Kolekcjonerska gra planszowa

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
drakula
Posty: 74
Rejestracja: 13 cze 2013, 19:57
Lokalizacja: Gryfino/Szczecin

Kolekcjonerska gra planszowa

Post autor: drakula »

Cześć. Wiem, że jest wiele podobnych warunków, ale nie mogę wyłapać z nich jednej wspólnej myśli, która będzie rozwiązaniem mojego problemu
Szukam karcianki, w którą mógłbym zagrać zarówno z młodszym bratem, jak i na lokalnych turniejach. Zastanawiam się nad Magic the Gathering, Legends of Five Rings, Gra o tron, Star Wars LCG i Android : Netrunner? Która z tych mam wybrać?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Kolekcjonerska gra planszowa

Post autor: misioooo »

Gra o Tron chyba obecnie jest "na topie".
Android: Netrunner miał swoją chwilę, ale z tego co widze - scena obumiera (choć to świetna gra, głownie z powodu asymetryczności jak dla mnie).
Szukasz czegoś CCG czy LCG? Bo to dwa różne potworki są. W CCG (Magic the Gathering) kupujesz boosterki z niewiadomą zawartością. W LCG kupujesz dodatki, których zawartość dokładnie znasz.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Kolekcjonerska gra planszowa

Post autor: kamron6 »

Magic the Gathering - tryb CCG, nie znam się na tym modelu ,ale nie lubię kupować kota w worku, dodatkowo słyszałem, że mechanicznie gra odbiega od wszystkich poniżej
Legends of Five Rings - nowa edycja dopiero za rok
Gra o tron - w miarę świeża, dopiero jeden cykl dodatków
Star Wars LCG - trochę dodatków i polska scena bardzo mała
Android : Netrunner - bardzo dużo dodatków (więc turniejowo grać będzie trudno, nawet jak wszystko kupisz to musiałbyś wszystkiego się uczyć)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1360
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 161 times
Been thanked: 161 times

Re: Kolekcjonerska gra planszowa

Post autor: Zet »

kamron6 pisze:Magic the Gathering - tryb CCG, nie znam się na tym modelu ,ale nie lubię kupować kota w worku, dodatkowo słyszałem, że mechanicznie gra odbiega od wszystkich poniżej
Muszę uściślić - jeśli w Magic the Gathering chce się składać talię chociaż odrobinę poważniej, to nigdy się nie kupuje boosterów, tylko pojedyncze karty. I wtedy nie ma żadnego kota w worku.
Czy gra odbiega mechanicznie? Nie grałem w inne więc nie wiem, ale kto wie - może i odbiega. Wiem natomiast, że utrzymuje się na rynku od 1993 roku i liczba graczy, wydarzeń, dodatków ciągle rośnie, zamiast maleć.
Wada - żeby myśleć o turniejach trzeba dużo zainwestować.
michalw
Posty: 42
Rejestracja: 23 maja 2015, 16:58

Re: Kolekcjonerska gra planszowa

Post autor: michalw »

Ja pograłem trochę w Netrunnera i bardzo mi się podoba, ale zrezygnowałem z powodu nadmiaru dodatków, które bardzo trudno nadgonić. Jeżeli to dla ciebie nie problem, to szczerze polecam, byś się nim zainteresował.

Na początek najlepiej przeczytać instrukcję, obejrzeć How To Play na youtubie, który przygotowało FFG i spróbować zagrać na jinteki.net. Jeżeli założysz serwer zatytułowany "Newbie here, teach me how to play", albo coś takiego, to na pewno ktoś pomoże Ci wybrać talię i ogarnąć grę, bo fani Netrunnera są bardzo przyjaźni (albo na takich się natknąłem). W taki sposób najlepiej przekonasz się, czy to gra dla ciebie.

Ewentualnie warto popytać w grupie Netrunner Polska (czy jakoś tak) na facebooku, czy ktoś nie gra w Szczecinie i nie zechciałby pokazać ci gry. Inne karcianki też tak pewnie można wypróbować.
Posiadam rabat w wysokości 3% do sklepu TropemGier.pl
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Kolekcjonerska gra planszowa

Post autor: hsiale »

michalw pisze:Ewentualnie warto popytać w grupie Netrunner Polska (czy jakoś tak) na facebooku, czy ktoś nie gra w Szczecinie
Grają :) https://www.facebook.com/groups/netrunner.szczecin/
ODPOWIEDZ