Magnum Sal vs Szczęść Boże

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
genno
Posty: 16
Rejestracja: 01 mar 2016, 23:57

Magnum Sal vs Szczęść Boże

Post autor: genno »

Wyszuakłem jak mi się wydaje fajną grę Magnum Sal. Już mialem ja kupić ale znalazłem coś w podobnej tematyce: Szczęść Boże. Dwóch tytułów w podobnym kimacie nie chcę mieć więć proszę o opinię ludzi, którzy grali w obydwie.

Najczęściej gramy we dwójkę z żoną ale rośnie kolejny planszówkowicz :) na razie ma 7 lat i zawsze chce się przyłączać.
- Jakie sa różnice jeśli chodzi o grę na 2 i 3 osoby?
- Który tytuł jest trudniejszy?
- Który jest bardziej klimatyczny?
- Czy w regrywalności są jakieś istotne różnice?

To chyba wszystko, będę wdzięczny za opinię bardziej doświadczonych...
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Magnum Sal vs Szczęść Boże

Post autor: cezaras »

jest jeszcze Haspelknecht :) też w klimacie

pokrótce - nie wiem na jakim poziomie zaawansowania jesteście, ale jeżeli dobrze zakładam , że dopiero zaczynacie przygodę z planszówkami, to rekomenduję Szczęść Boże, jako najprzyjemniejszą w graniu, o najniższym "progu wejścia"
(chociaż pozostałym dwóm też nic nie brakuje)

z drugiej strony :
po mojemu Magnum Sal jest z nich najbardziej wymagające
a
sam bym zagrał najchętniej w Haspelknecht, ale być może dlatego, że poznałem ją dopiero ostatnio (ale mieliśmy mnóstwo radości z grania)
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 456 times
Been thanked: 303 times

Re: Magnum Sal vs Szczęść Boże

Post autor: kdsz »

W Magnum Sal gra moja sześcioletnia córka, więc nie przesadzałbym, że to bardzo wymagająca gra. Polecam bardzo!
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: Magnum Sal vs Szczęść Boże

Post autor: vincentblack »

Z wyżej wymienionych znam, mam i gram tylko w Magnum Sal, ale nigdy bym nie powiedział, że jest jakoś szczególnie wymagające, to jest poziom średnio-łatwych euro, dla mnie porównywalne np. do Epoki Kamienia. Nie umiem porównać do Szczęść Boże, ale generalnie polecam bo jest przyjemna i dosyć łatwa.

A mam ją głównie dlatego, że sam mieszkam raptem kilka kilometrów od wielickiej kopalni :)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Magnum Sal vs Szczęść Boże

Post autor: yosz »

Ja polecam Magnum Sal :) Z oczywistych powodów bo jestem współautorem...
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Magnum Sal vs Szczęść Boże

Post autor: Nadis »

Magnum Sal to kawał porządnej gry. Nie porywającej, nie takiej, w którą grałabym raz za razem i chciałabym jeszcze (jak np. w przypadku Five Tribes), ale takiej, która ma swoje miejsce na półce i nawet jak nie pogram w nią kilka miesięcy, to nie chcę jej sprzedawać ;) Osobiście w Szczęść Boże nie grałam, grali znajomi, zdecydowanie orzekli, że Magnum Sal jest lepsze. I zajmuje mało miejsca na półce!! A to z czasem bardzo cieszy :P
genno
Posty: 16
Rejestracja: 01 mar 2016, 23:57

Re: Magnum Sal vs Szczęść Boże

Post autor: genno »

Dzięki wszystkim za pomoc.

Zwycięzcą jest ....
Magnum Sal :)
ODPOWIEDZ