Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

To już nie zdążę sprzedać dwóch najgorszych cykli za milion monet :mrgreen:
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
bosik111
Posty: 296
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 32 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: bosik111 »

Mr_Fisq pisze: 08 lut 2024, 14:41 To już nie zdążę sprzedać dwóch najgorszych cykli za milion monet :mrgreen:
Tylko mi tu nie bluźnij, jak można nazwać ZE jednym z dwóch najgorszych cykli jak mamy pożeraczy snów?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: psia.kostka »

Mr_Fisq pisze: 08 lut 2024, 14:41 To już nie zdążę sprzedać dwóch najgorszych cykli za milion monet :mrgreen:
Ale dobrze, ze nie oglosili Wojny Starszych Bogow, wiec dalej sie mozemy kolegowac ;)

Kurcze, dodruki bardziej emocjonujace niz zapowiedzi premier :lol: no ale pamietajmy tez o "galaktycznych cenach"

Bo zycie ma slodko-gorzki smak...
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

bosik111 pisze: 08 lut 2024, 14:50 Tylko mi tu nie bluźnij, jak można nazwać ZE jednym z dwóch najgorszych cykli jak mamy pożeraczy snów?
Źle spojrzałem. To już wiem które cykle sprzedawać :mrgreen:
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: ScorpZero »

Wszyscy się tak nakręcili, żeby wykupić powroty póki są, że aż sam kupiłem... może nawet kiedyś zagram w te grę! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1534
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

FFG znalazło idealny timing i wrzuciło zapowiedź nowego wydania pożeraczy

Także drama uratowana, polskiej zapowiedzi nie ma, Arkham w Polsce upada, możemy lecieć dalej :lol: :lol:
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: psia.kostka »

Sprytnie to Galakta rozegrala, gdyby te informacje przyszly w odwrotnej kolejnosci, czyli zapowiedz FFG pierwsza, to bylby mysle kolejny odcinek "pojazdu po G"

Drama(t) to bedzie zakup 3 cykli w 2024
(´-ι_-`) jedyna nadzieja w opoznieniach :P

A Standalone scenariusz kiedy sie zapowiada nowy, z okazji GenCon? Czy do tego cyklu "SummerFest" cos bylo doklejone?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1534
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

A w ogóle wiadomo, że te dodruki się pojawią w 2024? Z tego co kojarzę na fejsie była informacja, że pojawia się przy pierwszej możliwej okazji, czyli zakładam, że jak FFG będzie robić dodruk u siebie?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: psia.kostka »

Slusznie, ale dopiero luty.
A zarabia sie na wydawaniu, nie zapowiedziach ;) wiec odkladajcie w sloik/do koperty :lol:

Tymczasem ide krecic hajp/fomo do wątku LOTR LCG
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: shuji »

hej, czy ktoś zorientowany może mi powiedzieć - oni zapowiedzieli teraz te 2 cykle, które miały opóźnienie w PL ? W sensie, nie poszły zgodnie z dotychczasowym harmonogramem?
bosik111
Posty: 296
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 32 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: bosik111 »

Tak, ZE i PK będą miały dodruk.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

shuji pisze: 09 lut 2024, 08:41 hej, czy ktoś zorientowany może mi powiedzieć - oni zapowiedzieli teraz te 2 cykle, które miały opóźnienie w PL ? W sensie, nie poszły zgodnie z dotychczasowym harmonogramem?
to jest ich reedycja. Która nie była wydana w Polsce rok temu, jak było wydanie mnar, ale teraz jest pewnie jego dodruk i do niego się dołączyli. Przy czym co do pierwszego to tak było, co do drugiego to w sumie nie wiem, czy był już mnar druk w tej wersji, czy to jest już dodruk - właściwie nieistotne.
One były wydane ładnych kilka lat temu, kiedy była premiera tych cykli w starej formule. Teraz jednak FFG jedzie wszystko od nowa, cykl w dwóch pudłach (a raczej: w pudle i w pseudopudle), a nie w pseudopudełku i 6 blistrach.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: ScorpZero »

W ogóle, to ja się podłącze jeszcze i dopytam - jeśli mam Dunwich, dorzucę do tego Carcosse i te dwa teraz zapowiedziane dodatki to jestem w zasadzie na bardzo długi czas ustawiony z graniem?

Zostaje wtedy tylko czekać na Innsmouth i Pożeraczy, a reszta to w miarę nówki, czyli Na Skraju i Klucze + ten nowy dodatek co ostatnio go zapowiedzieli?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: psia.kostka »

shuji pisze: 09 lut 2024, 08:41 nie poszły zgodnie z dotychczasowym harmonogramem?
Harmonogram to troche za duzo powiedziane. Moze nie byly wydane, zapowiedziane w pierwszym mozliwym momencie, dodruki tych repackow.
ScorpZero pisze: 09 lut 2024, 09:02 jeśli mam Dunwich, dorzucę do tego Carcosse
Generalnie tak. Jeszcze pytanie czy kupujesz same kampanie, czy duoboxy? Jesli z kartami gracza, to juz uzbierasz pokazne klasery do wertowani (ale tak ma byc ;)). Na imieninki jeszcze mozesz dokupic jakas talie bohatera, ktora wydaje sie ciekawa Tobie lub standalone scenariusz.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
claymore77
Posty: 34
Rejestracja: 22 kwie 2020, 22:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 16 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: claymore77 »

To i ja dopnę się do pytań o kolejne scenariusze. Mam podstawkę i kompletne starsze wydanie Dunwitch i Carcossy. Na co teraz polować? Przechodzić wszystko chronologicznie czy też może wydestylować to co nalepsze pomijając dodatki najniżej oceniane?
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1534
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

claymore77 pisze: 09 lut 2024, 10:07 To i ja dopnę się do pytań o kolejne scenariusze. Mam podstawkę i kompletne starsze wydanie Dunwitch i Carcossy. Na co teraz polować? Przechodzić wszystko chronologicznie czy też może wydestylować to co nalepsze pomijając dodatki najniżej oceniane?
Jeśli budujesz sam decki to nie ma problemu. Jak chcesz brać z neta to chronologia jest o tyle fajna, że większość ludzi tak ogrywa/ogrywało i tak buduje talię.

Ja osobiście teraz bym pewnie brał jakikolwiek cykl z nowych w nowym wydaniu na przeczekanie i jak się pojawi reedycja Zapomnianej Ery to się cofnął i wrócił do ogrywania w kolejności.
bosik111
Posty: 296
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 32 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: bosik111 »

claymore77 pisze: 09 lut 2024, 10:07 To i ja dopnę się do pytań o kolejne scenariusze. Mam podstawkę i kompletne starsze wydanie Dunwitch i Carcossy. Na co teraz polować? Przechodzić wszystko chronologicznie czy też może wydestylować to co nalepsze pomijając dodatki najniżej oceniane?
Na krawędzi ziemii było projektowane z myślą o nowej linii, więc jak masz dunwitch i carcose to bez problemu przejdziesz, klucze są relatywnie trudne więc polecam poczekać z nimi na koniec, no i jeszcze w kwietniu ma wyjść Hemlock całe który z tego co widzę ma całkiem ciekawe karty, nie wiem jeszcze jak będzie z trudnością kampanii, ale generalnie po dunwitch chronologia nie jest jakaś super ważna, no może poza pożeraczami bo wymaga on przygotowania drugiego zestawu talii, więc dobrze mieć więcej kart żeby nie przekładać między taliami.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Goldberg »

Ja bym wziołna krawedzi ziemi teraz na twoim miejscu - mnie sie podobało :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: shuji »

Ok, czyli jak zbieram od nowego wydania, to kupuje teraz hemlock, te dwa zapowiedziane nowe wydania i czekam potem jeszcze na 2 cykle do reedycji (które zostały) i ewentualnie całkiem nowe rzeczy, które się pojawią?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: psia.kostka »

Tak, mozesz jeszcze rozpsiutac piniondzory na blisterki (talie i scenariusze) oraz przyFOMOwac i zabezpieczyc dwa dostepne w sprzedazy Powroty, do cykli, ktore nabedziesz niebawem ;)

Ad Na krawedzi Ziemi
Tu moze byc "high (scalper) value", bo box bohaterow zniknal z rynku. Wiec moze lepiej sie nie napalac, majac inny wybor.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
nolify
Posty: 242
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 100 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: nolify »

shuji pisze: 09 lut 2024, 11:11 Ok, czyli jak zbieram od nowego wydania, to kupuje teraz hemlock, te dwa zapowiedziane nowe wydania i czekam potem jeszcze na 2 cykle do reedycji (które zostały) i ewentualnie całkiem nowe rzeczy, które się pojawią?
No tak. Od nowego wydania w sensie po zmianie sposobu wydawania gry? Czyli masz na Krawędzi Ziemi i Szkarłatne, ogarnąłeś sobie już Dunwich i Carcosę, teraz łykniesz FA i Przerwany Krąg. To zostanie Ci, po hapnięciu najnowszego Hemlocka, Dream Eaters oraz Innsmouth.
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Nilis »

Powrót do Zapomnianej Ery już kupiony. Spojrzałem na kilka sklepów i we dwoch wczoraj jeszcze był dostępny a dzisiaj już nie ma. FOMO ON. Kupujcie bo później bedzie płacz a powrót do ZE jest najwyżej oceniany z powrotów
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
bosik111
Posty: 296
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 32 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: bosik111 »

W dragoneye mieli jeszcze 5 sztuk, stan na 11 dzisiaj jak sprawdzałem.
piwko
Posty: 363
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 68 times
Been thanked: 101 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: piwko »

A to jest jakoś przydatne czy czyste fomo?
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: shuji »

nolify pisze: 09 lut 2024, 11:46
shuji pisze: 09 lut 2024, 11:11 Ok, czyli jak zbieram od nowego wydania, to kupuje teraz hemlock, te dwa zapowiedziane nowe wydania i czekam potem jeszcze na 2 cykle do reedycji (które zostały) i ewentualnie całkiem nowe rzeczy, które się pojawią?
No tak. Od nowego wydania w sensie po zmianie sposobu wydawania gry? Czyli masz na Krawędzi Ziemi i Szkarłatne, ogarnąłeś sobie już Dunwich i Carcosę, teraz łykniesz FA i Przerwany Krąg. To zostanie Ci, po hapnięciu najnowszego Hemlocka, Dream Eaters oraz Innsmouth.
Tak dokładnie, mam wszystko co wyszło w nowym wydaniu. Czyli ze starych-nowych brakuje mi 4 jak rozumiem, ale 2 są właśnie zapowiedziane (+1 nowy-nowy)
ODPOWIEDZ