pewno bedzie jak bedzie wieksza dostepnosc gry
ODPOWIEDZ