Essen - podpowiedzi poszukiwane

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
niktos
Posty: 37
Rejestracja: 22 sty 2007, 14:54
Lokalizacja: Wawa

Essen - podpowiedzi poszukiwane

Post autor: niktos »

Mam kilka pytań do ludzi, którzy byli kiedykolwiek w Essen na targach. Zapewne odpowiedzi przydadzą się nie tylko mi:
1. Gdzie kupuje się bilety? Jest jakaś przedsprzedaż?
2. Gdzie warto na początku uderzyć?
3. Czy da radę negocjować ceny?
4. Co polecacie kupić z nowości?
5. Jak jest z jedzeniem na miejscu? Podejrzewam, że jest drogo. Czy jest możliwość wyskoczyć gdzieś blisko i coś zjeść taniej, a później wrócić na targi, czy nie za bardzo?
6. Pewnie ceny na miejscu są tańsze niż ceny tych samych gier w sklepach. A jakiego rzędu to obniżki?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Essen - podpowiedzi poszukiwane

Post autor: Nataniel »

Bardzo polecam:
http://www.boardgamegeek.com/article/1019790#1019790
niktos pisze:1. Gdzie kupuje się bilety? Jest jakaś przedsprzedaż?
Na miejscu, w cenie 25 euro za cala impreze. Niestety, sa dosyc dlugie kolejki (tak z 30 min stania).
2. Gdzie warto na początku uderzyć?
Ja do tej pory jezdzilem bez planu. Po prostu chodzilem miedzy halami szukajac fajnych rzeczy. Na poczatku na pewno warto obejsc calosc i zorientowac sie co gdzie jest. A potem - najlepiej miec plan jakie gry chcemy zobaczyc i po kolei odwiedzac te stoiska. Warto kupic plan targow (taka ksiazeczka), gdzie znajdziemy dokladna informacje jaki wystawca w jakim miejscu sie znajduje. Bez tego nie wyobrazam sobie poruszania sie po targach.

Testowac gry najlepiej w czwartek i piatek. W sobote i niedziele jest MEGA tloczno i ciezko sie gdziekolwiek dobic.
3. Czy da radę negocjować ceny?
Nie probowalem. Pewnie tak - jezeli kupujesz kilka sztuk lub kilka gier. Jezeli kupujesz jedna gre, to nie masz za bardzo pozycji negocjacyjnej :)
4. Co polecacie kupić z nowości?
Nic :) Najpierw zagrac, potem kupic. Nowosci nie uciekna, a na targach nie sa sprzedawane w zadnych promocyjnych cenach (zwykle).
5. Jak jest z jedzeniem na miejscu? Podejrzewam, że jest drogo. Czy jest możliwość wyskoczyć gdzieś blisko i coś zjeść taniej, a później wrócić na targi, czy nie za bardzo?
Na miejscu jest bar, dosyc tani i smaczny - polecam jesc tam. Dodatkowo miedzy halami sa smierdzace budy z hot-dogami - ja zawsze przechodze tamtedy na wydechu, nawet nie probowalem tego jesc.
6. Pewnie ceny na miejscu są tańsze niż ceny tych samych gier w sklepach. A jakiego rzędu to obniżki?
Ceny nowych gier nie sa z reguly nizsze. W hali 10 bodajze jest stanowisko Heidelbergera gdzie jest co prawda bardzo tloczno zawsze, ale maja MASE gier w naprawde dobrych cenach. Nowosci nie, ale gry sprzed paru lat mozna kupic po kilka euro. Poza tym jest masa antykwariatow, gdzie mozna kupic zupelnie stare tytuly.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Post autor: Al »

No to ja mam taką jedną uwagę.

Z tego co wiem istnieje możliwość zakupu wejściówek zbiorowych (od iluś tam osób) Wychodzi wtedy taniej ...
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Al pisze:Z tego co wiem istnieje możliwość zakupu wejściówek zbiorowych (od iluś tam osób) Wychodzi wtedy taniej ...
W grupie powyzej 10 osob 23,50 euro za cala impreze. Studenci taniej (17 euro lub w grupie 15 euro).
Szczegoly tutaj: http://www.merz-verlag.com/spiel/e011.php4
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
ODPOWIEDZ