Magic the Gathering

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Thoor
Posty: 10
Rejestracja: 29 cze 2016, 12:46

Magic the Gathering

Post autor: Thoor »

Cześć wszystkim
Mam do Was pytanie. Widzę, że na forum jest paru graczy Magic The Gathering Arena of The Planeswalkers i do nich głównie kieruję pytanie. Ostatnio miałem okazję pograć u znajomego w tą grę i złapałem na nią bakcyla i przymierzam się do zakupienia gry w celu organizowania u mnie rozgrywek. Problem w tym, że znajomy ją dostał w prezencie a ja mam problem ze znalezieniem jej w sklepach stacjonarnych. Może ktoś wie gdzie mogę ją dostać w Warszawie ?
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Magic the Gathering

Post autor: syd3r »

Tutaj, twierdzą, że mają dwie sztuki i możliwy jest odbiór osobisty:
http://gamiko.pl/produkt/magic-the-gath ... neswalkers
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Magic the Gathering

Post autor: Blacksad »

Thoor
Posty: 10
Rejestracja: 29 cze 2016, 12:46

Re: Magic the Gathering

Post autor: Thoor »

Gamiko widzę ma dwa punkty więc jutro się do któregoś z nich przejadę. Cenę w sumie też mają najbardziej atrakcyjną. Dzięki za linki
Thoor
Posty: 10
Rejestracja: 29 cze 2016, 12:46

Re: Magic the Gathering

Post autor: Thoor »

Gra kupiona. Jestem po pierwszych rozgrywkach ze znajomymi i już wiem, że to był udany zakup :D
marcin8509
Posty: 161
Rejestracja: 10 lis 2014, 12:58
Has thanked: 97 times
Been thanked: 13 times

Re: Magic the Gathering

Post autor: marcin8509 »

MTG uzależnia...

Także miej na to baczność, bo się nawet nie spodziejesz kiedy Cię wciągnie jak bagno.
A to dosyć droga zabawa, jeśli towarzysko to spoko, ale turniejowo to już inna para kaloszy :)
:), ach ta cenzura.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Magic the Gathering

Post autor: Zet »

marcin8509 pisze:MTG uzależnia...

Także miej na to baczność, bo się nawet nie spodziejesz kiedy Cię wciągnie jak bagno.
A to dosyć droga zabawa, jeśli towarzysko to spoko, ale turniejowo to już inna para kaloszy :)
Ale tutaj nie jest mowa o ccg, a o Arena of the Planeswalkers :-)
marcin8509
Posty: 161
Rejestracja: 10 lis 2014, 12:58
Has thanked: 97 times
Been thanked: 13 times

Re: Magic the Gathering

Post autor: marcin8509 »

Zet pisze:Ale tutaj nie jest mowa o ccg, a o Arena of the Planeswalkers :-)
Aha :D, bo myślałem że o ten rzęch kolekcjonerski :D

No to spoko, tylko czekać na XX dodatków :D
:), ach ta cenzura.
Thoor
Posty: 10
Rejestracja: 29 cze 2016, 12:46

Re: Magic the Gathering

Post autor: Thoor »

Kupiłem ją z myślą gry ze znajomymi, mam kilku znajomych co lubią tego typu gry i można organizować fajne spotkania.
gemmie
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2016, 21:14

Re: Magic the Gathering

Post autor: gemmie »

Hej, myślicie że ta gra nada się dla gracza trochę grającego w MTG?? Mąż jest wielkim fanem klasycznego, który mi się wydaje nieco trudny do ogarnięcia, więc zaczęłam szukać kompromisu który by pozwolił nam grać razem z synem, nastolatkiem. Ta wersja wydaje się prostsza do zrozumienia, przynajmniej z tego co wyczytałam z opisów i opinii na jej temat.
Thoor
Posty: 10
Rejestracja: 29 cze 2016, 12:46

Re: Magic the Gathering

Post autor: Thoor »

Wydaje mi się, że świetnie się sprawdzi. Jestem już po paru rozgrywkach, można szybko załapać zasady i fajnie się bawić. Skoro syn jest już nastolatkiem to też sobie poradzi z MTG ale największą frajdę sprawicie mężowi grają z nim w coś co lubi :)
gemmie
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2016, 21:14

Re: Magic the Gathering

Post autor: gemmie »

hehe, to na pewno :) mąż uwielbia grać w tego typu gry, myślę, że i synowi się spodoba, widziałam w empiku że można kupić i jak się wybiorę to chyba kupię, zapowiadają się chłodniejsze dni więc będzie w co grać wieczorami.
Thoor
Posty: 10
Rejestracja: 29 cze 2016, 12:46

Re: Magic the Gathering

Post autor: Thoor »

Tobie też się spodoba :) jak już kupisz to daj znać jak wrażenia z pierwszej rozgrywki :)
gemmie
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2016, 21:14

Re: Magic the Gathering

Post autor: gemmie »

Jestem świeżo po zakupie, kupiłam wczoraj i już wieczorem rozkminialiśmy o co chodzi, położyłam się chyba spać koło pierwszej, bo musiałam się odegrać. Mistrzynią w to nie jestem, bo oczywiście mąż który w MTG gra już od kilku lat, szybko mnie pokonał, ale coś czuję, że i ja mu dorównam, bo jednak zasady nie są aż takie skomplikowane no i w instrukcja po polsku, więc w razie wąpliwośc łatwo można było rozstrzygnąć o co chodzi, nasz nastolatek chociaż trochę z opoerem o też z nami pograł.
Thoor
Posty: 10
Rejestracja: 29 cze 2016, 12:46

Re: Magic the Gathering

Post autor: Thoor »

Fajnie, że jesteś zadowolona z zakupu. Z czasem jak się bardziej wkręcisz i będziesz pokonywać męża możemy wymienić się spostrzeżeniami z rozgrywki i taktykami. Uwierz mi, że jest o czym podyskutować jeżeli chodzi o Magica :)
gemmie
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2016, 21:14

Re: Magic the Gathering

Post autor: gemmie »

Wierzę :) w mężu się odezwała nuta rywalizacji i mi nie daje żadnych forów, chociaż ostatnio raz udało mi się wygrać, więc już robię postępy, w weekend będą u nas znajomi i chcemy zrobić rozgrywkę w większym gronie, będzie się działo.
Thoor
Posty: 10
Rejestracja: 29 cze 2016, 12:46

Re: Magic the Gathering

Post autor: Thoor »

Pewnie też w weekend rozegram jakąś partię ze znajomymi. Może wstawię jakieś zdj z naszych formacji, jeśli chcesz też możesz pochwalić się jak u Was to wygląda :)
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Magic the Gathering

Post autor: wilczur »

"fajny dialog" :)

PANMSO
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
maginka
Posty: 6
Rejestracja: 12 lip 2016, 14:32

Re: Magic the Gathering

Post autor: maginka »

Ja też od niedawna mam tę grę, za chwilę przychodzi do nas kumpel który gra już jakiś czas, to może wyjaśni mi dokładnie wszystkie zasady:) Bo np. mam wątpliwość, jak działa karta Misdirection z niebieskiej talii.
Thoor
Posty: 10
Rejestracja: 29 cze 2016, 12:46

Re: Magic the Gathering

Post autor: Thoor »

Ta karta służy do kontry ale mi rzadko się przydaje lepiej używać fiolka
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: Magic the Gathering

Post autor: Salemmtg »

maginka pisze:Ja też od niedawna mam tę grę, za chwilę przychodzi do nas kumpel który gra już jakiś czas, to może wyjaśni mi dokładnie wszystkie zasady:) Bo np. mam wątpliwość, jak działa karta Misdirection z niebieskiej talii.
Misdirection odbija jakikolwiek spell (czytaj czar typu sorcery,instant) w inny cel wybrany przez Ciebie. Nie musisz płacić kosztu many, alternatywą tego jest usunięcie jakiejkolwiek niebieskiej karty poza grę (nie na cmentarzysko tylko dosłownie poza grę) .
Osobiście polecam Force of Will najlepsza kontra w MTG jaka została wydana. Karta ma jednak swoją cenę :-)
Oj grało się latami na turniejach. Jeszcze wtedy był typ 1 teraz chyba bodaj Vintage.
Thoor
Posty: 10
Rejestracja: 29 cze 2016, 12:46

Re: Magic the Gathering

Post autor: Thoor »

Salemmtg pisze:
maginka pisze:Ja też od niedawna mam tę grę, za chwilę przychodzi do nas kumpel który gra już jakiś czas, to może wyjaśni mi dokładnie wszystkie zasady:) Bo np. mam wątpliwość, jak działa karta Misdirection z niebieskiej talii.
Misdirection odbija jakikolwiek spell (czytaj czar typu sorcery,instant) w inny cel wybrany przez Ciebie. Nie musisz płacić kosztu many, alternatywą tego jest usunięcie jakiejkolwiek niebieskiej karty poza grę (nie na cmentarzysko tylko dosłownie poza grę) .
Osobiście polecam Force of Will najlepsza kontra w MTG jaka została wydana. Karta ma jednak swoją cenę :-)
Oj grało się latami na turniejach. Jeszcze wtedy był typ 1 teraz chyba bodaj Vintage.
Widzę mamy weterana Magica :) Wykorzystując sytuację mógłbyś polecić czym wyprowadzić najlepiej atak ? obecnie posiadam tylko podstawową talie.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Magic the Gathering

Post autor: Zet »

Jeśli przechodzicie na rozmowę o karciance, to chyba jednak nie to forum :) I piszę to pomimo tego, że MtG to moja ukochana gra od 16 lat i jedyna 10 na bgg.
Adalbertus123
Posty: 137
Rejestracja: 01 maja 2014, 11:02
Has thanked: 1 time

Re: Magic the Gathering

Post autor: Adalbertus123 »

Jak planszówka. Polecacie, czy jednak polować na heroscape?
Gry, które mogę wziąć ze sobą:
http://boardgamegeek.com/collection/user/Adalbertus123
szachy, scrabble
Awatar użytkownika
fantazyn
Posty: 311
Rejestracja: 05 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: nad - Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Magic the Gathering

Post autor: fantazyn »

Karty magica w świecie Fallouta (premiera w marcu):
https://magic.wizards.com/en/products/f ... ge-gallery
ODPOWIEDZ