Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Tycjan »

Bruno Faidutti opublikował (https://goo.gl/hjfjEy) na FB zdjęcie, na którym widoczna jest wersja robocza gry:
Spoiler:

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: KrzysiekL »

Materiał na temat gry poleciał niedawno w radiu Kampus: https://soundcloud.com/dominika-paleczn ... adiokampus
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: KrzysiekL »

Pytanie do Portalu: jak długo będzie wspierana aplikacja towarzysząca grze i czy jest planowane jakieś rozwiązanie umożliwiające grę po życiu aplikacji?

Głupio byłoby, jakby okazało się, że za kilka lat gra zostanie kupą makulatury i drewnianych figurek. ;)
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: orzeh »

KrzysiekL pisze:Pytanie do Portalu: jak długo będzie wspierana aplikacja towarzysząca grze i czy jest planowane jakieś rozwiązanie umożliwiające grę po życiu aplikacji?

Głupio byłoby, jakby okazało się, że za kilka lat gra zostanie kupą makulatury i drewnianych figurek. ;)
Za kilka lat będzie na Neptunie ;)
mooooże będzie offlajnowa .apk do pobrania z całą zawartością?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Bary »

Trolliszcze pisze:Ja się najpierw zmartwiłem tą aplikacją, a potem Rebel napisał o swojej grze o Marsie i martwić się przestałem. Potrzeba posiadania gry o Marsie tak czy siak zostanie zaspokojona :D
No właśnie dużo tych gier o Marsie ostatnio zapowiedziano i nie do końca wiadomo, na co się zdecydować. Założyłem więc temat, gdzie można by zebrać trochę porównań tych tytułów.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: misioooo »

Tylko dlaczego o Marsie? Przecież kilka dnie temu sonda Juno weszła na orbitę Jowisza wykorzystując hamowanie w atmosferze! Nigdy w historii żaden statek nie był tak blisko tego giganta... I dotychczas żaden by tego nie przetrwał przez potężne promieniowanie jakie podaje Jowisz :)

Ja chcę grę o Jowiszu! (poza Leaving Earth i High Frontier - te już mam zamówione ;P )
https://www.nasa.gov/mission_pages/juno/main/index.html
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Szaweł »

Nie no, na Jowisza, to jeszcze musimy poczekać, niech tam chociaż coś wyląduje - najlepiej w oku wielkiego antycyklonu :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: misioooo »

Szaweł pisze:Nie no, na Jowisza, to jeszcze musimy poczekać, niech tam chociaż coś wyląduje - najlepiej w oku wielkiego antycyklonu :)
Się raczej nie doczekasz :) Toć to gazowy olbrzym jest... No chyba, że na metalicznym wodorze w samym jądrze planety... Ale my tu na poważnie gadamy o kolonizacji marsów, a nie jakieś bajki scifi.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Szaweł »

misioooo pisze:
Szaweł pisze:Nie no, na Jowisza, to jeszcze musimy poczekać, niech tam chociaż coś wyląduje - najlepiej w oku wielkiego antycyklonu :)
Się raczej nie doczekasz :) Toć to gazowy olbrzym jest... No chyba, że na metalicznym wodorze w samym jądrze planety... Ale my tu na poważnie gadamy o kolonizacji marsów, a nie jakieś bajki scifi.
To co dziś nie jest możliwe jutro może być normą. Poza tym pamiętaj, że wystarczy dobry zbieg okoliczności i w wyniku takiego czy innego wydarzenia kosmicznego stan skupienia płynnych gazów otaczających (w sumie nie do końca poznane w kwestii masy własnej czy składu) jądro Jowisza zmieni się na stały. Przy tak nieograniczonych możliwościach tego typu kosmicznych zbiegów okoliczności to może się szybciej wydarzy niż osiedlenie Marsa czy nawet marsów :) Ja tam bookuję pierwszy lot na Jowisza i już! :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: misioooo »

Szaweł pisze:Ja tam bookuję pierwszy lot na Jowisza i już! :)
Ja już zabookowany i opłacony... Czekam tylko jak mi Leaving Earth przyjdzie i lecę! :) Na Marsa też skoczę, w końcu trzeba wykorzystać jego grawitację, aby lot na Jowisza był sensowny czasowo...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: 100rk »

misioooo pisze:
Szaweł pisze:Nie no, na Jowisza, to jeszcze musimy poczekać, niech tam chociaż coś wyląduje - najlepiej w oku wielkiego antycyklonu :)
Się raczej nie doczekasz :) Toć to gazowy olbrzym jest... No chyba, że na metalicznym wodorze w samym jądrze planety... Ale my tu na poważnie gadamy o kolonizacji marsów, a nie jakieś bajki scifi.

/Achtung- offtop! /
Nie takie niemożliwe... u mnie na osiedlu są giganci lądujący na gazie w najmniej spodziewanych miejscach. Dzisiaj w godzinach szczytu wylądowali na gejzerze monotlenku diwodoru w stanie ciekłym, popularnie zwanymm u nas "fontanną na rynku"
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Pan_K »

100rk pisze:
/Achtung- offtop! /
Nie takie niemożliwe... u mnie na osiedlu są giganci lądujący na gazie w najmniej spodziewanych miejscach. Dzisiaj w godzinach szczytu wylądowali na gejzerze monotlenku diwodoru w stanie ciekłym, popularnie zwanymm u nas "fontanną na rynku"
Ryzykanci. Monotlenek diwodoru to jest straszna żrąca trucizna. Widzieliście na przykład, co potrafi zrobić z karoserią nawet bardzo zaawansowanego technologicznie samochodu?...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: krecilapka »

Ja widziałem co potrafi zrobić zrobić z podkoszulkiem Kasi i tego to się nie da zapomnieć [emoji14]

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Szaweł »

krecilapka pisze:Ja widziałem co potrafi zrobić zrobić z podkoszulkiem Kasi i tego to się nie da zapomnieć [emoji14]

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Nie bądź żyła, poka, poka ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Pastorkris »

Są gdzieś jakieś gameplay'e do obejrzenia? Lub coś więcej do przeczytania niż tylko wywiad z Trzewiczkiem?
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: kamron6 »

Gameplayu nie ma, po angielsku możesz znaleźć krótkie teksty na bgg.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: orzeh »

Pewnie znowu plotki:
https://boardgamegeek.com/geeklist/1935 ... iew/page/4
Piszą w komentarzach że nie będzie premiery na E2016.
mam nadzieję że to nieprawda...
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: mauserem »

orzeh pisze:Pewnie znowu plotki:
https://boardgamegeek.com/geeklist/1935 ... iew/page/4
Piszą w komentarzach że nie będzie premiery na E2016.
mam nadzieję że to nieprawda...
Te plotki są bardzo prawdopodobne...
Aplikacja obsługująca tę grę to najsłabszy punkt projektu - najbardziej wrażliwy na błędy a jednocześnie najważniejszy bo spinający całość element.
Tracking talii, synchronizacja wydarzeń, zapis gry - sporo do ogarnięcia.
Świat aplikacji przyzwyczaił nas do nieustannego update'owania, gigantyczne patche "Day One" to w zasadzie norma.
Ale kiedy po drugiej stronie masz deck 400 papierowych kart.... katastrofa jest bardzo prawdopodobna i kosztowna do naprawienia.
Z firmy lokalnej Portal zaczął być firmą globalną - nie może sobie pozwolić na wtopę - nie w tej skali - bo tego nie przetrwa.
Stąd rozumiem ostrożne podejście do terminów - lepiej coś opóźnić - niż wypuścić babola.
Rozwiązaniem byłoby zapewnienie płynnej rozgrywki bez udziału apki i integracja później - ale tu chyba byłoby to zbyt męczącym "obsługiwaniem mechaniki" - już w Robinsonie było to dociśnięte na maksa.

Tak czy inaczej trzymam kciuki - bo dla mnie ta gra jest pewnym pionierem zmian - gdzie dzięki aplikacji story-telling jest znacznie bardziej rozbudowany, a to on jest rosnącą wartością w planszówkach.
kamicki
Posty: 6
Rejestracja: 26 wrz 2016, 07:43

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: kamicki »

Może już wszyscy wiedzą, ale wrzucam linka do posta bloga Ignacego Trzewiczka na BGG: https://boardgamegeek.com/blogpost/57521/opposite .

Wygląda na to, że nie ujrzymy Pierwszych Marsjan w tym roku.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: wirusman »

Już nie raz mówił na vlogu, że w tym roku nie będzie tej gry.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Wincenty Jan »

Wow... jestem zaskoczony! :wink:
Już od ponad miesiąc wiadomo. Szkoda, bo po rebelowskim Marsie mam ogromne oczekiwania. Wiem, że to inny typ gry i pewnie nie ma sensu tych gier porównywać ale jestem szalenie ciekaw , która z gier "polskiej trylogii Marsa" wypadnie najlepiej!
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Pastorkris »

wirusman pisze:Już nie raz mówił na vlogu, że w tym roku nie będzie tej gry.
Może była ta informacja niektórym znana, mnie jednak cieszy, że ktoś to tu napisał. Nie mam czasu ani ochoty śledzić każdą stronę i każdego bloga każdego autora planszówek ;) I dobrze, że mogę śledzić tylko jedno forum.

No cóż, pozostaje czekać. W Terraformację już miałem okazję zagrać. I choć lubię euro to...Chyba jednak poczekam na te dwa następne tytuły co mają wyjść :D
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: jax »

kamicki pisze:Może już wszyscy wiedzą, ale wrzucam linka do posta bloga Ignacego Trzewiczka na BGG: https://boardgamegeek.com/blogpost/57521/opposite .
I kolejne przechwałki i megalomania... :roll: Czyżby przypadkiem nie był to aby jeden z powodów anty-Trzewiczkowego/Portalowego hate'a? ;)

Co do First Martians - opóźnienie spoko, jeśli chcą doszlifować produkt. Sam nie cierpię niedorobionych gier. Jednak to tłumaczenie brzmiałoby o wiele bardziej przekonująco, gdyby nie pochodziło ze słynnego-z-niedorobionych-gier Portalu :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: Marx »

Bo rozumiem, że podobna filozofia towarzyszyła pierwszym edycjom Robinsona czy średnio udanym dodatkowym kartom do Osadników? Trochę to się kupy nie trzyma, ale sama decyzja o przesunięciu premiery jak najbardziej uzasadniona i zapewne słuszna.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: First Martians: Adventures on the Red Planet

Post autor: wirusman »

Takie oto gdybanie:

Teraz wchodzą na rynek amerykański z Robinsonem to, po co się spieszyć z marsem? Nie widzę sensu wydawać dwóch "takich samych" gier na jednym rynku.
Ale z drugiej strony, patrząc i widząc, jak napięty Portal ma grafik. Rozumiem, że gra została przeniesiona.
ODPOWIEDZ