One Deck Dungeon

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

One Deck Dungeon

Post autor: Czacha Games »

A o tym słyszeliście? Graliście? Bo my już graliśmy i wygląda całkiem całkiem....Asmadi w dobrym wydaniu (wreszcie) graficznym.

Gra dla 1-2 graczy.

Ufundowana na KS w kwocie ponad 120 000 USD - https://www.kickstarter.com/projects/as ... escription

Obrazek

Chodzą słuchy, że Czacha Games zamierza to wydać po polsku :)

małe review tej gry http://gameosity.com/2016/05/17/asmadi- ... ckstarter/
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: One Deck Dungeon

Post autor: misioooo »

Trochę jak znak starszych bogów, ale szybsze? Znak mi się podoba. Jak cena tego tworu będzie sensowna, kilka dyszek... Czemu nie?

Może być fajnym uzupełnieniem plecaka, obok Multiuniwersum.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
marcin8509
Posty: 161
Rejestracja: 10 lis 2014, 12:58
Has thanked: 97 times
Been thanked: 13 times

Re: One Deck Dungeon

Post autor: marcin8509 »

Widziałem to jakiś czas temu na KS, właśnie trochę słabe grafiki mnie zniechęciły, nie wiem jak z mechaniką ? Wszystko opiera się na kostkach ?

Edit:

Kurde grafiki są zacne, chyba mi się gry pomyliły :]
Ostatnio zmieniony 22 cze 2016, 22:56 przez marcin8509, łącznie zmieniany 1 raz.
:), ach ta cenzura.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: One Deck Dungeon

Post autor: akahoshi »

Może być ciekawe.
Szczególnie ciekawie wygląda sposób lewelowania postaci.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: One Deck Dungeon

Post autor: misioooo »

Gra też będzie wywoływać rozmyślania po rozgrywce typu "jakbym zamiast przedmiotu wziął skilla albo miksturę to bym wygrał "...
Decyzyjność wg mnie nawet większa niż w Znaku Starszych.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: One Deck Dungeon

Post autor: akahoshi »

O ile mnie pamięć nie myli, start kampanii miał być na początku września?
Coś się zmieniło?
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: One Deck Dungeon

Post autor: Czacha Games »

Pracujemy nad tematem - angielska wersja się wydrukowała - czekamy na egzemplarze finalne, które lecą właśnie do nas. Jak wszystko dobrze pójdzie grę odpalimy do połowy października na wspieramce.
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: One Deck Dungeon

Post autor: misioooo »

Mam, mam! Tylko jeszcze kupa roboty...
Spoiler:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
bowmanek
Posty: 85
Rejestracja: 29 paź 2014, 01:05
Been thanked: 10 times

Re: One Deck Dungeon

Post autor: bowmanek »

up

Grafik i tłumacz zaczynają pracę nad wersją PL?

Prawdopodobnie będzie to pierwsza gra, do wydania której dorzucę się na wspieram to. Wystarczy zwykły przelew bankowy/PayPal/PayU, czy trzeba mieć jeszcze coś innego?

W sumie jeszcze jakieś 3-4 tygodnie do rozpoczęcia zbiórki, więc raczej jeszcze nic nie jest ustalone, ale spytać nie zaszkodzi. Czy podczas oryginalnej zbiórki był próg zapewniający bardziej podrasowane kości? Te widoczne na filmie z dema i grafikach nie są złe, ale chyba nie różnią się niczym od tych, które można kupić w praktycznie każdym sklepie z planszówkami. Bardzo lubię, kiedy kości do gry są w jakiś sposób oryginalne. Jest szansa na coś takiego w kwestii wydania PL?
Spoiler:
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: One Deck Dungeon

Post autor: karawanken »

Jaka cena jest przewidywana. Przydała by mi się jakaś szybsza gra jednoosobowa w klimatach fantasy. Wygląda ciekawie.
Luboy
Posty: 161
Rejestracja: 23 kwie 2013, 22:28
Lokalizacja: Ruda Śl. / Gliwice
Been thanked: 3 times

Re: One Deck Dungeon

Post autor: Luboy »

Hmmm a już miałem raczej nic nie kupować w tym roku.

Gra trafia na radar.

Czekam na recki, ceny, daty, sg itd itp :-D
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: One Deck Dungeon

Post autor: misioooo »

bowmanek pisze:Grafik i tłumacz zaczynają pracę nad wersją PL?
Właśnie że nie :) Znalazłem w starej kampanii KS link do wersji PnP i tak mi wpadło do głowy zmontowanie powyższego obrazka... Gra mi się bardzo podoba i w obliczu braku ekstrasów do Warhammer Questa - może być super opcją. Zwłaszcza, że z tego co zdążyłem poznać z dogłębnej lektury instrukcji oraz kart PnP - potencjał na dodatki i rozszerzenia, nowe mechaniki etc jest potężny. Mam nadzieję, że Asmadi tego nie zaprzepaści, a Czacha zrobi to jak należy (pewnie nauczeni Impulsem dadzą radę)... No chyba, że znowu "na Baldara" będzie ktoś kopnięty...
Mam nadzieję, że nie :)

Czacho, jak tam plany? Jakieś postępy w rozmowach? Umowa podpisana bez prawa Asmadi do jej wycofania po starcie kampanii (i przed jej startem też ;P )?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
bowmanek
Posty: 85
Rejestracja: 29 paź 2014, 01:05
Been thanked: 10 times

Re: One Deck Dungeon

Post autor: bowmanek »

Questa kupiłem, zagrałem i sprzedałem. Gra mnie jakoś nie porwała (mówię o grze samemu). Aspekt przygodowy jest praktycznie żaden, a sama gra opiera się na walce. Ilość czasu potrzebnego do wyłożenia wszystkich komponentów, a także skomplikowanie zasad jest dla mnie kompletnie niewspółmierne do radości z rozgrywki. Taki troszkę przerost formy nad treścią. W więcej osób jest pewnie lepiej, bo nie trzeba o wszystkim pamiętać. Tutaj zaś gra wygląda na taką, której rozłożenie zajmie jakieś 5 minut i ma bardzo zgrabne zasady.
Spoiler:
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: One Deck Dungeon

Post autor: misioooo »

bowmanek pisze:Questa kupiłem, zagrałem i sprzedałem. Gra mnie jakoś nie porwała (mówię o grze samemu). Aspekt przygodowy jest praktycznie żaden, a sama gra opiera się na walce. Ilość czasu potrzebnego do wyłożenia wszystkich komponentów, a także skomplikowanie zasad jest dla mnie kompletnie niewspółmierne do radości z rozgrywki. Taki troszkę przerost formy nad treścią. W więcej osób jest pewnie lepiej, bo nie trzeba o wszystkim pamiętać. Tutaj zaś gra wygląda na taką, której rozłożenie zajmie jakieś 5 minut i ma bardzo zgrabne zasady.
Setup: Kostki na kupkę.
Talia spotkań obok.
Wybieramy/losujemy Loch oraz Bohatera.

I turlamy w czeluście mrocznych podziemi!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
bowmanek
Posty: 85
Rejestracja: 29 paź 2014, 01:05
Been thanked: 10 times

Re: One Deck Dungeon

Post autor: bowmanek »

O Warhammer Quest
Spoiler:

Obejrzałem film z rozgrywki w demo i bardzo podoba mi się możliwość użycia kart na 3 sposoby (co generuje sporą regrywalność), niewielka zajmowana przestrzeń, ciekawe zarządzanie ilością kości, banalne zasady oraz faktycznie krótki czas rozłożenia gry - 2-3 minuty. Nie podoba mi się tylko grafika na karcie wojowniczki i czarodziejki.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2016, 22:21 przez bowmanek, łącznie zmieniany 1 raz.
Spoiler:
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: One Deck Dungeon

Post autor: misioooo »

Czekaj czekaj, będę miał czas to sklecę kartę misiaaaa! Ta to dopiero będzie :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
bowmanek
Posty: 85
Rejestracja: 29 paź 2014, 01:05
Been thanked: 10 times

Re: One Deck Dungeon

Post autor: bowmanek »

Misio zawsze mile widziany.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: One Deck Dungeon

Post autor: Czacha Games »

Tak formalnie...

Z Asmadi jesteśmy dogadani - czekamy na angielską wersję (pudła lecą do nas - w tej chwili są gdzieś nad oceanem, ale sztorm jest) i nie wiemy kiedy dolecą. Chcemy dać możliwość recenzentom aby coś zmontowali w temacie. Wszystko idzie w kierunku wydania polskiej edycji - jak wiece z Asmadi mamy dobry kontakt. Jeśli chodzi o cenę to na dziś dzień nie jesteśmy w stanie jeszcze jej podać. jest tam 30 kostek, które licząc w hurcie kosztuję troszkę. Gra na wspieramce będzie oscylowała w okolicach 5-dych (tak nam się wydaje licząc na szybko :) ).

W październiku na 100% kampanii nie będzie, celujemy w początek listopada - mam nadzieję, że do tego czasu gry dolecą, recki się zrobią i będziemy mogli zaprezentować Wam Plądrowanie Lochów po polskiemu :)

Dodam, że oczywiście Misioooo dokłada tutaj swoje nie trzy grosze, a trzydzieści złociaków do całości - Misioooo dzięki wielkie za to co robisz ;) A my wiemy co robisz :)

Z grubsza, będzie w klimacie, będzie na wesoło i z humorem, będzie hack&slash , mnóstwo potworów, połszyny będą lać się strumieniami, klamoty nie będą się mieściły w plecakach, ale się uda.
Bo Bohaterowie czynią cuda...
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: One Deck Dungeon

Post autor: karawanken »

W okolicach 50-70 złotych to biorę na 100% :D
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: One Deck Dungeon

Post autor: misioooo »

Wersja jeszcze daleka od celu, ale spokojnie można zagrać!
Przypominam, że wersja print and play jest dostępna na stronie wydawcy (Asmadi).
A tutaj - instrukcja przetłumaczona na nasz język.
Przetłumaczona tylko druga część instrukcji - ta "tekstowa". Pierwsza część to "Ilustrowany przewodnik po Lochach", a grafikiem nie jestem ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: One Deck Dungeon

Post autor: karawanken »

Przeczytałem sobie tę instrukcję (wielkie dzięki misioooo) i mam nadzieję na start akcji jeszcze w tym roku :) bardzo fajnie to wygląda
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 224
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: One Deck Dungeon

Post autor: Migdał »

Gdzieś już można wersję angielską kupić w naszym kraju?
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: One Deck Dungeon

Post autor: misioooo »

Migdał pisze:Gdzieś już można wersję angielską kupić w naszym kraju?
Nie. Dopiero amerykany dopiero mają rozsyłać wersje dla wspierających kickstartera. Ja tam czekam na wersję polską - czacha obiecała, że taka będzie. Choćby to miało być i w Q1 2017 - wg mnie warto. Gra fajna, lekka i przyjemna. Niby festiwal turlania, ale jakiś tam wpływ (i to często spory) na kości mamy.
Tutaj masz wersję print and play udostępnioną przez wydawcę.

@karawanken - jak instrukcja? Podoba się taki styl, łatwo się czyta i wszystko jasne?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: One Deck Dungeon

Post autor: karawanken »

misioooo pisze:
@karawanken - jak instrukcja? Podoba się taki styl, łatwo się czyta i wszystko jasne?
Korektor ze mnie żaden (dopiero jak ktoś na forum napisze, że w instrukcji jest literówka to muszę się przyjrzeć aby ją znaleźć :D) ale po przeczytaniu wydaje mi się, że wszystko jest jasne.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: One Deck Dungeon

Post autor: misioooo »

karawanken pisze: Korektor ze mnie żaden (dopiero jak ktoś na forum napisze, że w instrukcji jest literówka to muszę się przyjrzeć aby ją znaleźć :D) ale po przeczytaniu wydaje mi się, że wszystko jest jasne.
Nie chodzi o korektę, bo to pierwsza wersja, taki "szkic" wg mojego pomysłu troszkę przerobiony z oryginału :) Jak wszystko jasne - czyli jest dobrze. Po kolejnych szlifach będzie jasne jak słońce!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ