Euro z duuuużą interakcją dla dwojga.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Bordawski
Posty: 47
Rejestracja: 22 maja 2011, 14:38

Euro z duuuużą interakcją dla dwojga.

Post autor: Bordawski »

Poszukuję jakiegoś euro z duuużą ilością interakcji i żeby świetnie chodziła na 2 osoby, albo była tylko dla 2 osób, i nie trwała dłużej niż 2h. Wygrana nie dzięki zdobyciu punktów tylko rozbiciu przeciwnika. Z podobnych gier graliśmy w warcraft- boardgame, jest zarabianie, kupowanie, budowanie, ulepszanie wojska, a wszystko w celu rozwalenia przeciwnika. Ideał ale, mało regrywalne. Warhammer inwazja, fajne ale juz się nam zgrało. A few acres of snow, bardzo fajne ale tak naprawdę kiedy już szykujemy się do nawalanki to gra kończy się, bo kończą się krążki miast. Znacie jakieś fajne gry w takim typie?
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Euro z duuuużą interakcją dla dwojga.

Post autor: bukimi »

Z bardziej logicznych: Rój, Abalone.
Z bardziej klimatycznych: BattleLore, Neuroshima Konwój, Sztuka wojny.
Wszystkie powyższe tylko na 2 osoby.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Euro z duuuużą interakcją dla dwojga.

Post autor: warlock »

Szczerze mówiąc eurogry raczej nie polegają na "rozbiciu" przeciwnika i w zasadzie z założenia są grą na punkty (albo jakiś odpowiednik punktów :)). Raczej szukasz hybrydowej gry, takiego ameritrashu z rozbudowaną ekonomią i zarządzaniem surowcami rodem z eurogier (a przynajmniej tak mi się wydaje).
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 932
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 69 times

Re: Euro z duuuużą interakcją dla dwojga.

Post autor: louiscyphre »

Sprawdź polskie Metallum.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Euro z duuuużą interakcją dla dwojga.

Post autor: mat_eyo »

Tak, to wymaganie euro będzie ciężkie do spełnienia. Może więc jakieś klasyczne, dwuosobowe CDG? Zimna Wojna, Labirynt, Jesień Narodów, 1960 itd?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Euro z duuuużą interakcją dla dwojga.

Post autor: misioooo »

Euro - TAK
Na dwie osoby - TAK (w trybie 2 vs 2)
Dominant Species
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Euro z duuuużą interakcją dla dwojga.

Post autor: mat_eyo »

misioooo pisze:Euro - TAK
Na dwie osoby - TAK (w trybie 2 vs 2)
Dominant Species
"i nie trwała dłużej niż 2 godziny" - NIE
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Euro z duuuużą interakcją dla dwojga.

Post autor: misioooo »

Omega Centauri
W 2h spokojnie na dwie osoby się zmieścicie. Euro bez informacji ukrytych. Bardzo fajne i sporo interakcji.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Euro z duuuużą interakcją dla dwojga.

Post autor: ramar »

misioooo pisze:Omega Centauri
W 2h spokojnie na dwie osoby się zmieścicie. Euro bez informacji ukrytych. Bardzo fajne i sporo interakcji.
Tak na marginesie: misioooo grałeś w Hyperborea, czy to może pasuje w te wymagania?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Euro z duuuużą interakcją dla dwojga.

Post autor: misioooo »

ramar pisze:
misioooo pisze:Omega Centauri
W 2h spokojnie na dwie osoby się zmieścicie. Euro bez informacji ukrytych. Bardzo fajne i sporo interakcji.
Tak na marginesie: misioooo grałeś w Hyperborea, czy to może pasuje w te wymagania?
Hyperborea mnie interesowała (i nadal interesuje), ale nie miałem okazji zagrać. Więc się nie wypowiem, ale tam chyba nie ma jakoś strasznie dużo interakcji.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Euro z duuuużą interakcją dla dwojga.

Post autor: espresso »

Jak Inwazja się podobała, to może Summoner Wars?
Bardzo euro i z dużą interakcją jest Pan Lodowego Ogrodu. Na dwie osoby wg mnie chodzi bardzo dobrze i w takim składzie powinien się mieścić w 2h.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Euro z duuuużą interakcją dla dwojga.

Post autor: bukimi »

Jeszcze przypomniałem sobie o grze "Waleczne piksele". Prosta i szybka, mocno strategiczna i interakcyjna gra, gdzie nie bijesz się o punkty tylko aż ktoś padnie :)
Pan Lodowego Ogrodu rozważałem czy polecić... Nigdy w to nie grałem w 2 osoby - moim zdaniem gra jednak jest lepiej zaprojektowana do pełnego, 4-osobowego składu. Często bitwa toczy się jednak wokół punktów, a nie eliminacji. Wygrana przez realizację celu swojej "frakcji" jest niezbyt częsta.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Euro z duuuużą interakcją dla dwojga.

Post autor: misioooo »

bukimi pisze:Jeszcze przypomniałem sobie o grze "Waleczne piksele". Prosta i szybka, mocno strategiczna i interakcyjna gra, gdzie nie bijesz się o punkty tylko aż ktoś padnie :)
Pan Lodowego Ogrodu rozważałem czy polecić... Nigdy w to nie grałem w 2 osoby - moim zdaniem gra jednak jest lepiej zaprojektowana do pełnego, 4-osobowego składu. Często bitwa toczy się jednak wokół punktów, a nie eliminacji. Wygrana przez realizację celu swojej "frakcji" jest niezbyt częsta.
W PLO nie ma eliminacji graczy. Można wygrać:
1) na punkty
2) na spełnienie swojego indywidualnego celu (każda frakcja ma mocno inny)
3) na żółty śnieg i reputację

Gra wg mnie na 2 osoby jest OK, na 4 jest świetna. Działa też solo i to całkiem przyjemnie. Ale 2h może być mało...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Euro z duuuużą interakcją dla dwojga.

Post autor: espresso »

W PLO nie ma eliminacji graczy, ale punkty zdobywa się m.in. za eliminację jednostek przeciwnika (eliminacja jednostek przeciwnika jest istotna w każdym z możliwych sposobów wygranej). Jak ktoś szuka konfrontacyjnego euro, to na pewno warto rzucić okiem. Grałam w 2 i 4 osoby, Przy 4 graczach więcej się dzieje, ale na 2 również działa dobrze.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Euro z duuuużą interakcją dla dwojga.

Post autor: bukimi »

misioooo pisze: W PLO nie ma eliminacji graczy. Można wygrać:
1) na punkty
2) na spełnienie swojego indywidualnego celu (każda frakcja ma mocno inny)
3) na żółty śnieg i reputację

Gra wg mnie na 2 osoby jest OK, na 4 jest świetna. Działa też solo i to całkiem przyjemnie. Ale 2h może być mało...
Żółty śnieg? :lol: Wyobraziłem sobie zasikaną krainę niezdatną do życia :twisted:
Teoretycznie nie ma typowej eliminacji gracza, dlatego zastanawiałem się co do słuszności rekomendacji użytkownika espresso. W praktyce jednak można bić się wystarczająco mocno, by przed końcem gry ustanowić wystarczającą dominację. Niemniej jednak większość gry to nadal punkty za przewagę w kolejnych regionach. Jest też problem limitu 2 godzin. Inne wymienione tytuły bardziej pasują pod wyznaczone kryteria, choć podejrzewam, że PLO by się autorowi tematu i tak spodobał.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Bordawski
Posty: 47
Rejestracja: 22 maja 2011, 14:38

Re: Euro z duuuużą interakcją dla dwojga.

Post autor: Bordawski »

W summoner, rój, Waleczne piksele, neuroshimę, Sztuka wojny, Konwój, graliśmy. Niektóre z tych które wymieniliście z góry podejrzewam że nie podejdą nam bo nie lubimy klimatu sci- fi tak było np z 51 stanem i race for the galaxy. Interesujący jest Pan lodowego ogrodu ale cena jest powalająca, poczekam na dodruk. Macie może jeszcze jakieś propozycje?
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Euro z duuuużą interakcją dla dwojga.

Post autor: bukimi »

Wiem, że tak nie do końca w temacie, ale masz gdzieś ocenione te gry? Na BGG chyba nie masz nic dodane do kolekcji.
Zastanawiam się, które z dotychczasowych gier z dużą interakcją jakie wymieniliśmy spodobały Ci się najbardziej / nie spodobały wcale i dlaczego. Sam nie miałem okazji zagrać we wszystkie jakie wymieniłeś, a też lubię czasem intensywniejsze "bójki" :) Poza tym jak dopiszesz coś o guście, łatwiej będzie polecić coś dalej ;)

Szkoda, że ograniczasz czas rozgrywki, bo w Dominant Species fajnie można eliminować się ze świata, ale to raczej koło 3 godzin wychodzi, a w więcej osób nawet 4...
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Euro z duuuużą interakcją dla dwojga.

Post autor: orzeh »

Impuls Chudyka :)
Jest nawalanka, są punkty, partia poniżej godziny w 2 osoby, w tej konfiguracji inna taktyka/strategia niż na więcej osób.
Bordawski
Posty: 47
Rejestracja: 22 maja 2011, 14:38

Re: Euro z duuuużą interakcją dla dwojga.

Post autor: Bordawski »

Przerobiliśmy już sporo gier pewnie sporo pominę, latwiej wymienić mi te które najbardziej podeszły, Warcraft, A few acres of snow, agricola chłopi i ich zwierzyniec, memoir 44, war of the ring, władca pierścieni konfrontacja, mr jack, warhammer inwazja, carcassone, glen more, cytadela, rój, patchwork, drako,

średnio
havana, basilica, osadnicy ni, stone age, zamki burgundii, sztuka wojny, k2, cesarski kurier,

nietrafione
władca pierścieni lcg, 51 stan, rftg,

czas nie jest sztywny ale z doświadczenia wiem że po dłuższe tytuły nie sięgamy nawet jeśli są. Gramy wieczorami i raczej nie mamy mozliwosci zarwania nocy, dzieci nie maja litości rano :D
Awatar użytkownika
Atopos
Posty: 100
Rejestracja: 20 mar 2016, 15:18
Has thanked: 23 times
Been thanked: 12 times

Re: Euro z duuuużą interakcją dla dwojga.

Post autor: Atopos »

A nie pasowałoby tutaj Stronghold Druga edycja Portalu?
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Euro z duuuużą interakcją dla dwojga.

Post autor: KubaP »

Pan Lodowego Ogrodu spełnia Twoje warunki. Ginkgopolis też - bardzo wysoka interakcja, a gra sama w sobie wyborna, w dwie osoby chodzi najlepiej. Troyes też ma sporo interakcji, ale pośredniej. No i chyba królowa eurasów z negatywną interakcją: Cywilizacja Poprzez Wieki.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Euro z duuuużą interakcją dla dwojga.

Post autor: mat_eyo »

KubaP pisze:Pan Lodowego Ogrodu spełnia Twoje warunki. Ginkgopolis też - bardzo wysoka interakcja, a gra sama w sobie wyborna, w dwie osoby chodzi najlepiej. Troyes też ma sporo interakcji, ale pośredniej. No i chyba królowa eurasów z negatywną interakcją: Cywilizacja Poprzez Wieki.
Zdecydowane +1 dla TTA i PLO.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Euro z duuuużą interakcją dla dwojga.

Post autor: KrzysiekL »

Atopos pisze:A nie pasowałoby tutaj Stronghold Druga edycja Portalu?
Moim zdaniem na ulał. :)
Awatar użytkownika
gemboj
Posty: 34
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:30

Re: Euro z duuuużą interakcją dla dwojga.

Post autor: gemboj »

U nas ostatnio bardzo duuuużo interakcji na 2 osoby dały Termity. Aż sam byłem zaskoczony. Ale Termitom jest daleko go 2 godzin :)
Oczywiście Neuroshima zapewni wykończenie przeciwnika na amen.

I na koniec takie "eurowykańczanie" da Antike Duellum - podgryzasz terytorium, niszczysz galery i świątynie, a w tzw. międzyczasie liczysz zasoby.
Wolę grać niż zastanawiać się kilka godzin co autor instrukcji miał na myśli.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Euro z duuuużą interakcją dla dwojga.

Post autor: misioooo »

louiscyphre pisze:Sprawdź polskie Metallum.
+1 również.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ