Karczemne opowieści

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
TailorGames
Posty: 132
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:57
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Karczemne opowieści

Post autor: TailorGames »

Ponieważ zbliża się powoli premiera naszej pierwszej gry deck-buildingowej, więc pozwoliłem sobie wydzielić osobny wątek dla tego tytułu, by go trochę przybliżyć. I ogłosić także związany z tą grą nasz nowy konkurs :)

Tytuł gry: Karczemne Opowieści
Autor: Krzysztof Matusik
Kategoria: Gra karciana - Deck Building.
Liczba graczy: 2-4
Wiek graczy: 12+
Czas gry: 30-60 minut
Premiera: czerwiec 2016 (przedsprzedaż ruszy w połowie maja)

Karczemne Opowieści to gra deck-buildingowa. Rozgrywka dla 2-4 graczy, którzy wcielając się w role znudzonych życiem szlachciców będą starali się trochę rozerwać szukając typowych bohaterskich przeżyć i przygód. Do nich należeć będą takie atrakcje jak: wyprawy zbójeckie, poszukiwania skarbów, ratowanie księżniczek, czy też klasyczne ubijanie smoków (względnie mniej klasyczne, acz częściej spotykane: ratowanie się przed smokami). Sami tego jednak zrobić nie mogą, wszak co oni wiedzą o szerokim świecie? Więc swoją przygodę z bohaterstwem zaczną od wizyty w znanej w całej okolicy Karczmie, gdzie pierwszym ich zadaniem będzie zebranie odpowiedniej drużyny. A później pozostanie już tylko wyprawa, a po niej wielkie opowieści aż do późnej starości (panie drogi, z kim ja tam nie byłem, i kogo ja teraz nie znam!...).

Gracze będą podczas gry tworzyć talie bohaterów, dzięki którym będą mogli uczestniczyć w przygodach. Ich wyczyny będą wraz zebraną drużyną punktować na koniec gry, by wyłonić szczęśliwca, o którego wyprawach śpiewać będą pieśni i pisać poematy.

-----------------------

Obrazek

---------------------------------------
W drugim odcinku naszego wideobloga - Tailor Games TV - przedstawiliśmy prototyp wraz z opisem mechaniki gry - polecamy obejrzeć: https://youtu.be/tpK3rMguB7Q?t=5m9s

---------------------------------------
FINALNE GRAFIKI:

Tak będzie wyglądać pole gry podczas rozgrywki:
Obrazek

A tak prezentują się karty postaci:
Obrazek


A tak wyglądają kafle Wyzwań - przedstawiające tematycznie zadania, których podejmować będą się nasi śmiałkowie. Specjalnie bez tekstów fabularnych - aby każdy z Was mógł sobie własną historię do nich dopisać :)
Obrazek


--------------------------------------------------------
KONKURS!

W Karczemnych Opowieściach wcielać się będziemy w rolę znudzonego nudnym życiem szlachcica, chcącego zasmakować prawdziwych przygód, które znane są mu jak na razie tylko z opowieści. Pierwszym jego krokiem będzie znalezienie odpowiednich śmiałków - bohaterów, z którymi będzie mógł wyruszyć na wyprawę. A każdy dobrze wie, że nie ma lepszego miejsca na znalezienie bohaterów, niż klasyczna, dobra Karczma :)

Chcemy by w naszej grze tytułowa Karczma nie pozostała bezimienna - więc ogłaszamy konkurs: wymyślcie dla niej nazwę! Poszukujemy nazwy dla klasycznej karczmy, która może zaistnieć w świecie fantasy, gdzie gromadzić się będą poszukiwacze przygód!

Wasze propozycje nazwy dla naszej karczmy wysyłajcie wraz z imieniem i miejscowością w podpisie na adres: konkurs@tailorgames.pl
Termin nadsyłania zgłoszeń konkursowych mija 6 kwietnia (środa). Ogłoszenie wyników będzie możliwe do obejrzenia w kolejnym odcinku Tailor Games TV od piątku, 8 kwietnia.

Wśród wszystkich nadesłanych propozycji wybierzemy trzy naszym zdaniem najciekawsze, których autorzy zostaną nagrodzeni egzemplarzami gry Karczemne Opowieści, które zostaną wysłane w dniu premiery.
(Ten wpis został zmieniony w dniu 30 marca, tak by był zgodny z zasadami konkursu ogłoszonymi pierwotnie w naszym wideoblogu. Za zamieszanie przepraszamy. Oczywiście wszystkie nadesłane wcześniej odpowiedzi jak najbardziej liczą się cały czas!)

Jedna z wybranych nazw zostanie także najprawdopodobniej użyta w opisie gry, który znajdzie się w instrukcji :)

--------------------
Post ten będziemy aktualizować na bieżąco w raz z pojawiającymi się nowymi informacjami i grafikami.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2016, 12:07 przez TailorGames, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Karczemne opowieści - nowa gra i nowy konkurs :)

Post autor: TV3 »

... czyli pudło za sam udział, a za kreatywność, zwycięstwo i zrzeczenie się praw autorskich do nazwy knajpy nic? :D
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Karczemne opowieści - nowa gra i nowy konkurs :)

Post autor: tajemniczy_padalec »

TailorGames pisze:Karczemne Opowieści to gra deck-buildingowa. I to pierwsza wydana gra tego typu polskiego autora.
Nie bardzo rozumiem. Żaden polski autor nie wydał wcześniej gry deckbuildingowej? Czy chodzi o to, że nie wydał gry deckbuildingowej o karczmie (co z przytoczonego fragmentu nie wynika - zgaduję jeno)?
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Karczemne opowieści - nowa gra i nowy konkurs :)

Post autor: Marx »

Czy ten styl ilustracji, kreski jest już definitywny? Rozumiem, że to prototyp i graficznie jest to szata wstępna, ale oglądając vloga przypomniały mi się czasy domowego przedszkola : P
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Karczemne opowieści - nowa gra i nowy konkurs :)

Post autor: Wincenty Jan »

tajemniczy_padalec pisze:
TailorGames pisze:Karczemne Opowieści to gra deck-buildingowa. I to pierwsza wydana gra tego typu polskiego autora.
Nie bardzo rozumiem. Żaden polski autor nie wydał wcześniej gry deckbuildingowej? Czy chodzi o to, że nie wydał gry deckbuildingowej o karczmie (co z przytoczonego fragmentu nie wynika - zgaduję jeno)?
Ha ha... Jak tak dalej pójdzie to następna grą bedzie pierwszy polski deckbuilding o pieczeniu chleba albo zmianie przerzutek w rowerze!
TailorGames
Posty: 132
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:57
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Karczemne opowieści - nowa gra i nowy konkurs :)

Post autor: TailorGames »

TV3 pisze:... czyli pudło za sam udział, a za kreatywność, zwycięstwo i zrzeczenie się praw autorskich do nazwy knajpy nic? :D
Tu się zapędziłem z zasadami, mają być takie, jak ogłosił je Krzysiek w naszym wideoblogu - spośród wszystkich nadesłanych propozycji nazwy wybierzemy trzy, które nagrodzimy, i jedna z prawdopodobnie będzie wykorzystana jako nasza tytułowa karczma w grze.

TV3 pisze:Nie bardzo rozumiem. Żaden polski autor nie wydał wcześniej gry deckbuildingowej? Czy chodzi o to, że nie wydał gry deckbuildingowej o karczmie (co z przytoczonego fragmentu nie wynika - zgaduję jeno)?
Wpis poprawiony i sprostowany poniżej.

Marx pisze:Czy ten styl ilustracji, kreski jest już definitywny? Rozumiem, że to prototyp i graficznie jest to szata wstępna, ale oglądając vloga przypomniały mi się czasy domowego przedszkola : P
Styl pozostanie. Oczywiście same grafii będą już w kolorze i dopieszczone. Ze stylem jest jak zwykle: będzie miał zwolenników, a także niechętnych. Znany już sporo zwolenników, i zapewne zjawią się także niechętni. Ale podejście uniwersalne nie było naszym celem, chcemy by gra miała swój styl i klimat, a nie była prawie kopią już istniejącego projektu.
Polecamy się przekonać o tym, jak Wasz gust reaguje na grę w momencie ukazania się finalnej wersji :)
Ostatnio zmieniony 30 mar 2016, 21:30 przez TailorGames, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Karczemne opowieści - nowa gra i nowy konkurs :)

Post autor: bukimi »

Ja tam nie mam się jak przyczepić do grafik. Z tego co czytam, będzie to tytuł z lekkim przymrużeniem oka, bardziej w kierunku Munchkina niż poważnych RPG, więc uproszczone grafiki powinny do niej świetnie pasować.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Karczemne opowieści - nowa gra i nowy konkurs :)

Post autor: Trolliszcze »

TailorGames pisze:Według naszych informacji, a trochę za nimi poszperaliśmy, to będzie pierwsza wydana w Polsce gra typu Deck Building zaprojektowana przez polskiego autora. Czyli: polski autor + Deck Building + wydanie = po raz pierwszy :)
Oj, to coś kiepskie informacje macie :) Mnie np. od razu przyszła do głowa Teomachia, gdzie zastosowano mechanikę deck-buildingu.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Karczemne opowieści - nowa gra i nowy konkurs :)

Post autor: warlock »

A w Herosach też czegoś takiego nie ma? ;)
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Karczemne opowieści - nowa gra i nowy konkurs :)

Post autor: tajemniczy_padalec »

TailorGames pisze:Według naszych informacji, a trochę za nimi poszperaliśmy, to będzie pierwsza wydana w Polsce gra typu Deck Building zaprojektowana przez polskiego autora. Czyli: polski autor + Deck Building + wydanie = po raz pierwszy :)
Ech, dołączę się do stwierdzenia, że jednak to "trochę" to było sporo za mało. Pierwszym polskim deckbuildingiem była faktycznie Teomachia. Kolejnym (choć z elementami ruchu po planszy) był bodajże Strajk! Karola Madaja. Nadmienieni wcześniej Herosi Adama Kwapińskiego też korzystają z elementów deckbuildingu. Podobnie Kingrunner Filipa Miłuńskiego. No i (o ile bardzo się nie pospieszycie), to Karczemne opowieści wyprzedzi również Mistfall, któremu z Waszego równania brakuje jedynie elementu polskiego wydania - ale długo już brakować nie będzie.

Rozumiem, że fajnie jest móc powiedzieć o jakimś pierwszeństwie swojej gry, ale reklamowanie jej tekstem, który przeciętny z tutejszych geeków obali wprost z głowy (bez Wujka Googla i BGG), to pomysł lekko ułomny. Wasza gra wygląda całkiem fajnie - i wcale nie musi być z niczym pierwsza, żeby się dobrze sprzedać. Lepiej, żeby była solidna - solidniejsza niż research, który zrobiliście w kwestii polskiego deckbuildingu.
TailorGames
Posty: 132
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:57
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Karczemne opowieści - nowa gra i nowy konkurs :)

Post autor: TailorGames »

No to zaczynam się tłumaczyć :)

Pierwsza ważna sprawa: namieszałem pisząc pierwszego posta z zasadami naszego konkursu, przez okres świąteczny nie miałem kontaktu z szefem, który ten konkurs ogłosił na naszym wideoblogu, i podałem z rozpędu informację, że zwycięzców będziemy wyłaniać poprzez losowanie, a w wideoblogu było ogłoszone, że spośród wszystkich odpowiedzi będziemy wybierać trzy naszym zdaniem najciekawsze, które nagrodzimy. I taka jest prawidłowa i oficjalna wersja. Poprawiłem już to w pierwszym poście, oczywiście wszystkie nadesłane do tej pory odpowiedzi biorą udział. I jak ktoś chce, może nadsyłać kolejne.

Oficjalnie zasada konkursowa brzmi: Wśród wszystkich nadesłanych propozycji wybierzemy trzy naszym zdaniem najciekawsze, których autorzy zostaną nagrodzeni egzemplarzami gry Karczemne Opowieści, które zostaną wysłane w dniu premiery. Jedna z wybranych nazw zostanie także najprawdopodobniej użyta w opisie gry, który znajdzie się w instrukcji.



I jeszcze w kwestii naszego wpisu przypinającego Karczemnym Opowieściom łątkę pierwszej gry deck buildingowej polskiego autorstwa. Z mojego punktu widzenia tak to wyglądało, dla mnie osobiście wymieniane wyżej przez Was gry mają elementy mechaniki deck buildingowej, ale to jak się okazuje jest tylko kwestia różnego definiowania czy gra jest, czy nie jest w pełni, czy częściowo deck buildingowa. Niemniej macie rację pisząc, że nie tędy droga do reklamowania tego produktu, i tu pochylam głowę jako członek ekipy wydawnictwa, i tę wpadkę biorę na siebie. Podobnie przyznaję rację, ze w szerokim rozumieniu definicji deck buildingu gry takie jak Teomachia do gier tego należą, więc wpis jest mylący. Wpis oczywiście znika z części opisującej grę.
A przy okazji cieszy mnie fakt, że towarzystwo jest ogarnięte i szybko reaguje na takie rzeczy - będzie się dobrze nam pisać jeszcze zapewne :)


Pozdrawiam w imieniu wydawnictwa - Roman Cupek
Ostatnio zmieniony 31 mar 2016, 14:46 przez TailorGames, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Karczemne opowieści - nowa gra i nowy konkurs :)

Post autor: clown »

Karczemnym Opowieścią
Oby nie okazało się to opowieścią z tysiąca i jednej nocy.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
TailorGames
Posty: 132
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:57
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Karczemne opowieści - nowa gra i nowy konkurs :)

Post autor: TailorGames »

clown pisze:
Karczemnym Opowieścią
Oby nie okazało się to opowieścią z tysiąca i jednej nocy.
Masz mnie. Przyznaję, że dawno się tyle nie naedytowałem co w tym tygodniu - dobrze że już po świętach :)
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Karczemne opowieści - nowa gra i nowy konkurs :)

Post autor: TV3 »

TailorGames pisze:Ogłoszenie wyników będzie możliwe do obejrzenia w kolejnym odcinku Tailor Games TV od piątku, 8 kwietnia
I co? I nic. :)
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Karczemne opowieści - nowa gra i nowy konkurs :)

Post autor: Skryty Planszoholik »

TV3 pisze:
TailorGames pisze:Ogłoszenie wyników będzie możliwe do obejrzenia w kolejnym odcinku Tailor Games TV od piątku, 8 kwietnia
I co? I nic. :)
Chłopaki zapomnieli, że to Pyrkonowy weekend :) trzeba dać im czas na dojście do siebie :)
TailorGames
Posty: 132
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:57
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Karczemne opowieści - nowa gra i nowy konkurs :)

Post autor: TailorGames »

Mieliśmy ambitny plan złożenia szybkiego odcinka specjalnego z Pyrkonu w piątek, ale siadła nam niestety logistyka :/

Nowy odcinek, wraz z wynikami konkursu, pojawi się w tym tygodniu. Przepraszamy za zwłokę konwentową, i prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości!


Pozdrawiam w imieniu wydawnictwa - Roman Cupek
TailorGames
Posty: 132
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:57
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Karczemne opowieści - nowa gra i nowy konkurs :)

Post autor: TailorGames »

Nowy odcinek Tailor Games TV, w którym ogłaszamy wyniki konkursu możecie już obejrzeć na naszym kanale: https://www.youtube.com/watch?v=YwzjXj1qMBE

Propozycje wysłały nam 43 osoby, łącznie podając 130 nazw na karczmę, z czego tylko 2 się powtórzyły (Pod Rozbrykanym Kucykiem :) ). Mieliśmy z czego wybierać :)

Trzy wyróżnione przez nas nazwy, których autorzy zostaną nagrodzeni egzemplarzami gry Karczemne opowieści:

1. Strapienie Szlachcica - autor: Jarosław, Sosnowiec
2. Pod drewnianym kamieniem - autor: Patryk, Białogard
3. Bramy przygody - autor: Adam, Sosnowiec

Dodatkowo ponieważ zapowiedzieliśmy też losowanie, rozlosowaliśmy dodatkową nagrodę, którą także jest egzemplarz Karczemnych opowieści, i trafi on do Andrzeja z miejscowości Dosin - gratulujemy!
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Karczemne opowieści - nowa gra i nowy konkurs :)

Post autor: bukimi »

Planujecie dodać dane o grze na BGG? :)
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
TailorGames
Posty: 132
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:57
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Karczemne opowieści - nowa gra i nowy konkurs :)

Post autor: TailorGames »

Z przyjemnością informujemy, że nasza nadchodząca gra Karczemne opowieści została objęta patronatem medialnym przez Planszówki okiem Powermilka​. Poniżej, jeszcze ciepłe pierwsze wrażenia z gry :)
http://powermilk.pl/2016/04/w-warsztaci ... iesci.html

bukimi pisze:Planujecie dodać dane o grze na BGG? :)
Tak, ale to stanie się najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. W pierwszej kolejności przygotowujemy okładki do naszych nowych gier, i dopiero z wersją finalną wrzucamy całość na BGG.
TailorGames
Posty: 132
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:57
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Karczemne opowieści

Post autor: TailorGames »

AKTUALIZACJA - FINALNE GRAFIKI

Oto graficzna oprawa gry. Zachęcamy do komentowania :)

Obrazek

Tak będzie wyglądać pole gry podczas rozgrywki:
Obrazek

A tak prezentują się karty postaci:
Obrazek



A tak wyglądają kafle Wyzwań - przedstawiające tematycznie zadania, których podejmować będą się nasi śmiałkowie. Specjalnie bez tekstów fabularnych - aby każdy z Was mógł sobie własną historię do nich dopisać :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 maja 2016, 12:08 przez TailorGames, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Karczemne opowieści

Post autor: bukimi »

Grafiki OK jak na tematykę. Odrobinę razi tendencja postaci do gubienia nosa :roll: Imiona bohaterów, hmm, Misiałapa jest niezłe, ale Mydlbańka? :cry:
Podoba mi się brak tekstu na kaflach wyzwań. Będzie można ich użyć zamiast Story Cubes do wymyślania historii :wink:
Pudełko? Świetne.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Karczemne opowieści

Post autor: Wincenty Jan »

...
Awatar użytkownika
fantazyn
Posty: 311
Rejestracja: 05 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: nad - Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Karczemne opowieści

Post autor: fantazyn »

Wg mnie grafiki sa straszne i ciezko bedzie na to potrzec na trzezwo... ale znam rozwiazanie problemu : )
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Karczemne opowieści

Post autor: Wincenty Jan »

fantazyn pisze:Wg mnie grafiki sa straszne i ciezko bedzie na to potrzec na trzezwo... ale znam rozwiazanie problemu : )

Bardzo delikatnie to ująłeś.
Zresztą nie oceniajmy książki po okładce bo gra może okazać się hiciorem.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Karczemne opowieści

Post autor: Wincenty Jan »

Ale przepraszam nie moge powstrzymać się od pytania, kto cholercia wymyślił te nazwy? To miało być śmieszne czy smutne? :D
Wybaczcie
ODPOWIEDZ