Koszulki a Splendor

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
hxvrt
Posty: 40
Rejestracja: 05 kwie 2015, 13:47
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Koszulki a Splendor

Post autor: hxvrt »

Witam,
mam pytanie odnośnie tego jakie koszulki zakupić do gry Splendor. Na stronie Rebela znalazłam tylko informacje ze są ta standard ccg, lecz jaki rozmiar? + czy po zakoszulkowaniu karty zmieszczą się do pudełka, czy będę musiała trzymać je osobno?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4641
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1033 times
Been thanked: 1947 times

Re: Koszulki a Splendor

Post autor: warlock »

Zerknij na moją recenzję Splendoru (link do bloga w stopce). Tam masz opisane wszystko (+ zdjęcie wypraski) ;)
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki a Splendor

Post autor: Rafalm »

hxvrt pisze:Witam,
mam pytanie odnośnie tego jakie koszulki zakupić do gry Splendor. Na stronie Rebela znalazłam tylko informacje ze są ta standard ccg, lecz jaki rozmiar? + czy po zakoszulkowaniu karty zmieszczą się do pudełka, czy będę musiała trzymać je osobno?
Standard CCG to już jest rozmiar (63.5x88 mm).

Ja mam karty obłożone w koszulki firmy Mayday i mieszczą się w wyprasce, choć z lekko zagięta górną krawędzią. Jeśli zastosujesz grubsze koszulki, to według mnie możesz mieć kłopot ze zmieszczeniem talii w wyprasce (choć przyznam, że to hipoteza, sam nie próbowałem).
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1353
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Koszulki a Splendor

Post autor: Zet »

W koszulkach FFG muszę trzymać karty w woreczkach, pod wypraską (tam samo zresztą trzymam karty w Lords of Waterdeep ;) )
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki a Splendor

Post autor: misioooo »

Zet pisze:W koszulkach FFG muszę trzymać karty w woreczkach, pod wypraską (tam samo zresztą trzymam karty w Lords of Waterdeep ;) )
Może warto... http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =5&t=41250
Do Splendoru też da radę stworzyć :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1353
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Koszulki a Splendor

Post autor: Zet »

misioooo pisze:
Zet pisze:W koszulkach FFG muszę trzymać karty w woreczkach, pod wypraską (tam samo zresztą trzymam karty w Lords of Waterdeep ;) )
Może warto... http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =5&t=41250
Do Splendoru też da radę stworzyć :)
Dzięki, ale za dużo zachodu :) Tak zoptymalizowałem ułożenie w samej wyprasce z podstawki, że zmieścił się tam też cały dodatek.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 93 times
Been thanked: 93 times

Re: Koszulki a Splendor

Post autor: Rigidigi »

Rafalm pisze:
Ja mam karty obłożone w koszulki firmy Mayday i mieszczą się w wyprasce, choć z lekko zagięta górną krawędzią. Jeśli zastosujesz grubsze koszulki, to według mnie możesz mieć kłopot ze zmieszczeniem talii w wyprasce (choć przyznam, że to hipoteza, sam nie próbowałem).
Ja mam karty w Mayday Premium, czyli te grubsze i mieszczą się, tyle że wkładam je poziomo do pudełka.
ODPOWIEDZ