Cyklady - desant załogi na ląd

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
armani
Posty: 35
Rejestracja: 04 lut 2013, 12:05

Cyklady - desant załogi na ląd

Post autor: armani »

Witam
Wczoraj podczas drugiej partii w Cyklady nasunęła mi się jedna idea.

Mianowicie na kartę lub dopisek do zasad o desancie załogi z okrętu na ląd.

Okręt w takim wypadku zostałby "porwany" lub zniszczony przez fale:) i odłożony. Zastanawiałem się także czy mogłoby to działać w odwrotną stronę. Doszedłem do wniosku, że raczej nie. Do budowy okrętu użyto "specjalnych narzędzi" które wojsko nie posiada, tym samym nie mogłoby zbudować okrętu gdziekolwiek na lądzie. W kwestii ruchu i przyporządkowanego do tej czynności Boga to tu jest sprawa otwarta:
-Posejdon (jako ruch okrętem i podpłynięcie do brzegu)
i/lub
-Ares (jako ruch załogi/wojska na ląd).

Co o tym myślicie?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Cyklady - desant załogi na ląd

Post autor: Rocy7 »

armani pisze:W kwestii ruchu i przyporządkowanego do tej czynności boga to tu jest sprawa otwarta:
-Posejdon (jako ruch okrętem i podpłynięcie do brzegu)
Ta opcja wygląda lepiej, bo zwiększa użyteczność Posejdona jednocześnie niwelujac wadę związana ze zbytnia waga Aresa w podstawce. Podobny skutek ma granie z dodatkiem Tytani, też naprawia pewne wady podstawki.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Cyklady - desant załogi na ląd

Post autor: donmakaron »

Podstawka nie ma wad ;) Takie rozwiązania (domowa i Tytanowe) zmniejszają wagę licytacji i kierują grę w stronę ostrzejszej naparzanki. Krok w stronę Nexus Ops. Osobiście nie uważam tego za dobre rozwiązanie, w Cykladach kluczowe jest to, że licytując jednego boga rezygnujesz z pewnych opcji na rzecz innych. To odróżnia tę grę od innych, nastawionych typowo na walkę. Posejdon nie jest słabym bogiem, Ares nie jest najważniejszym.
Tak czy inaczej chętnie poczytam jak wam to wyszło :)
armani
Posty: 35
Rejestracja: 04 lut 2013, 12:05

Re: Cyklady - desant załogi na ląd

Post autor: armani »

Rocy7 pisze:
armani pisze:W kwestii ruchu i przyporządkowanego do tej czynności boga to tu jest sprawa otwarta:
-Posejdon (jako ruch okrętem i podpłynięcie do brzegu)
Ta opcja wygląda lepiej, bo zwiększa użyteczność Posejdona jednocześnie niwelujac wadę związana ze zbytnia waga Aresa w podstawce. Podobny skutek ma granie z dodatkiem Tytani, też naprawia pewne wady podstawki.
Też uważam, że Ares jest zbyt ważnym bogiem. W pomyśle trochę by się to zniwelowało. Co prawda desant nie miałby większego znaczenia na wyspiarskiej mapie ale np na tych poniżej już tak.

Obrazek
Obrazek

Z drugiej strony patrząc, jak się wczoraj zastanowiłem to w takim wariancie Posejdon mógłby służyć (tak jak Ares) do tworzenia wojska. Trochę bardziej kosztowna operacja (koszt okrętu + koszt ruchu/desantu wojska na ląd) ale zawsze coś w krytycznych sytuacjach:)
ODPOWIEDZ