Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: krecilapka »

To wspaniale że gra ma swoich entuzjastów. Biorąc pod uwagę jej dużą regrywalność życzę wszystkim którym się spodobała by w nią cieli 150 razy co najmniej!
Wielu rzeczy ludziom zazdroszczę, ale akurat partii w labirynt śmierci nie ;). No ale cieszę się radością innych graczy :).

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Turnavine

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: Turnavine »

K-Set On pisze:Grałem, gra ma klimatyczne grafiki, które pasują do całości i jest mega regrywalna. Polecam
Cześć Arturze.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: Indar »

Czyzby sam AS nas nawiedził? ;)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: karawanken »

Obejrzałem sobie na Pyrkonie. Grafiki wyglądają jak by ktoś wyszukał je w Google, ogólnie całość sprawia nieciekawe wrażenie. Cena (250 zł na Rebelu - nie widziałem nigdzie indziej) dyskwalifikuję. Za te pieniądze można mieć o gry o wiele ładniejsze, których nie wstyd rozłożyć przed znajomymi, a które są równie dobre (chociaż akurat to ciężko ocenić bo nie grałem a może się zdarzyć, że labirynt jest grą wybitnie dobrą, ale przez wykonanie nie będę miał ochoty nigdy zagrać). Popieram, że gra celuje w graczy RPG, oni wiele potrafią sobie wyobrazić to ich wykonanie nie będzie kłuło w oczy.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: Bludgeon »

RUNner pisze:Z Kryształów Czasu pamiętam Gulasz z opasa i placek z agawy. Teraz bym już tego chyba nie chciał jadać ;)
Ja pamiętam Chłopskie Krocze :D
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: Fegat »

Ciekawe jak wygląda downtime przy 10 graczach... Mam nadzieję, że przyjdzie mi w to zagrać.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: Indar »

Ja pamiętam bardzo charakterystyczne grafiki Jarka Musiała - gdyby w grze wykorzystano grafiki w/w mocno bym się zastanowił.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: raj »

Wykorzystano, grafiki w grze są jednolite z tymi z KC RPG
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: Gromb »

Akurat grafiki Jarka Musiała postrzegam na plus. Wychowałem się na Magi i Mieczu i Kryształach Czasu. Dodatkowo, Jarosław Musiał ilustrował cykl moich ulubionych książek Feliksa Kresa "Księgi Całości", więc jestem opatrzony, przyzwyczajony i doceniam styl kreski. Wbrew opinii kilku forumowiczów, to nie grafiki wyszperane w google. Pan Musiał zawsze dbał o szczegóły ubiorów rysowanych postaci i starał się oddać ich charakter tak samo, jak charakter konkretnej sceny i przedstawianego świata. Akurat ten ilustrator w Labiryncie Śmierci, to dla mnie olbrzymia zaleta, ale rozumiem również, że specyficzna kreska może się nie podobać wielu ludziom.
Chciałby poznać jednak opinię ludzi, którzy pograli trochę w ten tytuł, nie na konwencie, czy zlocie, ale trochę dłużej, by po pierwszym wrażeniu, opisali czym ta gra jest i czy warto się nią bardziej zainteresować. Cena, rzeczywiście jest mocno oderwana od standardów naszego rynku. 250 PLN za karty i planszę, za grę bez większej promocji i ze złymi doświadczeniami z przeszłości i złymi recenzjami dwóch pierwszych części sagi Kryształy Czasu, na których bazuje niejako fabuła gry, no... to trochę skok na kasę.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: raj »

Cena to konsekwencja wydania niewielkiego nakładu własnym sumptem. Ponoć wkrótce będzie recenzja na gamę troll tv. Trafiłem też na taką recenzję http://bigbaddice.pl/labirynt-smierci-r ... lanszowej/
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Harron
Posty: 3
Rejestracja: 07 cze 2017, 11:39

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: Harron »

Grę poraz pierwszy poznałem na warsaw comic con'ie (1-4 czerwca 2017) nigdy o niej nawet nie słyszałem, aż w czwartek szfendajac się natrafiliśmy z kumplem na stoisko z właśnie tą grą w pierwszej chwili byłem trochę sceptycznie nastawiony ale skusiłem się gdyż gra wyglądała całkiem fajnie, a następnie kiedy dowiedziałem się że gra stawia na kooperacje i dodatkowo ma spory aspekt papierowych rpg'òw w które uwielbiam grać a nawet od 1,5 roku jestem Mistrzem gry, wiedziałem że ewidentnie chce zagrać w tą grę. Jednak nie miałem zamiaru jej kupować, aż do momentu w którym wzięliśmy udział w turnieju, który wydawał nam sie nie możliwy a jednak był sensowny i nadal rozgrywka była bardzo kooperacyjna, po takim turnieju i kilku rozgrywkach byłem już mocno przekonany do zakupu. W wielkim skrócie polecam grę szczególnie gdyż szybko się nie znudzi poprzez wbudowany system ròżnorodności.
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: ostoja »

Harron pisze:Grę poraz pierwszy poznałem na warsaw comic con'ie (1-4 czerwca 2017) nigdy o niej nawet nie słyszałem, aż w czwartek szfendajac się natrafiliśmy z kumplem na stoisko z właśnie tą grą w pierwszej chwili byłem trochę sceptycznie nastawiony ale skusiłem się gdyż gra wyglądała całkiem fajnie, a następnie kiedy dowiedziałem się że gra stawia na kooperacje i dodatkowo ma spory aspekt papierowych rpg'òw w które uwielbiam grać a nawet od 1,5 roku jestem Mistrzem gry, wiedziałem że ewidentnie chce zagrać w tą grę. Jednak nie miałem zamiaru jej kupować, aż do momentu w którym wzięliśmy udział w turnieju, który wydawał nam sie nie możliwy a jednak był sensowny i nadal rozgrywka była bardzo kooperacyjna, po takim turnieju i kilku rozgrywkach byłem już mocno przekonany do zakupu. W wielkim skrócie polecam grę szczególnie gdyż szybko się nie znudzi poprzez wbudowany system ròżnorodności.
Dołączył(a): Śr, 07 cze 2017, 10:39
Posty: 1
Seems legit.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: mauserem »

Harron pisze:...wbudowany system ròżnorodności.
to brzmi dumnie! :mrgreen:
Może jakaś procedura zastrzeżenia nazwy handlowej TM "diversity system"? 8)

Na prawdę mam ochotę w to zagrać! Kryształy Czasu to moje szczenięce czasy. :shock:
Wiem że mogę się spodziewać wszystkiego - ale z takim nastawieniem nic mi nie grozi :mrgreen: , a w głębi duszy chciałbym się mile rozczarować.
Czy są gdzieś publikowane informacje gdzie i na jakich imprezach gra będzie prezentowana?
Comic-Con już był - co będzie następne?
Ostatnio zmieniony 07 cze 2017, 12:44 przez mauserem, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: Gromb »

Harron pisze:Grę poraz pierwszy poznałem na warsaw comic con'ie (1-4 czerwca 2017) nigdy o niej nawet nie słyszałem, aż w czwartek szfendajac się natrafiliśmy z kumplem na stoisko z właśnie tą grą w pierwszej chwili byłem trochę sceptycznie nastawiony ale skusiłem się gdyż gra wyglądała całkiem fajnie, a następnie kiedy dowiedziałem się że gra stawia na kooperacje i dodatkowo ma spory aspekt papierowych rpg'òw w które uwielbiam grać a nawet od 1,5 roku jestem Mistrzem gry, wiedziałem że ewidentnie chce zagrać w tą grę. Jednak nie miałem zamiaru jej kupować, aż do momentu w którym wzięliśmy udział w turnieju, który wydawał nam sie nie możliwy a jednak był sensowny i nadal rozgrywka była bardzo kooperacyjna, po takim turnieju i kilku rozgrywkach byłem już mocno przekonany do zakupu. W wielkim skrócie polecam grę szczególnie gdyż szybko się nie znudzi poprzez wbudowany system ròżnorodności.
Nie... naprawdę. Co za grafomański tekst. Piszcie uczciwie, jak zagraliście i macie jakieś przemyślenia, a nie takie potworki do czytania zostawiacie w wątku.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Harron
Posty: 3
Rejestracja: 07 cze 2017, 11:39

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: Harron »

Co mam dużo do gadania gra jest według mnie bardzo dobra nadal mam przy niej syndrom zauroczenie jedyne nad czym mógłbym ponarzekać to jakość kart gdyż są wykonane z papieru niskiej jakości i trochę się z nich sypie przy pierwszym rozpakowaniu, więc polecam jak najszybsze zakupienie folijek formatu jak do magic the gathering
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: lynwith »

Harron pisze:Co mam dużo do gadania gra jest według mnie bardzo dobra nadal mam przy niej syndrom zauroczenie jedyne nad czym mógłbym ponarzekać to jakość kart gdyż są wykonane z papieru niskiej jakości i trochę się z nich sypie przy pierwszym rozpakowaniu, więc polecam jak najszybsze zakupienie folijek formatu jak do magic the gathering
Nadal ? To ile ją już masz ? Ile partii rozegrałeś ? :>
Harron
Posty: 3
Rejestracja: 07 cze 2017, 11:39

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: Harron »

Od 3 czerwca i aktualnie rozegrałem 8 spotkań + 2 w systemie turniejowym właśnie na warsaw comic con'ie (niestety w obu zająłem 2 miejsce)
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: gervaz »

Moi drodzy - przed wami recenzja, być może pierwsza w Polsce - Labiryntu Śmierci. Siodłajcie antary!

http://bitewniakowepogranicza.blogspot. ... irynt.html
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: RUNner »

Z tą kością z Robin Hooda to trafiłeś idealnie :) Sporo się nagrałem w KC, ale to były czasy młodości i już nie wrócą.
Recenzja bardzo udana, właściwie podejrzewałem że ta gra szału nie zrobi, choć bardzo chciałem się mylić.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: raj »

Bo to bardziej gra dla rpgowców i casuali niż dla typowych graczy z g-p.pl
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: gervaz »

raj - dla rpgowców poleciłbym jednak jakąś grę rpg. W nich zależy na tyle dużo o mg i graczy, że mogą skonfigurować rozgrywkę w celu jak największego funu. W "LŚ-KC" te możliwości są dużo mniejsze. Casualom poleciłbym jednak munchkina lub jakiś kooperacyjny dungeon crawler. Łatwiejsze do ogarnięcia i możliwe do realnego zagrania.
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: RUNner »

Jako były rpgowiec, na pewno bym się tą grą nie zainteresował, z prostej przyczyny - w ogóle mi się to nie kojarzy z fabularnym odgrywaniem postaci. Wbrew powszechnej opinii, RPG to nie jest turlanie kośćmi i porownywanie cyferek. To są tylko dodatki, pewne ramy które określają możliwości bohatera. Wprawny Mistrz Gry praktycznie nie używa kości, żeby określić czy jakieś działanie się graczowi udało czy też nie.
Gdyby ta gra została wydana w czasach prosperity systemu KC, to być może osiągnęłaby sukces, bo wtedy nie miałaby konkurencji, tak jak nie miał ówczesny system RPG. Ale nie sądzę, żeby ją kupowali rpgowcy, tylko właśnie ewentualnie casuale. Obawiam się, że dzisiaj jest zbyt duża konkurencja, żeby przeciętny produkt mógł się przebić, aczkolwiek być może nie doceniam siły sentymentu (przykład Talismana)?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: raj »

Zapewne pijesz do mnie, że nie wiem czym jest rpg. :)
Uwierz, wiem. Grałem w D&D zanim pojawił się KC w MiMach a jak w Polsce robił się popularny Świat mroku to ja przez przez pewien czas prowadziłem Amber DRPG.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: RUNner »

Zaraz tam do Ciebie :) Piję do tych co uważają, że można przenieść RPG na planszę (a tym bardziej na komputer) w proporcjach 1:1.
Nie mówię, że gra nie zdobędzie swoich fanów, ale jakoś ciężko mi uwierzyć w to, że akurat sięgną po nią rpgowcy. Jako Amberowiec poleciłbyś taką losową turlankę graczom rpg? No chyba jako odskocznię :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Powrót labiryntu śmierci i kryształów czasu zarazem

Post autor: raj »

RUNner pisze:No chyba jako odskocznię :)
Dokładnie tak uważam. :) Choć nie zrobiłbym z tej gry swojej regularnej rozrywki, to jednak przyjemnie mi się grało. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
ODPOWIEDZ