Railroad Tycoon

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mefiug
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2007, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Railroad Tycoon

Post autor: mefiug »

no ladnie najpierw strategiczny pazdziernik teraz Railroad Tycoon za 100 PLN
kurde szkoda ze te gry mnei jakos nie inteesuja
ciekawe czy moze uda mi sie ksiazat lub goa kupic za jakies 80 PLN :]
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

wlasnie mialem cos napisac... ludzie lapcie tego railroad-a poki go darmo rozdaja!!
Awatar użytkownika
maja76
Posty: 28
Rejestracja: 31 lip 2007, 13:21
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: maja76 »

Z dolaczonym tlumaczeniem kart to z pewnoscia ogromna okazja. Mnie niestety juz ta promocja ominie, gdyz jestem szczesliwym posiadaczem wersji ang. Ale gul skacze, jak sie patrzy na te cene... ;-)
Pozdrawiam - Maja
KOLEKCJA
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Na pewno za 100 PLN grzech nie kupic.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

Don Simon pisze:Na pewno za 100 PLN grzech nie kupic.

Pozdrawiam
Szymon
Grzech to jest na Karaibach :P i zamiast jeździć pociągami sobie leży na plaży :)
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Post autor: melee »

Don Simon pisze:Na pewno za 100 PLN grzech nie kupic.

Pozdrawiam
Szymon
zdaje się, że właśnie za stówkę kupiłeś swoją wersję ;)
i to angielską!
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Post autor: kolderek »

Gdzie można tę grę kupić za 100pln?
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

Omar
Posty: 113
Rejestracja: 19 gru 2006, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Omar »

Szkoda że nie wersja angielska
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

Omar pisze:Szkoda że nie wersja angielska
Szkoda, ze nie za 5 zl i szkoda, ze nie dostarczaja za darmo do domu.
Ot, polska mentalnosc...
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
5zyderca
Posty: 94
Rejestracja: 07 mar 2006, 09:04
Lokalizacja: Trójmiasto & Olsztyn

Post autor: 5zyderca »

Rathi pisze:Szkoda, ze nie za 5 zl i szkoda, ze nie dostarczaja za darmo do domu.
Ot, polska mentalnosc...
Jakoś nie widzę powodu, by na forum o planszówkach informować świat o swoich narodowościowych kompleksach...

Wydaje mi się, że Omar uznał jedynie, że jako potencjalny klient może wyrazić swoją opinię na temat akcji promocyjnej. Co ma do tego "polska mentalność" (czymkolwiek miałaby ona być...)?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

5zyderca pisze: Wydaje mi się, że Omar uznał jedynie, że jako potencjalny klient może wyrazić swoją opinię na temat akcji promocyjnej. Co ma do tego "polska mentalność" (czymkolwiek miałaby ona być...)?
Bardzo być może, ale komentowanie promocji "Wersja angielska kosztuje 200, my wam sprzedajemy niemiecką za pół tej ceny - bo jest po niemiecku" słowami "szkoda że to nie wersja angielska" średnio jest dobrym pomysłem :wink:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
5zyderca
Posty: 94
Rejestracja: 07 mar 2006, 09:04
Lokalizacja: Trójmiasto & Olsztyn

Post autor: 5zyderca »

Powtórzę: co ma do tego "polska mentalność"?
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Panowie, panowie, szkoda czasu na sprzeczki :wink: Fakt jest niezaprzeczalny, że taka gra, za taką cenę jest rzadko spotykaną okazją zważając na to, że jest nowa. Rozumiem rozczarowanie, że nie jest to wersja angielska bo sam wolał bym taką. Niemiecki jest u mnie na poziomie równym zero. Dlatego z wersją angielską nie miałbym żadnych problemów, a i tłumaczenie kart nie było by niezbędne. Jednak jeżeli wyskrobię troche pieniążków na pewno zakupię tą pozycję, bo jak to już przedmówcy pisali grzechem by było tego nie kupić w tak korzystnej cenie :twisted:

Pozdrawiam
Omar
Posty: 113
Rejestracja: 19 gru 2006, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Omar »

heheheheheh Polska mentalność araba 8)

P.S Więcej luzu powinno być na tym forum a nie ciągłe zwracanie komuś uwagi....ciśnieniowcy :twisted:
Awatar użytkownika
Earl_MW
Posty: 272
Rejestracja: 20 gru 2006, 13:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Earl_MW »

Heh, no cóż, a ja tam się muszę przyznać, że będąc szczęśliwym posiadaczem wersji angielskiej (zanabytej za podobną kasę od kogoś... Od Staxa chyba?), nie oparłem się teraz niemieckiej ;)

Za pół roku szykuje się weselisko wśród znajomych, zamówili sobie planszówkę w prezencie ślubnym, a to jest przecież przeogromniaste pudliszcze ;) Nooo, jak to nie zrobi wrażenia, to ja nie wiem, co zrobi :D

Earl

P.S. Wiem, wiem, poprawnie po polsku było by "Staksa", ale głupio wygląda (to do Lim-Dula :D)

E. (MSPANC)
Awatar użytkownika
charlie brown
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:59
Been thanked: 1 time

dwa pytania

Post autor: charlie brown »

Mam dwa krótkie pytania dotyczące RT:
1. Czy można ją traktować jako grę rodzinną i grywać z dzieciakami?
2. Czy w wersji 2-osobowej jest grywalna?
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

1. jak najbardziej tak, testowane na 9cio letniej dziewczynce
2. nie wiem, nie robie takich sprosnych rzeczy.
Awatar użytkownika
maja76
Posty: 28
Rejestracja: 31 lip 2007, 13:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: dwa pytania

Post autor: maja76 »

charlie brown pisze: 2. Czy w wersji 2-osobowej jest grywalna?
Gralem 2 razy z Zona i bylo calkiem milo, ale nie przecze, ze w wiekszym skladzie byloby jeszcze milej ;-)
Pozdrawiam - Maja
KOLEKCJA
Awatar użytkownika
Evenfall
Posty: 612
Rejestracja: 25 cze 2007, 10:31
Lokalizacja: Kobiór
Has thanked: 96 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Evenfall »

Ja też z zona dwa razy grałem, ale graliśmy tylko na 2 częściach planszy. W normalnym ustawieniu (3 cześci ), czasami każdy buduje na swoim kawałku i praktycznie nie ma żadnej interakcji z drugim graczem. Gra zdecydowanie bardziej błyszczy przy większej ilości graczy.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Post autor: BloodyBaron »

A mnie tam już język nie przeszkodzi, a zamówienie mam nadzieję niedługo odebrać ;)

i wiecie, to co prawda temat na osobny wątek, ale ja też z początku szerokim łukiem omijałem gry w niemieckich wydaniach. Nie znam języka, moi znajomi również nie za bardzo (choć z paroma wyjątkami), a mimo wszystko tłumaczy się zasady gry lepiej, gdy grający są w stanie pojąć treść karty czy napisów na planszy.

Pozycją na przełamanie była promocja, którą trafiłem w domu towarowym w Berlinie, i dzięki której stałem się szczerze szczęśliwym posiadaczem kompletu TuT i TuT:GuG za 27 eurusiów.

Dookoła RT chodziłem dłuższą chwilę, ale ostatecznie cena czyni cuda ;) Ten niemiecki po prostu nie może być aż tak niemiły w obsłudze:) trzeba się rozwijać, nie?
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Jar
Posty: 422
Rejestracja: 02 sty 2007, 17:10
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Jar »

Właśnie stałem się szczęśliwym nabywcą :-)
Testowaliśmy z żonką we dwójkę, korzystajc z rad Evenfalla umieszczonych powyżej i grając bez dolnej części planszy. Sprawdza się całkiem dobrze.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Post autor: cezner »

Mam pytanko co do zasad. Zakupiłem wersję niemiecką i mam parę problemów.

1. Karta "Railroad Executive" ( po niemiecku nie napiszę bo to za bardo skomplikowane :-) )
- napisane jest, że pozwala ona na wykonanie 2 akcji jedna po drugiej. Jako że karta jest oznaczona X to co jest na karcie należy wykonać natychmiast. Czy to oznacza, że biorąc tą kartę mam jeszcze dodatkowe dwie akcje do natychmiastowego wykorzystania?

2. Czy budując tor można ustawić żeton obok jakiegoś miasta ale nie łaczyć się z tym miastem? Np miedzy miastem A i B które chcę połączyć jest miasto C. Nie chcę łączyć się z miastem C i chcę je ominąć wiec stawiam żetony obok miasta C, niejako blokując do niego dostęp od jednej strony.

3. Karta "Hotel".
Czy punkt otrzymuję także wtedy gdy inny gracz dostarcza do danego miasta towar? Czy tylko wtedy gdy ja jako właściciel karty dostarczę tam towar?
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

cezner pisze: 1. Karta "Railroad Executive" ( po niemiecku nie napiszę bo to za bardo skomplikowane :-) )
- napisane jest, że pozwala ona na wykonanie 2 akcji jedna po drugiej. Jako że karta jest oznaczona X to co jest na karcie należy wykonać natychmiast. Czy to oznacza, że biorąc tą kartę mam jeszcze dodatkowe dwie akcje do natychmiastowego wykorzystania?
Tak. Jako akcje bierzesz te karte i masz od razu do wykorzystania 2 akcje, ktore wykonujesz pod rzad.
2. Czy budując tor można ustawić żeton obok jakiegoś miasta ale nie łaczyć się z tym miastem? Np miedzy miastem A i B które chcę połączyć jest miasto C. Nie chcę łączyć się z miastem C i chcę je ominąć wiec stawiam żetony obok miasta C, niejako blokując do niego dostęp od jednej strony.
Jak najbardziej mozna.
3. Karta "Hotel".
Czy punkt otrzymuję także wtedy gdy inny gracz dostarcza do danego miasta towar? Czy tylko wtedy gdy ja jako właściciel karty dostarczę tam towar?
Dostajesz punkt za kazda dostarczona kostke - nie wazne przez kogo.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Post autor: cezner »

Dzięki za info :)
ODPOWIEDZ