Gra kooperacyjna- 2 osoby oraz więcej

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
lordrudy
Posty: 6
Rejestracja: 11 lut 2016, 10:00
Lokalizacja: Białystok, Podlaskie

Gra kooperacyjna- 2 osoby oraz więcej

Post autor: lordrudy »

Witajcie.

Jaką grę kooperacyjną możecie polecić. Chcę coś w co mogę grać z moją dziewczyną - każda gra w której rywalizujemy powoduję niestety niesmak (nawe takenoko i patchwork:) Super jakby działało w dwie osoby, ale dało sie zagrac także w 4 - 5 osób, bo taki skład zazwyczaj zbieram na planszówki.

Oczywiście znam Pandemię:)

PS. Jeżeli macie przy okazji taką grę do sprzedania w rozsądnym stanie/cenie to także prosżę o kontakt:)
aoki
Posty: 157
Rejestracja: 15 sty 2016, 07:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra kooperacyjna- 2 osoby oraz więcej

Post autor: aoki »

Witam,
z własnego doświadczenia mogę polecić Wojowników podziemi, bardzo ładnie wykonana gra, która daje dużo śmiechu :lol: Działa dobrze na od 2 do 6 osób, słyszałem, że nawet więcej osób ludzie w nią grają. Klimat fantasy, startujecie z drużyną bohaterów i przechodzicie lochy w celu zabicia końcowego bosa, na w każdej komncie spotykacie przeszkody, jest sklep gdzie można się zapatrywać w eliksiry, zbroje, miecze.
Poczytaj też o robinosie crusoe, trochę cięższa kooperacja, od 1-4 osób. Więcej Ci nie powiem, bo jeszcze nie grałem, dopiero czeka na półce do przetestowania.
Może zainteresuje Cie równiż Eldritch horror lub battlestar z motywem zdrajcy :)
BGA: luq
Boiteajeux: Aoki
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Gra kooperacyjna- 2 osoby oraz więcej

Post autor: Bary »

Dodałbym jeszcze Ghost Stories i Martwą Zimę. Niektórzy twierdzą, że ta ostatnia jako dwuosobówka się nie sprawdza, ale nam się fajnie gra we dwoje.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Gra kooperacyjna- 2 osoby oraz więcej

Post autor: ramar »

Ja należę do tych osób, które uważają, że Martwa Zima jest prawie tragiczna na dwie osoby (nawet pomimo wariantu: dylemat więźnia). Po prostu w tym wariancie gra traci to, na czym buduje swoją historię: zły charakter psujący nam szyki i atmosfera paranoi.
Do tego jeżeli towarzystwo to eurogracze, to tym bardziej MZ odpada, ponieważ jest tam multum czytania opisów wydarzeń.
Dlatego pod tym względem Robinson jest lepszy moim zdaniem dla dwóch osób oraz dla eurograczy.

Spójrz może jeszcze na Space Alert. Presja czasu i ukryte karty drastycznie zmniejszają problem lidera.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Gra kooperacyjna- 2 osoby oraz więcej

Post autor: Bary »

ramar pisze:Ja należę do tych osób, które uważają, że Martwa Zima jest prawie tragiczna na dwie osoby (nawet pomimo wariantu: dylemat więźnia). Po prostu w tym wariancie gra traci to, na czym buduje swoją historię: zły charakter psujący nam szyki i atmosfera paranoi.
Do tego jeżeli towarzystwo to eurogracze, to tym bardziej MZ odpada, ponieważ jest tam multum czytania opisów wydarzeń.
Zgadza się, MZ we dwoje sporo traci z atmosfery paranoi. Jednakże, jako kooperacja spisuje się bardzo dobrze (żona jest wielką fanką Pandemii, a MZ w trybie kooperacji podoba się jej bardziej). Z tym multum czytania to bym nie przesadzał. Eldritch Horror, to faktycznie multum czytania. W Martwej tylko karty rozdroży to trochę lektury, a nie zawsze się odpalają. Z kolei Robinson i np. taki Mage Knight to dość absorbująca optymalizacja ruchów i potrafi zmęczyć. Pytanie, czy Lordrudy szuka czegoś bardziej w klimacie euro czy ameri...
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Gra kooperacyjna- 2 osoby oraz więcej

Post autor: ramar »

Bary pisze:
ramar pisze:...
Zgadza się, MZ we dwoje sporo traci z atmosfery paranoi. Jednakże, jako kooperacja spisuje się bardzo dobrze (żona jest wielką fanką Pandemii, a MZ w trybie kooperacji podoba się jej bardziej). Z tym multum czytania to bym nie przesadzał. Eldritch Horror, to faktycznie multum czytania. W Martwej tylko karty rozdroży to trochę lektury, a nie zawsze się odpalają. Z kolei Robinson i np. taki Mage Knight to dość absorbująca optymalizacja ruchów i potrafi zmęczyć. Pytanie, czy Lordrudy szuka czegoś bardziej w klimacie euro czy ameri...
Pełna zgoda, to pytanie jest kluczowe.
P.S. Eldrichta nie wypróbowałem, właśnie ze względu na ilość tekstu.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Gra kooperacyjna- 2 osoby oraz więcej

Post autor: c08mk »

ramar pisze:
Bary pisze:
ramar pisze:...
Zgadza się, MZ we dwoje sporo traci z atmosfery paranoi. Jednakże, jako kooperacja spisuje się bardzo dobrze (żona jest wielką fanką Pandemii, a MZ w trybie kooperacji podoba się jej bardziej). Z tym multum czytania to bym nie przesadzał. Eldritch Horror, to faktycznie multum czytania. W Martwej tylko karty rozdroży to trochę lektury, a nie zawsze się odpalają. Z kolei Robinson i np. taki Mage Knight to dość absorbująca optymalizacja ruchów i potrafi zmęczyć. Pytanie, czy Lordrudy szuka czegoś bardziej w klimacie euro czy ameri...
Pełna zgoda, to pytanie jest kluczowe.
P.S. Eldrichta nie wypróbowałem, właśnie ze względu na ilość tekstu.
Na przeciętnej karcie Eldritch jest mniej tekstu niż w przeciętnym poście w tym temacie :P

Eldritch Horror mogę z czystym sumieniem polecić pod warunkiem że nie będziecie mieć nic przeciwko temu że będzie dużo przegrywać.

Robison Crusoe też dobra gra ale już bardziej euro, z większą komplikacją zasad co można zauważyć nawet na tym forum. Gra również nie oszczędza graczy i trudno jest wygrywać.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra kooperacyjna- 2 osoby oraz więcej

Post autor: misioooo »

Może coś szybszego, lżejszego... Znak Starszych Bogów :) Wesoła turlanka w tematyce Cthulhu. Pełna kooperacja, ładnie wydana, fajne kosteczki... Działa od 1 do 8 osób.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Gra kooperacyjna- 2 osoby oraz więcej

Post autor: Bary »

misioooo pisze:Może coś szybszego, lżejszego... Znak Starszych Bogów :) Wesoła turlanka w tematyce Cthulhu. Pełna kooperacja, ładnie wydana, fajne kosteczki... Działa od 1 do 8 osób.
Albo chwilkę poczekać i kupić coś pomiędzy Eldritch, a Znakiem, czyli Pandemię Cthulhu. :D
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra kooperacyjna- 2 osoby oraz więcej

Post autor: misioooo »

Tak jest. Grałem w tę pandemie. Jak zwykłej nie lubię to tę pewnie zanabędę. Bardzo fajna.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Gra kooperacyjna- 2 osoby oraz więcej

Post autor: detrytusek »

misioooo pisze:Tak jest. Grałem w tę pandemie. Jak zwykłej nie lubię to tę pewnie zanabędę. Bardzo fajna.
Ale z tego co widzę to misioooo Love Craft :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra kooperacyjna- 2 osoby oraz więcej

Post autor: misioooo »

detrytusek pisze:
misioooo pisze:Tak jest. Grałem w tę pandemie. Jak zwykłej nie lubię to tę pewnie zanabędę. Bardzo fajna.
Ale z tego co widzę to misioooo Love Craft :)
Lubię, a owszem. Jednak Pandemic: Reign of Cthulhu ma zmienioną mechanike - nie ma 4 różnych chorób, tylko po prostu kultyści się pojawiają (tacy sami)... I budzą po koleii przedwiecznych - jest ich w każdej grze kilku do obudzenia i część z nich robi coś bardzo złego (jednorazowo), a pozostali zmieniają reguły gry do jej (znaczy przegranej badaczy) końca (zmieniają je zawsze na bardzo złe) ;P Zatem ze względu na mix przedwiecznych za każdym razem gra będzie wyglądała nieco inaczej/mocno inaczej :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7333
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Gra kooperacyjna- 2 osoby oraz więcej

Post autor: detrytusek »

misioooo pisze: Lubię, a owszem. Jednak Pandemic: Reign of Cthulhu ma zmienioną mechanike - nie ma 4 różnych chorób, tylko po prostu kultyści się pojawiają (tacy sami)... I budzą po koleii przedwiecznych - jest ich w każdej grze kilku do obudzenia i część z nich robi coś bardzo złego (jednorazowo), a pozostali zmieniają reguły gry do jej (znaczy przegranej badaczy) końca (zmieniają je zawsze na bardzo złe) ;P Zatem ze względu na mix przedwiecznych za każdym razem gra będzie wyglądała nieco inaczej/mocno inaczej :)
Czyli zamiast wybuchu epidemii mamy budzenie przedwiecznych, a zamiast kosteczek kultystów? Rozumiem, że szkielecik ten sam...idź ->zdejmij ->postaw nowe -> idź -> zde (Zieeew)jmij->postaw nowe -> idź-> zde.. (Hrrrrrrrrrrrr)
?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra kooperacyjna- 2 osoby oraz więcej

Post autor: misioooo »

Nie do końca. Gracze mają więcej decyzji do podjęcia. Są też Shoggothy chodzące po planszy. Dla mnie oryginalna Pandemia jest nudna. Cthulhu już nie.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ