Protektory - jakie? gdzie kupić?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
pingwin1993
Posty: 15
Rejestracja: 01 lut 2015, 19:26

Protektory - jakie? gdzie kupić?

Post autor: pingwin1993 »

Witam powoli się zastanawiam nad protektorami, które bym kupił do talizmana, boss monstera czy osadnicy narodziny imperium. Problem polega na tym że nie wiem jakie kupić a zarazem żeby nie przepłacić.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Protektory - jakie? gdzie kupić?

Post autor: Pixa »

Idziesz w jakość - FFG - dobre, bardzo grube, trzymaja wymiary, nie slizgaja sie az tak bardzo
Idziesz w taniość - Mayday - cienkie, marszcza sie, czesto nie trzymaja wymiarow

Kompromis cena/jakość - Mayday Premium - grube, czasami gubia wymiar.

Ludzi chwala sobie jeszcze Arcane Tinmen, jednak sa dosc ciezko dostepne.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Protektory - jakie? gdzie kupić?

Post autor: misioooo »

Pixa przecież Adam w planszostrefie ma Arcane regularnie, we wszystkich "standardowych" rozmiarach ;P Nie widzę problemu z dostępnością. Cena to 1/2 FFG, jakość to 8/10 FFG jak dla mnie. Zatem stosunek cena/jakość ponadprzeciętny.

Ze średniej półki cenowej i dobre jakościowo są jeszcze Ultra Pro.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Protektory - jakie? gdzie kupić?

Post autor: akahoshi »

Pixa pisze:Kompromis cena/jakość - Mayday Premium - grube, czasami gubia wymiar.7
Tu bym jeszcze dorzucił Ultra-Pro.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Protektory - jakie? gdzie kupić?

Post autor: Toomek »

misioooo pisze:Pixa przecież Adam w planszostrefie ma Arcane regularnie, we wszystkich "standardowych" rozmiarach ;P Nie widzę problemu z dostępnością. Cena to 1/2 FFG, jakość to 8/10 FFG jak dla mnie. Zatem stosunek cena/jakość ponadprzeciętny.
+1. Dla mnie te grubsze Maydaye (kupowane w zbliżonych do Arcane cenie) są o trzy klasy gorsze. Jakość bardzo zbliżona do FFG, to moje koszulki z wyboru :).
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Protektory - jakie? gdzie kupić?

Post autor: uday »

Ja bardzo sobie chwalę przezroczyste Ultra-Pro deck protector. Dość sztywne, niezbyt drogie, zawsze dokładnie ten sam rozmiar.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Protektory - jakie? gdzie kupić?

Post autor: Maxxx76 »

A jak Arcane Tinmen prezentują się pod względem grubości? Cieńsze od FFG?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Protektory - jakie? gdzie kupić?

Post autor: misioooo »

Wg mnie minimalnie cieńsze... Ale tylko minimalnie. Dla mnie to jakość taka jak u FFG, ale połowę taniej. Jeszcze żadna koszulka Arcane mi się nie zniszczyła. I nie są tak podatne na gniecenie jak Maydaye "ekonomiczne" ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Protektory - jakie? gdzie kupić?

Post autor: Maxxx76 »

Dzięki. Nic mnie tak nie rozwala w koszulkach FFG, że powodują gigantyczny wzrost objętości kart ;-) Miałem nadzieję, że AT będą cieńsze :-)
Mir4ge
Posty: 116
Rejestracja: 05 maja 2013, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Protektory - jakie? gdzie kupić?

Post autor: Mir4ge »

Arcane Tinmen na 3trollach też są i od ostatnich kilku miesięcy none stop. Zdecydowanie najlepsze koszulki jeśli chodzi o stosunek jakość/cena. Żadnych innych od 2 lat nie kupuję.
Awatar użytkownika
Samanar
Posty: 122
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:02
Has thanked: 17 times

Re: Protektory - jakie? gdzie kupić?

Post autor: Samanar »

Ja lubie Ultra Pro Platinum, mysle jednak, ze koszulki to kwestia gustu.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Protektory - jakie? gdzie kupić?

Post autor: c08mk »

misioooo pisze:Wg mnie minimalnie cieńsze... Ale tylko minimalnie. Dla mnie to jakość taka jak u FFG, ale połowę taniej. Jeszcze żadna koszulka Arcane mi się nie zniszczyła. I nie są tak podatne na gniecenie jak Maydaye "ekonomiczne" ;P
Wszystkich sklepów co prawda nie sprawdzałem ale zalukałem do planszostrefy, trolli i rebela.
Licząc rabaty +/- . Za 100 koszulek Arcane Tinmen płaci się +/-14 zł. Za 100 koszulek FFG płaci się +/-19 zł.
Gdyby to faktycznie była połowa to pewnie na Arcane bym się zdecydował, choć przyznaję że koszulkując wszystkie gry byłoby widać różnicę ceny.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Protektory - jakie? gdzie kupić?

Post autor: misioooo »

Ffg są pakowane po 50. Arcane po 100szt.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Mir4ge
Posty: 116
Rejestracja: 05 maja 2013, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Protektory - jakie? gdzie kupić?

Post autor: Mir4ge »

misioooo pisze:Ffg są pakowane po 50. Arcane po 100szt.
Kolega już dodał, ale nie wiem z jakiej strony zabrał ceny. Paczka FFG kosztuje między 10 a 11 zł więc porównanie powinno być raczej
14 zł vs 21 zł.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2825
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Protektory - jakie? gdzie kupić?

Post autor: Gromb »

Z FFG są dwa problemy: Pierwszy, że talia niesamowicie puchnie i drugi, że są zawsze za duże o kilka mm. Powoduje to często frustrację, gdy nie można schować talii do pudełka z gry. Sam przesiadłem sie na Ultra-pro. Lepiej spasowane niż FFG i grubsze od AT. AT kupiłem ostatnio na próbę po namowach sprzedawcy, jakie to super protektorki są. AT są grubsze i lepsze IMO od Mayday, ale słabsze od U-P. Jeżeli ograniczenie objętościowe jest kryterium to optymalne są AT.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
ODPOWIEDZ